Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .375 Holland & Holland Magnum  (Megtekintve 58485 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #105 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 09:29:29 »

Emelem
Csakazérthogydicsekedjek, nameghogynemlehetnagykaliberrelpontosan lőni:  Ördög

 Igen Igen
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #106 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 10:03:18 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #107 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 10:29:25 »

A 3-as liknál kicsit megcsúszott a ceruzád lefelé...  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #108 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 10:41:30 »

Szerintem ne állíts rajta, mert ez így is 149,99 méternél leesik majd...  Röhög

Gondolom, elé is állnál 151 m-re.  Ördög Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #109 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 14:58:47 »

Anti!
Szerintem ez a beállítás átlagos vadászati célra bőven megfelel!
Más: Volt nálunk egy német vendégvadász 350.Rem Mag kaliberű fegyverrel. (Még sosem hallottam erről a kaliberről előtte!) Elejtett négy kisebb bikát, amiből három tűzbe rogyott, de a negyedik sem ment messzire! Ebből nem vonok le messzemenő következtetéseket, mivel nem én kísértem, nem tudom a találatok helyét, sem a használt lövedék fajtáját. Csak érdekességként írtam le.
Amit én lövettem, azt a vendég 9,3x64-es kaliberrel lőtte meg 220-230 méterről, na az még 80 méteres halálvágtát produkált! (2 mázsa feletti zsigerelt testsúly, fej, lábak nélkül!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #110 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 19:15:55 »

Emelem

Csakazérthogydicsekedjek, nameghogynemlehetnagykaliberrelpontosan lőni:  Ördög



Most sikerült végre eljutnom lőtérre és belőni a .376 Steyr-t. A lőlap a100m-es belövést mutatja ('önmagamatvállonveregetem' ikon Röhög). Miután 50m-en nagyjából jó volt, egymás után adtam le az első és második lövést, majd céltávcsőtekergetés után jött a 3. és  4. Szerintem nem olyan rossz ez a puska és talán a lőszer se eldobni való. (A lőszergyártóval különösen jóban vagyok Vigyorog)
Aki most megjegyzi, hogy lehetne egy centit lefelé és egyet balra állítani...  Nyihi Egyenlőre nem fogok.  Kacsint

 Wave

Anti!
Naggyon király! Igen

Figyiii... és hol lehet olyan kockás lőlapot venni ahol a "kockák" 7x7 millisek?? Vállat von Kacsint
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #111 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 19:38:22 »

Anti!
Szerintem ez a beállítás átlagos vadászati célra bőven megfelel!
Más: Volt nálunk egy német vendégvadász 350.Rem Mag kaliberű fegyverrel. (Még sosem hallottam erről a kaliberről előtte!) Elejtett négy kisebb bikát, amiből három tűzbe rogyott, de a negyedik sem ment messzire! Ebből nem vonok le messzemenő következtetéseket, mivel nem én kísértem, nem tudom a találatok helyét, sem a használt lövedék fajtáját. Csak érdekességként írtam le.
Amit én lövettem, azt a vendég 9,3x64-es kaliberrel lőtte meg 220-230 méterről, na az még 80 méteres halálvágtát produkált! (2 mázsa feletti zsigerelt testsúly, fej, lábak nélkül!)
 
A .350 Remington magnum az elsokent gyartott short magnumok egyike. Valamikor az 1960-sa evek nagy felfedesese volt. Viszont, a nem megfelelo tchnologia es az akkori  megfelelo anyagok hianya miatt a minoseg egyre romlott es a Remington 1990-ben leallitotta a gyartasat.
A .350 calibert viszont nincs elfeledve, a 21. szazadban ujbol felfedeztek. Modositasok mellett manapsag az osszes nagyvad E. Amerikaban ajalhatoan vadaszhato vele. Rovid csove es a lovedek athatolokepessege miat egy igazi bozotvadasz calibernem mondhato.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #112 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 19:51:45 »


Figyiii... és hol lehet olyan kockás lőlapot venni ahol a "kockák" 7x7 millisek?? Vállat von Kacsint
 Emelem

Ingyen kinyomtathato  S.Peti
https://www.google.ca/search?q=free+targets&biw=1280&bih=933&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0CBsQsARqFQoTCPSt5--glcgCFVKUiAod1-gHOw#imgrc=71PPLOeVNEzypM%3A
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #113 Dátum: 2015. Október 01. - 22:21:44 »

Kedves Fórumozók!

Van egy Brno 602 375 H&H-om, melynek sajnos nincs meg a komplett nyílt irányzéka (leveles, safari irányzék és célgömb) Sajnos így a puska elég sete-suta esztétikailag.
Lenne valakinek ötlete, honnan lehetne beszerezni?

köszönettel, Zoltán
Naplózva

"Még egy megfélemlített, galamblelkű írnok is őrzi, ha csak elcsökevényesedett formában is, az egykori vadászok örökségét, és ha meghallja a vadászkürt hangját, a szíve, ha félénken is, de megdobban"  (Robert Ruark)
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #114 Dátum: 2015. Október 02. - 10:41:54 »

Kedves Fórumozók!

Van egy Brno 602 375 H&H-om, melynek sajnos nincs meg a komplett nyílt irányzéka (leveles, safari irányzék és célgömb) Sajnos így a puska elég sete-suta esztétikailag.
Lenne valakinek ötlete, honnan lehetne beszerezni?

köszönettel, Zoltán

Szia a Recknagel gyárt ilyen irányzékot. Oryx vadászbolt Székesfehérváron a forgalmazó.

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #115 Dátum: 2015. Október 02. - 17:35:04 »

Kedves Karcsi,

Köszönöm a választ, meg is néztem a Recknagel katalógust és van is ilyen, igaz nyers állapotban. Némi fegyvermesteri utómunkálat kell még rajta.

Zoltán
Naplózva

"Még egy megfélemlített, galamblelkű írnok is őrzi, ha csak elcsökevényesedett formában is, az egykori vadászok örökségét, és ha meghallja a vadászkürt hangját, a szíve, ha félénken is, de megdobban"  (Robert Ruark)
Bödey Zoltán
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #116 Dátum: 2015. Október 11. - 16:24:37 »

Üdv érdeklödnék van valakinek valamilyen tapasztalata a260gr nosler partitional? Emelem
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #117 Dátum: 2017. Május 14. - 13:30:23 »

Sziasztok,
Nagyvas vasarlas elott vagyok. Sajnos lecsusztam egy kiszemelt 9.3-rol
De ezen megakadt a szemem
Aki hasznal ilyet attol kernek velemnyt. Eddig 30.06-os fegyverrel vadasztam 10 evig
https://vadaszapro.net/reszletek/275060/cz-550-magnum
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #118 Dátum: 2017. Május 15. - 00:27:52 »

Sziasztok,
Nagyvas vasarlas elott vagyok. Sajnos lecsusztam egy kiszemelt 9.3-rol
De ezen megakadt a szemem
Aki hasznal ilyet attol kernek velemnyt. Eddig 30.06-os fegyverrel vadasztam 10 evig
https://vadaszapro.net/reszletek/275060/cz-550-magnum


Jó! Kicsit durung, de pontos, és örök élet meg egy nap…….
Barátomnak van pont ilyen, nekem brutál a gyári agyazása. Én az enyémet átagyaztattam, úgy már egész gömbölű volt a leányzó fekvése, meg sokkal kéziesebb is a puska, de az közel megint egy százas plusz, és ezeknél fontos a profi agyazás, meg az erősítő keresztcsapok.
Az összes cseh 375-ös puska általában jól lő szinte mindent, de nem valami légies alkotások.
Azonban, ha picit ráraksz, van jobb is a halpiacon.
Most éppen egy 9,3x64 es Voere Titán II-esért gebedek meg majdnem, ezek a hüje osztrákok qrva jól megcsinálták, nagyon finom jószág……….de az a majom tulaj nem akarja  4 kiló alatt ideadni.
Persze lehet, ennyit is megér, szvsz ilyeneket ma már nem nagyon csinálnak, és persze kinek éri meg rendes puskát csinálni, ami három generációt kiszolgál, meg hát nem is egy ligában fociznak a vasak főleg finomság terén……….. ezen egy EAW talp van, ami szerintem a legjobb szerelék………. de most valahogyan hiányzik pont 400 darab "kedvem" hozzá...
Kb. egyforma a két kaliber teljesítménye, ízlés dolga, hogy ki melyiket preferálja, de a 30-06-hoz képest nehéztüzérség mindkettő. Az viszont sajnos igaz, hogy ezekkel is el kell találni a vadat.
Mire vagy pontosabban kíváncsi?
 Emelem
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #119 Dátum: 2017. Május 15. - 02:12:56 »

Jó! Kicsit durung, de pontos, és örök élet meg egy nap…….
Barátomnak van pont ilyen, nekem brutál a gyári agyazása. Én az enyémet átagyaztattam, úgy már egész gömbölű volt a leányzó fekvése, meg sokkal kéziesebb is a puska, de az közel megint egy százas plusz, és ezeknél fontos a profi agyazás, meg az erősítő keresztcsapok.
Az összes cseh 375-ös puska általában jól lő szinte mindent, de nem valami légies alkotások.
Azonban, ha picit ráraksz, van jobb is a halpiacon.
Most éppen egy 9,3x64 es Voere Titán II-esért gebedek meg majdnem, ezek a hüje osztrákok qrva jól megcsinálták, nagyon finom jószág……….de az a majom tulaj nem akarja  4 kiló alatt ideadni.
Persze lehet, ennyit is megér, szvsz ilyeneket ma már nem nagyon csinálnak, és persze kinek éri meg rendes puskát csinálni, ami három generációt kiszolgál, meg hát nem is egy ligában fociznak a vasak főleg finomság terén……….. ezen egy EAW talp van, ami szerintem a legjobb szerelék………. de most valahogyan hiányzik pont 400 darab "kedvem" hozzá...
Kb. egyforma a két kaliber teljesítménye, ízlés dolga, hogy ki melyiket preferálja, de a 30-06-hoz képest nehéztüzérség mindkettő. Az viszont sajnos igaz, hogy ezekkel is el kell találni a vadat.
Mire vagy pontosabban kíváncsi?
 Emelem


Az elso konkret kerdesem, hogy mennyire veri szet a tavcsovet? Mit bir el? Nyilvan a premium markak megfeleloek. De a Meopta? Leupold?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 15. - 04:53:16 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: