Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rendellenes bakok  (Megtekintve 142507 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #150 Dátum: 2008. Július 31. - 10:45:11 »

Na, most megjött végre a kép! Hú, de jó bak! Gratulálok úgyis, mint az elsőhöz, és külön, hogy ilyen érdekes, gyilkos! Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #151 Dátum: 2008. Július 31. - 11:16:12 »

Nagyon jó bak Lacus! Sok ilyet még a falra!
Üdv, H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #152 Dátum: 2008. Július 31. - 13:19:55 »

Nagyon jó bak Lacus! Ilyen sem terem minden bokorban, gratulálok! Igen
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #153 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 23:27:26 »

 Köszönöm mindenkinek a jókivánságot. A beszámolót holnap megirom.!
 Különben ma este láttunk egy hasonlót ,mint az első.Holnap újra megnézzük. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #154 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 00:39:31 »


 Üdv Mindenkinek!
 
 A legelső! 07. 29. 20:10 Még most is a hatása alatt vagyok nem is aludtam az éjjel .beszámoló később.
 Köszönöm forúm társunknak :Hegedűs Sándornak és Lengyel József vadászmesternek. Wave
 
 

Gratulálok! Igen
Nagyon kivánatos trófea, és szép lövés!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #155 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 08:44:09 »

Köszönöm mindenkinek a jókivánságot. A beszámolót holnap megirom.!
 Különben ma este láttunk egy hasonlót ,mint az első.Holnap újra megnézzük. Wave

Csak most látommm: Gratulálok Táncol Táncol
Naplózva

Üdv End
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #156 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 06:00:51 »


 
 Az első Bak!

Mint már irtam H.Sanyi fórum társunk közremüködésével,lehetőséget kaptam őzbak vadászatra .
Telefonos egyeztetés Lengyel József vadászmesterrel,másnap szeretettel várnak.Hú ez gyorsan
ment,de jeleztem még nagy vadat nem ejtettem ,s ez lenne az első .Na, éjjel aztán nem is aludtam
rendesen .alig vártam a délutánt izgultam ,lezárták a fél várost .Az indulást előrébbtettem ,nehogy elkéssek
ezért fél órával korábban értem le. Józsi már várt ,rövid bemutatkozás és gyors pakolás után indulunk.Közben
ismerkedés ,milyen bakra van lehetöség.Bejelentkezés ,majd irány a terület.Több helyen probáltunk hívni ,de még korán volt
és igen meleg,nem is mozdult semmi.Egy nagy lucernás melletti magaslesre felültünk ,és vártuk a bakokat melyeknek még nem volt
kedvük kibújni az erdő hüvős árnyékából. Többszöri hivás után ,egy szajkó megszólalt és halk neszezés hallatszott ki a sürűből.
Lassan enyhült az idő , közben  a fegyvert betöltve ,biztósitva jó kézre esve ,hogy később ne zörögjek letámasztottam.Józsi lejjebb balra kicsit mögöttem a létra közepére  ült
 igy belátta az erdő szélét.Kis idő múlva olyan érzésem van valaki néz.Kicsavarodva vöröses csikot látok a mögöttünk levő úton 10 méterre,vissza fordulok balra
egy bakocska sétál peckesen .6 méterről szemezünk levegöt sem tudok venni úgy néz .Elindul komótosan, le kiabálok Józsinak kis bak mellettünk,pont a háta mögött.
Nem mozdulunk várjuk mit csinál ,elmegy pár métert még.megáll.Pár perc után kilép a fák alól és nekiáll csipegetni.Négy éves hatos igen igéretes pár év és beérik. Távolabb 
is kezdenek előbujni ,távcsővezünk rendesen. A fényképezőgép persze nincs kéznél ,benne van a táskában.Mindegy most nem zörgök. Ekkor felzúg egy sárkányrepülős a tábla tulsó végén keringözik,a kisbak megijed eltünik mint a kámfor.Nem sokára a manusz is elszáll messzeb,  végre.Hátul ismét neszezés a sípra .Józsi szól tölem jobbra  kijött a hátrahajló gyilkos 
agancsú bak, melyett már nézegettek Sanyival.Én persze nem látok semmit.Keresem az irányt végül meglátom az ágak igy is takarják 150 méterre lehet .Lassan lépegetve csipeget  ,de felénk jön.Megbeszéljük ha tetszik meglőhetem.Ebben maradunk.Végre elém ér,100 lépésre lehet.Puskát kézbe céltávcsővön nézegetem ,szépen keresztbe áll.
Nem ülök kényelmesen ,ebben a helyzetben nehéz löni.Felállok lában átemelem a deszkán,leülök igy jó lessz.A bak nem törödik velem,Józsi nem érti miért nem lövök többször fütyül .Erre  még közelebb jön és néz mélyen a szemembe ,pár másodperc szemezés.Hatvan méter kereszbe fordul,bitositó ki gyorsító elöre. Ujjam a kengyel vason nehogy belenyuljak ,célkereszt a vállapon és most kezd pattogni a fülem.Picit várok nem szeretnék hibázni.Na most ,a lövést nem is hallom csak a becsapodást,.A bak térdre rogy,de felpattan nagyon bizonytalan futásba kezd,.Nem értem szabad szemmel látom a találatot jó helyrement a lövés.50 -ven métert fut és végül eldöl.Várunk de nem mozdul.Józsi elindul felé én maradok ,mert magas a lucerna .Innem tudom irányitani merre fekszik a bak.Közben kiüritem a puskát és rágyujtok .A láz lassan csillapul.Karlengetéssel végül rátalál,nem megy közel ,csak megjelöli a helyet.Szól jó találat volt.Elsétál a kocsihoz ,én meg lassan összepakolok .Végre lemászok nem rohanok ,húzom az időt .Odaérek mégiscsak,megvan a Bak az elsőbakom! Simogatom szép formás hátra hajló az agancsa.A kocsi ideér,Utolsó falat , töret átadás és gratulálás a sikeres elejtéshez, mely egyben az első nagyvadamnak is szól.Ezzel együtt jár az avatás is.Talált is egy nem túl vastag pálcának valót és szép  beszéd kiséretében Őzbakvadásszá avatott.Mily szép pillanatok is ezek.Rendbe rakjuk az őzet,bepakolunk és lassan elindulunk....
Köszönöm Hegedűs Sándornak és Lengyel József vadászmesternek.

2008. 07. 29. 20.10  Tatárszentgyörgy

U.i.A fegyver ZKK-600  7x64-es Fég csővel ,töltény Norma vulkán 11gr-os
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #157 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 10:35:35 »

Szia Lacus!
Még egyszer gratulálok az elő Bakodhoz.Az élmény beszámolóbol átérezzük azt a feszültséget (izgalmat "vadászlázat) ami úrrá lett rajtad.
Bizom benne ,hogy evvel a nagyszerü élménnyel egy igen hosszú de annál tartalmasabb vadászélet vette kezdetét és az első bak után jőn a következő és az els disznó,szarvas,aminek elejtését szintén megosztod velünk.Üdv HSanyi
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #158 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 10:41:45 »

Gratulálok Laci!
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 14:02:21 »

Még sok ilyen szép élményt kívánok! Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #160 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 08:30:20 »

Mégegyszer gratulálok Lacus! Igen
Sok hasonló szép élményt és vadászatot kívánok!
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #161 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 20:57:32 »

Lacus bakja:

Ezt meg csak most néztem meg!
Gratulálok!
Ámbár kár ezért a bakért, nagy kár... :-)
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #162 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 23:04:56 »

Gratulalok csak igy tovabb gyozo
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #163 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 11:17:50 »

Iden julius elso feleben Somogyorszagban volt egy elvi lehetosegem, hogy teritekre hozzak egy rendellenes bakot. Mar napok ota jartuk a hatart, de csak egyszer lattunk rendellenes loheto bakot. Szerencsere akkor nem jutottam loveshez. Az utolso ejszaka meprobalkoztunk disznoval is. Bementunk a hatalmas zab tabla kozepebe. Disznot nem lattunk, viszont a zab vagy 12-15 helyen kosarlabdapalya meretu reszen hianyzott. Valaki lovaskocsival beallt a zabtabla kozepere es egyszeruen lekaszalta, ellopta a zabot... Addig kaszalt, amig a lovaskocsi meg nem telt, majd egy masik nap egy masik helyen ugyanezt tette...
Masnap reggel kimentuk a vadfoldre, ami alig 400 meterre volt a mar emlitett zabtol. Egy sutat talaltunk kint, amelyik hangosan meltatlankodva beugrott az erdobe. Gondoltam, hogy a mai vadaszatnak is vege!
Alig tettunk meg 50 metert, amikor az elugro sutatol megriadva kifutott az utra egy masik suta es mogotte egy bak. Egyenesen futottak fel a dombon egyre tavolodva. En gyorsan felallitottam a lobotot es vartam a vador iteletet. A bak es a suta egy pillanatra megallt a vadfoldon - ugy 125 meterre - es akkor szolt a vador "loheto". Valami furcsa volt a bakon a tavcsoben, de feltem hogy a suta elviszi a bakot, igy gyorsan lottem. A 300-as Scirocco blatton talalta a bakot.
Erdekes rendellenes agancsu bak volt, de az igazi meglepetes ezutan kovetkezett. A bak nyakan egy vastag acel hurok volt. Hogy hogyan tudta a bak ezt a vastag acel drotot eltorni azt nem tudom. A vador is csak nagy nehezen tudta lefesziteni a hurkot a bak nyakarol. Szegeny bak sokat szenvedhetett, mert eltorni meg valahogy eltorte a drotot, de a raszorulo huroktol mar nem tudott szabadulni. Szornyu latvany volt!

Hogy valjon a szar is kove abban aki igy megmocskolta a vadat !!!





Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #164 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 11:40:54 »

Gratulálok! Igen Wave

A többi meg inkább nem komentálom.... Fa testápoló
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: