Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rendellenes bakok  (Megtekintve 142528 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #630 Dátum: 2013. Március 08. - 17:29:06 »

Ez milyen állat és mit eszik?  Nyihi Wave

A legmagasabb tápértékű zöldtakarmányt mellett naponta egy kalciumtablettát, 500 mg-os C vitamint meg egy kis Béres cseppet. Röhög Ördög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #631 Dátum: 2013. Március 26. - 19:16:38 »

 Ma láttam egy fura bakot. Mivel se fotózni se képet feltölteni nem tudok megpróbálom leírni. Jobb szár teljesen átlagos hatos, bal a függőlegestől kb 5O fokkal eldőlve oldalra és a szemág befelé, az hátsó ág meg kifelé mutat(mint egy kereszt). Mi a nyavalya okozhat ilyen deformitást? Ja a bak 4-5 éves forma amolyan semmilyen, szűk 3OO grammot talán ígér.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #632 Dátum: 2013. Március 26. - 19:39:38 »

Ma láttam egy fura bakot. Mivel se fotózni se képet feltölteni nem tudok megpróbálom leírni. Jobb szár teljesen átlagos hatos, bal a függőlegestől kb 5O fokkal eldőlve oldalra és a szemág befelé, az hátsó ág meg kifelé mutat(mint egy kereszt). Mi a nyavalya okozhat ilyen deformitást? Ja a bak 4-5 éves forma amolyan semmilyen, szűk 3OO grammot talán ígér.
Szerintem barkában "letört".
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #633 Dátum: 2013. Március 27. - 10:02:07 »

Üdvözlök mindenkit
Nem ebbe a topikba tartozik, de a megfelelő topikban -érthető okból- nincs mozgás. Szóval azt szeretném kérdezni (már ha jár erre valaki így szezonon kívül), hogy a devana kombinált sípot ( amin oldalt kis lyuk van, azt hogyan kell használni. Sípot készítenék, és nem tudom a kis lyuk hogyan működik.
Ha befogom, akkor több levegő jut a nyelvre, ha kiengedem kevesebb, vagy akkor egyáltalán nem szól? Vagy a lyuk a hang megszakítására szolgál, a rövidebb gidahang miatt?
A válaszokat köszönöm szépen
Prasch Richard
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #634 Dátum: 2013. Március 27. - 16:37:35 »

Szerintem barkában "letört".
Akkor van értelme megvárni, hogy jövőre mit tesz a buksijára, vagy valamelyik vadászom léptesse elő pörköltté a falunapra?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #635 Dátum: 2013. Március 28. - 07:09:58 »

Akkor van értelme megvárni, hogy jövőre mit tesz a buksijára, vagy valamelyik vadászom léptesse elő pörköltté a falunapra?

Druszám ez csak a pörkölt mellett derül ki mikor lefőztétek a koponyát is. Sokáig néztem egy ilyet , bezzeg a vendég elbaszarintotta. A gazdaságisunk meg nyert egy bakot a tombolán és miután elmeséltem a vendég esetét meglőtte. Annak agancstő sérülése volt, vagyis inkább a koponya deformálódott, mindig így nőtt volna. Semmi deformitása nem volt az agancsnak csak oldalra nőtt de 90 fokkal . Ha megtalálom a képet felteszem. Neked meg javaslom a "gyakorlótér" topikot.                                Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #636 Dátum: 2013. Március 28. - 18:12:37 »

Üdv mindenkinek
Sajnos mind a kettő talált tárgyak osztálya. Ez a túl  kicsi koponyára sikeredett még így is 400 gramm. A másikra is kiváncsi lettem volna rágás és kifakulás nélkül.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #637 Dátum: 2013. Március 29. - 13:54:49 »

Akárhogyan is, érdekesek.

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #638 Dátum: 2013. Május 22. - 11:46:52 »

Múltév október vége fele láttam meg először. Zömök test, erős nyak, és nyársas agancs. Tüzetesebben nem volt idő megnézni, valamit megneszelt, és elillant. Valahonnét kiverhették, mert a társaság területén eddig senki se látta. Aztán, eltűnt.  Reménykedtem hogy majd tavasszal, rátalálok, és netán sikerül terítékre hozni.
 Március elején mintha láttam volna, de a barkás állapot, meg a takarás - nem voltam biztos, hogy ugyan az a bak.
Április végére lecsengett a vendégvadásztatás és szerencsére az őszi ismerősöm nem szerepelt a terítéken.   
Párszor leskelődtem a környéken, ahol októberben megpillantottam, de sikertelenül. Gondoltam, továbbállt, vagy elpusztult.
Erdősávval szegélyezett búzatábla mellet igyekeztem a vadkárra kijelölt helyre. Bent a vetésben már legelésztek az őzek, gondoltam megállok, kicsit elbámészkodom. A keresőben jól kivehető volt a kb. 300 m-re nyugodtan legelésző 3 suta. Már indultam volna mikor az erdő szélén megjelent még egy őz. Nem iparkodott a legelésző csapathoz, csak álldogált, és figyelt. Nézem, baknak bak, de az agancsát nem látom jól. Várok, hátha kijjebb lép, időm még van. Pár perc múlva óvatosan elindul, aztán megint megáll és figyel, de már jól látom, a bal szár nyárs, a jobbon ép csak két dudor: hát ez a jövevény! Majdnem 2 km-re vagyunk az októberi tartózkodási helyétől. Na komám, a tanyád megvan. Visszafordultam nehogy megriasszam a csapatott, majd kerülővel mentem a vadkárra beírt helyre. Tíz óráig várakoztam eredménytelenül, aztán hazamentem. A pumpa már dolgozott bennem, a másnapot tervezgettem.
Másnap, beiratkozás után, hét óra előtt kin voltam a területen. Az őzek még sehol. Hallgatom az esti madárkoncertet, nézem a tájat, várok.
Fél nyolc körül, 150-200 m-re, kilép egy suta, majd még kettő, és komótosan legelészve haladnak a tábla közepe felé.  Lassan telnek a percek, nyolc is elmúlt, de a bak még sehol. Aztán, óvatosan kilép a takarásból. Csipeget pár szálat, majd felkapja a fejét, figyel. Ismét pár lépés. Nézem, igen, ez a nyársas, pulzus 120. Egy-két perc, kicsit megnyugszok. A távolság? Hát jó 200 m-re saccolom, és legelészve, mintha távolodna. Nem merem bevállalni a hosszú lövést, inkább próbálom belopni. A szél jó, hát rajta. Felváltva figyelve, mikor a bakra, mikor a lábam alá, lassan, csökken a távolság. Sikerül úgy 100 lépésre belopnom. Szusszanok pár mélyet, elhelyezem stabilan a 3 lábú lő-botot, rá támasztom a fegyvert, és már a céltávcsövön figyelem a bakot. Enyhén farral ál, majd lassan fordul, és mikor úgy érzem, teljesen keresztben van, célkereszt a lapocka mögé, és elengedem a lövést.  Jó becsapódási hang, de a bak csak áll, és jelzés nélkül elindul az erdő felé. Hirtelen leblokkolok, elhibáztam? Tisztán halottam a becsapódás… Gyorsan ismételek, célzok, de mire lőnék, a bakom csak úgy eldől.
Lövésre készen várok még egy keveset, majd elindulok a zöld vetésen fekvő bakhoz. Felenged a feszültség, elönt egy mély öröm. Mire odaérek, már az örök mezőkön legelészik. Egy marék zöld árpa utolsó falat, tiszteletadás. Nézem, hát nem mai gyerek.
Már besötétedett. Most már következnek a prózaibb dolgok, zsigerelés, kocsihoz szállítás.
A 243-as, 6.2 g-os brenneke TOG lövedéke bordák közt, kalibernyi lyukat hagyva maga után, szívet és tüdőt roncsolt. Lőtáv 70-80 m, menekülési táv 6-7 m, kétoldali gyenge vérnyom.

Kis koponyás súly:  474 g
Naplózva

Üdv Chris
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #639 Dátum: 2013. Május 22. - 11:59:38 »

Azt a betyár mindenit!  Taps  Igen  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #640 Dátum: 2013. Május 22. - 12:51:06 »


  Chris csak  gratulálni  tudok. Emelem
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #641 Dátum: 2013. Május 22. - 13:19:56 »

Szia!

Gyönyörű bak! Gratulálok! A kiskoponyás súlyt biztos, hogy jól mérted? Nekem a kora ellenére nem tűnik akkorának.

Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #642 Dátum: 2013. Május 22. - 13:26:38 »

Gratulálok! Emelem Kívánatos trófea! Igen Piál

"Kis koponyás súly:  474 g"  :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #643 Dátum: 2013. Május 22. - 13:44:27 »

Köszönöm a gratulációkat Emelem
És, elnézést, leányos zavaromban a nagy koponyás súlyt írtam. Vállat von
Naplózva

Üdv Chris
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #644 Dátum: 2013. Május 22. - 16:10:19 »

Gratulálok chris!  Igen  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: