Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rendellenes bakok  (Megtekintve 142531 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #525 Dátum: 2011. Július 26. - 23:21:55 »

Ez elég rendellenes, gondoltam megmutatom. Nálunk esett a minap. Rejtett életet élt egy akác sarjasban. Eddig nem is láttuk, hogy van.

Nem semmi!
Valszeg hátulról ütötték le!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #526 Dátum: 2011. Július 27. - 16:47:39 »

Ez elég rendellenes, gondoltam megmutatom. Nálunk esett a minap. Rejtett életet élt egy akác sarjasban. Eddig nem is láttuk, hogy van.


Na, mondjuk ez durva... Mosolyog
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #527 Dátum: 2011. Július 27. - 18:21:20 »

Valszeg hátulról ütötték le!

A Robi ?! Úgy dobta ólmos bottal ? Dejszen van neki puskája ?!!  Ördög Ördög Vigyorog

 Wave
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #528 Dátum: 2011. Július 27. - 18:45:18 »

Szia Robi.
Ez tényleg különleges,ha lesz a ki készített trófeárol kép akkor azt is oszd meg velünk.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #529 Dátum: 2011. Július 28. - 01:00:55 »

Ez elég rendellenes, gondoltam megmutatom. Nálunk esett a minap. Rejtett életet élt egy akác sarjasban. Eddig nem is láttuk, hogy van.


Áááááááá!  Rííí
Nagyon JÓ bak!  Meglepődött  Igen  Emelem
Nem akármilyen rendellenes!  Igen
Gratulálok az elejtőnek!  Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #530 Dátum: 2011. Július 28. - 09:40:39 »

Szia Robi.
Ez tényleg különleges,ha lesz a ki készített trófeárol kép akkor azt is oszd meg velünk.
Üdv:HSanyi


Egyenlőre fagyasztóban van. Valahogy úgy kellene lefőzni, hogy az agancs színe megmaradjon Fejvakarás. Ez azért valahogy nem úgy áll ahogy szokott... Vigyorog Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #531 Dátum: 2011. Július 28. - 11:02:11 »


Egyenlőre fagyasztóban van. Valahogy úgy kellene lefőzni, hogy az agancs színe megmaradjon Fejvakarás. Ez azért valahogy nem úgy áll ahogy szokott... Vigyorog Ördög

Láttam már pár agancsfőzést, meg csináltam is, de senki se (én se) foglalkozott azzal, hogy - ahogy a nagykönyvben meg van írva - csak a rózsáig merüljön vízbe. Mégse lett az agancsoknak semmi baja. Őznél se szarvasnál se.

Itt esetleg az agancs végén lévő barka okozhat gondot.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #532 Dátum: 2011. Július 28. - 12:56:12 »

Mégse lett az agancsoknak semmi baja. Őznél se szarvasnál se.
Én is, a bőgéskor lőtt bakok agancsait beraktam a bikák mellé az üstbe . Még a hegyük se látszott ki  !  Vigyorog



Ám Robi, - amilyen ügyes(!) - még utóbb kifaragja elefántcsontból is ... ! Ördög  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #533 Dátum: 2011. Július 28. - 13:40:59 »

Na, ja ezzel az átkozott precízkedéssel van akinek az agyára megyek. Vigyorog Ördög
Szerencsére van ahol kifizetődik. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #534 Dátum: 2011. Július 28. - 14:24:49 »

Szia Robi! Emelem

Gratulálok a bakhoz, akár ki lőtte is! Igen
Irigylésre méltó trófea! Szó nélkül elcserélném érte az anyósomat!


Lefőzés:  Én vagy húsz éve láttam, hogy az őzagancsot teljesen vízbe süllyesztve főzik le, és nem lesz egyetlen árnyalattal sem világosabb mint ha a hagyományosan csinálják. Azóta én is így főzöm, és mondhatom sokkal könnyebb. Ha már csak azt figyelembe veszed, hogy a zsíros habos trutyi nem rakodik a rózsára, és így könnyebb szépen lemosni.
A barkának nagyon kicsi a valószínűsége, hogy megmarad. Ha másért nem, pár év alatt a molyok, bogarak lezabálják. Én azt javaslom vedd le eleve, főzd ki az agancsot, a barkadarabot pedig áztasd formalinba. Amikor kész az agancs, a barkát kicsit szárítsd ki, (de ne annyira, hogy összeszáradjon) és ragaszd rá vissza. Hátha úgy  megmarad, és a formalin miatt a bogarak sem piszkálják!.


Üdv. Attila Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #535 Dátum: 2011. Július 28. - 14:32:46 »

Köszi Attila a jó tanácsokat!
Nem én főzöm ki valószínűleg, és csak reménykedem, hogy falra kerül. (Az asszonya eddig nem engedett az elejtőnek egy trófeát sem a lakásba !  Tasli Hát milyen is az élet.?)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #536 Dátum: 2011. Július 28. - 21:15:55 »

Nekem is van ilyen szerencsétlen Barátom!
Amikor megismerte a feleslegét már vagy tíz éve vadászott, A csajszi is kijárt vele hajtani, még északi országba is elkísérte vadászatra. Az esküvő előtt eladták a srác lakását, és vettek egy közöset. Első pillanattól megváltozott a világ. Kijelentette, hogy ettől kezdve egyetlen "dög", egyetlen "halálfej" sem kerülhet a lakásba.  Amikor azt javasoltam neki , hogy hajtsa el a malac csavaros f-ra, de azt mondta, majd megneveli.
 Sikerült!
Azóta megszűntek a vadászatok, és ha egy napra egyáltalán elmehet vadászni, az már  maga a Karácsony. Olyan, hogy éjjeli lesre kimegy, az lehetetlen, mert gyerekfürdetésre otthon kell lennie. Vadat haza nem vihet, a barátokat elmarta mellőle, és csak azt hallgatja évek óta, hogy már megint az a rohadt vadászat!
Most már válna ezerrel, de ott a két gyerkőc! Mikor megpendítette a válást, "tanult felesége"  megmondta, úgy kiforgatja mindenből, hogy nemhogy vadászni, de még zabálni sem lesz pénze!

Én minden csajommal úgy kezdtem, hogy érte mindenről képes vagyok lemondani, kivéve a vadászatot. A vadászatért pedig még róla is lemondok! Volt aki nem hitte el. Rákúrt!
Igazán alkalmazkodok a szeretteimhez, és ahova csak lehet együtt megyünk. Természetesen mondtam már le nem egy vadászatot családi program miatt, de ha nekem az asszony egyszer ilyet mondana, és olyan stílusban, esküszöm az Istenre, nem gondolkodnék, hogy mit tegyek! Kezdeném újból előröl!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #537 Dátum: 2011. Július 28. - 22:10:18 »

"javasoltam neki , hogy hajtsa el a malac csavaros f-ra"   Igen Röhög

De ösmerős történet.

Rajtam alkalomadtán jól mulat a párom, ma is. Manapság már puska nélkül járok lassan többet. Bakot keresek. Egyet, ismerőst, ha megvan (eltűnt az a pokolfajzat, a tűhegyes nyársaival a fején, amit korábban kiválasztottam) elkapom, de úgy ahogy kigondoltam, síppal... Ha nem, akkor idén bennmarad. Szóval motorral mentem, gyalog jöttem...ázott vert seregként, mint néhányszor már, mikor az ezerkilencszázhatvanvalahányas járgányom cserben hagyott. Szóval mulatságos amikor befut a kapun a "nagy vadász". Az én párom jól tűri a vadászfeleség sorsot. Néha egészen jó ötletei is vannak, mit hova fogunk feltenni a falra. Be is fejezem, jöjjenek a bakok. Addig is mutatom a mai bakles hangulatát:

Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #538 Dátum: 2011. Július 28. - 22:28:23 »

".... Néha egészen jó ötletei is vannak, mit hova fogunk feltenni a falra. ...."

És ez így van jól!  Igen  Ezért mondjuk egymásra, hogy a Párunk! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #539 Dátum: 2011. Július 29. - 07:13:18 »

".... Néha egészen jó ötletei is vannak, mit hova fogunk feltenni a falra. ...."

És ez így van jól!  Igen  Ezért mondjuk egymásra, hogy a Párunk! Kacsint


Akkor nem vagyok egyedül, mert azasszony, amíg még nem volt asszony (csak remélte, hogy az lesz  Ördög), kijárt velem vadászni, amióta asszony lett, azóta nem, viszont cselt vetettem be, mert a gyerkőcöket is megpróbálom vadásszá nevelni, így ha velük vagyok, még dícséretet is kapok (kellemest a hasznossal).

A tavalyi "rendellenes " bakom is a lányomnak köszönhetem, ugyanis Ő "szúrta" ki (hogy kicsit témába vágó is legyen).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: