Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303302 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #735 Dátum: 2014. Január 21. - 10:39:08 »

nincs baleseti sebész ismerőse?
tanuljon neten hattyúnyakat felhúzni!  Okos  Nyihi  Nyihi
Nekem is ez volt az első gondolatom,de szeretek segíteni,ha ez az.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #736 Dátum: 2014. Január 21. - 10:47:01 »

Saját felhúzó szerkezet van hozzá. Ha nem megy hívd a vadőrűnket segíteni fog. Az eladó felelősséget érezhetne ezért...
Hogy adhatta oda így!?
Nándi: 30 976 4147
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #737 Dátum: 2014. Január 21. - 11:42:09 »

Már megbocsájtsatok, de én úgy emlékszem, hogy CSAK élve fogó csapdákat lehet használni! Vállat von Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #738 Dátum: 2014. Január 21. - 11:46:08 »

Már megbocsájtsatok, de én úgy emlékszem, hogy CSAK élve fogó csapdákat lehet használni! Vállat von Vállat von

A szelektív nincs engedélyezve? Én úgy emlékszem az lehet, de utána kellene nézni.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #739 Dátum: 2014. Január 21. - 12:00:01 »

Úniós szabályokkal megfér. Fajspecifikus, és ha képzett ember használja, nem törvénytelen. Megye szervezett képzést a vadőrőknek. Róka váltóján kell elásni, őz pl. nem tudja elsütni. Rendszeresen ellenőrizni kell, lakott helyek környékét el kell kerülni na meg a disznós területen nem alkalmas.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #740 Dátum: 2014. Január 21. - 12:39:51 »

Hát, azt nem tudom, hogy az EU-nak mi az álláspontja, de azt igen, hogy a Vtr ezt írja:

"30.§ (1) A vadat elejteni, elfogni kizárólag a törvényben meghatározott módon szabad. Tilos a vadat nem élvefogó csapdázási módszerrel (így különösen csapóvas, hurok, horog alkalmazásával), valamint veremmel, méreggel elfogni, elpusztítani. "

Tudom, hogy szerveznek erre a hattyúnyakra tanfolyamokat, azt is, hogy a megyei vadászati hatóságok hallgatólagosan engedélyezik, (sőt javasolják) de ez szerintem megint egy "nem a kútba sz@runk, csak a kávájára és belelökjük". Vigyorog

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #741 Dátum: 2014. Január 21. - 14:04:38 »

Hát, azt nem tudom, hogy az EU-nak mi az álláspontja, de azt igen, hogy a Vtr ezt írja:

"30.§ (1) A vadat elejteni, elfogni kizárólag a törvényben meghatározott módon szabad. Tilos a vadat nem élvefogó csapdázási módszerrel (így különösen csapóvas, hurok, horog alkalmazásával), valamint veremmel, méreggel elfogni, elpusztítani. "

Üdv Attila!
Nem tudom, hogy hol nézted, de a jelenleg érvényben lévő törvény szövege a következő:

67. §
(3) Vadat elfogni az e célra szolgáló hálóval, befogó karámmal, altató-, bénítólövedékes fegyverrel, valamint a vonatkozó közösségi rendeletben nem tiltott, illetve megengedett csapdázási módszerrel lehet.

Most nincs időm rá, de meg fogom keresni azt az ide vonatkozó közösségi rendeletet, amiben pontosítva van a használható csapdák köre.
Biztos, hogy a szelektív csapóvas (ami húzásra aktivizálódik, nem taposásra) a megfelelő biztonsági óvintézkedések mellett használható.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #742 Dátum: 2014. Január 21. - 14:24:23 »

 Szia Csabus! Emelem
Itt:
http://www.fsz.bme.hu/mtsz/torveny/vad02.htm
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #743 Dátum: 2014. Január 21. - 14:55:21 »

Szia Attila!
Érdemes ezt használni, mert itt az adott napon érvényes állapotot találod (általában, mert néha itt is csúsznak egy kicsit Stoel)
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99600055.TV

Ezen kívül érdemes minden alkalommal hozzá böngészni a 79/2004 (V.4.) FVM rendeletet is.
http://ccs.infospace.com/ClickHandler.ashx?du=net.jogtar.hu%2fjr%2fgen%2fhjegy_doc.cgi%3fdocid%3dA0400079.FVM&ru=http%3a%2f%2fnet.jogtar.hu%2fjr%2fgen%2fhjegy_doc.cgi%3fdocid%3dA0400079.FVM&ld=20140121&ap=1&app=1&c=funyahoo.4&s=funyahoo&coi=771&cop=main-title&euip=81.182.243.232&npp=1&p=0&pp=0&pvaid=beb85b73911c4eb28c60fcf204b92cb6&ep=1&mid=9&en=pgc7xUUf4YyVC57iwHqiKvCwL4WiDo97IoW1LwFGI%2bA%3d&hash=ADC46DF7EF597E9C4121E0E245952A70

Ezen kívül, ha a törvényben található kék színű hivatkozásokra rákattintasz, akkor kiadja a hivatkozásokat, hogy hol, milyen kapcsolódó törvényben találsz oda vágó anyagot.

Nagyon nem egyszerű nálunk eligazodni a törvények között.
Ha ez nem így lenne, nem is kellene ennyi ügyvédet eltartanunk Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #744 Dátum: 2014. Január 21. - 15:26:14 »

Általában én is a jogtárt használom, mert a zasszonynak hivatalból jár. Most burcsázok, és csak a netten nyitottam meg a vadászati törvényt, de ahogy nézem ez még a régi, kiegészítések nélküli.  Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #745 Dátum: 2014. Január 21. - 17:22:10 »



Most nincs időm rá, de meg fogom keresni azt az ide vonatkozó közösségi rendeletet, amiben pontosítva van a használható csapdák köre.


 4.1.1. Nemzetközi egyezmények


Magyarország az 1979-ben Bernben létrehozott „Európai vadon élő növények, állatok és természetes élőhelyek védelméről” szóló egyezményhez 1990-ben csatlakozott. Ez volt az alapja az új Természetvédelmi törvénynek is. A Berni Konvenció IV. Függeléke ismerteti az elpusztítás, befogás és az egyéb formában történő kihasználás tiltott eszközeit és módszereit. Ezek a következők:

    hurkok;

    csaliállatként használt vak vagy megcsonkított élő állatok;

    magnetofonok;

    elpusztításra és elkábításra alkalmas elektromos eszközök;

    mesterséges fényforrások;

    tükrük és más fénylő eszközök;

    a cél megvilágítására szolgáló eszközök;

    éjszakai vadászatra alkalmas optikai eszközök;

    robbanóanyagok (kivéve a bálnavadászatot);

    hálók (ha széleskörű vagy nem szelektív befogásra vagy elpusztításra alkalmazzák);

    csapdák (ha széleskörű vagy nem szelektív befogásra vagy elpusztításra alkalmazzák);

    méreg és mérgezett vagy kábító csalétek;

    gázosítás és kifüstölés;

    félautomata vagy automata, olyan tárral rendelkező lőfegyverek, amelyek több lőszer befogadására ­alkalmasak, mint ami két ismétléshez szükséges;

    repülőgépeket felhasználó módszerek;

    mozgásban lévő gépjárművek.


Látható, hogy a Berni Egyezmény számos részletes és határozott tiltás (pl. a mérgek és a füstölés egyértelmű tiltása) mellett engedélyezi pl. a szelektív ölőcsapdák alkalmazását. Azonban minden törvény és szabály csak akkor működőképes hosszútávon, ha az élet hozta változásokhoz alkalmazkodni tud. A Berni Egyezményre épül az Európai Unió szabályozása (a 79/409/EEC Tanácsi Irányelv a vadmadarak védelméről és a 92/43/EEC Tanácsi Irányelv a természetes élőhelyek és vadflóra és –fauna konzervációjáról), amely pontosan meghatározza azokat az okokat és feltételeket, amelyek megléte esetén a szabályozásról időlegesen el lehet térni. Ilyen ok lehet például a természetes vadállományok és élőhelyük védelme, a nagymértékű gazdasági károk kiküszöbölése vagy a humán- és állategészségügyi problémák kivédése. Abban az esetben tehát, ha például valamely ragadozófaj túlszaporodása az előbbi veszélyek valamelyikét hordozza, alkalmazni lehet pl. tiltott eszközöket is a faj visszaszorítására. Mindezt azonban csak veszélyhelyzetekben, időlegesen és szigorúan ellenőrzött körülmények között lehet megtenni. (Szemethy-Heltai, 2001.)

(jé, innen van: http://vadaszforum.net/web/index.php?option=com_content&task=view&id=46&Itemid=35  Kacsint
Igaz, már elég régen volt.)
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #746 Dátum: 2014. Január 21. - 18:06:53 »

Ezt én is ismerem, éppen ezért kétséges számomra a hattyúnyak használata!

" csapdák (ha széleskörű vagy nem szelektív befogásra vagy elpusztításra alkalmazzák); "

Mitől szelektív egy olyan csapda amelyik bármit  megö) ami képes elhúzni a csalit? Vagy a vaddisznó állkapcsa előtt megáll?

Tudom, én vagyok a hülye, mert ilyesmit nem kellene észrevennem, mint ahogy azt sem, hogy mi kerül ebben 45.000 forintba + 10 000 be a felhúzó! Fejvakarás Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #747 Dátum: 2014. Január 21. - 18:22:54 »

Amúgy ezt már egyszer kibeszéltük...Attila,akkor is tiltott volt szerinted. Vigyorog Wave
http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,287.930.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #748 Dátum: 2014. Január 21. - 18:54:40 »

Mitől szelektív egy olyan csapda amelyik bármit  megöl ami képes elhúzni a csalit? Vagy a vaddisznó állkapcsa előtt megáll?
Attila!
A csapdázás egy olyan tudomány, ami klasszisokkal bonyolultabb és sokkal több tudást igényel, mint a lőfegyveres vadászat.
Ismerek olyan német csapdás vadászt, aki éves szinten 400-500 szőrmés apró-kis és nagyobb ragadozót fog úgy, hogy nem fog egyetlen disznót és kutyát sem.
Olyan területen, ahol szabad téren lőnek 40-50 darabos disznóterítéket Baden-Württenberg északi részén.
Ráadásul a csapda helyének kiválasztásával, annak elhelyezésével és a csalizással nagy biztonsággal azt fogja, amit akar.
De nem kell olyan messze menni.
Nem messze tőlünk él egy hivatásos vadász (szerintem a megye egyik, ha nem a legjobbja Emelem) aki szerényebb eredménnyel ugyan, de hazai körülmények között
még így is hihetetlen eredményeket produkál a csapóvasaival.
Úgy gondolom, hogy te is azért vagy bizalmatlan a csapdázással szemben (mint szinte annak minden ellenzője), mert nem ismered, vagy amit eddig láttál/tapasztaltál belőle,
azt olyan kontár által sikerült megélned, aki szintén csak a sötétben tapogat a témával kapcsolatban.
A magam részéről nagyon sajnálom, hogy ez az ősi vadászati mód teljesen kikopott a mi hagyományainkból.
Ezért is csempésztem bele a megyei hivatásos vadász továbbképzésbe és ha minden jól megy, akkor ezt meg is fogjuk ismételni.
A csapda a hivatásos vadász legjobb társai egyike lehetne egy apróvadas területen.
"Csak" el kell indítani őt ezen az úton, kedvet csinálni hozzá és kellőképpen javadalmazni az eredményeit.
Pár év múlva a fácán és nyúlteríték mellett állva mindenki meggyőződhet róla, hogy nem kidobott pénz volt.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #749 Dátum: 2014. Január 21. - 19:22:58 »

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Az első felhúzás sikeres volt (baleset mentes)  Ördög Ja és igen egy orvos van a családban az is pont baleseti sebész  Röhög

Üdv: Baliiii  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: