Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303283 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1050 Dátum: 2017. November 17. - 06:22:52 »

Gratulálok! 
Idei fiatal? Mivel fogtad?
Köszönöm mindenkinek!
Nem idei kan volt, bár nem volt nagy testű sem.
Hattyúnyak - őzszív volt a nyerő páros. (Rókára a gerle eddig a tuti csalifalat.)
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1051 Dátum: 2017. November 18. - 19:36:48 »

Gratulálok!

Gerle, fej és szárnyak nélkül plusz perzselve? A képeken mintha úgy látszana, illetve ha jól látom mindegyik vas 70es.

Üdv
Barni  Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1052 Dátum: 2017. November 19. - 16:34:17 »

Gratulálok!

Gerle, fej és szárnyak nélkül plusz perzselve? A képeken mintha úgy látszana, illetve ha jól látom mindegyik vas 70es.

Üdv
Barni  Emelem
Igen és igen...  Kacsint A nyúl fejre volt eddig a legkevesebb kapás, a gerle toronymagasan vezet. Ma reggel ketten kimentek varjazni, közben belefutottak egy jó kis balkáni kihúzásba, gyorsan lőttek is 10 darabot, az egy ideig elég lesz. Meg mindenki veszettül kajálja a halkonzerveket, hogy legyen elég büdös olaj a csapda környékére...  Ördög
Eddig 13 rókánál és egy sakinál tartunk.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1053 Dátum: 2017. November 19. - 17:34:42 »

Én eddig csak perzselt kacsa, esetleg fácánfejet használtam, de lehet kipróbálnék valami újat. Egy 56-ossal operálok, ezért sajnos nálam a gerle nem játszik... Plusz jobban szeretem levesben  Vigyorog
Az olajos halat hogy rakod fel hogy ott is maradjon?

Üdv  Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1054 Dátum: 2017. November 19. - 18:53:12 »


Az olajos halat hogy rakod fel hogy ott is maradjon?

Sehogy.
 F. T. mesélte, hogy az olaj szaga nagyon csalogató még akkor is, amikor a hideg már jobban konzerválja a szagokat. A vasba megy a csalifalat, a közelébe meg szétpermetezve/csöpögtetve a halolaj.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1055 Dátum: 2017. December 18. - 21:20:48 »

Sziasztok!

A rengeteg eső miatt úgy belegyógyult a vas, jobban mondva az elsütőszerkezet a földbe, hogy alig tudtam megmozdítan (= elsütni, mivel a csalit valami a vasig lenyalta róla   Csodalk ).
Van erre a problémára valami bevált módszer? Én arra gondoltam esetleg letakarom, például kukoricacsuhéval, vagy szerkesztek egy kis "skatulyát" fából amiben akadálytalanul mozoghat az elsütő és azt takarom földdel.
Tavaly jártam úgy hogy befagyott az egész miskulancia mintha be lett volna betonozva - aztántán megjött az enyhülés és két nap múlva benne volt a rudi  Kacsint , de ez a sártenger most kifogott rajtam Woest

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #1056 Dátum: 2017. December 30. - 12:48:58 »

Hello!

Ha berozsdásodott az elsütőszerkezet, akkor drótkefézd meg, és kend be paraffin olajjal. Gyógyszertárban tudsz venni, pár száz Ft. Amikor bekentem, pár nap múlva ugyanúgy fogott.
Fagyos időben sokszor az a baj, hogy ha földdel takarod le a vasat, megfagy a csapda tetején és nem tud normálisan elsülni.

Üdv!

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1057 Dátum: 2017. December 30. - 17:40:48 »

....ha az időjárás azt akarja, akkor kár hadakozni ellene...lesznek a csapdázásra jobb idők is, amikor majd nekünk áll a zászló...
Én is erre jutottam.
Most amúgy is szinte minden napra jut vadásztatás, vadászat, etetés.....
Beszedtem a csapdákat, ha valamelyik nap nagyon ráérek, akkor kapnak egy alapos forróvizes áztatást, drótkefét, öblítést, aztán ha megszáradtak,
akkor parafinnal átdörzsölöm őket és úgy várják (velem együtt) a tavaszt  Vigyorog
Elég eredményes idény van mögöttünk, sok tapasztalatot sikerült gyűjteni és kiértékelni, jó pár bundás rosszfiúnak van sós lében a dúvadjele Ördög
MÚK...azaz Márciusban Újra Kezdünk Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1058 Dátum: 2017. December 30. - 19:11:04 »

MÚK...azaz Márciusban Újra Kezdünk Wave

...és mit szól ehhez a Munkásőrség?  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #1059 Dátum: 2017. December 31. - 06:33:51 »

...és mit szól ehhez a Munkásőrség?  Ördög Ördög Ördög

 Korbács  Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1060 Dátum: 2018. Február 05. - 13:09:47 »

http://vadvilag.eu/a-duvad-predator-fajok-gyeritesenek-engedelyezett-modszerei/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1061 Dátum: 2018. Február 05. - 19:36:03 »

1996. évi LV törvény:

56. § (1) Vadászat a vadnak az e törvényben engedélyezett eszközzel, vagy ragadozó madárral, illetve magyar agárral és engedélyezett módon vadász által, vadászterületen történő elejtésére, vagy elfogására irányuló tevékenység.

67. § (1) Vadat
.......
.......
f) jogszerű csapdázási módszerrel
lehet elejteni, illetve elfogni.

(3) Vadat elfogni az e célra szolgáló hálóval, befogó karámmal, altató-, bénítólövedékes fegyverrel, valamint a vonatkozó közösségi rendeletben nem tiltott, illetve megengedett csapdázási módszerrel lehet.

Az 1979-es Berni Egyezmény a csapdázással kapcsolatban csak a nem szelektív csapdázást tiltja.
Az Európa Tanács 3254/91/EGK Rendelete (1991. november 4.) a lábfogó csapóvasak Közösségen belüli használatának tilalmáról rendelkezik.

Eléggé szanaszéjjel törvényi halmaz ez, de azt én nem tudom ebből kihámozni, hogy kizárólag élve fogó csapdát lehetne alkalmazni Magyarországon.
Faragó Úrék csapatának vajon ez honnan jött le?  Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1062 Dátum: 2018. Február 05. - 20:00:21 »

1996. évi LV törvény:

56. § (1) Vadászat a vadnak az e törvényben engedélyezett eszközzel, vagy ragadozó madárral, illetve magyar agárral és engedélyezett módon vadász által, vadászterületen történő elejtésére, vagy elfogására irányuló tevékenység.

67. § (1) Vadat
.......
.......
f) jogszerű csapdázási módszerrel
lehet elejteni, illetve elfogni.

(3) Vadat elfogni az e célra szolgáló hálóval, befogó karámmal, altató-, bénítólövedékes fegyverrel, valamint a vonatkozó közösségi rendeletben nem tiltott, illetve megengedett csapdázási módszerrel lehet.

Az 1979-es Berni Egyezmény a csapdázással kapcsolatban csak a nem szelektív csapdázást tiltja.
Az Európa Tanács 3254/91/EGK Rendelete (1991. november 4.) a lábfogó csapóvasak Közösségen belüli használatának tilalmáról rendelkezik.

Eléggé szanaszéjjel törvényi halmaz ez, de azt én nem tudom ebből kihámozni, hogy kizárólag élve fogó csapdát lehetne alkalmazni Magyarországon.
Faragó Úrék csapatának vajon ez honnan jött le?  Vállat von

Az úgy nevezett szelektív ölő csapdák használata sem tiltott! 
Na, azon már lehet vitatkozni, hogy a mostanság használatos húzásra elsülő csapóvasak mennyire szelektívek.  Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1063 Dátum: 2018. Február 05. - 21:11:47 »

Az úgy nevezett szelektív ölő csapdák használata sem tiltott! 
Na, azon már lehet vitatkozni, hogy a mostanság használatos húzásra elsülő csapóvasak mennyire szelektívek.  Kacsint
Az, hogy egy csapóvas milyen vadfajt fog, illetve biztosan milyent nem fog, az kizárólag annak telepítésén múlik.
A lényeg, hogy aki használja, az pontosan tudja-e, hogy milyen vadfajra, milyen módon kell elhelyezni, csalizni a csapdát.
A természetvédők 20%-nál kisebb hibás fogásnál már elismerik szelektívnek a csapda működését.
Farkas Tibi dokumentációja szerint volt olyan időszak, amikor 70 centis hattyúnyakkal, közel 300 fogásból kb. 95% volt a róka.
Védett állatot szinte csak akkor fog a csapóvas, ha nincs a csapda elásva, vagy a csali kellőképpen eltakarva.

Kotorékban elhelyezett testszorító is akkor fog nem kívánt állatot, ha a csapdázó nem győződik meg 100%-ban arról, hogy mi lakja a járatot.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1064 Dátum: 2018. Február 05. - 22:06:53 »

Az, hogy egy csapóvas milyen vadfajt fog, illetve biztosan milyent nem fog, az kizárólag annak telepítésén múlik.
A lényeg, hogy aki használja, az pontosan tudja-e, hogy milyen vadfajra, milyen módon kell elhelyezni, csalizni a csapdát.
A természetvédők 20%-nál kisebb hibás fogásnál már elismerik szelektívnek a csapda működését.
Farkas Tibi dokumentációja szerint volt olyan időszak, amikor 70 centis hattyúnyakkal, közel 300 fogásból kb. 95% volt a róka.
Védett állatot szinte csak akkor fog a csapóvas, ha nincs a csapda elásva, vagy a csali kellőképpen eltakarva.

Kotorékban elhelyezett testszorító is akkor fog nem kívánt állatot, ha a csapdázó nem győződik meg 100%-ban arról, hogy mi lakja a járatot.
 Emelem

Az biztos, hogy nálunk rettenetesen hasznos ez a csapóvas!  Eddig egyetlen nem kívánatos vadat, illetve  területre kívánatos vadat sem fogott!!!     Röhög Kacsint Röhög Kacsint 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: