Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 304036 alkalommal)
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #945 Dátum: 2016. Február 18. - 12:42:24 »


Előre is elnézést, ha úgy gondoljátok töröljétek a hozzászólásom!
Ezért is kell rögzíteni, kikötni, a csapdákat, hogy ne vigye el, ami belemegy. Ennyi erővel elvihette volna egy borz, sakál, akármi is. Mind a hattyúnyakat, mind a testszorítót és, mint tudjuk nem olcsók ezek a csapdák. Lehet, hogy ki kellene táblázni, ha valahol csapdák vannak kihelyezve, ez Magyarországon annyit elérne, hogy a színesfémgyűjtők, lelkes természetjárók jobban össze tudnák a vasakat szedni... Én a csapdákat bovdennel, lánccal rögzítem, így a biztos. Ebben a faramuci törvény a törvény hátán rendszerben meg magyarázza ki a vadász, vagy a gazda, hogy Rexi hol volt, kóborolt, nem kóborolt, vadat hajtott vagy sem, és, hogy került a lábára a csapda. Sajnálom a kutyát, örüljön mindenki, hogy ennyivel megúszta!

A mai napon viszont kettő borzzal kevesebb a területen, köszönet a testszorítónak, a bovdennek és a bodzabokornak...  Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #946 Dátum: 2016. Február 23. - 12:31:29 »


Ez egy Conibear, váltóra való.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #947 Dátum: 2016. Február 23. - 16:06:06 »

Ez egy Conibear, váltóra való.
Hogyan helyezed ki váltóra, és hogyan fog ott működni ?(esetleg több oldalról terelőkkel ?)
Mi ezeket csak kotorékba használjuk.
Régi Kettner katalógusból voltak az első másolt példányaim azokat csak rövid ideig tudtuk használni (gyenge ,rugalmatlan anyag sok évvel ezelőtt) ,de ezek a mostaniak nagyon jók.
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #948 Dátum: 2016. Február 23. - 18:30:23 »

Hogyan helyezed ki váltóra, és hogyan fog ott működni ?(esetleg több oldalról terelőkkel ?)
Mi ezeket csak kotorékba használjuk.
Régi Kettner katalógusból voltak az első másolt példányaim azokat csak rövid ideig tudtuk használni (gyenge ,rugalmatlan anyag sok évvel ezelőtt) ,de ezek a mostaniak nagyon jók.

Üdv!

Terelőkkel is használhatod váltón, vagy belerakod a vasat egy annak készített dobozba ami jobban arra készteti a rókát, hogy belemenjen. A dobozokról találsz képeket külföldi -amerikai- oldalakon. Conibear box. Van több méret. Én fogtam vele úgyis rókát, hogy csak lefektettem a földre egy helyre, ahova elpakolt a család. Csalit drótoztam a villás elsütő részére, és amikor ráharapott a róka, meg is fogta a csapda... Bár szerintem ezek a testszorítók a borzra a legjobbak. Mert a róka többnyire kikapar a kotorék szájánál a csapda mellett, vagy bekapar és kiszedi a kölyköket. Régen, mikor használtak varsa csapdát kotorékhoz, mindenképp kilőtték a szukát először, de jobb esetben mindkét szülőt, hogy a kölyköket ne vigyék el. Ha valakinek volt szerencséje és beszélt idősebb vadászokkal, tudtak mesélni -már aki akart- , hogy irtották -mert ez feszegette a vadászat fogalmát- a dúvadat. Tűzzel vassal! De ismétlem magam, kössétek ki, rögzítsétek a csapdákat, hogy ne vigye el semmi. A disznótól kezdve a szerecsenig...  Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #949 Dátum: 2016. Február 23. - 19:49:22 »

Üdv!

Terelőkkel is használhatod váltón, vagy belerakod a vasat egy annak készített dobozba ami jobban arra készteti a rókát, hogy belemenjen. A dobozokról találsz képeket külföldi -amerikai- oldalakon. Conibear box. Van több méret. Én fogtam vele úgyis rókát, hogy csak lefektettem a földre egy helyre, ahova elpakolt a család. Csalit drótoztam a villás elsütő részére, és amikor ráharapott a róka, meg is fogta a csapda... Bár szerintem ezek a testszorítók a borzra a legjobbak. Mert a róka többnyire kikapar a kotorék szájánál a csapda mellett, vagy bekapar és kiszedi a kölyköket. Régen, mikor használtak varsa csapdát kotorékhoz, mindenképp kilőtték a szukát először, de jobb esetben mindkét szülőt, hogy a kölyköket ne vigyék el. Ha valakinek volt szerencséje és beszélt idősebb vadászokkal, tudtak mesélni -már aki akart- , hogy irtották -mert ez feszegette a vadászat fogalmát- a dúvadat. Tűzzel vassal! De ismétlem magam, kössétek ki, rögzítsétek a csapdákat, hogy ne vigye el semmi. A disznótól kezdve a szerecsenig...  Emelem
Erre gondoltam.
Rókára a kotorék erős szűkítése esetén is jól használható csak sokszor napok is kellenek mire a vas megfogja .Tipp a kerítések kibontott lyukaiban is eredményes,csak nehogy a szomszéd kuvasza dugja át a fejét rajta,(a polgári elterjedésnél erre gondoltam)..A földre fektetésnél a ráfogás bizonytalanabb . Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #950 Dátum: 2016. Március 30. - 19:43:05 »

Meddig fogós a Larsen? Komolyan kellene nekem rugó és egy használható tervrajz hozzá... Stoel
Télleg...Bocsi.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #951 Dátum: 2016. Március 30. - 20:07:16 »

Meddig fogós a Larsen? Komolyan kellene nekem rugó és egy használható tervrajz hozzá... Stoel
Télleg...Bocsi.

Levél ment.  Wave

Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #952 Dátum: 2016. Március 30. - 20:22:44 »

Levél ment.  Wave


Még nem jött... :Vvo
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #953 Dátum: 2016. Március 30. - 21:57:49 »

Üdv! Emelem
Csapdázós vadászok, van olyan, hogy fordulnak hozzátok szajkót, szarkát vásárolni szándékozók? Esetleg életszerű az ilyen szándék?
Üdv:Zoli  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #954 Dátum: 2016. Március 30. - 22:31:41 »

Még nem jött... :Vvo

Az adatlapodon lévő címre küldtem. Már másodszor...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #955 Dátum: 2016. Március 30. - 22:32:52 »

Az adatlapodon lévő címre küldtem. Már másodszor...

Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #956 Dátum: 2016. Március 31. - 05:55:18 »

Üdv! Emelem
Csapdázós vadászok, van olyan, hogy fordulnak hozzátok szajkót, szarkát vásárolni szándékozók? Esetleg életszerű az ilyen szándék?
Üdv:Zoli  Emelem

Üdv!

Nem tudom, de én vennék egyet.
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #957 Dátum: 2016. Március 31. - 14:01:51 »

3 fakkos larsent szeretnék készíttetni. Mekkora egy fakk mérete?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #958 Dátum: 2016. Március 31. - 15:42:30 »

3 fakkos larsent szeretnék készíttetni. Mekkora egy fakk mérete?
40x40×40 elég egy fióknak?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #959 Dátum: 2016. Március 31. - 15:58:02 »

40x40×40 elég egy fióknak?

Nem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: