Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .375 Holland & Holland Magnum  (Megtekintve 58421 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #195 Dátum: 2018. Március 04. - 10:58:55 »

Megfigyelhető ez náluk máson is, pl. Németországban 20 éve lehetetlen lett volna üzleti sikerre vinni egy Isuzu pickupot, csak ha azt írták rá, hogy Opel Campo.
A kutyának nem kellett volna Nissan Terrano, de Ford Maverick-ként már értelmes mennyiséget el lehetett belőle adni.
Akárcsak az én VW Taro-m, ami Hi-Lux néven a '90-es évek elején labdába sem rúghatott volna germániában, most meg egy 20+ éves rozsdás szarért képesen elkérni 5-6000 Eurót OOO Nooormalis?
 Wave
Nyilván benne volt az is, hogy a vérnacionalistákat kiszolgálják de azért japán autót nagyszámban vettek a germánok úgy is, hogy nem volt átnevezve. Ha csak abból indulsz ki, hogy a vendégvadászok landcruiserekkel, mitsubishi pajeroval vagy patrollal jöttek ide a vadkeletre, a büszkeségük, a merci g igencsak alulreprezentált volt a japán vasakhoz képest pedig akkor még nem volt ennyire drága.
A pickupok piaca amúgy is szegényes volt, gyakorlatilag egyetlen európai gyártó sem kínált ilyen autót, ebbe a piaci résbe erőltették be az átnevezett japán vasakat.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #196 Dátum: 2018. Március 04. - 12:55:52 »

Így néz ki a puska, blaser kickstop lötyög a tusban:

Ez nagyon szép puska! Nekem igencsak bejön!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #197 Dátum: 2018. Március 04. - 13:00:13 »

Minél többet van porondon a 375 H&H annál jobban tetszik.
Ezzel én is így vagyok! Egyszer régen lőttem eggyel, akkor az eléggé megfogott. Valami márkás puska volt, de már nem emlékszem, hogy mi, viszont cseppet sem rúgott!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #198 Dátum: 2018. Március 04. - 16:33:16 »

Ez nagyon szép puska! Nekem igencsak bejön!

Ez előtt megnéztem egy Sakot és ahogy azt kézbe vettem elment tőle a kedvem. Ezt megláttam, vállba vettem és beleszerettem 10 másodperc alatt  Mosolyog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #199 Dátum: 2018. Március 05. - 11:22:50 »

Az az igazság hogy nekem a 9.3x62 a szívem csücske. Az az a 9+-os kaliber.
Ha meg már itt van ez a gyönyörűség (.375H&H) miért ne.
 Ennél feljebb nem mennék, de ez  a régi álmom volt.
 A .300-as magnumok nem jöttek be annyira (win.mag, weath.mag), a 8x68S már jobban tetszett,
de nem volt annyira kénylmes a vadászat vele.
 Ez viszont az 5800+ Joule energia ellenére könnyen kezelhető és rendes lyukat generál :-)

 Emelem

 Igen Mintha csak magam mondtam volna...  Kacsint Vigyorog

Megvan még a 9,3x74R Blaser vegyes?  Kacsint

Ki faragta a 375-ös tusát?

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #200 Dátum: 2018. Március 05. - 11:31:39 »

Emelem

 Igen Mintha csak magam mondtam volna...  Kacsint Vigyorog

Megvan még a 9,3x74R Blaser vegyes?  Kacsint

Ki faragta a 375-ös tusát?

 Wave

Szia Anti!

Nincs már meg, lőttem vele pár vadat, jó volt, aztán eladtam/elcseréltem egy Sako 30-06-ra csak hogy kipóbáljam a kalibert. Megbántam :-(. 
Nem tudom ki csinálta,de nagyon profi, aki eddig látta mindenki megdícsérte. Az előző tulaja készíttette.(Úgy emlékszem 110-120ezer forint volt). Ha fontos megkérdezem tőle.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #201 Dátum: 2018. Március 05. - 11:54:09 »

Szia Anti!

Nincs már meg, lőttem vele pár vadat, jó volt, aztán eladtam/elcseréltem egy Sako 30-06-ra csak hogy kipóbáljam a kalibert. Megbántam :-(. 
Nem tudom ki csinálta,de nagyon profi, aki eddig látta mindenki megdícsérte. Az előző tulaja készíttette.(Úgy emlékszem 110-120ezer forint volt). Ha fontos megkérdezem tőle.

 Emelem

Azért a vegyesért tényleg kár... Rííí
Nem annyira fontos, csak kíváncsiságból.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #202 Dátum: 2019. április 24. - 22:53:34 »

Tisztelt Uraim!
Használ(t)-e valaki ilyen kaliberű puskán Delta távcsövet?
A kérdésem, hogy mennyire bírja? Volt-e vele valami gond?
Gyári adatok szerint 6500 J a lőállósága, és én eddig csak 9,3x62-n próbáltam.
Köszönettel: KF

Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #203 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 08:43:08 »

Sziasztok!

Hol lehet MO-on Privi Partizan loszert kapni ebben a kaliberben?
Esteleg RWS?

Koszi
Misi
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #204 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 10:18:55 »

Sziasztok!

Hol lehet MO-on Privi Partizan loszert kapni ebben a kaliberben?
Esteleg RWS?

Koszi
Misi
Alaska vadászbolt .Dabas,Suhajda Zoli
Jó fej gyerek.
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #205 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 22:22:22 »

Alaska vadászbolt .Dabas,Suhajda Zoli
Jó fej gyerek.

Koszi
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #206 Dátum: 2019. December 29. - 19:00:30 »

Rendre gyakran előjön a kérdés hogy milyen a PPU lőszer, a minap egy barátommal értekeztünk-e kérdésben, hogy nekem hogy vált be a 375 H&H ezzel a lőszerrel, úgy gondoltam leírom a tapasztalatokat ide is röviden.
Régen RWS/Norma lőszerrel vadásztam, aztán Hornady, és végül vettem pár doboz PPU-SP-t kipróbálni, a lőtéri próba kifejezetten jól sikerült, 200 méteren se találtam benne kivetnivalót, ezen felbuzdulva el is kezdtem vele vadászni, ennek most már két éve.
Pár doboz lőszeren már átrágtam magam, igen jó eredménnyel, Kifejezetten jó vért ad, menekülési táv átlagosan 0-30 méter lapocka mögötti találattal, disznó (malactól-kanig) és szarvas esetén nem volt gond vele. Nem tépte meg, őzgidát lőttem vele egyet kíváncsiságból, annál már tépett egy tenyérnyi lukat a másik oldalt, az nem tetszett annyira, de 20-50 forintosnyi kimenethez vagyok szokva na!  Vigyorog
Nem meglepő de semmiben sem maradt benne, így hát nem tudok szépen felgombásodott maradványtestekről képeket feltenni. A dolgát elvégezte, én nem tudok rá rosszat mondani. Emelem

Sokan hitetlenkedve fintorogva néznek a PPU lőszerre még manapság is.
Meg van hogy arra is aki használja  Ördög. De ha jól viszi a puska, akkor el kell engedni ezt a bizalmatlanságot, kilépett már ez a gyártó egy ideje a gyerekcipőből.

Na persze lehet fokozni, hogy a házilag tekert Nosler Accubondnak nincs párja. Piál  Miért? Mert én csináltam azé!! Tasli  Ördög
Át is fogok állni rá jövőre, de csak azért, mert valamivel játszani is kell! Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: