Oldalak: 1 ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 [158] 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407740 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2355 Dátum: 2017. Január 22. - 18:26:47 »

..mas

Megneztem (a wikin) ezt a halfajtat hat tenyleg mocsok egy dolog.


Mi ebben a mocsok?

Ezt a szoveget a Magyar nyelvu "wikirol" masoltam be:

"Az óriásharcsafélék (Pangasiidae) a sugarasúszójú csontos halakhoz és a harcsaalakúak (Siluriformes) rendjébe tartozó család."
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #2356 Dátum: 2017. Január 22. - 18:35:31 »



Ecceruen az akaszt ki hogy meg az egeszsegugyben is azt oktatjak hogy nem szabad megenni!

Nem am hogy letiltjuk vagy atminositjuk kutyakajanak?      Nem!    Inkabb beveszunk mindenfele pletykat, sot azt meg vilaghalon masokkal is meg akarjuk etetni.
Egyszeruen ha nem jo a hal nem kell megvenni, nem kell megenni! A menzasnak meg lofas a seggibe, inkabb csinaljon krumplistarhonyat, meg lebbencslevest!
- Mit kell flancolni avval az ehetetlen hallal  Vállat von


Miklós, te tudod, hogy mit szeretnél írni?
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2357 Dátum: 2017. Január 22. - 18:51:31 »



Mi ebben a mocsok?

Ezt a szoveget a Magyar nyelvu "wikirol" masoltam be:

"Az óriásharcsafélék (Pangasiidae) a sugarasúszójú csontos halakhoz és a harcsaalakúak (Siluriformes) rendjébe tartozó család."

Olvasd tovabb....
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2358 Dátum: 2017. Január 22. - 19:44:25 »

http://slambuc.cseperke.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=279:a-marketing-fenykora-az-elelmiszerbiztonsag-halala-pangasius&catid=89:titkik-erdekessegek&Itemid=117 

En amugy nem ismerem, ezt a halat.

PS

Az afrikai harcsarol olvasvan sem eppen ehesedtem meg.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2359 Dátum: 2017. Január 29. - 21:27:26 »

Vasarnapi sullok : jo volt a harapas napfelkeltetol majdnem delig (utana haza jottem, meguntam visszadobalni oket) fogtam nagyon jol 30 darab utan mar nem is szamoltam. A nagyobbak kozul ezt a kettot hoztam haza, azt is csak azert mert a nagyobbik nagyon lenyelte a csalit, es verzett nagyon miutan kivettem a torkabol a harmas horgokat....(27 inches hal)



....ezekbol a 40 centisekbol fogtam nagyon sokat, fogyasztasra amugy ezek a legfinomabbak.



....ezek jottek haza:



.....a nap csalija "chubby darter" (es ennek egy kisebb valtozata)













Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2360 Dátum: 2017. Január 30. - 02:17:40 »


 

Szevasz Mark!
En nem vagyok irigy  ...... a dehogy vagyok Rííí .........cask azt mond mar meg hogy miert lehet az hogy nalatok Manitobaba engedelyezve van a harmas horog - akar ketto is Türelmetlenül
Nalunk meg BC-ben egy horog az is szakaltalan. Nyihi
- Ezek telepitett halak?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2361 Dátum: 2017. Január 30. - 04:41:54 »

 

Szevasz Mark!
En nem vagyok irigy  ...... a dehogy vagyok Rííí .........cask azt mond mar meg hogy miert lehet az hogy nalatok Manitobaba engedelyezve van a harmas horog - akar ketto is Türelmetlenül
Nalunk meg BC-ben egy horog az is szakaltalan. Nyihi
- Ezek telepitett halak?


Miklos hogyan lennenek ezek telepitett halak ?? Milyen kerdes ez ?? Ez Lake Winnipeg, a tizedik legnagyobb edesvizu to a vilagon. Tenger vazze....tobb 400 km hosszu, es 100km szeles legnagyobb reszbe. A tavon nagy iparu halaszat "commercial fishing" is folyik. Tele van halokkal telen nyaron mikor idenyuk van. A Lake Superior telepitett ? a Lake Ontario etc..telepitett ?? Tehat a Nagy Tavak telepitettek ?? Nem !! En nem is hallottam itt telepitett tavakrol, esetleg valaki privat tavat azt el tudom kepzelni de nem ekkora tengereket. Nem tudom "stocking" program letezik-e en meg nem hallottam.
Brit Columbiaba nem tudom mi a helyzet, de itt igen engedelyezett a harmas horog de a horgokon nem szabad szakall legyen. Le kell nyomni oket. Itt az egesz tartomanyba tiltott a szakallas horgok hasznalata. $50 egy szakallra a buntetes ha megfognak tehat ket harmas horog egy csalin az ugye mar $300. Nem is szukseges szerintem, szakal nelkul is lehet halat fogni boven. Nagyobb a kihivas egy kicsivel. Sokat horgaszunk itt a szomszedba Ontario-ba is, ott lehet szakall a horgon, de meg ott is az itteni szakallatlan horgainkat hasznaljuk....megszoktuk mar. Praktikus amugy, mindenbol konyebben ki lehet huzni ha veletlen beleakad..Mosolyog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2362 Dátum: 2017. Január 30. - 07:35:49 »





Gratulálok a süllőkhöz!  Igen Mondhatnám azt is, hogy márpedig ilyen állat nincs! Vagy csak erre fele nincs...

Azt látom, hogy a bal oldali egy sátorfűtő cucc, de mi a jobboldali ketyere?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2363 Dátum: 2017. Január 30. - 16:10:41 »

Kosz Voldi. A jobb oldali ketyere az egy Vexilar halradar. Ket ilyet hasznalok mindket lekbe.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2364 Dátum: 2017. Február 01. - 14:38:50 »

Kosz Voldi. A jobb oldali ketyere az egy Vexilar halradar. Ket ilyet hasznalok mindket lekbe.

Szia Márk!

A halradarral gondolom a halak mélységét határozod meg, vagyis hogyan mondjam: azt hogy mennyire kell leengedni a csalit?
Milyen mély a víz ahol horgászni szoktatok?

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2365 Dátum: 2017. Február 01. - 20:05:23 »

Szia Márk!

A halradarral gondolom a halak mélységét határozod meg, vagyis hogyan mondjam: azt hogy mennyire kell leengedni a csalit?
Milyen mély a víz ahol horgászni szoktatok?

 Wave Emelem

Sullore altalaba 5 es 15 m melysegekbe horgaszunk. A halradar mutatja a viz melyseget, a talaj milyenseget, latod rajta a csalidat es, hogy van-e hal a csalid kornyeken. Mutatja ahogyan mozgatod a csalidat, a halakat vastag piros vonalnak mutatja es egy ilyen vonal mikor megjelenik a csalid mellett ami egy vekony zold vonal a kepernyon akkor asszerint mozgatod a csalidat. Tehat egy harapast kell eloidezz a csaliddal....ugy kell " tancolj" vele Pl legtobb esetbe mikor halat latok a kepernyon akkor felfele kezdem emelni a csalimat ( mintha menekulni probalnek elole, ez amugy a legbevaltabb modszer)  es az ernyon latom amint a vastag voros vonal jon utanam (en egy kis vekony zold vonal vagyok) es mikor hagyom, hogy utolerjen a voros vonal akkor van a harapas. Sokszor van ugy hogy ha utolernek sem harapnak, es ez amikor megismetlodik parszor akkor cserelek csalit mivel ugy nez ki, hogy nem izlik nekik aznap ami pont rajta van ha a tegnap egy csomot is fogtam vele. Addig cserelgetem amig vegul is valamire harapnak. Maskor pl. meg enyhen csak zorgetjuk, egy helybe "allva" hogy a golyok zorogjenek a csaliba ha pont olyan fajta van rajta. Egy video jatek lenyegeben de megtanit olvasni a halak viselkedeset.  Sokszor feljonnek a csalid utan 10 m melysegbol es rogton csak a jeg alatt utnek ra es ezt mint latod, erdekes. Nagyon fontos eszkoz. Na meg radar nelkul nagyon unalmas lenne a lekhorgaszat, ezzel sokkal szorakoztatobb is. Sokkal. Fordultam vissza fel utrol (fel ora vezetes utan) mert otthon felejtettem. Nagyon elterjedt kulonben a felszerelesed legfontosabb eszkoze.

...pl. ezen a kepen a jobb oldali radaromon lent az ernyon (8 ora pozicioba) a zold vonal az en vagyok vagyis a csalim kozel a fenekhez. Nincs hal rajta itt pont.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2366 Dátum: 2017. Február 03. - 15:25:00 »

Köszönöm szépen az írást...

Ez azért már nem az a lékhorgásza mint itthon régen a csukázás volt.
És úgy látom nem semmi, ahogy a víz alatti titkokat elárulja...

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2367 Dátum: 2017. Február 05. - 01:23:06 »

Szombati sullozes. A nap legnagyobb peldanyat a fiam fogta a maga 72 cm - vel. Nem volt kulonosebben "forro" a harapas reggel 8 -tol delutan 2- ig csak 15 sullot fogtunk, ami lassubb a szokasosnal. Front jon be, ilyenkor lelassul.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2368 Dátum: 2017. Február 05. - 12:27:15 »

"Nem volt kulonosebben "forro" a harapas reggel 8 -tol delutan 2- ig csak 15 sullot fogtunk, ami lassubb a szokasosnal. Front jon be, ilyenkor lelassul."

Márk! Legalább ilyeneket ne mondanál!  Suicide Suicide Suicide

Amúgy GRATULÁLOK!  Vigyorog      a FENE EGYE MEG A SZERENCSÉDET!   Vigyorog
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2369 Dátum: 2017. Február 13. - 03:45:47 »

A mai legnagyobb :



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 [158] 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: