Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 304238 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #555 Dátum: 2010. Február 18. - 18:14:59 »

Kedves Robert, engem is érdekelne a Larsen csapda müszaki rajza, pont azért, amiért Téged, én is szeretnék magamnak egyet csinálni.
Sajnos azonban eddig nem sikerült a fórumozó társaktól választ kapnom, Neked sikerült?
Ha eredményes volt a keresésed megosztanád velem?  E-mail cimem, amire a válaszodat várom: ufo1@t-online.hu  - köszönettel:  foljani


Szia !

Van egy téma itt a Csapdázás alatt ami erről szól. Látom ugyan, hogy a kezdeti képek már nem élnek, de kérjétek meg Szik-et, tegye fel még egyszer. Pár naponta be szokott nézni!

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #556 Dátum: 2010. Február 18. - 18:17:34 »

Ha holnap estig nem kapjátok meg,akkor küldjetek egy mailt a cimemre és elküldöm.
Most nem érek rá.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #557 Dátum: 2010. Február 18. - 19:55:03 »

Urak!
Újra feltettem a Larsen csapda építését a Larsen topikba.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #558 Dátum: 2010. Február 23. - 15:12:34 »


Áttettem ide Karácsony Karcsi válaszát menyétügyben:

Horrido!
Sokat nem igazán tudok ezekről a kis ragadozókról, csak amit a könyvekből összeszedtem. Tatán, a fácántelepen, a többezres állományból, a reggeli "dögszedéskor" elég sokszor találtunk a tarkójánál átharapott nyakú madarat. Ezekre mondta Martonics Gyula bácsi (a Főnök), hogy menyét, vagy görény.
Menyétből jóval több van, mint hermelinből. Menyétet talán 4 - 5-öt lőttem, hermelint meg csak egyet. Az se az az igazi téli "hölgymenyét" volt, csak olyan foltos-rongyos tavaszi. Mosolyog  Egyszer meg a cincogásra úgy bejött egy menyét, hogy a gumicsizmám orrára állva nézte a számat. A menyét zsákmányolását egyetlen egyszer láttam! Egy öklömnyi kisnyulat gyilkolászott a vetésben, amikor meglőttem. Úgy kisnyulastól zusammen! Máskor meg egy fácántyúkot láttam, amint a fűből felugrálva, a szárnyaival csapkodva nagyon támadott valamit. De erről csak gondolom, hogy menyét lehetett. Vállat von
Hát ez bizony nem sok!
Üdv
Karl Wave



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #559 Dátum: 2010. Február 23. - 15:13:00 »


Horrido!
Sokat nem igazán tudok ezekről a kis ragadozókról, csak amit a könyvekből összeszedtem. Tatán, a fácántelepen, a többezres állományból, a reggeli "dögszedéskor" elég sokszor találtunk a tarkójánál átharapott nyakú madarat. Ezekre mondta Martonics Gyula bácsi (a Főnök), hogy menyét, vagy görény.
Menyétből jóval több van, mint hermelinből. Menyétet talán 4 - 5-öt lőttem, hermelint meg csak egyet. Az se az az igazi téli "hölgymenyét" volt, csak olyan foltos-rongyos tavaszi. Mosolyog  Egyszer meg a cincogásra úgy bejött egy menyét, hogy a gumicsizmám orrára állva nézte a számat. A menyét zsákmányolását egyetlen egyszer láttam! Egy öklömnyi kisnyulat gyilkolászott a vetésben, amikor meglőttem. Úgy kisnyulastól zusammen! Máskor meg egy fácántyúkot láttam, amint a fűből felugrálva, a szárnyaival csapkodva nagyon támadott valamit. De erről csak gondolom, hogy menyét lehetett. Vállat von
Hát ez bizony nem sok!
Üdv
Karl Wave

Szia!

Sok van belőle nálunk is, annak ellenére, hogy nem látni őket, pedig nappal aktívak.
Német meg osztrák apróvadas területeken ősellenségként kezelik. Vállat von Vadászidénye is van, ugyanúgy mint  a hermelinnek. Persze jellemzően csapdával fogják, nagyon könnyen. Még csali sem kell, a kíváncsiság hajtja bele a billenő deszkás csapdába (Wippbrettfalle)

Egy területen ahol nem is láttak nagyon menyétet elkezdték csapdázni 12 csapdával. Egy idényben 55 sikerült. Mivel nagyon intenzív az anyagcseréjük, azért ez a mennyiség csipeget az apróvadból, főleg az utódnevelés időszakában.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #560 Dátum: 2010. Február 23. - 15:16:54 »

Szia!

Sok van belőle nálunk is, annak ellenére, hogy nem látni őket, pedig nappal aktívak.
Német meg osztrák apróvadas területeken ősellenségként kezelik. Vállat von Vadászidénye is van, ugyanúgy mint  a hermelinnek. Persze jellemzően csapdával fogják, nagyon könnyen. Még csali sem kell, a kíváncsiság hajtja bele a billenő deszkás csapdába (Wippbrettfalle)

Egy területen ahol nem is láttak nagyon menyétet elkezdték csapdázni 12 csapdával. Egy idényben 55 sikerült. Mivel nagyon intenzív az anyagcseréjük, azért ez a mennyiség csipeget az apróvadból, főleg az utódnevelés időszakában.


Természetesen ez is Ausztriában történt. Nálunk ugye védett!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #561 Dátum: 2010. Február 23. - 18:34:37 »

Igazuk van Hansiéknak!!!
Ha ehhez a vérengző ösztönhöz 15-20kg-os test is tartozna, akkor igencsak ő lenne a dobogó legfelső fokán a ragadozók között!
A apróvadas területeken én is engedném a csapdával történő gyérítését.
Puskával nem sokra mennénk, legfeljebb a gumicsizmát luggatnánk... Bion Bion Wave
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #562 Dátum: 2010. Február 23. - 18:37:14 »

"Puskával nem sokra mennénk, legfeljebb a gumicsizmát luggatnánk.."

Van olyan olvtársunk, aki kifejezetten örül a lyukas gumicsizmának, mint alapanyag... Nyihi

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #563 Dátum: 2010. Február 23. - 18:47:19 »

Szia!

Sok van belőle nálunk is, annak ellenére, hogy nem látni őket, pedig nappal aktívak.
Német meg osztrák apróvadas területeken ősellenségként kezelik. Vállat von Vadászidénye is van, ugyanúgy mint  a hermelinnek. Persze jellemzően csapdával fogják, nagyon könnyen. Még csali sem kell, a kíváncsiság hajtja bele a billenő deszkás csapdába (Wippbrettfalle)

Egy területen ahol nem is láttak nagyon menyétet elkezdték csapdázni 12 csapdával. Egy idényben 55 sikerült. Mivel nagyon intenzív az anyagcseréjük, azért ez a mennyiség csipeget az apróvadból, főleg az utódnevelés időszakában.


Ha jól emlékszem egyes leírásokra a két világháború közti apróvadas területek dúvadstatisztikáiról, azokban a menyét bizony tetemes számmal szerepelt.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #564 Dátum: 2010. Február 23. - 21:39:53 »

Egy-két érdekes számadat ehhez a gödöllői uradalom területén elejtett menyétekről:

1885-ben    104 db
1892-ben    331 db
1893-ban    557 db
1906-ban    242 db...

Igaz 1883-ban esett egy fehérnyakú keselyű is...

És az 1800-as évek vége felé több ezer üregi nyúl is...

 Emelem
Naplózva
Kopszi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #565 Dátum: 2010. Március 01. - 08:19:17 »

Minden, ami csapdával kapcsolatos.

Sziasztok!

Először is üdvözlök mindenkit, mivel új vagyok itt! A csapdák felől érdeklődnék. 7 nyulat levadászott valami jószág a kertünkben. A ketrec teljesen szétszaggatva, a szülő nyulak kibelezve a kert közepén, az 5 kicsi lefújtva. Nem tudom milyen állat lehetett, de szeretném levadászni. Csapdákat nézegettem, de drágának tartom azokaz. Tud esetleg valaki leírást vagy ötletet adni házi csapda készítéséhez? Szeretném elkerülni a jövőbeni hasonló dolgokat! A válaszokat előre is köszönöm, e-mailben is jöhetnek az ötletek!

Köszönettel:

Milán.
Naplózva
Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #566 Dátum: 2010. Március 01. - 08:53:33 »

Sziasztok! 3-4 hete fogtam egyet csapdával! Nagyon kis fürge jószág, és nagyon kíváncsi! Sokszor odajött a csapda széléhez és érdeklödött! Egyépként délelött 10 körül ment bele mert pont halottam ahogy lecsapódik az ajtaja!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #567 Dátum: 2010. Július 29. - 01:16:43 »

Közel két hete, hogy megjelentek. A pincém legalsó szintjében. Fatároló, lomtároló mindenes.
Felette van még két szint pince, ott nem mutatkoztak. Először csak  tacskót idegesítették, no meg engem , mivel egész éjjel ugatott, majd kezdtek a hátsó fertájukból származó nyomokat hagyni. Ha ezt az asszony észreveszi fertőtleníthetem az egész házat.....Ekkor jött az elhatározás és a csapda. Méreg egyszerűbb lett volna, de nem! Gyerek, tacsi van  a háznál, bármi lehet.
Két napig semmi, pedig nagyon ígéretes helyen állt a "nyaktörős 4-es", majd a harmadik napon Waidmannsheil! Egy termetes kocaegér a fogás! Este a tacskóval nagyon elégedetten tértünk nyugovóra!! A csapdát el is tettem, úgy gondoltam már megoldottuk a problémát. Két napig nem is történt semmi, de a harmadik napon, éjszakai lesből hazatérve hallom ám, hogy valami rágja  a gipszkartont  a farakás mögött...  4-es elő, becsaliz és fel a rakás melletti szekrény tetejére. Másnap csak este néztem és meglepetten látom hogy fogott a cucc,süldő, de a zsákmányt a saját bolhái és a hangyák már igen megszorongatták. Kiürítettem és betettem a csapdát egy napra, a kertemben folyó patakba.
Újracsalizás után egy napig semmi, de másnap még egy süldő.... Csaliztam és fogtam, négy napon át még hat süldő egeret. Volt olyan, hogy reggelre meglett, újracsaliztam és estére, mire a melóból hazakeveredtem még egy süldő fizetett rá.
Tacskó is kivette a részét a vadászatból, mivel szorgalmasan állóra ugatott reggel, ha zsákmány volt. Nem tudom honnan vette az infót, de feltehetően a pinceajtó előtt legyeskedett egész éjjel. Az egyik zsákmány kerítésen kivülre szórása nem jól sikerült, befelé esett és a tacskóm rámozdult. Elsőre ledöfte az álkapcsával a már régen merev zsákmányt, majd felkapta és megropogtatta. Mire nyúltam volna utána, pedig megette.....Úgy nézett rám, hogy......Majd faképnél hagyott és olyan peckesen vonult végig  a kerten, hogyha tacskószuka látta volna, az menten elalélt volna a gyönyörtől átszőtt izgalomtól...
Egyszer aztán csak elfogytak a süldők, három napig nem fogtam semmit. A nagy sikeren felbátorodva felületesen is néztem már át a csapdát, csak annyit, hogy felcsapott-e. Negyedik napon az elrakás szándékával nyúltam  a csapdához, de láttam, hogy az előtétcsali hiányzik.... Újrapótoltam és másnapra megint eltűnt, de a kirágós kioldó mögötti dióhoz nem nyúlt. Ez így ment három napig és akkor újítottam. Két kis darab csokoládét, melyek egy a kislányom által, a pincében felejtett és a süldők által szétrágott kindertojásból származtak, öngyújtóval megpörköltem és betettem a dió mellé csalinak.
Ez vitt mindent, mert alig egy óra múlva megvolt a nagy, hosszúfarkú egérkan! Kétszer akkora mint a süldők, ujjnyi hosszú farok, legalább kétéves kan, de lehet, hogy három, ami egéréknél már a remetekan korosztály. Azóta eltelt egy hét és csend van.



Szóval ilyen kalandom volt. Lehet sokan megmosolyognak, mert csak a bikát, bakot, a nagykant látják, de nekem ez is vadászat. Sőt az élmény többet ér egy etetőn lőtt süldőnél...



Üdv,H

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #568 Dátum: 2010. Július 29. - 07:12:02 »

Horrido  Igen ! Hívóra nem reagálnak ?  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #569 Dátum: 2010. Július 29. - 08:15:24 »

"Meine Maus heißt ist Klaus..."  Maus tot !
Weidmanns' heil !
  Wave Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: