Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... 200   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407300 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #2265 Dátum: 2016. Május 21. - 14:57:59 »

Hmm, na az jo mervado  Fejvakarás  ez vicc, a ponty ugyanaz, a neve is az "european carp" vagy "common carp" vagyis "kozonseges ponty"  ??!!
A marnat, harcsat, vaddisznot, es a nyulat sem eszik ......a "kint elo magyarok"... Mosolyog  es az eszak amerikaiak altalaba .....azt tudtad ? .....es mind ugyanazok pontosan mint az europai tarsaik.

  
Nem mindegy, hol él, mit eszik a ponty. A húsa ízét, állagát jelentősen befolyásolja. A harcsát van, ahol megeszik, legalábbis discovery chaneles információim alapján...
Az újdonság, hogy a nyulat sem eszik. Azért ez nem volt mindig így olvasmányaim alapján...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2266 Dátum: 2016. Május 21. - 16:25:18 »

Nem mindegy, hol él, mit eszik a ponty. A húsa ízét, állagát jelentősen befolyásolja. A harcsát van, ahol megeszik, legalábbis discovery chaneles információim alapján...
Az újdonság, hogy a nyulat sem eszik. Azért ez nem volt mindig így olvasmányaim alapján...

Voltak itt vendegeim Magyarorszagrol nehanyszor, kik otthon horgaszok is, es ok mondtak, hogy a ponty ugyanaz a hal, izre mindenre, na meg nekem is van osszehasonlitasi alapom habar regen nem ettem ....pontyot, vagy harcsat. Az itteni pettyes (csatorna) harcsara azt mondtak ez finomabb mint az europai harcsa, feherebb, omlosabb, a husa mint az otthoninak ....fogtunk pontyot is harcsat is mert nagyon akartak csinalni halaszlevet. (Nem tudtak elhinni a mennyiseget amit fogtunk es, hogy milyen konnyen, es egyszeruen szornyulkodtek amikor tanacsoltam, hogy kezdhetjuk visszaengedni oket mert nincs mit kezdjunk mar veluk, de ok is belattak) 
Lazacfelek, pisztrangfelek, sullo, ezeket eszik itt (a sugerfeleket inkabb csak szorakozasbol fogjak...mint a harcsat) es a sokfajta tengeri halat.

Igen, a harcsat az USA deli allamaiba bizonyos nepcsoport fogyasztja, (feketek javareszt) ott megeszik a csorgokigyot is de attol meg nem illetnem az "eszik" igevel, egyikre sem, orszagos viszonylatba.  Kanadaba nem eszik a harcsat mondhatni abszolut (habar vannak horgaszok akik elvetve fustolik, (es finom) de ez nem mervado)

Hazi nyulat lehet venni az olasz uzletbe, de ettol eltekintve mondom, hogy itt a nyul nem eledel, (ingyen megnyuzva sem kell senkinek, ezert nem is lovom oket, csak ritkan, mert nincs mit kezdjek veluk, hasonloan a vadlibakkal, vadkacsaval).....ez altalaba jellemzo akarmilyen vadhusra, egyszeruen itt nincs erteke, es meg elajandekozni is nagyon nehez lehet az akarmilyen "nemes" nagyvad hus.

PS

Itt van nalam E. Amerika "csatorna harcsa fovarosa" Lockport -on a Red River-en.
 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2267 Dátum: 2016. Május 21. - 20:59:12 »

Hmm, na az jo mervado  Fejvakarás  ez vicc, a ponty ugyanaz, a neve is az "european carp" vagy "common carp" vagyis "kozonseges ponty"  ??!!
A marnat, harcsat, vaddisznot, es a nyulat sem eszik ......a "kint elo magyarok"... Mosolyog  es az eszak amerikaiak altalaba .....azt tudtad ? .....es mind ugyanazok pontosan mint az europai tarsaik.

  
Californiai barátom szerint, sok náluk a ponty, de a húsa ehetetlen.(szereti a halászlét)
A Duna-deltába fogott ponty íze se olyan mint a magyar, a Pón fogott se hasonlít ízre meg állagra a balatonihoz.
Karácsonykor árulnak nálunk Szlovák pontyot, nekem az se jött be.
Persze a alföldi bor se olyan mint a szekszárdi, pedig a szőlő fajtája azonos.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2268 Dátum: 2016. Május 21. - 21:22:01 »

Voltak itt vendegeim Magyarorszagrol nehanyszor, kik otthon horgaszok is, es ok mondtak, hogy a ponty ugyanaz a hal, izre mindenre, na meg nekem is van osszehasonlitasi alapom habar regen nem ettem ....pontyot, vagy harcsat. Az itteni pettyes (csatorna) harcsara azt mondtak ez finomabb mint az europai harcsa, feherebb, omlosabb, a husa mint az otthoninak ....fogtunk pontyot is harcsat is mert nagyon akartak csinalni halaszlevet. (Nem tudtak elhinni a mennyiseget amit fogtunk es, hogy milyen konnyen, es egyszeruen szornyulkodtek amikor tanacsoltam, hogy kezdhetjuk visszaengedni oket mert nincs mit kezdjunk mar veluk, de ok is belattak) 
Lazacfelek, pisztrangfelek, sullo, ezeket eszik itt (a sugerfeleket inkabb csak szorakozasbol fogjak...mint a harcsat) es a sokfajta tengeri halat.

Igen, a harcsat az USA deli allamaiba bizonyos nepcsoport fogyasztja, (feketek javareszt) ott megeszik a csorgokigyot is de attol meg nem illetnem az "eszik" igevel, egyikre sem, orszagos viszonylatba.  Kanadaba nem eszik a harcsat mondhatni abszolut (habar vannak horgaszok akik elvetve fustolik, (es finom) de ez nem mervado)

Hazi nyulat lehet venni az olasz uzletbe, de ettol eltekintve mondom, hogy itt a nyul nem eledel, (ingyen megnyuzva sem kell senkinek, ezert nem is lovom oket, csak ritkan, mert nincs mit kezdjek veluk, hasonloan a vadlibakkal, vadkacsaval).....ez altalaba jellemzo akarmilyen vadhusra, egyszeruen itt nincs erteke, es meg elajandekozni is nagyon nehez lehet az akarmilyen "nemes" nagyvad hus.

PS

Itt van nalam E. Amerika "csatorna harcsa fovarosa" Lockport -on a Red River-en.
 
Mert nem engedtétek be a zámolyi romákat.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2269 Dátum: 2016. Május 21. - 22:01:49 »

Nem mindegy, hol él, mit eszik a ponty. A húsa ízét, állagát jelentősen befolyásolja. A harcsát van, ahol megeszik, legalábbis discovery chaneles információim alapján...
Az újdonság, hogy a nyulat sem eszik. Azért ez nem volt mindig így olvasmányaim alapján...

Teljesen egyetértek Ferivel, és avval az elmelettel hogy nem mindegy hogy hol fogod a pontyot.
Halaszlének meg, rántva is a legjobb a tavi ponty, a tenyésztett is jo izű ha haggyák meghizni.
A folyami hal leussza a háját azért más izű, persze meg azért is mert mást eszik.
Mark haldőmpigjéhez még annyit hogy, a pontyok épp ivásban vannak azért sereglettek ugy őssze. Az ivásban levő halnak is más az ize mint pl. az ősszel fogottnak amelyik épp a telelését késziti elő.
Vegeza, a californiai barátodnak uzenem hogy egyszer probálja meg a halászlevet megmugázni egy kis szgedi halászlékockával  Foez
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2270 Dátum: 2016. Május 21. - 23:03:09 »

Miklos, mindegy mikor fogod ezeket a pontyokat az izek, allagok, ugyanaz ha ivaskor fogod oket, ha elotte, ha utana...teljesen mindegy. Hasonlokeppen a sullo es mas edesvizi halak. Itt a vizek tisztak es hidegek. Annyit vettem eszre, hogy a nyaron fogott  csuka husa kicsivel sargabb, a telen fogott-e az majdnem feher. Izbe viszont nincs kulonbseg.
A tenyeszhalakkal nincs tapasztalatom. Itt nalunk nincs olyan. Uzletbe latok "farm" lazacot de sosem veszek csak vadat es, abbol is csak Chinook-ot. .Az igazsag az, hogy,  en halat nem is tudom mikor vettem utoljara. A hutom meg mindig tele vizbe lefagyasztott sullo filettel.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2271 Dátum: 2016. Május 22. - 02:19:06 »

Miklos, mindegy mikor fogod ezeket a pontyokat az izek, allagok, ugyanaz ha ivaskor fogod oket, ha elotte, ha utana...teljesen mindegy. Hasonlokeppen a sullo es mas edesvizi halak. Itt a vizek tisztak es hidegek. Annyit vettem eszre, hogy a nyaron fogott  csuka husa kicsivel sargabb, a telen fogott-e az majdnem feher. Izbe viszont nincs kulonbseg.
A tenyeszhalakkal nincs tapasztalatom. Itt nalunk nincs olyan. Uzletbe latok "farm" lazacot de sosem veszek csak vadat es, abbol is csak Chinook-ot. .Az igazsag az, hogy,  en halat nem is tudom mikor vettem utoljara. A hutom meg mindig tele vizbe lefagyasztott sullo filettel.


Tudom Mark, és egyetértek a süllő az mindig is a király volt izben leginkább.

Én is ugy voltam a fagyasztott hallal mint te, csak nekem a sockeye volt a kedvenc lazacfajtám. Most viszont hogy elköltöztem a partvidékről előfordul hogy vennem kell lazacot ha lax-ot vagy füstölt lazacot akarok csinálni.

A hűtőm most viszont char trauttal van tele. Ebben az a jó hogy nem is kell vizbe rakni ha le akarod fagyasztani. Ugyan ugy mint a lazac csak vaqum zacskóba rakva még egy évig is elvan (vagy tovább) fagykárosodás nélkül, és még használ is neki.

A pontyot talán nosztalgiából űzöm, és szinte vadászom rájuk. Sok Eu.-s könyvet és articlet olvastam a horgászatukról, mellesleg amerikászaerte kezd fölkapott lenni a horgászatuk. Ok. változatlanul  nem tulságosan kedvelt a húsuk étkezés szempontjából, viszont nagyon jó sporthalak és fifika kell a kifogásukhoz. Beszélek én egy vadvizes horgászatról. Nem ugy mint magyarban hogy egy lavornyi vizben, vagy mint nálatok hogy a viz nem látszik a haltól. Mellesleg egy , - mint amiről te is beszélsz – hideg, tiszta tavi ponty kifogása élménybe menő kaland (összehasonlitva Pl. egy fel dermedt hallal amit egy lekből telen lehet kihúzni nem nagy megeröltetések árán) . Ne értsd félre én is lékhorgászom, van is hozzá felszerelésem sot volt ugy hogy kintmaradtunk a tavon -40-ben éjszakázni – élvezetes volt –egyszer, viszont; Ha egy vadponty, vagy egy lazac rávág a csalidra és ki akarja tépni a szereléket a kezedből………….. biztos volt már ilyen tapasztalatod  igyhát azt is tudod hogy, én miről is beszélek.

A hogrgászat is egy sport, (nekem) ugyan ugy mint a vadászat, de ha nincs érzés belevive mindkettőt megette a fekete fene!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2272 Dátum: 2016. Május 22. - 03:56:53 »

Vegeza, valoszinu a haveredek Californiaba az un. "fu pontyot" fogjak (grass carp) vagy a masik  fajtat a "silver carp"-ot. Ezek elterjedtek nagyon azon a videken, es altalaba az USA-ba. En azokbol sosem fogtam de hallottam hogy nem jo halak. Itt nalam az angolok es a kinaiak horgasznak rajuk es eszik, de mint emlitettem ez az itteni ez a kozonseges ponty.

Miklos itt sem mindig van ugy, hogy nem latod a vizet a haltol csak a ponty ivasakor. A feltett videon azert van ott a rengeteg ponty (azonkivul, hogy ivas is van) mert a pontyok egy direkt odaepitett  "szuro" keritesbe (zsilip rendszer) utkoztek ami szandekosan megakadalyozza tovabb jutasukat az ugynevezett Delta Marsh -ba amit a Ducks Unlimited kezel. Tehat nagyon nem akarjak, hogy oda a pontyok be keruljenek arra a hatalmas "wetland"-re a Manitoba tobol. Ivas vegesztevel majd eloszlanak.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2273 Dátum: 2016. Május 22. - 07:31:51 »

Miért Baján már nincs márna ?   :Mosolyog

Nem lesz szálkafőzelék?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2274 Dátum: 2016. Május 22. - 10:29:37 »

Nem lesz szálkafőzelék?

Mitől lenne? Nem paszírozzák ott a halat! Ugyanúgy benne marad a szálka a szeletben, mint a pontyban.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2275 Dátum: 2016. Május 22. - 10:38:25 »

Hát, az ízlések és pofonok valóban különbözőek.
Én ezerszer többre becsülök egy folyóvízi nyurga pontyot, mint egy szépen meghízott tavit. Nekem a zsíros pontynál még a kanál/villa is kiesik a kezemből. A halászlé kockát meg meghagyom a vegáknak, hátha ők szeretik a paprikalevest. Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2276 Dátum: 2016. Május 22. - 19:54:17 »

Hmm, na az jo mervado  Fejvakarás  ez vicc, a ponty ugyanaz, a neve is az "european carp" vagy "common carp" vagyis "kozonseges ponty"  ??!!
A marnat, harcsat, vaddisznot, es a nyulat sem eszik ......a "kint elo magyarok"... Mosolyog  es az eszak amerikaiak altalaba .....azt tudtad ? .....es mind ugyanazok pontosan mint az europai tarsaik.

  

Nahát, milyen kákabélű válogatós banda él arrafelé?!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2277 Dátum: 2016. Május 24. - 21:23:39 »

Nahát, milyen kákabélű válogatós banda él arrafelé?!

Én,  ha vadászatáborban vagyunk megeszem a nyulat és a madarat is. Tábortűz parazsánál jól megpiritva nagyon finom csemege. Mindezek csak akkor vannak elejtve ha éppen nagyvad vadászata közben nem tudjuk kikerülni őket. Ugy hogy apróvadra mennyek ki vadászni az nemigen fordul elő, talán ez magyarázat arra hogy, nem igen van éve sem.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2278 Dátum: 2016. Május 28. - 03:56:20 »

Pettyes harcsak....a tarsaimek-e. Sokat lehet fogni beloluk, es relativ konnyen itt a Red River-en. Fogtam vagy tiz darabot masfel ora alatt....a tavaly. Nem szoktam horgaszni rajuk, csak ha valakit kiviszek, pedig a husa fustolve nagyon jo, nameg halaszlebe.











....neha tok is akad.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2279 Dátum: 2016. Május 29. - 12:43:42 »

Pettyes harcsak....a tarsaimek-e. Sokat lehet fogni beloluk, es relativ konnyen itt a Red River-en. Fogtam vagy tiz darabot masfel ora alatt....a tavaly. Nem szoktam horgaszni rajuk, csak ha valakit kiviszek, pedig a husa fustolve nagyon jo, nameg halaszlebe.





Nagyon hasonlít a "mi" törpeharcsánkra csak az nem nő meg ekkorára !   Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... 200   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: