Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303813 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #780 Dátum: 2014. Október 02. - 11:35:17 »

Szia ha értékes az urnak a galambjai akkor nem fog sájnálni egy kis pénzt se az élve fogó csapdáért.

http://madardaloskert.hu/elvefogo-csapdak/5749-csapóháló-extra-86x62-cm-fogórész-dolmányos-varjú--egrészölyv--rétihélya.html

enenk a  rögzitésével van egy kis gond a tetőn .

http://madardaloskert.hu/elvefogo-csapdak/5519-galamb-elvefogo-csapda-folyton-fogo-onitatoval-es-etetvel-felszerve-komplett.html

ezzel biztósan be fogja mivel az élelem és a társak be csalják egymást.



de ha nem akarják befogni őket akkor evvel biztós elriasszák onnan .

http://www.riasztoszerek.hu/spd/fk805546/Defenders-STV-971-Madarriaszto-Repulo-Solyom


üdv:HSanyi
Naplózva
r.andrás
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #781 Dátum: 2014. Október 07. - 20:28:52 »

Kedves Csapdázók!

Olyan gondom lenne, hogy köbméteres csapda elkészítéséről, adatairól tudna-e valaki némi segítséget nyújtani?
Érdekelne az adatok, hogy körülbelül mekkorának kell lennie, anyagi költsége kb. mennyi lehet és aki válaszol annak vannak-e fogási, siker tapasztalatai erről?

Minden választ előre is köszönök!
Üdvözlettel!
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #782 Dátum: 2014. Október 07. - 22:46:30 »

Köszönöm a válaszokat!  Emelem

Hát ennyit nem akar beruházni egy élvefogóra, sajnos marad a Slavia mint megoldás.  Ördög Bár tegnap 3 galamb hazatért, várjuk, hogy a többiek is így tegyenek.  Vigyorog
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #783 Dátum: 2014. Október 29. - 12:02:57 »


Készülnek a borzok a télre.
Tegnap reggeli és ma reggeli eredmény.




 Emelem

Javítva
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 29. - 12:14:13 írta Voldi » Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #784 Dátum: 2014. November 13. - 22:29:26 »

Üdv Urak!  Emelem

Mivel nem jöttek haza azok az átkozott postagalambok, ezért az ismnerősöm rendelt egy csapdát, ami folytonfogó, hasonlít a Hegedűs Sándor Fórumtárs által belinkeltre. http://www.monitanya.sokoldal.hu/termek?termekkod=noUFipIJhzqMiDtbI4gltMUyaTW53L&limitkezdet=0&hanyadikoldal=&kat_kod=

Nézegettem a csapdát, és nekem valahogy lehetetlennek tűnik, hogy a galamb vagy akármi más olyan buta legyen, hogy átmegy a lelógó drótok között úgy, hogy a teste felemeli azokat.  Vállat von Nehéz elképzelni (legalábbis nekem), hogy egyáltalán megpróbál átmenni rajta a bent lévő gabonáért.

Mi a véleményetek erről?
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #785 Dátum: 2014. November 14. - 08:01:51 »

Üdv Urak!  Emelem

Mivel nem jöttek haza azok az átkozott postagalambok, ezért az ismnerősöm rendelt egy csapdát, ami folytonfogó, hasonlít a Hegedűs Sándor Fórumtárs által belinkeltre. http://www.monitanya.sokoldal.hu/termek?termekkod=noUFipIJhzqMiDtbI4gltMUyaTW53L&limitkezdet=0&hanyadikoldal=&kat_kod=

Nézegettem a csapdát, és nekem valahogy lehetetlennek tűnik, hogy a galamb vagy akármi más olyan buta legyen, hogy átmegy a lelógó drótok között úgy, hogy a teste felemeli azokat.  Vállat von Nehéz elképzelni (legalábbis nekem), hogy egyáltalán megpróbál átmenni rajta a bent lévő gabonáért.

Mi a véleményetek erről?
Maga az elv működik, számtalan formája van, galambászatban is használják, nem csak mint csapdát, hanem keret formájában, a dúc bejáratára illeszthető "ideiglenes egyirányúsító"-ként is akár befelé, akár kifelé.
A linkelt képen látható megoldás kicsit "egyszerű", szvsz. jobb, ha a pálcák nyugalmi helyzetben nem függőlegesen állnak, hanem 25-30 fokkal befelé (a kívánt menetirányba) dőlnek, ettől függetlenül a linkelt csapda is működőképes. Ha galambot akarsz vele fogni, lehet egy-két nap "nyitott kapus" szoktatóüzem, vagy hívómadár a klepecbe, és persze jól meghintve a padló takarmányborsóval.  Wave   Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #786 Dátum: 2014. November 14. - 08:16:09 »

.....
Mi a véleményetek erről?

Működik!  Ugyan ilyen megoldást használtunk a fácántelepen az elkóborolt fácánok visszafogására. A kerítés alján van egy kb. 60 x 40 cm. lluk, kőrbe a szélére  egy fakeret van rögzítve, ezen lógnak a hasonló vékony falécből készült "sípok". A belső felére takarmány van szórva, és a fácánok gond nélkül megemelik a csíkokat, és bejönnek a volierbe.
Este a sípokat rögzíteni kell egy deszkával, mert előszeretettel bemennek rajta a rókák, kutyák, macskák is!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #787 Dátum: 2014. November 14. - 15:55:59 »

Üdv Urak!  Emelem

Mivel nem jöttek haza azok az átkozott postagalambok, ezért az ismnerősöm rendelt egy csapdát, ami folytonfogó,
Haverom apja erre szokta azt mondani,hogy: "Ami nem jön haza,mind levágom!"  Röhög
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #788 Dátum: 2014. December 02. - 22:27:34 »

Szép estét!  Emelem

Sajnos a csapda nem hozta meg a hozzáfűzött reményeket, a galambok körülötte mindent felzabálnak, a benne lévő tetemes mennyiségű gabonára sem hajlandók bemenni. Még várunk, hátha. Talán kéne bele egy csaligalamb?  Fejvakarás
Naplózva
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #789 Dátum: 2015. Február 17. - 14:52:30 »

Üdv!
Használ valaki Belisle 6 visszatartó kábeles csapdát,esetleg beszerzési lehetőséget?
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #790 Dátum: 2015. Február 17. - 15:25:55 »

Üdv!
Használ valaki Belisle 6 visszatartó kábeles csapdát,esetleg beszerzési lehetőséget?

Írtam privátban egy telefonszámot, ami segít.
Naplózva
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #791 Dátum: 2015. Február 17. - 20:27:46 »

Írtam privátban egy telefonszámot, ami segít.
Itt is köszönöm.
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #792 Dátum: 2015. Március 31. - 08:55:33 »

  Sziasztok!

 Gondoltam fogok a Larsen-be egy szarkát, mert nincs csalimadarunk.

   


  Tegnap reggelre csapda elcsapódva, üres, viszont  egy tojás mínusz.
 
 Ma reggel is mínusz egy tojás, és egy összetört héj, de ez a látvány fogadott:

 

Amíg ott nyüzsögtem körülötte, hanyatt fordult, lábát beakasztotta a hálóba, kinyújtotta, így a keret kicsit elemelkedett a talajtól. A feje és az egyik szárnya már kint is volt, mire gyorsan meghiúsítottam a szökési kisérletet. Lehet előző nap is így oldotta meg a tojáslopást?
Viszont szarkánk még mindig nincs.

        Emelem
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #793 Dátum: 2015. Március 31. - 11:35:10 »

  Sziasztok!

 Gondoltam fogok a Larsen-be egy szarkát, mert nincs csalimadarunk.

   


  Tegnap reggelre csapda elcsapódva, üres, viszont  egy tojás mínusz.
 
 Ma reggel is mínusz egy tojás, és egy összetört héj, de ez a látvány fogadott:



Amíg ott nyüzsögtem körülötte, hanyatt fordult, lábát beakasztotta a hálóba, kinyújtotta, így a keret kicsit elemelkedett a talajtól. A feje és az egyik szárnya már kint is volt, mire gyorsan meghiúsítottam a szökési kisérletet. Lehet előző nap is így oldotta meg a tojáslopást?
Viszont szarkánk még mindig nincs.

        Emelem

Gratulálok! Mindenesetre addig dolmányossal is tudsz larsenezni..
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #794 Dátum: 2015. Március 31. - 13:29:52 »

Hát egen...
Nekem kb. 300 méterre van ugyanez a csapdám, és bizony gyorsnak kell lenni mert a dolmi simán kimegy belőle.
Sőt tavaly inkább beszedtem mert nem tudtam kiérni időben és mindig ellogott a tolvaj... egy valamiféle reteszes szerkezeten gondolkoztam, de most idő hiányában
nem viszem ki a csapdát.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: