Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .375 Holland & Holland Magnum  (Megtekintve 58478 alkalommal)
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Dátum: 2008. április 17. - 23:51:33 »


Ha valakinek bármilyen tapasztalata, hozzászólása van a kalibert illetően, szivesen vesszük!
Naplózva

Donkó Ádám
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 18. - 06:33:17 »

A HH 1912-ben hozta ki, és a 458 Win.megjelenéséig (1956) a legerősebb szalagos töltény volt.Vadászatra készült, és az egyik legismertebb kalibernek számít.Létezik peremes változata is ,375 Flanged Magnum, aminek teljesítménye csak kicsivel marad alatta a szalagos változatnak.
A lövedék átmérője 9,5 mm .375 " az alaptömeg 300 grains, 19,5 gramm.Teljesítménye igen nagy, minden vadfajra használható, és használják is,Nekem a peremes változat az egyik kedvenc kaliberem.Itthon is használható, lényegesen erősebb a 9,3x62-nél, hasonlítható a 9,3x64 Brenneke által tervezett töltényhez. Üdv:Juszuph Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 18. - 08:22:40 »

hasonlítható a 9,3x64 Brenneke által tervezett töltényhez. Üdv:Juszuph Wave
Ja. A 9.3x64-et épp a 375-re válaszul tervezte Brenneke mester. Nem is lett rossz, az ángilusok meg mérgükben a gyarmataikon 9.5mm-re tették a veszélyes nagyvadak vadászatához engedélyezett ürméret alsó limitjét.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 18. - 14:46:00 »


A vas:
Naplózva

Donkó Ádám
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 18. - 14:48:09 »


Bementi seb: süldő, 17,5g. Rem. SP.
Naplózva

Donkó Ádám
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 18. - 14:49:14 »


A kimeneti seb. Bocs, nem engedte a rendszer egy hsz.ba feltölteni a képeket Zavarodott
Naplózva

Donkó Ádám
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Július 26. - 15:27:08 »


Üdv mindenkinek!

Zsolti fórumtársunknál sikerült ezt a kancsit elejtenem. Kb. 40 m-ről, a 17,5g-os Rem. SP. nem ütötte át a vadat. Srégen állt,
lapocka mögött ment be a lövedék, túloldalt a bőr alatt állt meg. A menekülési táv kb 30 m, a bemeneti seben a rálövés helyétől néhány méterre megkezdődött a vérzés, nem túl sok, de követhető vérnyomot hagyva maga után.




Naplózva

Donkó Ádám
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Július 26. - 17:07:20 »

Gratulálok Ádám!

Meg kell mondjam egyre szimpatikusabb - már ami magnumokat illeti - a 375 HH magnum, de sok jót, az olcsóbb kategóriájú töltények kapcsán nem hallok róla...
...pedig az egyetlen olyan ma is használt magnum, ami még nem a "trendimagnum" tehát nincs bődületes palack, meg hüvelyváll...stb., szóval nekem egyre jobban tetszik.

De ahogyan azt látom/olvasom a SP töltényekkel nem adja azt a pluszt amit vár tőle az ember, mert tartsatok sznobnak, de 40 m-ről egy ilyen disznót üssön át.
Ettől függetlenül ez a "régi" magnumkaliber nekem tetszik.
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Július 26. - 18:01:18 »



Szia Wetzlar!

Köszönöm! Ez nem sznobság, ezért is viszem ezt a puskát magammal disznózni, a 'plusz' miatt, ha nem maradna helyben, bő vért hagyjon. A másik ok, a szerelem. A puska a 17,5g SP-t, és a 19,5g-os W. Silvertipet kb. egy helyre hordja (a nehezebbiket 2 cm-rel lejjebb). A Silvertipet Karácsony táján sikerült beszereznem, közel 3 dobozzal, már nem gyártja a cég. Nemrégiben lőttem vele egy 50 kg körüli disznót, magas lapocka közepet céloztam, túloldalt középtájon jött ki. Kb. 1,5cm-es kimenet volt, a vad helyben maradt-fényképezőgép sajna nem volt nálam. Úgy láttam a vad szétbontása közben, hogy nemigen expandált a mag, valszeg keményebb vadra, mondjuk 150-ről jávorbika lapockára való. Emiatt gondoltam, hogy inkább az energiát -kisebb vadban- jobban leadó SP-ra töltök, a közeli táv miatt. De nem bánom, egy tapasztalattal több. Legközelebb újra az alumíniumfejűt tárazom majd be. Még esetleg, a Hornady magjai lehetnek majd érdekesek, ha elfogy a készletem.
Max. annyi a puska hátránya, hogy némileg nehezebb, mint egy középkaliberű tolózáras. Így van, nem egy "trendimagnum". Nekem is nagyon tetszik az elegáns, klasszikus töltényforma, nincs túltöltve, "ultrásítva".  Kb. a 30-06-os röppályáját tudja ez is, a "kilométerpuskák" nem az én műfajom.

U.i.: most olvastam a nagy kanod történetét, gratulálok, nem semmi!! Igen




Gratulálok Ádám!

Meg kell mondjam egyre szimpatikusabb - már ami magnumokat illeti - a 375 HH magnum, de sok jót, az olcsóbb kategóriájú töltények kapcsán nem hallok róla...
...pedig az egyetlen olyan ma is használt magnum, ami még nem a "trendimagnum" tehát nincs bődületes palack, meg hüvelyváll...stb., szóval nekem egyre jobban tetszik.

De ahogyan azt látom/olvasom a SP töltényekkel nem adja azt a pluszt amit vár tőle az ember, mert tartsatok sznobnak, de 40 m-ről egy ilyen disznót üssön át.
Ettől függetlenül ez a "régi" magnumkaliber nekem tetszik.
Naplózva

Donkó Ádám
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Július 26. - 18:06:49 »

Igen azt hiszem a Hornady magjai azért - még SP-ben is - jobbak mint a Remingtoné.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Július 26. - 20:34:40 »

Almási Csabi fórumtársunkkal hosszan beszélgettünk a 375ösről, ő is használt már bele Hornady lőszert, neki nagyon tetszett. Darázs Viktor barátommal is beszélgettem, a Remingtonért Ő sem rajong!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Július 26. - 20:51:35 »

Zsolti fórumtársunknál sikerült ezt a kancsit elejtenem

Gratulálok Ádám!  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Július 26. - 21:11:20 »

Zsolti fórumtársunknál sikerült ezt a kancsit elejtenem

Gratulálok Ádám!  Igen

Köszönöm!! Wave Én is dumáltam Csabával emilben a tapasztalatokról. A jövőben igyekszem a Silvertippel tapasztalni, szerintem azonos lövésnél, biztos átcsapta volna, és 2 oldalt vérzett volna(hacsak nem marad helyben).
De legalább szépen felgombásodott:)
Naplózva

Donkó Ádám
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Július 26. - 21:36:52 »

Zsolti fórumtársunknál sikerült ezt a kancsit elejtenem

Gratulálok Ádám!  Igen

Köszönöm!! Wave Én is dumáltam Csabával emilben a tapasztalatokról. A jövőben igyekszem a Silvertippel tapasztalni, szerintem azonos lövésnél, biztos átcsapta volna, és 2 oldalt vérzett volna(hacsak nem marad helyben).
De legalább szépen felgombásodott:)

Gratulálok! Igen

Ezért (is) jók ezek a nagy lukasztók, mert már a belövésnél is ad valamennyi vért.
Egyik vadásztársam is ilyen kaliberrel vadászik, ő a 19g-os PMP lőszert szerette legjobban. A könnyebb Remingtont ő sem dicséri, meg szerinte nagyobbat is rúg vele a puska. Legalábbis ő úgy érzi. Sajnos már a PMP-t sem lehet kapni.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Július 27. - 09:05:08 »

Én 3 kaliberben használtam PMP-t és 222-esben igen jól bevált, halál pontosan vitte az izsem.
Sajnálatos, hogy ilyen komisz az ellátása ennek az olcsó(bb) de jónak mondható tölténynek.

375-ösben is ezek szerint jó volt, persze gondolom jóval lassabb volt, mint a prémium gyártóké, dehát az SP lövedéket nem is célszerű "gyorsan lőni".  Mosolyog Kacsint
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: