Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rendellenes bakok  (Megtekintve 142527 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #690 Dátum: 2014. Január 16. - 21:39:20 »

Hát akkor suta... Igen
Ide nem értek annyira, bár a 27éves tapasztalatom alapján szeretek vadászvéleményt formálni, de csak közgazdász vagyok és nagyválllatot irányítok főállásban, nem szakmabeli valahol.  Ezekhez a szakmai szépségekhez nyilván jogosan a vadgazdmérnökök gyártanak ideológiákat.  Igen
Úgyhogy tök mindegy, legyen suta...szarvval.
Jószerencsét!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #691 Dátum: 2014. Január 16. - 21:42:33 »

Jószerencsét!

 Igen   Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #692 Dátum: 2014. Január 16. - 21:44:08 »

...továbbvíve a gondolatmenetet, ugye muflonéknál a szarvalt juhot sem kosként könyvelik el. És bármennyire is furcsa, bizony őzéknél is lehet, hogy bele kellene fogni a szakirodalomba, hogy bizony létezik agancsos suta, mert azért telente egynéhány terítékre kerül kicsiny országunkban.
(vadasz75 hsz-nak első részét meg nemigazán értem, mert ez a suta soha nem tisztította volna le az agancsát.)
Üdv,
JF
Én nem arra gondoltam,hogy letisztít -e ,hanem mekkorára,szét ágazóbbra ,hány évig élhet ,nevelt-e gidát stb...jó néhány bakot azárt nem lövetek meg ,mert figyelem, hogy mi lesz belőle korábban sutákat is figyeltem most három bakot figyelek...
Üdv vadász75
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #693 Dátum: 2014. Január 16. - 21:49:20 »

...továbbvíve a gondolatmenetet, ugye muflonéknál a szarvalt juhot sem kosként könyvelik el. És bármennyire is furcsa, bizony őzéknél is lehet, hogy bele kellene fogni a szakirodalomba, hogy bizony létezik agancsos suta, mert azért telente egynéhány terítékre kerül kicsiny országunkban.
(vadasz75 hsz-nak első részét meg nemigazán értem, mert ez a suta soha nem tisztította volna le az agancsát.)
Üdv,
JF
Habár őzben vagyok jobban érdekelt,de ahol vadásztam ott a szarvalt juhot a legjobb genetika ként említették és kímélték,akkor ezt a sutát is hagyni kellett volna??
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #694 Dátum: 2014. Január 16. - 21:56:33 »

Habár őzben vagyok jobban érdekelt,de ahol vadásztam ott a szarvalt juhot a legjobb genetika ként említették és kímélték,akkor ezt a sutát is hagyni kellett volna??

Muflonnál hallottam én is erről. Őznél még nem. A genetikának itt is köze van hozzá, az biztos. Hogy ezen suta utódai "mit tudnak", arról nincs információm, talán ha tudnánk egy-egy ilyen sutát irányítottan szaporítani egy-egy kiváló bakkal, akkor közelebb kerülhetnénk a megoldáshoz...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #695 Dátum: 2014. Január 16. - 21:58:53 »


... de abban sem vagyok biztos, hogy rendesen részt vesz-e a szaporodásban egy-egy ilyen suta, merthogy a genetika mellett a hormonokkal is van egy kis "bibi", az is bizonyos.
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #696 Dátum: 2014. Január 16. - 22:18:52 »

Muflonnál hallottam én is erről. Őznél még nem. A genetikának itt is köze van hozzá, az biztos. Hogy ezen suta utódai "mit tudnak", arról nincs információm, talán ha tudnánk egy-egy ilyen sutát irányítottan szaporítani egy-egy kiváló bakkal, akkor közelebb kerülhetnénk a megoldáshoz...
Ezért,ha még élne az "egyedi"jegyek alapján figyelhetnénk...
... de abban sem vagyok biztos, hogy rendesen részt vesz-e a szaporodásban egy-egy ilyen suta, merthogy a genetika mellett a hormonokkal is van egy kis "bibi", az is bizonyos.
Az a hornom "bibi" a szap .szervek működésére és a vehem kihordására nincsenek jótékony hatással ,de láttam én már sokmindent (szap.bioszban érdekelt vagyok)...
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #697 Dátum: 2014. Január 16. - 22:23:54 »

Ezért,ha még élne az "egyedi"jegyek alapján figyelhetnénk...Az a hornom "bibi" a szap .szervek működésére és a vehem kihordására nincsenek jótékony hatással ,de láttam én már sokmindent (szap.bioszban érdekelt vagyok)...
...szóval szintén családapa!   Röhög
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #698 Dátum: 2014. Január 16. - 22:37:25 »

...szóval szintén családapa!   Röhög
Na végre egy potens,jó fertilitással rendelkező vadász? Vigyorog   
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #699 Dátum: 2014. Január 16. - 22:40:03 »

Mielőtt valaki le ütné ,nem csak háztájiban vagyok érdekelt...... Vigyorog
Naplózva
T.Máté
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86

Vadásznövendék


« Új üzenet #700 Dátum: 2014. Január 16. - 23:13:58 »

Ha jól emlékszem, Brehm Az állatok világa című könyvében valami módon esik szó agancsos sutákról.(Bár messze nem szakkönyv.)
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #701 Dátum: 2014. Január 17. - 06:19:38 »

Mielőtt valaki le ütné ,nem csak háztájiban vagyok érdekelt...... Vigyorog

Pedig.... Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
white wolf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



WWW
« Új üzenet #702 Dátum: 2014. Január 17. - 11:06:02 »

Érdekes és értékes hozzászólások születtek :-)
Abban máris igazat adok és bocsánatot kérek  :Klapalmindenkitől,hogy ilyen összecsapott fotót tettem fel a sutáról (mert az),
de én sajnos a terítékre hozatalánál már nem tudtam jelen lenni :-(
Készültek ott is képek de sajnos én nem tudtam akkor és ott fényképezni.
Higgye el mindenki nem mahináltam a képpel tényleg parókás suta és valószínűleg bele fog kerülni a Nimródba is.
Nagyon ritka,rendellenes vad és örülök hogy Józsi engedélyezte hogy bemutathassam nektek itt is!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #703 Dátum: 2014. Január 17. - 12:20:36 »

Szervusz Wolf.
Az biztós,hogy suta ,csak nem tudjuk mi váltotta ki az ivari diformmúst.
Ezért kérdeztem tőled a közösségi portálon más egyébb másodlagos nemi jellegre utaló szerveket találtatók e (rejtett heréüség,netán külső nemiszerv stb).
Sajnos azt nem tudjuk és a szakírodolomban sem találsz rá utalást,hogy részt vesz e szapaorodásban.Nagyvalószinüséggel nem hiszem az agancs képzéshez többféle hormon kölcsönhatása szükséges de ebbböl az egyik legfontosabb a tesztoszteron amit tudjuk a herék állitanak elő.
A nöi ivaru egyedeknél a petefészek illa mellékvese is állt elő csak nem olyan mértékben.Jó lenne tudni a zsigerlet sulyát (mert igen nagy testünek néz ki).A tesztosteron hormon tuladgolás testsúly gyarapodással is jár.

üdv:HSanyi
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #704 Dátum: 2014. Január 17. - 17:03:03 »

Érdekes és értékes hozzászólások születtek :-)
Abban máris igazat adok és bocsánatot kérek  :Klapalmindenkitől,hogy ilyen összecsapott fotót tettem fel a sutáról (mert az),
de én sajnos a terítékre hozatalánál már nem tudtam jelen lenni :-(
Készültek ott is képek de sajnos én nem tudtam akkor és ott fényképezni.
Higgye el mindenki nem mahináltam a képpel tényleg parókás suta és valószínűleg bele fog kerülni a Nimródba is.
Nagyon ritka,rendellenes vad és örülök hogy Józsi engedélyezte hogy bemutathassam nektek itt is!

Semmilyen módon ne kérj bbocsánatot ,Mi örülünk,hogy láthattuk és mozoghatott az agyunk ... Emelem
Szervusz Wolf.
Az biztós,hogy suta ,csak nem tudjuk mi váltotta ki az ivari diformmúst.
Ezért kérdeztem tőled a közösségi portálon más egyébb másodlagos nemi jellegre utaló szerveket találtatók e (rejtett heréüség,netán külső nemiszerv stb).
Sajnos azt nem tudjuk és a szakírodolomban sem találsz rá utalást,hogy részt vesz e szapaorodásban.Nagyvalószinüséggel nem hiszem az agancs képzéshez többféle hormon kölcsönhatása szükséges de ebbböl az egyik legfontosabb a tesztoszteron amit tudjuk a herék állitanak elő.
A nöi ivaru egyedeknél a petefészek illa mellékvese is állt elő csak nem olyan mértékben.Jó lenne tudni a zsigerlet sulyát (mert igen nagy testünek néz ki).A tesztosteron hormon tuladgolás testsúly gyarapodással is jár.

üdv:HSanyi
Amit itt látunk nagy valószínűséggel egy iker (egy pete) ellés során képződött ahol a hímivar elszippantja a nő ivarú egyed ivarszerveit sokezer egyedből egy néhánynak vannak kezdetleges szervei amik talán alkalmas a szaporodásra,(de itt lehetséges ,hogy valami termel nagyobb mennyiségben tesztoszteront ),de én még nem láttam ilyet.Viszont mivel mind annyian lányként kezdűnk és később változunk v.sz itt történhetett az,hogy a külső ivarszerv nőt mutat viszont benn a petefészkek mást gondolnak ,ha vannak és még küllemre hasonlitanak is ,de hereként viselkednek (szarvas marhánál már láttam ilyet)az egyedet nem lehetett vemhesíteni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: