Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 304066 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #675 Dátum: 2011. Augusztus 16. - 16:01:31 »

Majdnem jó Kacsint

Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #676 Dátum: 2011. Augusztus 16. - 16:07:40 »

Naplózva
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #677 Dátum: 2011. Augusztus 16. - 16:08:48 »

Nem tudom hogy, de most sikerült kirakni normálisan!  Ördög
Naplózva
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #678 Dátum: 2011. Augusztus 16. - 22:33:52 »

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #679 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 08:13:53 »

Megy ez kérem gond nélkül! Mosolyog

Gratulálok a fogáshoz! Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #680 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 10:31:01 »

 Igen Igen
 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #681 Dátum: 2011. Augusztus 18. - 17:36:39 »

Szia Erik!

Mivel sikerült becsalni? Idén hozzám is beköltözött egy a pajtába és a kutyákat alig tudom visszatartani, hogy ki ne kezdjék az oldalát. Ha meg beengedem őket, a farakást is szétdöntik. Úgy van rakva a fa, hogy a tacskó befér alá, de akkor meg gondolom felbújik a nyest magasabbra. A tacskó úgy fog, néha alig tudom kivezényelni. Hiába megy ez így nap mint nap, nem lehet elkergetni. Ha pedig nyitva van az ajtó és nincs felügyelet, a roti segít neki a farakás szétszedésében. Jó lenne lépre csalni, de az aszalt szilvára sem ment bele a csapdába.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #682 Dátum: 2011. Augusztus 18. - 20:43:27 »

A harmadik kép egyébként egy régebbi fogásom és nem is nyest, hanem görény volt. Sajnos a kép nem lett túl jó minőségű, ezért még egy képet töltök fel egy másik görényfogásról.
Naplózva
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #683 Dátum: 2011. Augusztus 18. - 20:44:03 »

Naplózva
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #684 Dátum: 2011. Augusztus 18. - 20:50:43 »



Egy kép a téli napokból.
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #685 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 09:40:09 »

Jó Napot!
 Szombati taggyűlésen azt a megbízást kaptam, hogy próbáljak meg utánajárni a csapdával történő kóbor kutya, -macska befogás útvesztőinek.
Budapesthez közeli vt. vagyunk és rengeteg a kóbor állat. A vadőrünk teszi a dolgát az ügyben, de nem lehet ott mindenhol. Többen inkább elengedik eme állatokat az esetleges kellemetlenségek elkerülése végett. Arra gondoltunk, hogy ha beszereznénk 1-2 nagyméretű ládacsapdát, amibe a nagyobb kutyákat is be lehetne fogni, akkor biztosítva lenne egy majdnem 24 órás szolgálat a vad védelmében az adott körzetben. Hivatalos vonalon haladva szeretnénk mindezt megtenni!
Kik lehetnek jogosultak kihelyezni a csapdát?
Hova lehet tenni?
Van bejelentési kötelezettség?
Miután a csapda megfogott 1 állatot kit értesítsünk? Ki köteles azt elszállítani és milyen feltételekkel? Mezőőr, polgármesteri hivatal, ebrendészet?
Hallott-e már valaki olyat, hogy élve befogtak pl. egy kutyát, amelynek gazdája kideríthető volt és az illetőnek legalább valami büntetést a nyakába varrtak?
Üdv: KÁ
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #686 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 11:53:55 »

Szervusz Ádám! Emelem

"(3) Vadat elfogni az e célra szolgáló hálóval, befogó karámmal, altató-, bénítólövedékes fegyverrel, valamint a vonatkozó közösségi rendeletben nem tiltott, illetve megengedett csapdázási módszerrel lehet.
(4) Altató-, bénítólövedékes fegyvert csak a vadászati hatóság előzetes engedélyével, erre képesített vadász használhat."

Csapdát (élve fogó) csak a vadászatra jogosult helyezhet ki a területre. Bejelenteni nem kell, kihelyezni pedig bárhova kiteheted ahol az esetleges "érdeklődők" nem nyúlnak hozzá, és balesetet nem okozhat. (főleg gyerekek! vagy vasgyűjtők  Ördög)
Az elszállításra és a felelősségre vonásra nem tudok mit mondani. Szerintem területenként, Kacsint Ördög vadőrönként  Kacsint Ördög  jegyzőként  változik.  (218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet)
 Wave


« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 19. - 14:27:35 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #687 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 15:56:38 »

Bali!

Fenti kérdésem hozzád akartam intézni, nem Erikhez. Tudnál segíteni?
Előre is köszönöm!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
bali
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #688 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 21:28:27 »

Szia oceanwave!
A csapdát vadászboltban szereztem be. A macskák távol tartása miatt olyan csalira volt szükségem, ami a házi kedvenceket nem vonzza be a ketrecbe. Ezért a tyúktojással próbálkoztam. Hát ez csodálatosan sikerült. Ugyanis folyamatosan jöttek a látogatók csalira. Többször előfordult, hogy kiették az etető anyagot, úgy hogy a csapda nyitva maradt. Sőt előfordult olyan alkalom is, hogy a csapda le volt csapódva és a tojás eltűnt, de volt olyan alkalom is, hogy a tojás csapdában maradt.
A nyest megfogása egy hét alatt sikerült. Ezalatt az előzőekben felsorolt események felváltva fordultak elő mire végre sikerrel jártam. Ezzel a technikával már sikerült görényt, sünt és patkányt is fogni, ami természetesen a környék gazdag állatvilágának is köszönhető.
A trükk tehát nem más mint a házi tyúktojás, a csapda alsó rácsos részének homokkal történő eltakarása és csapda elsütő szerkezetének igen érzékenyre állítása.
Jó csapdázást!

Üdv:Bali 
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #689 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 08:45:10 »

Szia oceanwave!
A csapdát vadászboltban szereztem be. A macskák távol tartása miatt olyan csalira volt szükségem, ami a házi kedvenceket nem vonzza be a ketrecbe. Ezért a tyúktojással próbálkoztam. Hát ez csodálatosan sikerült. Ugyanis folyamatosan jöttek a látogatók csalira. Többször előfordult, hogy kiették az etető anyagot, úgy hogy a csapda nyitva maradt. Sőt előfordult olyan alkalom is, hogy a csapda le volt csapódva és a tojás eltűnt, de volt olyan alkalom is, hogy a tojás csapdában maradt.
A nyest megfogása egy hét alatt sikerült. Ezalatt az előzőekben felsorolt események felváltva fordultak elő mire végre sikerrel jártam. Ezzel a technikával már sikerült görényt, sünt és patkányt is fogni, ami természetesen a környék gazdag állatvilágának is köszönhető.
A trükk tehát nem más mint a házi tyúktojás, a csapda alsó rácsos részének homokkal történő eltakarása és csapda elsütő szerkezetének igen érzékenyre állítása.
Jó csapdázást!

Üdv:Bali 

Egy kis plusz trükk hozá:
A tojást nem árt rögzíteni a csapdába, akkor kevesebb lesz az üres fogás...
 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: