Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 304009 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #570 Dátum: 2010. Július 29. - 08:53:54 »

 Ördög Stoel Emelem
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #571 Dátum: 2010. Július 29. - 09:06:28 »

Nem szép dolog kiirtani az egész családot! Pláne a kocával kezdve... Ördög Ördög Ördög     Stoel    Igen Igen Igen

Nálunk is meg szoktak jelenni időnként a spájzban, még a régi házunkban. Az erősen "fedett" terep miatt a macska sem fért hozzájuk. Kukoricaszemmel csalizva a hagyományos fém csapdát, általában néhány nap alatt sikerült úrrá lenni a helyzeten. És valóban élmény a csapdák felpeckelése, kihelyezése a váltókra, és ellenőrzése.  Igen

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #572 Dátum: 2010. Július 29. - 10:49:49 »

Hans!

Ha lefőzted a koponyát légyszi tedd fel a képet!
Had gyakoroljuk a kormeghatározást! Mosolyog

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #573 Dátum: 2010. Július 29. - 21:06:17 »

Minálunk lisztet szórunk a csapdába csalinak, szeretik és nem tudják lelopni a kioldóról, ha pedig le próbálják nyalni..... Nyihi
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #574 Dátum: 2010. Július 29. - 21:27:57 »

Vizes lisztnél meg már csapda se kell...! Hideg víz + liszt + meleg víz = csiríz .  Nyihi Ördög Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #575 Dátum: 2010. Július 29. - 21:39:10 »

Karcsi!

Odaragasztod az egeret a padlóhoz? Nyihi
Naplózva

Don´t eat yellow snow
puma
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #576 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 16:24:13 »

Szép jó napot Kedves Vadász Urak!
       Az okból fordulok most önökhöz, hogy segítségül kérjem a szakértelmüket! Tegnap éjszaka valamien állat lefolytotta a kiscicáinkat, és szeretnénk ennek a végére járni. Szerintünk vagy nyest,vagy görény, vagy menyét lehetett. Ürüléket, lábnyomot, vagy más rá utaló jelet nem találtunk. A kiscicákon semmi külsérelmi nyom nem volt a nyaki seben kivül. Minden tanács, hozzászólás, megoldás érdekel. Az állatot, elsősorban elkapni akarjuk, és nem megölni, így ha valaki tud segíteni csapda leírásokkal, képekkel, annak nagyon örülnénk!
Előre is köszönöm a segítséget!
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #577 Dátum: 2010. Augusztus 25. - 00:55:35 »

Szép jó napot Kedves Vadász Urak!
       Az okból fordulok most önökhöz, hogy segítségül kérjem a szakértelmüket! Tegnap éjszaka valamien állat lefolytotta a kiscicáinkat, és szeretnénk ennek a végére járni. Szerintünk vagy nyest,vagy görény, vagy menyét lehetett. Ürüléket, lábnyomot, vagy más rá utaló jelet nem találtunk. A kiscicákon semmi külsérelmi nyom nem volt a nyaki seben kivül. Minden tanács, hozzászólás, megoldás érdekel. Az állatot, elsősorban elkapni akarjuk, és nem megölni, így ha valaki tud segíteni csapda leírásokkal, képekkel, annak nagyon örülnénk!
Előre is köszönöm a segítséget!

 Wave
Én nem vagyok egy macska fan, de megpróbálok segíteni!
Elképzelhető, hogy egy territóriumát körbejáró kan macska volt, de a nyest is kinyírja őket.
Öreg apáméknál tavaly tavasszal is megfojtott egy nagy kan macska 6 kismacskát.
Vannak kimondottan macska méretű élvefogó csapdák, például ilyenek.
Ezekbe konzerv tonhalat szoktam tenni, vagy kolbászt, májkrémet.
Egy kalappal!  Emelem

                                       
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
puma
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #578 Dátum: 2010. Augusztus 25. - 13:30:39 »

Köszönöm Kedves Simi!
   Már más is mondta nekünk, hogy biztos macska fojthatta le öket, de nekem kicsit nehezemre esik ezt elhinni, hogy ezt macska csinálta. Elöbb.Ezelött eddig én még nem halottam ilyesmiről. Vállat von
De azért nagyon köszönöm a képet, és a tanácsot. A csapdát pedig házilag szeretnénk elkészíteni a kép alapján. Remélem hogy sikerül eknapni a tettest . . .
Tudod ezek a kismacskák elég különleges kicsmacskák voltak, nagyon szépek voltak, okosak, és 2 hónapos kuruk ellenére, már hazahozták az egeret, meg nem mellesleg a család kedvecei voltak, így elég rossz érzés, h valami megölte öket. Úgy érzem, hogy nem tudok addig nyugodni, mig el nem kapunk valamit . . .
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #579 Dátum: 2010. Augusztus 25. - 13:52:19 »

Szerintem a 2 hónapos kismacskát már nem fojtja meg a kandúr. A pár naposat, 1-2 heteset még igen, de ekkorákról nem hallottam. Tehát inkább nyestre tippelnék...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
puma
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #580 Dátum: 2010. Augusztus 25. - 18:01:03 »

 Amúgy nem elég, hogy 2 hónapossak, hanem ráadás, még ahoz képest is nagyok voltak, és kövérek. Na meg a szülik is nem sima házi macskák voltak, hanem azok is nagytestü macskák . .
Szerintem is valami nyest féle volt , már csak a nyaki sebből kifolyólag. Mind a kettőnek a nyakán volt kicsi seb, és nem elvéreztek, hanem meg lettek fújtva, és otthagyva . . . Szomorú
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #581 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 15:38:01 »

Amúgy nem elég, hogy 2 hónapossak, hanem ráadás, még ahoz képest is nagyok voltak, és kövérek. Na meg a szülik is nem sima házi macskák voltak, hanem azok is nagytestü macskák . .
Szerintem is valami nyest féle volt , már csak a nyaki sebből kifolyólag. Mind a kettőnek a nyakán volt kicsi seb, és nem elvéreztek, hanem meg lettek fújtva, és otthagyva . . . Szomorú

Ahaaa, így már más a szitu! Fejvakarás
Akkor valószínűleg valami nyest féleség lehetett...
Mert már több helyről hallottam, hogy nyest nyírja ki a kismacskákat egy közeli faluban.
Hát akkor hajár! Egy kalappal a befogásához!  Wave
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #582 Dátum: 2010. Augusztus 27. - 09:21:45 »

Ha a nyest volt, miért hagyta ott a jó húst?
A nyest megeszi. Gondolom.
Naplózva
puma
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #583 Dátum: 2010. Augusztus 27. - 11:19:17 »

Jogos a kérdés . . .
De tud rá valaki jobb magyarázatot??  Vállat von
Macska nem tehette, mert már nagyok voltak, kutya sem, hiszen be voltak zárva a sufniba, és oda csak a padláson át lehetett még bejutni, mert zárva volt az ajtó, a nyest pedig vagy elvitte volna, vagy ott hejben eszik belőle . . . Lehet meg lett zavarva . . . . .
Foggalmam sincs . . . .De a nyest dolgot hamarabb elhiszem mint az összes többit . . .
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #584 Dátum: 2010. Augusztus 27. - 11:27:59 »

Szerintem is a nyest a legvalószínűbb.
Egy dologra tudok még gondolni: az állatvilágban nem ismeretlen jelenség, hogy valamely ragadózók megölik más ragadozók kölykeit. Nem a hús miatt, hanem mert azok konkurenciát jelentenek a táplálkozásban. Szerintetek?  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: