Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303697 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #825 Dátum: 2015. Október 25. - 14:55:00 »

Érteni majd akkor fogod amikor felkerül az eladó topikba egypár rókabőr , sakálbőr és egy kiválló 70cm-es hattyúnyak csapda (ami már kant is fogott) . Ez a beetetés ideje ! Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #826 Dátum: 2015. Október 26. - 16:08:43 »

De. Főleg a disznónak. Ördög

No de komolyra fordítva: a kihelyezésnek már úgy kell történnie, hogy a lehető legkisebb legyen rá az esély, hogy más vadban kárt tesz a vas.
Olyan területekre tettem ki a 2 csapdát, ahol egy forgalmas műút közelsége és a gyulaji terület kerítése miatt nem igen szorul be nagyvad, kivéve az őzet.
Az meg nem csábul el a gida fejtől Vigyorog
A rókák meg rendszeresen ott őrjáratoznak, éjszaka ritkán lehet úgy közlekedni, hogy ne látnék belőlük akár többet is.
Gondolom az elütött tetemek miatt nézik át a területet.

Az a hivatásos vadász kolléga, akitől az alapokat igyekszem ellesni, évente 40-60 db ragadozót fog vasakkal és erre jut neki 2-3 malac-süldő fogás.
Nagyobb disznóban nem tesz kárt, mert ha nem üt a fej mögé, akkor a kemény koponyáról lecsúszik és egy kiadós maflással megússza a cocó a kalandot.
A csapdák méretezése nem a véletlen műve, ezeket a 70 centiseket sakál méretig használják.
Rókára jó a kisebb is, de az már nem fogja biztonsággal a sakált, ezért döntöttünk emellett a méret mellett.
 Wave

Nyilván ezért a kolléga elmondotta azt is, hogy nem árt kikötni a csapdát, amit meg is tettél, mert néha elviszi a disznó, vagy egy erősebb kutya...

  Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #827 Dátum: 2015. Október 26. - 21:07:24 »

Nyilván ezért a kolléga elmondotta azt is, hogy nem árt kikötni a csapdát, amit meg is tettél, mert néha elviszi a disznó, vagy egy erősebb kutya...

  Igen Emelem

Nincs az a kutya ami ezt elvinné. A disznó is csak pár métert vitte el nálunk, aztán lerázta.
2 hete használjuk, tegnap volt az első fogásunk, egy szintén nagy kanróka. Szerencsére kevés felénk a róka, a sakál meg túl rafkós. De tanuljuk a szakmát.  Ördög
Csaba ti nem ássátok le a vasat?
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #828 Dátum: 2015. Október 26. - 21:19:22 »

Nincs az a kutya ami ezt elvinné. A disznó is csak pár métert vitte el nálunk, aztán lerázta.
2 hete használjuk, tegnap volt az első fogásunk, egy szintén nagy kanróka. Szerencsére kevés felénk a róka, a sakál meg túl rafkós. De tanuljuk a szakmát.  Ördög
Csaba ti nem ássátok le a vasat?


A sakál valóban rafkós, de ha a csapda jól el van rejtve és nem érzi meg az ember ténykedésének a nyomát, akkor azért megfogható! Többen fogtak már ilyen csapdával.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6368


vadász


« Új üzenet #829 Dátum: 2015. Október 26. - 21:29:30 »

Csaba ti nem ássátok le a vasat?
Dehogynem.
Elég nagyot ugrik amikor elcsattan, egyből előbújik Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #830 Dátum: 2015. Október 27. - 05:40:47 »

Gratulálok az első fogáshoz!
Azért látom, a biztonság kedvéért fához van kiláncolva a csapda.  Kacsint  Vitt már el disznó csapdánkat, ami nem lett meg, de nem gyakori az ilyen... A nagyobb hattyúnyakkal is meglehet fogni a nyestet is, ha nem csap el felette a csapda. Ha a faroktövet eléri a vas, akkor is helyben marad a kisebb ragadozó is. Amikor nyúlfejjel csalizok, a füleket levágom, így jobban ráfog a ragadozó, esetleg meg is pörzsölöm, azt is szereti a róka. A téli időszakban se csüggedjetek, a párzási időszak miatt nem mindig eredményesek a fogások, de azért lehet őket csipegetni. A napokban rendeltem kisméretű testszorítókat, az odúkat tegnap készítettem el nekik, majd teszek fel képeket, ha érdekel valakit. Jó fogást mindenkinek aki csapdázik!  Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #831 Dátum: 2015. Október 27. - 05:50:32 »

Többször volt üres sütésünk, ami valószínűleg nyest lehetett, mert nem vitte arrébb a vasat. Nem tudom,  hogy kissebb csapóvasat vagy testszorítót lenne érdemrs még venni. A testszorító borznál nagyon jól működik.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #832 Dátum: 2015. Október 27. - 15:11:55 »

Nincs az a kutya ami ezt elvinné. A disznó is csak pár métert vitte el nálunk, aztán lerázta.
2 hete használjuk, tegnap volt az első fogásunk, egy szintén nagy kanróka. Szerencsére kevés felénk a róka, a sakál meg túl rafkós. De tanuljuk a szakmát.  Ördög
Csaba ti nem ássátok le a vasat?


Pedig van, és még túl is élte   Csodalk  Csodalk, a gazdája meg flexxxxel levágta róla a vasat.
Na onnantól ki kötötte a vasat a hivatásos... érdekes lehetett visszakérni a vasat  Stoel

Naplózva

Üdv End
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #833 Dátum: 2015. Október 27. - 15:14:13 »

érdekes lehetett visszakérni a vasat 

Miért?
Gondolom semmi dolga nem volt a kutyának a vas környékén.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #834 Dátum: 2015. Október 27. - 15:27:33 »

Többször volt üres sütésünk, ami valószínűleg nyest lehetett, mert nem vitte arrébb a vasat. Nem tudom,  hogy kissebb csapóvasat vagy testszorítót lenne érdemrs még venni. A testszorító borznál nagyon jól működik.

Az ölyv is csinál üres sütést, ezt saját szemmel láttam. Már azon gondolkoztam mi tévő legyek majd, de mondom majd telefonálok... erre úgy elrepült az ölyv mint a huzat...
utána le lett takarva a csali.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #835 Dátum: 2015. Október 27. - 15:28:30 »

Miért?
Gondolom semmi dolga nem volt a kutyának a vas környékén.  Vállat von

Nyilván, de egy vad..rast vót aemberke...
 Emelem
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6368


vadász


« Új üzenet #836 Dátum: 2015. Október 27. - 16:20:03 »

Ma reggel néztem, mint Samu a körmoziban Meglepődött
Az egyik csapda körbe kiásva, kb. 20 centit odébb húzva-tolva, csali teljesen letisztogatva a rászórt földtől.... Fejvakarás Vállat von
Nyom meg semmi, amit értékelni lehetett volna.
Madár nem lehetett, ahhoz a vas túl nehéz...no meg nem is szoktak ásni.....
Összegezve a látottakat:.......af@szsetuggyamilehetett Fejvakarás Stoel

Ne nyúltam semmihez, talán reggelre kiderül valami.

A másik vas mellől (ami a kanrókát fogta) eltűnt a szintén eltakart csalianyag, de a csali nem kellett a komának....még Ördög.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #837 Dátum: 2015. Október 27. - 16:52:31 »

Nálunk a disznó csinált ilyent a vassal.
Ma meglett a második róka, egy nagy rühes szuka.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6368


vadász


« Új üzenet #838 Dátum: 2015. Október 27. - 16:59:55 »

Nálunk a disznó csinált ilyent a vassal.
De a disznó után csak marad valami nyom.... Vállat von

Ma meglett a második róka, egy nagy rühes szuka.
Gratula!  Emelem
Csak beindul most már a bót Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #839 Dátum: 2015. Október 27. - 17:55:30 »

Ma reggel néztem, mint Samu a körmoziban Meglepődött
Az egyik csapda körbe kiásva, kb. 20 centit odébb húzva-tolva, csali teljesen letisztogatva a rászórt földtől.... Fejvakarás Vállat von
Nyom meg semmi, amit értékelni lehetett volna.
Madár nem lehetett, ahhoz a vas túl nehéz...no meg nem is szoktak ásni.....
Összegezve a látottakat:.......af@szsetuggyamilehetett Fejvakarás Stoel

Ne nyúltam semmihez, talán reggelre kiderül valami.

Szia, Csaba!

Nem lehet esetleg borz?
Az egyik szórón, akármilyen mélyen ássuk el az áztatott kukoricát, kikaparják a borzok. Nyom viszont nem látszik a talpukon levő szőrzet miatt, csak esetleg közvetlen eső után.


 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: