Oldalak: 1 ... 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 407757 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2235 Dátum: 2016. április 19. - 13:40:18 »

5:40 -nél!


Köszönöm!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2236 Dátum: 2016. április 20. - 06:09:33 »

Én kevernék még egy kis mennyiségű, az alapetetéssel teljesen más ízesitésű etetőanyagot is. Ezt csak akkor vetném be, ha úgy látom, hogy a szomszéd kezdi elhúzni a halaimat.
Ha a halak kapáskedve alábbhagy, akkor egy kis dipet is használnék.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2237 Dátum: 2016. április 20. - 07:25:49 »

Én kevernék még egy kis mennyiségű, az alapetetéssel teljesen más ízesitésű etetőanyagot is. Ezt csak akkor vetném be, ha úgy látom, hogy a szomszéd kezdi elhúzni a halaimat.
Ha a halak kapáskedve alábbhagy, akkor egy kis dipet is használnék.

Én meg mindkét esetben élőanyagot adnék rá! Csonti, pinki, szúnyog.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2238 Dátum: 2016. április 20. - 09:44:04 »

Szia Voldi!

Köszönöm az infókat.

Igazából hasonló az elv, és hasonló a taktika is.
az alapozó etetés nálam állt 1,5 kg körüli szokott lenni, ez rakó távon belül főleg ha mellettem rakoznak 1-3 méterrel, és kb egy menekülő pálya a hely adottságaihoz mérten 30 méter körül, de oda csak kevesebb kaja megy.
Ha van idő, és úgy látom hogy a túl oldal is elérhető szél stb. miatt akkor oda meg megy a feederrel egy 5 dobás. ha végképp nem találom közelebb a halt akkor várom a  túlparton és onnan próbálok pá helyezést menteni.

A kaja színe és ízvilága pontosan így vagyon az én fejembe is, márkát szerintem is fölösleges mondani, mert a pár év alatt még a tuti közelit sem találtam meg. Pedig elég sok főleg magyar, és pár külhoni anyagot is végigpróbáltam.
Annyi különbséggel csinálom a kaját, hogy a TTX-et én bele rakom az alapba, persze a megfelelő mennyiség előre áztatva utána áttörve, megfelelő élő anyaggal, csemkukoricával ,meg pár marék angolmorzsával.
A pelletek és halas dolgok igen csak kiesnek, mert nincsenek a vízen használva ( a kukorica az isten)

A csonti ragasztás eddig nem csináltam, főleg az idő hiány miatt. De megkaptam tőled a kezdő löketet, és mindenképpen kipróbálom mert lehet, hogy ez segít a lotyogást kompenzálnom amit rakón bepoharaznak.
A többi meg tiszta sor, szerelék stb. úszó, mélység, egy érintő, és lefektet...
Régen versenyezetem, amikor még elég volt egy jó spiccbot, modellező gumival, meg hozzá egy vékony gyűrűs bot, de sajnos nem bírta tovább a család a fegyverkezést
meg kicsit gázos is volt mikor kocsink árát tolták mellém pecafelszerelésben.

 Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2239 Dátum: 2016. április 20. - 10:10:04 »

az alapozó etetés nálam állt 1,5 kg körüli szokott lenni, ez rakó távon belül főleg ha mellettem rakoznak 1-3 méterrel, és kb egy menekülő pálya a hely adottságaihoz mérten 30 méter körül, de oda csak kevesebb kaja megy.
Ha van idő, és úgy látom hogy a túl oldal is elérhető szél stb. miatt akkor oda meg megy a feederrel egy 5 dobás. ha végképp nem találom közelebb a halt akkor várom a  túlparton és onnan próbálok pá helyezést menteni.

Ha bekerülsz a rakósok közé, lehet, hogy jól jönne egy 7-8 m körüli bolognai bot, igen érzékenyre súlyozott 2 pontos úszóval. Gyakorlatilag elég, ha 3-4 méterrel túl horgászol és etetsz a rakósok etetési sávján. Amikor poharaz, pottyints te is egy kisebb ragasztott csonti gombócot. Éppen csak annyira megragasztva, (megnyomva) hogy egyben repüljön de vízbe érve hamar bontson. Egy csalis dobozba vámolj otthonról a konyhából étkezési keményítőt, ha abba nyúlsz mielőtt formázod a ragasztott gombócot, nem tapad a kezedre, és nem tapad a csúzliba sem!

Idézet
Annyi különbséggel csinálom a kaját, hogy a TTX-et én bele rakom az alapba, persze a megfelelő mennyiség előre áztatva utána áttörve, megfelelő élő anyaggal, csemkukoricával ,meg pár marék angolmorzsával.
A pelletek és halas dolgok igen csak kiesnek, mert nincsenek a vízen használva ( a kukorica az isten)

Ha ponty, akkor kukorica. Hagyjuk most a marketinget,  Ördög  angol morzsából is válassz nagyobb szemcse méretű és süllyedő típust. A TTX-et ha előző este beáztatod víz és mondjuk Sensas Sweet Corn folyékony aroma keverékébe, (nyugodtan mehet bele egy fél flakon) eszméletlen jó illatot tudsz kihozni belőle másnap megkeverve a kajával. Jó lehet még a Sensas Carpix por aroma is közvetlenül az alapozás megkezdése előtt hozzáadva a kész, áttört anyaghoz.

Idézet
A csonti ragasztás eddig nem csináltam, főleg az idő hiány miatt. De megkaptam tőled a kezdő löketet, és mindenképpen kipróbálom mert lehet, hogy ez segít a lotyogást kompenzálnom amit rakón bepoharaznak.

Nagyon fontos a nehezítés, főleg, ha messze kell lőni. A könnyű gombócot elviszi akár a szél is méterekkel. 2-3mm-es mosott kavics, felesben adva és egyben megragasztva a csontival.
A csontit úgy rendeld, kérd, hogy ne legyen rajta fűrészpor! Ha van, le kell szitálni, szelelni, esetleg lemosni, ha nagyon rátapadt a csontira. A legapróbb lyukú rostán bemártani egy vödör vízbe, lecsepegtetni és be egy száraz vödörbe, kéztörlő ronggyal átdörzsölni szépen felissza a vizet róluk.


Szurkolunk, hajrá!   Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2240 Dátum: 2016. április 20. - 11:45:07 »

Ha bekerülsz a rakósok közé, lehet, hogy jól jönne egy 7-8 m körüli bolognai bot, igen érzékenyre súlyozott 2 pontos úszóval. Gyakorlatilag elég, ha 3-4 méterrel túl horgászol és etetsz a rakósok etetési sávján. Amikor poharaz, pottyints te is egy kisebb ragasztott csonti gombócot. Éppen csak annyira megragasztva, (megnyomva) hogy egyben repüljön de vízbe érve hamar bontson. Egy csalis dobozba vámolj otthonról a konyhából étkezési keményítőt, ha abba nyúlsz mielőtt formázod a ragasztott gombócot, nem tapad a kezedre, és nem tapad a csúzliba sem!

Ha ponty, akkor kukorica. Hagyjuk most a marketinget,  Ördög  angol morzsából is válassz nagyobb szemcse méretű és süllyedő típust. A TTX-et ha előző este beáztatod víz és mondjuk Sensas Sweet Corn folyékony aroma keverékébe, (nyugodtan mehet bele egy fél flakon) eszméletlen jó illatot tudsz kihozni belőle másnap megkeverve a kajával. Jó lehet még a Sensas Carpix por aroma is közvetlenül az alapozás megkezdése előtt hozzáadva a kész, áttört anyaghoz.

Nagyon fontos a nehezítés, főleg, ha messze kell lőni. A könnyű gombócot elviszi akár a szél is méterekkel. 2-3mm-es mosott kavics, felesben adva és egyben megragasztva a csontival.
A csontit úgy rendeld, kérd, hogy ne legyen rajta fűrészpor! Ha van, le kell szitálni, szelelni, esetleg lemosni, ha nagyon rátapadt a csontira. A legapróbb lyukú rostán bemártani egy vödör vízbe, lecsepegtetni és be egy száraz vödörbe, kéztörlő ronggyal átdörzsölni szépen felissza a vizet róluk.


Szurkolunk, hajrá!   Emelem


Óóóóóóó   Hol vannak már azok a régi szép idők . Nagyszékelyben rendezték a megye B csapatversenyt és a helyiek is neveztek. Egy 60-70 év közötti bácsi megérkezett az utánfutós kerti traktorral, rajta egy műanyaghordó rettentő büdös kukoricával és söprűnyél vastagságú spiccel rendelkező üvegbotokkal. Beparkolt a kisorsolt helyére , szokásos módon belüffentett két fangli kukoricát . Ruhája is elárulta régi spiller lehet  - bőr papucs , kék melleskötény , svájcisapka .  Ördög   Azt a néhány kilós körüli kárászt egyszerűen merítő nélkül mellrevette .    Röhög
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2241 Dátum: 2016. április 20. - 12:50:08 »

Ha bekerülsz a rakósok közé, lehet, hogy jól jönne egy 7-8 m körüli bolognai bot, igen érzékenyre súlyozott 2 pontos úszóval. Gyakorlatilag elég, ha 3-4 méterrel túl horgászol és etetsz a rakósok etetési sávján. Amikor poharaz, pottyints te is egy kisebb ragasztott csonti gombócot. Éppen csak annyira megragasztva, (megnyomva) hogy egyben repüljön de vízbe érve hamar bontson. Egy csalis dobozba vámolj otthonról a konyhából étkezési keményítőt, ha abba nyúlsz mielőtt formázod a ragasztott gombócot, nem tapad a kezedre, és nem tapad a csúzliba sem!

Ha ponty, akkor kukorica. Hagyjuk most a marketinget,  Ördög  angol morzsából is válassz nagyobb szemcse méretű és süllyedő típust. A TTX-et ha előző este beáztatod víz és mondjuk Sensas Sweet Corn folyékony aroma keverékébe, (nyugodtan mehet bele egy fél flakon) eszméletlen jó illatot tudsz kihozni belőle másnap megkeverve a kajával. Jó lehet még a Sensas Carpix por aroma is közvetlenül az alapozás megkezdése előtt hozzáadva a kész, áttört anyaghoz.

Nagyon fontos a nehezítés, főleg, ha messze kell lőni. A könnyű gombócot elviszi akár a szél is méterekkel. 2-3mm-es mosott kavics, felesben adva és egyben megragasztva a csontival.
A csontit úgy rendeld, kérd, hogy ne legyen rajta fűrészpor! Ha van, le kell szitálni, szelelni, esetleg lemosni, ha nagyon rátapadt a csontira. A legapróbb lyukú rostán bemártani egy vödör vízbe, lecsepegtetni és be egy száraz vödörbe, kéztörlő ronggyal átdörzsölni szépen felissza a vizet róluk.


Szurkolunk, hajrá!   Emelem


Ez mind nagyon hasznos infó... Főleg hogy a TTX ne vízbe áztassam, meg a plusz aromázást is eddig kerültem,
de rápróbálok, mert valószínűleg ez lesz a helyes irány.
Csontit már ragasztottam réges-régen, de úgy gondolom ismét ráveszem magamat. A keményítős dolgot ismerem, igaz lisztel, még Erdei Attilától láttam. Hú de rég volt.

Köszönöm az infókat.

 Wave Emelem

Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2242 Dátum: 2016. április 20. - 12:52:04 »

Óóóóóóó   Hol vannak már azok a régi szép idők . Nagyszékelyben rendezték a megye B csapatversenyt és a helyiek is neveztek. Egy 60-70 év közötti bácsi megérkezett az utánfutós kerti traktorral, rajta egy műanyaghordó rettentő büdös kukoricával és söprűnyél vastagságú spiccel rendelkező üvegbotokkal. Beparkolt a kisorsolt helyére , szokásos módon belüffentett két fangli kukoricát . Ruhája is elárulta régi spiller lehet  - bőr papucs , kék melleskötény , svájcisapka .  Ördög   Azt a néhány kilós körüli kárászt egyszerűen merítő nélkül mellrevette .    Röhög

Ez jó... Ördög Röhög

Szintén B csop bajnokság.
Taktika: kezd azzal, hogy a napkárászt fogd meg a part szélébe. Snecivel ne törődj mert úgysem bírsz annyit fogni. A többi meg szabadon választott... OOO Ördög Röhög
Naplózva

Üdv End
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2243 Dátum: 2016. április 21. - 11:06:22 »

Anélkül, hogy ismerném a jellemző halállomány arányát. Gondolom, hogy ponty, kárász és vegyes keszegféle. Az etetésben csak akkor térnék el a később elmondottaktól, ha jelentős dévérkeszeg állomány lenne, de azt úgyis írtad volna......


De jó, hogy nem versenyhorgászom... Ördög Stoel Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #2244 Dátum: 2016. április 21. - 15:16:38 »

De jó, hogy nem versenyhorgászom... Ördög Stoel Emelem

A versenyhorgászat pontosan az ellenkezője annak, amiért én horgaszo.. Egyedüllét, csend, nyugalom, lassú, energiatakarékos mozdulatok, elbambulás, stb stb.  Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2245 Dátum: 2016. április 21. - 16:13:25 »

A versenyhorgászat pontosan az ellenkezője annak, amiért én horgaszo.. Egyedüllét, csend, nyugalom, lassú, energiatakarékos mozdulatok, elbambulás, stb stb.  Wave

Na meg vadászni is ezért vadászom !   Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2246 Dátum: 2016. április 21. - 17:04:32 »

A versenyhorgászat pontosan az ellenkezője annak, amiért én horgaszo.. Egyedüllét, csend, nyugalom, lassú, energiatakarékos mozdulatok, elbambulás, stb stb.  Wave
Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2247 Dátum: 2016. április 21. - 17:45:34 »

Itt nagy penzek vannak a versenyhorgaszatba. Sok horgasznak ez egy eletforma es ebbol elnek....es nem is rosszul. 300 ezer dollaros dij nem ritka, plusz meg 100 ezer  a szponzoroktol. Nem eppen rossz. Atlagos versenyeken a dijak 50 es 100 ezer dollar korul van a Bassmaster Classic-be.....es mindet ingyen kapnak ( szaz ezer dollaros csonakokat stb)

   http://www.al.com/outdoors/index.ssf/2015/02/top_anglers_ready_to_tee_up_fo.html


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2248 Dátum: 2016. április 26. - 16:27:17 »

Igen

Ezzel én is így vagyok...  Ördög de a hüle múlt meg az időhiány kicsit belém verte, hogy arra a 4-6 db versenyre már csak azért is ki kell mennem, mert akkor horgászom.
Bár itt is nézem az időt, de legalább nem dolgozni kell a verseny után, és ha még a szentek is segítenek, akkor utána, jöhet a nyugis horgászat aznapra...  Ördög Röhög

 Wave
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2249 Dátum: 2016. Május 10. - 09:35:48 »

http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/05/08/harcsarekord/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: