Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 304025 alkalommal)
sandor01
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #480 Dátum: 2009. Július 06. - 12:37:36 »

Ismét egy kép, a csapda élő csalival működik tapasztalatok szerint a vadgerle a legjobb erre a célra.
A csapda súlya 10-12kg
105cm hosszú 130magas és 52cm széles
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #481 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 08:46:27 »

Miután valami leölte az összes fácánom és dísztyúkom, így szinte minden szóba jöhető ismerőst elővettem csapda-ügyben. Az alábbi csapdát az egyik ismerősöm barkácsolta össze, de azt hiszem, ez a legérzékenyebb és a legegyszerűbb, házilag is elkészíthető elsütőszerkezet, amit eddig láttam:



A csapda lelke egy egyik végén rögzített taposórácsból ( ami mögé -a csapda végébe- kell tenni a csalit, így ha valami a csalihoz akar férni, rá kell lépnie a rácsra), egy vezető drótból(ami egyik végén rögzítve van a taposórács szabad feléhez és a kioldóhoz), és egy meghajlított drótból (a képről lemaradt, hogy az alsó része 70-80fokban meg van hajlítva, ezt kell az ajtóba akasztani) áll, ami az ajtó nyitva tartásáért felel. Mikor a ragadozó besétál a csapdába a csaliért, rálép a taposórácsra, ami a dróton keresztül meghúzza a kioldószerkezetet és az ajtó már le is csapódott.
Az ajtó kinyitása ellen az alsó képen módon meghajlított két erős drót szolgál.
Tapi egyből áldozatul esett, mikor kijött velem megetetni a maradék madarakat.

Igazi sufni-tuning munka, de érdekes módon, ez tűnik a leghatásosabbnak eddig az érzékenysége miatt.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #482 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 08:50:44 »

Egész hétvégén figyeltem a csapdákat, de az eredmény semmi.Pedig járt azóta még egyszer az udvarban az a valami, mert a csibehálón lévőlyukra tett cérna(én tettem oda, hogy lássam volt-e érdeklődő) el volt mozdítva. Már ott tartok, hogy lehet, hogy a dög vagy a nyershús nem tetszik neki?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #483 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 17:40:42 »

Sziasztok! Ma fényes nappal egy galambomat és 1 kistermetű tyúkomat az udvaron találtam széttépve! Mind kettő egybenvolt csak pár helyen megrágva és a tolluk megvolt kopasztval! Mostanság sokszor találtam ojan ürüléket a kertben és a rét szélén ami televolt apró magokkal mint pl: málna szeder vagy ijesmi! Nyestre gyanakodok, de hogy ez fényes nappal történt.. azért gondolkodóba ejt!
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #484 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 20:04:55 »

Üdv Balázs! Mosolyog
Valószínűleg nyest lessz.
Az Öregapámék tyúkolja körül is voltak régebben már hasonló esetek, én is furcsálottam hogy nappal!!!
Elcsíptem az elkövetőt, és valóban nyest volt.
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #485 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 12:45:46 »

Szia Simi! Azóta kaptam hírt hogy a szomszéd padlásán szombaton vírcsaftolás volt egész éjjel! Érdekes mert újj építésű ház, csak a csatorna melett van kis rés ahol a verebek fészkelnek a verebek pár helyen de azon kívül nincs bejáró! Holnap áttmegyek körülnézek és szerintem teszek oda is egy csapdát meg hozzánk a kertbe is!
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #486 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 14:20:06 »

Szia Simi! Azóta kaptam hírt hogy a szomszéd padlásán szombaton vírcsaftolás volt egész éjjel! Érdekes mert újj építésű ház, csak a csatorna melett van kis rés ahol a verebek fészkelnek a verebek pár helyen de azon kívül nincs bejáró! Holnap áttmegyek körülnézek és szerintem teszek oda is egy csapdát meg hozzánk a kertbe is!
Szervusz!
Ha egy vereb befer valahova, akkor ott at tud bujni a hazi goreny is. Hihetetlenul hajlekony egy joszag.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #487 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 14:31:52 »

Szia! Az biztos hogy a görény nagyon hajlékony állat, de bemászik a padlásra és akár többen is dorbézólnak? Tavaly sikerült fogni egyet akkor 7 darab szajkóm tűnt el, de azokból nem maradt 1-2 szárnytollón kívül semmi, most meg csak belekóstolt és otthagyta őket!
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #488 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 09:49:31 »

Szia! Az biztos hogy a görény nagyon hajlékony állat, de bemászik a padlásra és akár többen is dorbézólnak? Tavaly sikerült fogni egyet akkor 7 darab szajkóm tűnt el, de azokból nem maradt 1-2 szárnytollón kívül semmi, most meg csak belekóstolt és otthagyta őket!
Szervusz!
A hazi goreny szeret jatszani es nagyon kivancsi allat. Az egyik kozeli ismerosomnek van ket hazi gorenye otthon, egy percig nem maradnak nyugton. Ha ket vagy tobb fiatal allat a kornyek felfedezese kozben felment a padlasra, akkor ez teljesen eletszeru, hogy egy nagy fogocskat rendeztek.
En valamikor olyan hazban eltem, ahol pelek laktak a padlason. Ott is volt hasonlo fogocska. A vegen mar annyira megszeliditettem oket, hogy a kezembol fogadtak el a diot.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #489 Dátum: 2009. Augusztus 14. - 11:57:13 »

Üdv! Tegnap pesten voltam és édsanyám látta h egy nagy barna ragadozó madár repült el az udvarból és 1 kistermetű jércét kapott el! Ma délben értem haza és reggel megint látta hogy elmegy de most egy gerlémet evett meg! Ezen az alapon a tegnap elötti tettes is ö lehet csak érdekes hogy kettő madarat is zsákmányolt egyszerre de azokat csak elkezdte kopasztani, gondolom megzavarhatta valami... de ha nyest is meg madár is garázdálkodik a madaraim felett akkor nagy gondban vagyok  Vállat von
Naplózva
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #490 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 10:45:49 »

Üdv! Tegnap pesten voltam és édsanyám látta h egy nagy barna ragadozó madár repült el az udvarból és 1 kistermetű jércét kapott el! Ma délben értem haza és reggel megint látta hogy elmegy de most egy gerlémet evett meg! Ezen az alapon a tegnap elötti tettes is ö lehet csak érdekes hogy kettő madarat is zsákmányolt egyszerre de azokat csak elkezdte kopasztani, gondolom megzavarhatta valami... de ha nyest is meg madár is garázdálkodik a madaraim felett akkor nagy gondban vagyok  Vállat von
   
  Szevasz Balázs. Átmenjek őrködni 1 kicsit? (nyestet úgysem lőttem még)
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #491 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 10:47:42 »

Azt most még ne is akarj...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #492 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 11:21:29 »

 Majd szeptemberben. Mosolyog
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #493 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 16:06:43 »

 Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #494 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 20:40:31 »

Sziasztok! Petya! Előszeretettel várlak szeptemberben!:)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: