Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303293 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #795 Dátum: 2015. Március 31. - 13:33:56 »

Egy kérdésem is lenne:

Van-é gyakorlati tapasztalata valakinek a létrás csapdával?

http://omvkpest.hu/cpg/123391/Letras-csapda nem emlékszem
de valakim egyszer már említette, hogy használatban is van nála.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #796 Dátum: 2015. Március 31. - 13:39:01 »

Na most én is megvilágosodtam. Ezek szerint az én csapdámból is kibújhatott a szürke. Azt gondoltam , hogy a disznó sütötte mindig el.
A sünit azért lefülelte.
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #797 Dátum: 2015. Március 31. - 20:19:46 »

Sziasztok!

Nekem van egy, a májusi (2014) Nimródban volt egy cikk, az alapján csináltam. Sajnos eddig a "gondozásra" vonatkozó terveim nem jöttek be, így csak akkor volt ránézve rendszeresen amikor karácsonykor huzamosab ideig otthon voltam. Most átteszem máshova, ahol a hivatásos rá tud nézni, hátha...
Lényeg a lényeg: működik, eddig 1 (egy) darab dolmányost fogtam vele.  OOO

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #798 Dátum: 2015. április 01. - 14:02:41 »

Sziasztok!

Nekem van egy, a májusi (2014) Nimródban volt egy cikk, az alapján csináltam. Sajnos eddig a "gondozásra" vonatkozó terveim nem jöttek be, így csak akkor volt ránézve rendszeresen amikor karácsonykor huzamosab ideig otthon voltam. Most átteszem máshova, ahol a hivatásos rá tud nézni, hátha...
Lényeg a lényeg: működik, eddig 1 (egy) darab dolmányost fogtam vele.  OOO

Üdv,
B.  Emelem

Ez nem sok de alapnak jó...  Ördög Ördög Ördög

Igazából a méretek, kivételezés anyagok stb. talán triviálisak is, de az nem tudom, hogy pl. hogyan működhetne a legeredményesebben.
Csak azért vagyok ilyen teljesítmény orientált, mert előírtak 60 db-ot, és bár nem vagyok hivatásos, de én lövöm szinte csak.
És most azért van is... Fejvakarás Fejvakarás
Na tehát azt már jól megtanultam, hogy igen gyorsan tanul a dolmányos lovag, tehát gyorsan kell a csapdát eredményessé tenni mert megtanulja, hogy oda ne mennyen.

Ezért is érdekelne: hogy kint a nyílt terepen, vagy inkább kicsit eldugva fasorok között lenne jobb...Pl.
Meg minden amivel gyorsan-hatékonyan-eredményesen...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #799 Dátum: 2015. április 01. - 17:38:48 »

Ez nem sok de alapnak jó...  Ördög Ördög Ördög

Igazából a méretek, kivételezés anyagok stb. talán triviálisak is, de az nem tudom, hogy pl. hogyan működhetne a legeredményesebben.
Csak azért vagyok ilyen teljesítmény orientált, mert előírtak 60 db-ot, és bár nem vagyok hivatásos, de én lövöm szinte csak.
És most azért van is... Fejvakarás Fejvakarás
Na tehát azt már jól megtanultam, hogy igen gyorsan tanul a dolmányos lovag, tehát gyorsan kell a csapdát eredményessé tenni mert megtanulja, hogy oda ne mennyen.

Ezért is érdekelne: hogy kint a nyílt terepen, vagy inkább kicsit eldugva fasorok között lenne jobb...Pl.
Meg minden amivel gyorsan-hatékonyan-eredményesen...

 Emelem



Nem tudom segít e, de nekem larsenes tapasztalatom az, hogy legjobb egy felülről nem fedett ritkás, de nem kopár rész. Jó ha van a csapda mellett fa és egyéb növényzet. Tehát a fasort javasolnám, vagy valami ligetszerű területrészt.
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #800 Dátum: 2015. április 01. - 20:44:37 »

Nekem azt mondták az okosok, hogy
- ne teljesen nyílt terepen legyen (inkább fasor, facsoport mellett), így beszállnak mellé és szemügyre tudják venni - kevésbé bizalmatlanok
- ha lehet legyen benne csalimadár (a normál csali pl zsigerek mellett)
- szigorúan sötétben menj oda/bele, mert megjegyzik (világosban lehet távcsővel nézegetni  Kacsint)

Majd hétvége után beszámolok hova helyeztem át az enyémet, meg ha lesz eredmény akkor is.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #801 Dátum: 2015. április 02. - 11:03:32 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #802 Dátum: 2015. Június 04. - 16:13:17 »

Hali!
Élve fogó nyest-macska-róka(esetleg) csapdát szeretnék vásárolni. Ha valakinek van eladó, bolti árnál olcsóbban, kérem szóljon! Bp.-észak Pest megye(Szentendre, Tahi) környékéről.
Köszönöm!
sanyooo
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #803 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 16:15:48 »

Hali!
Élve fogó nyest-macska-róka(esetleg) csapdát szeretnék vásárolni. Ha valakinek van eladó, bolti árnál olcsóbban, kérem szóljon! Bp.-észak Pest megye(Szentendre, Tahi) környékéről.
Köszönöm!
sanyooo

Szervusz!

A roka csapda es a macska/nyest csapda az ket kulonbozo meretu csapdat jelent. A nyest/macska csapda viszonylag olcso. En Vacon vettem a Magnum vadaszboltban. A roka csapda joval dragabb. Egy 60cm-es goreny csapda ara 4'990 Ft. Egy 80 cm-es nyest/macska csapda ara 8'790 Ft, de egy 140 cm-es roka csapda mar 19'990 forintba kerul. En azt javaslom, kezdjel egy nyest/macska csapdaval.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #804 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 12:24:22 »

Egy kérdésem is lenne:

Van-é gyakorlati tapasztalata valakinek a létrás csapdával?

http://omvkpest.hu/cpg/123391/Letras-csapda nem emlékszem
de valakim egyszer már említette, hogy használatban is van nála.

 Emelem
Ez simán csak varsa-elven működik?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #805 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 18:59:31 »

Ez simán csak varsa-elven működik?
Nálunk üzembe van állítva egy. Egész évben igencsak megvámolja a szarkákat. A dolmányosok között azonban ez sem vágott rendet, sajnos. Volt, hogy 20 szarka, plusz 2 karvaly volt egyszerre benne, mindez egy nyári napon, egészen pontosan júl. 31-én. (Visszanéztem a Vt. f@szbuk oldalán...  Nyihi )
A működési elve nagyon egyszerű, A madár a létráról beugrik, de a fokok távolsága miatt kirepülni már nem tud.
Egy dologra kell nagyon odafigyelni az elkészítésénél: az oldalát és az alját sűrű szövésű dróttal kell bevonni, mert éjszakánként a potyakaja bevonzza a ragadozókat és megpróbálnak bejutni.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #806 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 21:53:16 »

Nálunk üzembe van állítva egy. Egész évben igencsak megvámolja a szarkákat. A dolmányosok között azonban ez sem vágott rendet, sajnos. Volt, hogy 20 szarka, plusz 2 karvaly volt egyszerre benne, mindez egy nyári napon, egészen pontosan júl. 31-én. (Visszanéztem a Vt. f@szbuk oldalán...  Nyihi )
A működési elve nagyon egyszerű, A madár a létráról beugrik, de a fokok távolsága miatt kirepülni már nem tud.
Egy dologra kell nagyon odafigyelni az elkészítésénél: az oldalát és az alját sűrű szövésű dróttal kell bevonni, mert éjszakánként a potyakaja bevonzza a ragadozókat és megpróbálnak bejutni.
 Emelem
És tényleg, nyitott szárnnyal nem fér ki a madír Kacsint Köszönöm a kimerítő választ.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #807 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 17:55:25 »

Sziasztok!

Úgy látom Godena-éknál működik, így kérnék segítséget.... Az enyémbe nem megy bele semmi, nincs vele fogás Vállat von (persze az egy dolmányost leszámítva, szóval az erkölcsi győzelem már megvan  Ördög)
Ott ülnek a tetején, nem félnek tőle de bele nem mennek. Mi lehet a gond, mit javasoltok?

Forend,
Nálatok működik?

Üdv,
Barni  Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #808 Dátum: 2015. Október 01. - 10:47:01 »

Sziasztok!

Úgy látom Godena-éknál működik, így kérnék segítséget.... Az enyémbe nem megy bele semmi, nincs vele fogás Vállat von (persze az egy dolmányost leszámítva, szóval az erkölcsi győzelem már megvan  Ördög)
Ott ülnek a tetején, nem félnek tőle de bele nem mennek. Mi lehet a gond, mit javasoltok?

Forend,
Nálatok működik?

Üdv,
Barni  Emelem

Minden csapda fogóssága növelhető hívóállat fölhasználásával.
Kérj kölcsön és tegyél bele 2-3 szarkát vagy dolmányost, akkor a többiek is jobban belemennek, mint egy üres kalitkába...
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #809 Dátum: 2015. Október 02. - 09:45:51 »

Minden csapda fogóssága növelhető hívóállat fölhasználásával.
Kérj kölcsön és tegyél bele 2-3 szarkát vagy dolmányost, akkor a többiek is jobban belemennek, mint egy üres kalitkába...

Egen, meg esetleg egy kis zsiger (vigyázni rá mert simán szétszedi a róka) a szarkáknak még segít egy pár db rongy, csillogó fémdarab. De ha körberöhögik már a csapdát akkor tovább kell állni vele.  Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: