Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303295 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #75 Dátum: 2008. április 29. - 13:17:01 »

Ha több napig nem fog akkor rakd át máshova.

Milyen helyeket keressek neki?(udvaron belül) Mikre érdemes odafigyelni?

Általában olyan helyet szeret ahol van takarása sok a lim lom kacat ami közt el tud bújkálni. Kamra, pajta, kazal ezek közti legrövidebb út  fal mellett. Csinálhatsz a csapdához terelő sövényt bármiből ami kéznél van. Deszka, láda, szalmabála stb. A terep ismeretében a legalkalmasabbnak látszó helyeket próbáld meg.

 Igen a rutin. gyozo
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #76 Dátum: 2008. április 29. - 13:33:26 »

Általában olyan helyet szeret ahol van takarása sok a lim lom kacat ami közt el tud bújkálni. Kamra, pajta, kazal ezek közti legrövidebb út  fal mellett. Csinálhatsz a csapdához terelő sövényt bármiből ami kéznél van. Deszka, láda, szalmabála stb. A terep ismeretében a legalkalmasabbnak látszó helyeket próbáld meg.

Nagyjából eddig is ilyen helyekre raktam,de van még egy két ötletem,ahol előfordulhat ilyen jószág.
Drótkerítésen átmászik,vagy átfér rajta(a szokásos drótfonat)? Mert ha átfér, akkor nagyjából megduplázódik az esélyes helyek száma... s szomszéd felől csak lom van és takarás.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #77 Dátum: 2008. április 29. - 16:19:16 »



Nagyjából eddig is ilyen helyekre raktam,de van még egy két ötletem,ahol előfordulhat ilyen jószág.
Drótkerítésen átmászik,vagy átfér rajta(a szokásos drótfonat)? Mert ha átfér, akkor nagyjából megduplázódik az esélyes helyek száma... s szomszéd felől csak lom van és takarás.

Egy görény átfér a normál kerítésdrót lyukain. Nyugodtan próbálkozz ott is.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. április 30. - 14:31:55 »

Ma reggel még egy macskát sikerült befognom...lassan elkezdhetném árulni. Igaz,ezek sok egeret már nem fognának...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #79 Dátum: 2008. április 30. - 20:25:01 »

Ma reggel még egy macskát sikerült befognom...lassan elkezdhetném árulni. Igaz,ezek sok egeret már nem fognának...
Majd elfogynak. Nyihi
Először Nekem is a macskák,kutyák jöttek.Mikor elfogytak,utána jöttek a rókák.A vadállatok sokkal óvatosabbak és mire rászánják magukat,hogy belemenjenek akkorra a kóbor házi állatok már "lefoglalják" a cspdát.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #80 Dátum: 2008. április 30. - 21:34:34 »

Ma reggel még egy macskát sikerült befognom...lassan elkezdhetném árulni. Igaz,ezek sok egeret már nem fognának...

Igen jó minőségű bundát ad ám a macsek. Télen lesre ülni tökéletes. De azért: Figyelmes olvasás
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Május 02. - 12:21:36 »

Ma jubilálnak a Larsen csapdák. Mai fogás 2 db. Összesen a két hét alatt két csapdával négy helyszínen 23 db.





Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Május 02. - 12:25:38 »

Nem rossz, nem rossz.... Igen Igen Igen
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Május 02. - 16:24:26 »

a larsen csapdát küldje el valaki hogy kell csinálni. Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Május 02. - 21:07:19 »

a larsen csapdát küldje el valaki hogy kell csinálni. Wave
Küldtem.Ha nem ér oda irjál mailt.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Május 02. - 22:21:27 »

Idézet
Küldtem.Ha nem ér oda irjál mailt.
[/quote][/quote]

Nagyon köszönöm! Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Május 03. - 10:57:21 »

Ma reggel még egy macskát sikerült befognom...lassan elkezdhetném árulni. Igaz,ezek sok egeret már nem fognának...
Khmm....
Lakott területen mások macskáit összefogdosni és kiírtani az álmoskönyv szerint nem sok jót jelent...
Ha az én cirmosaimmal csinálná valaki, adnék egy kis munkát a sebésznek mire a sok apróratört csontból újra két kezet csinál neki...
Ezenkívül persze bűncselekmény ami lazán a puskáidba kerülhet.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Május 04. - 14:39:50 »

a larsen csapdát küldje el valaki hogy kell csinálni. Wave
Küldtem.Ha nem ér oda irjál mailt.

Elküldenéd nekem is?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Május 04. - 14:40:47 »

Khmm....
Lakott területen mások macskáit összefogdosni és kiírtani az álmoskönyv szerint nem sok jót jelent...
Ha az én cirmosaimmal csinálná valaki, adnék egy kis munkát a sebésznek mire a sok apróratört csontból újra két kezet csinál neki...
Ezenkívül persze bűncselekmény ami lazán a puskáidba kerülhet.

 Angyal
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Május 04. - 14:43:42 »

Az én kezeim tiszták. A macskák átvehetőek az illetékes gyepmestertől.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: