Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .375 Holland & Holland Magnum  (Megtekintve 58492 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2011. Január 29. - 20:27:29 »

... ami egyébként a jószág szempontjából teljesen mindegy...

Igen, ha nem sebzetten pusztul el szerencsétlen, igaz avval nem szoktak dicsekedni a régi nimródok se.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #46 Dátum: 2011. Január 29. - 21:33:21 »

Igen, ha nem sebzetten pusztul el szerencsétlen, igaz avval nem szoktak dicsekedni a régi nimródok se.
Nekem van olyan ismerősöm kettő az biztosan akik már a 375-ös alatt vannak kaliberben 7x64-től jutottak el a 338-ig de még olyan elejtésről nem hallottam náluk ami tűzberogyott volna, rengeteg sebzésük is volt olyan is, ami nem lett meg; mondták is nekem (nem ők, mások) milyen unalmasan vadászok, semmi izgalom, semmi mozgalmasság, semmi adrenalin.........
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #47 Dátum: 2011. Január 30. - 14:43:35 »

Igen, ha nem sebzetten pusztul el szerencsétlen, igaz avval nem szoktak dicsekedni a régi nimródok se.

Sanyooo, az mennyivel jobb, hogy jön a vendég, és elővesz a puskájához háromféle lőszert, mert az egyik erre a vadra jó a másik meg arra, ezt ide viszi azt meg oda.

Nekem valahogy nagyon nagy szerencsém van a lőszerválsztásban, mert még mindegyikhez azt használom amivel először belőttem, egyiknél sem kellett váltanom, mert nem volt jó.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2011. Január 30. - 18:45:06 »

A 41-es hozzászólás most is él, de ragozhatjuk még akármeddig! Mosolyog
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #49 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 22:22:01 »

Hát eljött az ideje, hogy megint ebbe a topikba írjak.  Ördög

Mindig szerettem volna ezt a hangzatos nevű kalibert kipróbálni, és akár magaménak is tudni.
Hát, most itt van...

Egy húsz éves ZKK-602, egy még nála is jóval öregebb, egytornyos 6x42-es Zeissel. Látszik, hogy valaki nagy terveket szövögetett a Fekete Földrésszel kapcsolatosan, valószínű volt is egy szafarin, majd használta tovább otthon a "nyóccorötvenhetest". Aztán 19 év felesleges szekrényben állás után eladta. És nem kérdés - nem magyarországi a fegyver.
Új állapotban van a tus, a huzagok csodálatosak, a barnításon alig valami látszik.
A cső a cseheknél szokásos 635 mm, 6 huzagos, a tárba belefér az 5 db, plusz egy a csőbe. A fegyver súlya töltetlenül 4,7 kg... Nem egy cserkelőpuska, de ehhez a kaliberhez kell is ez a tömeg. (A 9,3x62-esem nagyobb távcsővel kicsit könnyebb volt...)

A lőtéri próba megvolt, 19,4 grammos Hornady RN lőszerrel nem is olyan rossz a szórás. (Tekintetbe véve a távcső nagyítását, a szálkereszt kitakarását 100 méteren)
Összesen 9 lövést adtam le, egy szál ingben, és nem fáj a vállam, nem vert szemen, nem félek tőle - pedig eleinte tartottam tőle.
Úgyhogy egyenlőre várjuk az éles bevetést, ha ott jókat tapasztalok, akkor jöhet a  Fejvakarás , hogy 9,3, vagy 375?  Ördög
 


Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 22:49:56 »

EZ már jobban hasonlít egy belövéshez!  Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #51 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 23:01:02 »

Hát eljött az ideje, hogy megint ebbe a topikba írjak.  Ördög

Mindig szerettem volna ezt a hangzatos nevű kalibert kipróbálni, és akár magaménak is tudni.
Hát, most itt van...

Egy húsz éves ZKK-602, egy még nála is jóval öregebb, egytornyos 6x42-es Zeissel. Látszik, hogy valaki nagy terveket szövögetett a Fekete Földrésszel kapcsolatosan, valószínű volt is egy szafarin, majd használta tovább otthon a "nyóccorötvenhetest". Aztán 19 év felesleges szekrényben állás után eladta. És nem kérdés - nem magyarországi a fegyver.
Tiptop puska,ügyesen tudsz választani! Sok sz@rt vele a batyuba!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #52 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 04:16:56 »

Zolimester!

"És nem kérdés - nem magyarországi a fegyver."
Ezt úgy érted, hogy nem magyarországi vadászatokra való?

Üdv a klubban! Egyébként jó látni, hogy mást is érdekelnek a vastagabb kaliberek. Kíváncsi leszek, hogy élesben mit fogsz róla mondani?

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #53 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 09:52:49 »

Tiptop puska,ügyesen tudsz választani! Sok sz@rt vele a batyuba!
Azért ehhez Batyunak is lenne mit hozzáfűznie Ördög!!

Fain fegyver, nagy kalappal hozzá......és várjuk az élményeket is Kacsint
"Nincs túl nagy kaliber, csak túl kicsi lehet."
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #54 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 12:06:32 »

Erre a kaliberre mondom azt,hogy : -Na ez a beszélgetés!!!  Sok sikert hozzá. Sokáig szemeztem én is egy zkk-val,9,3x62-kaliberben,de sajnos nem vettem meg,most meg ugye megvan a másik. De ha egyszer sok pénzem lesz,vagy megunom a Merkelt,csak 9,3-ast veszek!
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #55 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 12:31:42 »

Zolimester!

"És nem kérdés - nem magyarországi a fegyver."
Ezt úgy érted, hogy nem magyarországi vadászatokra való?

Üdv a klubban! Egyébként jó látni, hogy mást is érdekelnek a vastagabb kaliberek. Kíváncsi leszek, hogy élesben mit fogsz róla mondani?

 Emelem

 Wave
A kiemelt mondatomat úgy értettem, hogy Németországból származik a puska.
Én abszolút magyarországi vadászatokra szánom, egyenlőre messzebbre nem tekintgetek.
Amióta élesben nézegetem a 9,3-as lőszerekkel együtt, egyébként úgy vélem, hogy ha a 9,3-as egy jó nagyvadas kaliber idehaza, akkor a 9,5x72BR se annyira túlzás.  Ördög
A 9,3x62-höz képest én nem találtam sokkal durvábbnak a lövőre nézve (olyanom is van egy ideje megint), de ebben a fegyver súlyának nagy szerepe van.

Az éles próba késő őszre várható csak, most a család gyarapodásával vagyunk elfoglalva.  Piál
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #56 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 13:35:59 »

Wave
A kiemelt mondatomat úgy értettem, hogy Németországból származik a puska.
Én abszolút magyarországi vadászatokra szánom, egyenlőre messzebbre nem tekintgetek.
Amióta élesben nézegetem a 9,3-as lőszerekkel együtt, egyébként úgy vélem, hogy ha a 9,3-as egy jó nagyvadas kaliber idehaza, akkor a 9,5x72BR se annyira túlzás.  Ördög
A 9,3x62-höz képest én nem találtam sokkal durvábbnak a lövőre nézve (olyanom is van egy ideje megint), de ebben a fegyver súlyának nagy szerepe van.

Az éles próba késő őszre várható csak, most a család gyarapodásával vagyunk elfoglalva.  Piál

Az elmúlt év próbatételei után,úgy látom minden helyreáll. Sokan ezt nem győzik kivárni,pedig az élet ilyen:egyszer fent,egyszer lent.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #57 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 13:40:02 »

Hát eljött az ideje, hogy megint ebbe a topikba írjak.  Ördög

Mindig szerettem volna ezt a hangzatos nevű kalibert kipróbálni, és akár magaménak is tudni.
Hát, most itt van...

Egy húsz éves ZKK-602, egy még nála is jóval öregebb, egytornyos 6x42-es Zeissel. Látszik, hogy valaki nagy terveket szövögetett a Fekete Földrésszel kapcsolatosan, valószínű volt is egy szafarin, majd használta tovább otthon a "nyóccorötvenhetest". Aztán 19 év felesleges szekrényben állás után eladta. És nem kérdés - nem magyarországi a fegyver.
Új állapotban van a tus, a huzagok csodálatosak, a barnításon alig valami látszik.
A cső a cseheknél szokásos 635 mm, 6 huzagos, a tárba belefér az 5 db, plusz egy a csőbe. A fegyver súlya töltetlenül 4,7 kg... Nem egy cserkelőpuska, de ehhez a kaliberhez kell is ez a tömeg. (A 9,3x62-esem nagyobb távcsővel kicsit könnyebb volt...)

A lőtéri próba megvolt, 19,4 grammos Hornady RN lőszerrel nem is olyan rossz a szórás. (Tekintetbe véve a távcső nagyítását, a szálkereszt kitakarását 100 méteren)
Összesen 9 lövést adtam le, egy szál ingben, és nem fáj a vállam, nem vert szemen, nem félek tőle - pedig eleinte tartottam tőle.
Úgyhogy egyenlőre várjuk az éles bevetést, ha ott jókat tapasztalok, akkor jöhet a  Fejvakarás , hogy 9,3, vagy 375?  Ördög
 
A meggymagot mennyiért veszed hozzá?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 02. - 09:27:23 írta galoscsabus » Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #58 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 14:09:03 »

Erre a kaliberre mondom azt,hogy : -Na ez a beszélgetés!!!  Sok sikert hozzá. Sokáig szemeztem én is egy zkk-val,9,3x62-kaliberben,de sajnos nem vettem meg,most meg ugye megvan a másik. De ha egyszer sok pénzem lesz,vagy megunom a Merkelt,csak 9,3-ast veszek!

Ha szabad megkérdezni,  Stoel pontosan milyen Merkeled van?
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 15:14:22 »

Zolimester gratulálok a fegyverhez , de a család gyarapodáshoz is . Az utóbbi nagyon ráfér kishazánkra .

Tisztelettel az OGRE
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: