Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 304176 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #840 Dátum: 2015. Október 27. - 19:26:23 »

De a disznó után csak marad valami nyom.... Vállat von
Gratula!  Emelem
Csak beindul most már a bót Ördög

Hát jól körül kellett nézni mire találtam egy süldőnyomot. Talán a csapda húzásával tüntette el a nyomokat, az avaron meg nem látszott már semmi. Erdőbe már nem is tesszük le, mindig történik valami gubanc a fák között, vagy a gyökerek miatt nem zár rendesen, vagy disznó, nyest süti el, esetleg búbos jeti. Az erdőszéli szántó eddig úgy néz ki, hogy bejött.

A bót az kérem remélem beindul. Igaz már csak fél áru a róka. Ördög Nyestet kellene még valhogy fogni.  Fejvakarás
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #841 Dátum: 2015. Október 28. - 09:09:52 »

Mea culpa.  Stoel
Kell a lánc. Ma egy órát kerestük ketten a vasat. Kb 100 métert vitte el egy süldőcske.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #842 Dátum: 2015. Október 28. - 13:13:59 »

Mea culpa.  Stoel
Kell a lánc. Ma egy órát kerestük ketten a vasat. Kb 100 métert vitte el egy süldőcske.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #843 Dátum: 2015. Október 28. - 13:16:42 »

De a disznó után csak marad valami nyom.... Vállat von
Gratula!  Emelem
Csak beindul most már a bót Ördög

A sakál és borz, az ásás elkövetői. Legalább-is eddig ezek a nyomok kerültek meg a csapda mellett. Több megfigyelőtől.
Az hogy a borz mért áskál, el sem tudom képzelni, de lehet, hogy csak arra járt.
A sakikból simán kinézem, de még egy kölök-süldő rókából is...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #844 Dátum: 2015. Október 30. - 07:09:59 »

Megint egy kan róka.   Táncol
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 30. - 08:27:31 írta Sakac » Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #845 Dátum: 2015. Október 30. - 21:04:04 »

Tegnap nem sikerült feltöltenem...

Először csirkecomb volt a csapdában, mert az egyik tanyás szólt, hogy a róka megfogta a tyúkját... A csapdából a csirkecomb eltűnt, a csapda elsült, semmi.
Utána raktam bele még egy csirkecombot és megint ugyanez. Utána egy halat raktam csalinak, amit le evett a nyest -ekkor már a hullatékát is otthagyta a csapdán-, és végül a fácánfej volt a befutó, azzal sikerült megfogni.
Érdekes, hogy "jó" fogás volt, pedig ez a nagyobb fajta hattyúnyak.



 Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #846 Dátum: 2015. November 01. - 18:01:13 »

Ezt inkább szerencsésnek mondanám. Nagyon kicsi a nyest egy ilyen nagy vashoz. Nálunk is volt pár üres sütés, lehetett akár nyest is.  Vállat von
Ma viszont nem üres sütés volt.  Vigyorog Egy nagyszuka róka sikeredett. Ez is rühes volt.

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #847 Dátum: 2015. November 01. - 18:23:31 »

Ma meglett a második róka, egy nagy rühes szuka.

Ma viszont nem üres sütés volt.  Vigyorog Egy nagyszuka róka sikeredett. Ez is rühes volt.

Érdekes!

Hirtelen nem is tudnám megmondani, mikor láttam utoljára rühes rókát.  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #848 Dátum: 2015. November 01. - 18:23:56 »

Ma viszont nem üres sütés volt.  Vigyorog Egy nagyszuka róka sikeredett. Ez is rühes volt.
Gratula, nálatok beindult rendesen a bót! Emelem Igen
Át fogom helyezni a héten őket, már üres elsütés sincs pár napja.
Lehet, hogy a 2 mellé beállítok még kettőt.

Tervezgetek a conibear vasaknak valami lécekből összeállított és leálcázott keretet, ami a csalira irányítja a ragadozót Fejvakarás
Ha bejön a kemény éjszakai hideg idő, majd csak nem lesznek ennyire szemérmesek.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #849 Dátum: 2015. November 01. - 18:37:13 »

Eb! Hol vetted a vasat?
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #850 Dátum: 2015. November 01. - 20:11:27 »


Tervezgetek a conibear vasaknak valami lécekből összeállított és leálcázott keretet, ami a csalira irányítja a ragadozót Fejvakarás
Ha bejön a kemény éjszakai hideg idő, majd csak nem lesznek ennyire szemérmesek.

A Conibear vasakhoz a google-ben is találsz képeket. Google: conibear 120 box. Van egy trapperman.com nevű oldal, ahol már a képek is sokat segítenek. A 120-as a kisebb csapda (nyestfélékhez), ehhez készítettem én is két dobozt, csak nem volt időm lefényképezni, feltölteni. Ha lesz vele több tapasztalatom, majd feltöltöm.
A Conibear 330-al fogtam úgy süldőrókát, hogy a tartózkodási helyük közelébe kiraktam a csapdát, simán a földre fektetve. A V alakú biztosítópálcára csalit drótoztam, és a süldőrókákat megfogta a csapda, szinte mint az egérfogó. A róka (öreg) általában kikapar a Conibear mellett a kotorékból, viszont a borz nekimegy a csapdának. Borzzal tapasztaltam még, hogy amikor az összes lyukat lecsapdáztam, a szellőzőn kapart ki. De a Borzot viszonylag könnyebb csapdázni. Volt, hogy kikapart a szellőzőn, kiment a kotorékból, egy hétig hagytam ott a csapdát, és visszafelé jövet fogtam egy Borzot, hogy az volt-e amelyik elhagyta a kotorékot, passz. Remélem újra elterjed a csapdázás hazai körökben is, igaz nem olcsóak a csapdák és magyar oldalakon alig lehet róluk találni valami hasznosat, de 24 órás vadőrök, és sok hasznot hajtanak...

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 02. - 08:05:13 írta Pyrus » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #851 Dátum: 2015. November 01. - 20:51:27 »

A Conibear vasakhoz a google-ben is találsz képeket.
Köszönöm, ezeket már nézegettem, meg a youtubon is szinte mindent, ami ezzel kapcsolatos.
Igazából azt szeretném, ha lenne annyi időm, amennyit érdemes lenne és kellene a csapdázással foglalkozni Stoel
De élvezettel lopom rá az időt és vannak ötleteim, úgyhogy csak tovább előre Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #852 Dátum: 2015. November 01. - 22:54:06 »

Köszönöm, ezeket már nézegettem, meg a youtubon is szinte mindent, ami ezzel kapcsolatos.
Igazából azt szeretném, ha lenne annyi időm, amennyit érdemes lenne és kellene a csapdázással foglalkozni Stoel
De élvezettel lopom rá az időt és vannak ötleteim, úgyhogy csak tovább előre Vigyorog
 Wave
Röhög Röhög Röhög
Azon nevetek,hogy vennem kellene ilyen csapdákat nekem is,megmutatni erejüket néhány kóborló vadásztársnak aztán mellékesen hozzátenni,hogy a szóróm környékén kívánunk a vadőrrel együtt pár ilyet elhelyezni,amelyek helyzetét csak mi ismerjük...Megszűnne végre az önjelölt vadkamerák tevékenysége... Nyihi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #853 Dátum: 2015. November 02. - 06:05:39 »

Mi olyan helyet választunk, ami természetesen vezeti meg a rókát. Pl. Vetés szélső barázda. A bizalom falatokat kb. 2 méteremkémt ássuk le, 8-10 méter hosszan, aztán a vas, megint bizalom fala, megint vas. A falatokat meg s csalit is pácoljuk bevetés elött egy kicsit. Feldaraboljuk, halolajjal meglocsoljuk és hagyjuk érni két napot.
3-4 helyet előre etetünk, és ahol felvette a falatot oda visszük a csapdákat. Sajnos csak két vasunk van, így elég időigényes a műsor.
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #854 Dátum: 2015. November 02. - 10:56:39 »

A falatokat meg s csalit is pácoljuk bevetés elött egy kicsit. Feldaraboljuk, halolajjal meglocsoljuk és hagyjuk érni két napot.

Miért daraboljátok fel a csapdát?!  Ördög Inkább adnád Balázsnak...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: