Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .375 Holland & Holland Magnum  (Megtekintve 58487 alkalommal)
Bödey Zoltán
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #90 Dátum: 2015. Július 23. - 09:52:34 »

Köszi az infót. Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #91 Dátum: 2015. Július 23. - 10:23:14 »

Üdv!
Legjobb szívvel tudom ajánlani a PPU-t. (Prvi Partizan)
Én is most ismerkedtem meg vele, de mindent tud, amit eddig hiányoltam, ha szabad ezt mondani négy nagyvad elejtése után.
Nem ecsetelem, mikről van szó, nem akarok untatni senkit, meg okoskodni sem szeretnék.
(Ha pájsliimádó vagy, ne használd.  Ördög)
 Emelem

Szerintem senkit sem untatnál vele, és okoskodásnak sem tartaná senki.
Mivel említetted, hogy ezeddig volt amit hiányoltál, szerintem lennének itt páran, akit érdekelne az a plusz, amit a PPU nyújt azokkal szemben, amiket eddig próbáltál.
Emlékeim szerint az utolsó, amit legjobbnak találtál a próbáltak között a Kegelspitz.....
 Emelem
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #92 Dátum: 2015. Július 23. - 16:09:51 »

Szerintem senkit sem untatnál vele, és okoskodásnak sem tartaná senki.
Mivel említetted, hogy ezeddig volt amit hiányoltál, szerintem lennének itt páran, akit érdekelne az a plusz, amit a PPU nyújt azokkal szemben, amiket eddig próbáltál.
Emlékeim szerint az utolsó, amit legjobbnak találtál a próbáltak között a Kegelspitz.....
 Emelem

OK.
Amit eddig próbáltam: RWS Brenneke TUG,  RWS KS, Swift A-Frame (Norma), Norma Oryx .

Miért is próbálgat az ember különféle töltényeket?
Egyik ok a hülyebogár, amiről ezen a fórumon már többen szépen megemlékeztek. A másik, az optimális variáció meglelése.
Tény, hogy különböző kaliberekhez, különféle távolságokon, különböző vadfajoknál más és más lövedék típus és tömeg lenne optimális.
Ha az embernek csak egy fegyvere van, annyit tehet, megpróbálja megkeresni a saját vadászati szokásaihoz a leginkább illeszkedő töltényt.

Tény, a .375 H&H a legtöbb esetben nem indokolt, de ez szerelem kérdése, ezért  erre semmilyen indok nem szükséges, nincs is. Ha már a szerelemnél tartunk, ha valami egy számmal nagyobb, azt mondják, az általában nem baj. Az ellenérdekeltek pedig azt állítják, kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni.  Ördög  Ennyit a méretről.

A PPU-ról.
Semmi kacifánt, semmi tudományos izé, sima SPRN. Alakjából adódóan (kerek elejű) nagyon simán tölthető be. („Mintha olajozták vóna.”) Régi puskámnál (ZKK 602) ez nem mindig volt így. A mostani (CZ 550) egy kicsit finomabb kiadás. A köpeny majdnem teljesen fedi a magot, annak csúcsán csak egészen kis felületen látszik az ólom. (Ettől eleinte fáztam egy kicsit, mint kiderült, teljesen feleslegesen.) Ennek köszönhetően betöltéskor egyáltalán nem deformálódik, több egymás utáni alkalommal sem. Lövéskor a tárban ugyanez a helyzet, kipróbáltam, bár én általában csak egy töltényt tárazok be. Még nem volt olyan alkalom, hogy lehetőség, vagy szükség lett volna egy gyors második lövésre. Ezek alól egyetlen kivétel a disznóhajtás.
Nemigen lövök hosszúakat, általában 20-80 m között találgatok. Minden általam eddig kipróbált töltény túl kemény ezen a távon, az egyetlen KS kivételével, az szépen dolgozik, nem roncsol brutálisan, viszonylag gyorsan ad le energiát, kilövés csaknem minden esetben van, ballisztikai értékei kiválóak. Stabil, karom vastagságú bozótban is. Nem tartozik az olcsó töltények közé, de ennek szerintem csak azoknál van jelentősége, akik legalább két doboz töltényt ellőnek egy szezonban. (Boldogok a sajtkészítők! Ördög) A PPU ára kedvezőbb.
A PPU hatása: lyuk-lyuk, belövés kalibernyi, kilövés egy ötvenes nagyságú. Eddig nem fröcsögött, bár láthatóan gyorsabban expandál, mint a KS, ergo több energiát is ad le, ez meglátszik a belső szerveken, ezért írtam, hogy pájsliszeretőknek nem lesz a kedvenc tölténye.
Négy vadat ejtettem eddig vele, két süldőt, két ünőt. Hatása olyan volt, amilyennek lennie kell. A lövés után – hogy horgász nyelven is szóljak – billentés se.

Megtaláltam!

Egyetlen hibája valószínűleg inkább a puskámé. Nemzetközi oldalakon olvastam, hogy nem minden töltény tölthető be rendesen. Amint megvettem, egymás után kezdtem próbálgatni mind. Három darabot valóban nem tudtam betölteni, megszorult, nem lehetett lezárni.
Vittem az eladónak a három darabot, mint a véres kardot. Az üzletben kipróbáltuk egy duplagolyósnál – simán csukódott, egy másik forgó-tolózáras fegyvernél is minden baj nélkül működött.
A bolt tulajdonosa elvitte a három töltényt - biztos, ami biztos - a forgalmazónak, bemérték, határértéken belüliek. Nyilván az én puskámban van „valami differencia”.
Üdv.
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #93 Dátum: 2015. Július 23. - 22:06:13 »

OK.
Amit eddig próbáltam: RWS Brenneke TUG,  RWS KS, Swift A-Frame (Norma), Norma Oryx .

.....................................
Üdv.
 Emelem


Köszönöm,

engem biztosan nem untattál.  Igen
 Emelem
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #94 Dátum: 2015. Július 24. - 08:38:15 »

OK.
Amit eddig próbáltam: RWS Brenneke TUG,  RWS KS, Swift A-Frame (Norma), Norma Oryx .

Bár nem töltök (még) házilag engem sem untattál! Köszönm Emelem

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #95 Dátum: 2015. Július 24. - 08:59:48 »

Még egy dolgot elfelejtettem, talán érdekes lehet.
A lövészklubunkban többen kezdtek el újratölteni.
Az utólagos kontroll elősegítése miatt klubunk vett egy lövedéksebesség mérőt.
Néhányan nemcsak a saját töltésű töltényeiket, hanem gyáriakat is teszteltek, és mindannyiuk meglepetésére a partizán a legkiegyenlítettebbek közé került.
A tesztelt kaliberre már nem emlékszem, az eredmény így is tanulságos.

Üdv mindenkinek.
 Emelem
Naplózva
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #96 Dátum: 2015. Július 24. - 22:37:37 »

Még egy dolgot elfelejtettem, talán érdekes lehet.
A lövészklubunkban többen kezdtek el újratölteni.
Az utólagos kontroll elősegítése miatt klubunk vett egy lövedéksebesség mérőt.
Néhányan nemcsak a saját töltésű töltényeiket, hanem gyáriakat is teszteltek, és mindannyiuk meglepetésére a partizán a legkiegyenlítettebbek közé került.
A tesztelt kaliberre már nem emlékszem, az eredmény így is tanulságos.

Üdv mindenkinek.
 Emelem

Na én erre pont egy ellenpéldát tudok,igaz 30-06 kaliberre.
Van egy barátom,akinek elég sok lehetősége van vadászni,főleg disznóra.Már nem tudom hogy előtte mit lőtt a puskuból,talán Geco plusz,vagy Norma vulkánt .Vállat von
Gondolt egy merészet és PPU-ra váltott.Mikor 1 év alatt a második jó minőségű távcső ment tönkre a puskán,( nem egy gyártmányú volt!),csak meg keresett egy fegyver gurunak tartott emberkét.Mikor elregélte mi a hibajelenség, az ember rögtön a lőszert kérdezte.Az ő tapasztalata szerint ebben a kaliberben iszonyú töltés különbségek lehetnek mérések alapján is!Kicsit utána nyomozott üzletekben,és állítólag rendesen visszaesett az eladása is a partizánnak.
Egyébként a távcsöveknek a szállemeze szállt el.
+Számomra az az érdekes, hogy én is PPU-t lövök igaz 7.62x54R kaliberben,és tökéletesen működik minden tekintettben.Na mondjuk nem is mostanában vettem a lőszert. Vállat von Fejvakarás

Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #97 Dátum: 2015. Július 25. - 05:51:01 »

Na én erre pont egy ellenpéldát tudok,igaz 30-06 kaliberre.
Van egy barátom,akinek elég sok lehetősége van vadászni,főleg disznóra.Már nem tudom hogy előtte mit lőtt a puskuból,talán Geco plusz,vagy Norma vulkánt .Vállat von
Gondolt egy merészet és PPU-ra váltott.Mikor 1 év alatt a második jó minőségű távcső ment tönkre a puskán,( nem egy gyártmányú volt!),csak meg keresett egy fegyver gurunak tartott emberkét.Mikor elregélte mi a hibajelenség, az ember rögtön a lőszert kérdezte.Az ő tapasztalata szerint ebben a kaliberben iszonyú töltés különbségek lehetnek mérések alapján is!Kicsit utána nyomozott üzletekben,és állítólag rendesen visszaesett az eladása is a partizánnak.
Egyébként a távcsöveknek a szállemeze szállt el.
+Számomra az az érdekes, hogy én is PPU-t lövök igaz 7.62x54R kaliberben,és tökéletesen működik minden tekintettben.Na mondjuk nem is mostanában vettem a lőszert. Vállat von Fejvakarás




Nem hinném ,hogy a lőszer lenne a ludas !  Szerintem ott máshol kell keresni a hibát ( esetleg  a hiba okozóját) 
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #98 Dátum: 2015. Július 25. - 08:19:38 »

Mikor 1 év alatt a második jó minőségű távcső ment tönkre a puskán,( nem egy gyártmányú volt!),csak meg keresett egy fegyver gurunak tartott emberkét.

Én azért kíváncsi lennék annak a jó "minőségű" távcsőnek a nevére, amit egy 30-06-os szétrúg! Bármilyen tölténnyel!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
tikka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #99 Dátum: 2015. Július 25. - 08:49:27 »

Igaz, hogy nem 375 H&H, de PPU lőszer:
kb. 10 éve 6,5x57-es kaliberben vettem 9.1 grammos sp lőszert. Még csak a Rábai Kft. forgalmazta. A pontos puskám 50 méteren majd 20 cm-es szórást produkált.
1 éve vettem egy öreg, 7x57-es ZKK-t, kaptam hozzá néhány doboz új PPU SP lőszert. Gondoltam arra jó lesz, hogy a lőtéren jó hangosakat lőjek vele. Ennek ellenére 100 méteren padból 1-2 cm-es szórást tud. Ezek szerint valami változhatott a gyártásban, precízebbek lettek.

Üdv: Tikka
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2015. Július 25. - 09:03:52 »

Igaz, hogy nem 375 H&H, de PPU lőszer:
kb. 10 éve 6,5x57-es kaliberben vettem 9.1 grammos sp lőszert. Még csak a Rábai Kft. forgalmazta. A pontos puskám 50 méteren majd 20 cm-es szórást produkált.
1 éve vettem egy öreg, 7x57-es ZKK-t, kaptam hozzá néhány doboz új PPU SP lőszert. Gondoltam arra jó lesz, hogy a lőtéren jó hangosakat lőjek vele. Ennek ellenére 100 méteren padból 1-2 cm-es szórást tud. Ezek szerint valami változhatott a gyártásban, precízebbek lettek.

Üdv: Tikka

Megerősítve. Igen
Naplózva
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #101 Dátum: 2015. Július 26. - 19:19:42 »

Üdv!Én 3 éve lövöm az új Ppu-t 270Win kaliberű Marlinból ,nekem nagyon bevált.Próbáltam több féle lőszerrel ,de a legjobb szórásképet a Ppu és a Geco sp adta.Ppu magja kicsit keményebb mint a Geco ,álltalában nagyobb disznón is átmegy vér is van bőven pedig a 270-es nem arról híres ,hogy sok vér van utánna!Ja és az összes elérhető lőszer közül ez van a legjobb áron!Vegyesvadas területen vadászok ,nagyon sok rókát és őz tarvadat ,pár disznót és szarvast lőttem már vele ,szerintem nem rossz!
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #102 Dátum: 2015. Szeptember 24. - 20:22:53 »

 Emelem

Csakazérthogydicsekedjek, nameghogynemlehetnagykaliberrelpontosan lőni:  Ördög


Most sikerült végre eljutnom lőtérre és belőni a .376 Steyr-t. A lőlap a100m-es belövést mutatja ('önmagamatvállonveregetem' ikon Röhög). Miután 50m-en nagyjából jó volt, egymás után adtam le az első és második lövést, majd céltávcsőtekergetés után jött a 3. és  4. Szerintem nem olyan rossz ez a puska és talán a lőszer se eldobni való. (A lőszergyártóval különösen jóban vagyok Vigyorog)
Aki most megjegyzi, hogy lehetne egy centit lefelé és egyet balra állítani...  Nyihi Egyenlőre nem fogok.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #103 Dátum: 2015. Szeptember 24. - 20:43:09 »

Anti, nem akarok belevauzni, de kicsit korrigálni kellene...
Egy centit lefele és balra...  Nyihi  Stoel
 Wave  Piál

Amúgy meg:  Igen
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #104 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 09:26:09 »


Aki most megjegyzi, hogy lehetne egy centit lefelé és egyet balra állítani...  Nyihi Egyenlőre nem fogok.  Kacsint

 Wave

Szerintem ne állíts rajta, mert ez így is 149,99 méternél leesik majd...  Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: