Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rendellenes bakok  (Megtekintve 142501 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #720 Dátum: 2014. Február 18. - 20:28:42 »

Petya, szerintem egy cirkalmazott "konyhalövést" ne keverjük ezzel. Ha igaz a kép, ez légpuskával agancstőlövés. Ennyi erővel a heréit is szétlőhették volna...
Doki...van aki megteszi.
És a "konyhalövés" ugyanilyen kockázatos...szerintem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #721 Dátum: 2014. Február 18. - 20:33:07 »

Doki...van aki megteszi.
És a "konyhalövés" ugyanilyen kockázatos...szerintem.
Bár az ok nem ugyanaz...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #722 Dátum: 2014. Február 18. - 20:35:52 »

Bár az ok nem ugyanaz...

Doki...van aki megteszi.
És a "konyhalövés" ugyanilyen kockázatos...szerintem.

Tudom, nem is azt akartam kihozni belőle, hogy az milyen csodás ötlet, de ennél lejjebb nemigen hiszem, hogy van.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #723 Dátum: 2014. Február 18. - 20:38:10 »

Tudom, nem is azt akartam kihozni belőle, hogy az milyen csodás ötlet, de ennél lejjebb nemigen hiszem, hogy van.  Wave
Sajnos van... Nem szól szám


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #724 Dátum: 2014. Február 19. - 08:27:05 »

Nincs ebben semmi "meglepő"...
Van egy vadőr barátom, aki már lassan negyven éve benne van a szakmában az ország egyik legjobb őzes területén. Aztán volt egy időszak - asszem a 80-as, 90-es években- amikor augusztus előtt csak a selejt bakot lehetett lőni. - Nah, ők ekkor hasonlót .22-essel csináltak - felsőbb utasításra! Aztán meg lövették az 5-600 grammos "selejt" bakokat...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #725 Dátum: 2014. Február 19. - 09:20:56 »

Nincs ebben semmi "meglepő"...

 Még a háború előtt is csinálta néhány erdőbirtokos  meg parasztpuskás is , hogy söréttel belelőtt a még barkás szarvasagancsba . Még a '70-es évek végén én is lövettem ilyen bikát - bakot is !  A becsapódások helyén nem ágszám gyarapodás lesz , hanem szemölcsszerű , változó nagyságú csontsejtburjánzás , vagy a szár ívének görbülete . . . !    Woest  Kalapal Fej a falba


Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #726 Dátum: 2014. Február 19. - 13:12:31 »

Találékony gyökér a magyar. (tisztelet a kivételnek) Telefonos fotót láttam név-hely nélkül 3 sor szögesdróttal körülvett etetőtálcás őzetetőről. Suta feje befér-kifér, baknak ár gondot okoz a fejlődő agancsa. Aztán agancstisztítástól lehet a fotókról választani a majdani abnormális agancsú nagy bakok közül. Amilyen a felvevő piac olyanok a bakok. Ha a hatos bak kevésbé eladható, lesznek torz agancsúak. Amilyet a kedves vendég kíván.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #727 Dátum: 2014. Február 19. - 14:07:47 »

Találékony gyökér a magyar. (tisztelet a kivételnek) Telefonos fotót láttam név-hely nélkül 3 sor szögesdróttal körülvett etetőtálcás őzetetőről. Suta feje befér-kifér, baknak ár gondot okoz a fejlődő agancsa. Aztán agancstisztítástól lehet a fotókról választani a majdani abnormális agancsú nagy bakok közül. Amilyen a felvevő piac olyanok a bakok. Ha a hatos bak kevésbé eladható, lesznek torz agancsúak. Amilyet a kedves vendég kíván.
És akkor még a ˝takarmányról˝ nem is beszéltünk...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #728 Dátum: 2014. Március 09. - 20:38:55 »

Érdekes legény lesz. Nagyon messziről fotóztam, ezért a gatya minőség.


 Emelem Lesi
Naplózva
Taraxacum
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #729 Dátum: 2014. Március 26. - 16:08:44 »

 Emelem Tiszteletem minden fórumozónak!

Néhány képet és egy rövidke történetet szeretnék megosztani egy parókás bakról.
Először a hivatásos vadász találkozott vele még a tarvadazás idején, és már akkor sejteni lehetett, hogy nem szokványos agancs fog fejlődni az egyébként nem idős bakon. Pár hétre rá, már látni lehetett, hogy igen gyorsan növekszik, fejlődik - szó szerint - burjánzik az agancs.
"Folyamatos" szemmel tartás mellett március harmadik dekádjától hol egy nagyobb csapattal, hol egy sutával látták/láttuk (ekkor sikerült lefényképezni is), de olyan is volt hogy napokig nem került a szemünk elé. Ekkor jött az aggodalom, hogy hova lehetett; nem-e elűzte a többi, azontúl tetőzte a kétségeket, hogy néha elég idegesnek tűnt és mintha zavarta volna a fején lévő tömeg (folyamatosan rohangált, míg a többi nyugodtan feküdt; rázta a fejét, stb).
A sok bizonytalanságra, a gyors növekedésre, valamint arra való tekintettel, hogy a rohamosan fejlődő vegetációban,talán örökre nyoma veszne, megkérték az engedélyt az idényen kívüli elejtésre, amit meg is kaptak.
Az elejtéskor sajnos nem tudtam jelen lenni, de a terítékfotókból én is kértem és igyekszem mihamarabb megosztani.

Az ígért képek - még éltében:



Elnézést a képek minőségéért, de sajnos nem tudtunk közelebb "cserkelni", de azért a lényeg így is látszik.
Naplózva

"Vannak dolgok amelyeket megállítani, és vannak dolgok, melyeket siettetni nem lehet."  Fekete István
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #730 Dátum: 2014. Március 26. - 18:32:04 »

Igazán érdekes bak.Volt valamilyen heresérülése?
Naplózva
Taraxacum
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #731 Dátum: 2014. Március 27. - 10:59:43 »

Képek a parókás bakról:

Terítéken:


Az agancs közelebbről:




A herékről is készült fotó:

Naplózva

"Vannak dolgok amelyeket megállítani, és vannak dolgok, melyeket siettetni nem lehet."  Fekete István
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #732 Dátum: 2014. Március 27. - 20:30:06 »


 Gratulálok!  Emelem Ez igen...! Nem mondanám "hétköznapi" látványnak egy ilyen bakot! Méltó bak a méltó ravatalán! Külön gratuláció a terítéknek! Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #733 Dátum: 2014. április 04. - 08:54:18 »

Tegnap találkoztunk


Naplózva

Bendzsó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #734 Dátum: 2014. április 10. - 13:32:47 »

Üdv mindenkinek!
 Emelem
Van egy érdekes agancsom, tudnátok róla valamit mondani?
Miért így alakult ki, milyen ritka stb.
Előre köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: