Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303826 alkalommal)
melons
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #450 Dátum: 2009. Június 03. - 11:37:04 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy hova kell elhelyezni a Larsen csapdát a mellékelt területen??

Előre is kösz a segítséget!!


Üdv, Tamás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #451 Dátum: 2009. Június 03. - 13:51:55 »

A Larsen csapda igazán  a fészkek közelében a leghatásosabb!
Ebben az esetben, én az erdősorhoz helyezném!

Tamás!
Javaslom, egy kérdést, csak egy topikba tegyél fel! Így nem oszlanak meg az adott témával foglalkozó válaszok sem!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 20. - 08:47:54 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Anonymus
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #452 Dátum: 2009. Június 19. - 17:34:21 »

Hello Mindenkinek!
Egy reggel, mikor hazaértem egy buliból (reggel 5 óra) és felmentem a szobámba, hallom, hogy valami rohangál a tetőn....egyszer csak az ablakomnál megjelenik egy görény és eltűnik. "Kimászok" az ágyból, odamegyek az ablakhoz és megint jött... álltunk ketten és neztük egymást Mosolyog) Mielőtt elszaladt volna egy képet is készítettem róla...nem a legjobb minőség, de azért felteszem!

Azután jöttem rá, hogy nálunk lakik, a tető alatt. De azt elfelejtettem megemlíteni, hogy azelőtt 21 tojó tyúkunkat ölte meg Szomorú
3 napja csapdázok. Próbáltam mar hússal és döggel is, de semmire nem harap rá Szomorú nagyon ravasz állat!!!
Mivel próbálkozzak???
Itt a csapda is.... ilyent használok, mivel nem szeretném megölni!!!!!!!!!!


« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 19. - 21:12:45 írta Pyrus » Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #453 Dátum: 2009. Június 20. - 20:13:05 »

Rakjál bele tojást. Főzd meg keményre akkor át lehet szúrni és odakötni. De ez a görény nem nyest véletlen? Fehér a torka és a melle vagy barna?
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Anonymus
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #454 Dátum: 2009. Június 20. - 20:16:13 »

A melle feher....az allatka barnas. Hegyes orr, apro fekete gomb szemek.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #455 Dátum: 2009. Június 20. - 20:19:46 »

A melle feher....az allatka barnas. Hegyes orr, apro fekete gomb szemek.

Nyest lesz az...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Anonymus
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #456 Dátum: 2009. Június 20. - 20:20:30 »

a nyest is ugyanugy tamad mint a goreny???
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #457 Dátum: 2009. Június 20. - 20:24:47 »

a nyest is ugyanugy tamad mint a goreny???

Ha arra gondolsz a csirkét megöli a nyest is. Vagy egy macska is. Pláne egy kiscsirkének nincs esélye a ragadozókkal szemben, fajtól függetlenül.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Anonymus
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #458 Dátum: 2009. Június 20. - 20:26:26 »

csak ezek nem csirkek voltak, hanem 2-3-4 kg-os tyukok Mosolyog es 21 darabot utott ki beloluk egyedul Szomorú de nem itelem el ezert....ez az osztone
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #459 Dátum: 2009. Június 22. - 15:05:42 »

Sziasztok

Nálunk lakott görény és nyest is.
A nyest általában a padlásra költözik ,  és nem háborgatja az aprójószágot. Soha nem találtam házityúk maradványt utána . Egyszer találtam egy fácántyúk maradékát.
Most is laknak nálunk.
A 80-as években volt egy esetünk a görénnyel.
Szépen kiirtotta a környék baromfiudvarait. Tőlünk is elvitt 30-40 tyúkot akkoriba. Megtaláltuk a rejtekét , a második szomszédnál voltak a rőzsekupac alatt. Ott megfogtunk 3-4 süldőgörényt kutyával , kapával , lapáttal. A család elköltözött 4 házzal arrébb. Soha nem ment be semmiféle csapdába. A kutya által lefojtott kisgörényt , belefűzték a vidravasba . Reggelre kiszedte az anyja , úgy hogy a vas nem sült el.
Továbbra is rettegésbe tartották a környék baromfijait. Nagyon sok lapátolásba és farakás átpakolásba került mire sikerült összefogdozni a maradékot.
A kan a mi portánkon esett áldozatul egy éjszaka. A két kutyámnak sikerült megfogni. Nagy harc lehetett , mert mind a két kutya orra , füle rendesen meg volt rágva.
   
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #460 Dátum: 2009. Június 22. - 15:26:07 »

"és nem háborgatja az aprójószágot"

Már bocsánat, de ezzel vitába szállnék! Én azt hallottam, hogy ahol lakik, ott nem bántja a nyest a baromfit.

Kamasz koromban jártam úgy, hogy megpiszkáltam, elkergettem az istálló padlásán fényes nappal rajcsúrozó nyesteket, másnapra a baromfiállományunk érzékeny károkat szenvedett. Arra már nem emlékszem, hogy a kotlósnak is lett-e baja, de a napos csirkék mind egy szálig eltűntek.
Első évben, amikor előnevelt baromfit akartunk tartani, a többiektől külön, egy régóta használaton kívüli, tisztán deszkából készült ólba különítettük el őket. Egy-két hét múlva egy éjjel mind a  20 db-ot elvitte a nyest a tető alatti résen keresztül. 14-et találtam meg, természetesen döglötten, végig elhagyogatta már őket út közben az istálló padlására már csak párat tudott felvinni. Ebből merem állítani, hogy nyest volt.
A következő évre rendesen megcsináltam az ól tetejét, nehogy ismét bemenjen a nyest. Sikerült is, de ekkor meg kikaparta az oldalát a róka és szintúgy elvitte az összes csirkét... Rííí
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #461 Dátum: 2009. Június 22. - 15:28:17 »

... és azóta folyamatosan törlesztessz!  Nyihi
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #462 Dátum: 2009. Június 22. - 15:44:32 »


Már bocsánat, de ezzel vitába szállnék! Én azt hallottam, hogy ahol lakik, ott nem bántja a nyest a baromfit.

Ahol lakott onnét nem vitt egy darabot se. Sőt , a szomszédból se. A harmadik szomszédot már nem kímélte.
És biztos h. görény volt , mert megfogtuk.
Nem akartam leírni , mert akinek meséltem se hitték el . A görény átvitte a kb: 6-8 kilós tyúkot ( bábolnai húshibrid, nem a rántanivaló korosztályból) a drótkerítésen.
De ott volt a kutya !
Görényünk nem esett kétségbe, visszament egy másikért.
Reggelre a tyúkok szépen ki voltak fektetve szanaszét az udvaron. A kutya meg büszkén őrködött felettük.
Aminek az lett a vége , hogy a kutyát jól elkalapálta szegény apám , mert először azt hitte hogy az fogdozta meg.
A nyesttel ilyen problémánk soha nem volt. Lehet messzebbre jár garázdálkodni.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #463 Dátum: 2009. Június 22. - 16:07:49 »

... és azóta folyamatosan törlesztessz!  Nyihi

Igyekszem... Ördög
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #464 Dátum: 2009. Június 22. - 16:11:12 »

Már bocsánat, de ezzel vitába szállnék! Én azt hallottam, hogy ahol lakik, ott nem bántja a nyest a baromfit.

Ahol lakott onnét nem vitt egy darabot se. Sőt , a szomszédból se. A harmadik szomszédot már nem kímélte.
És biztos h. görény volt , mert megfogtuk.
Nem akartam leírni , mert akinek meséltem se hitték el . A görény átvitte a kb: 6-8 kilós tyúkot ( bábolnai húshibrid, nem a rántanivaló korosztályból) a drótkerítésen.
De ott volt a kutya !
Görényünk nem esett kétségbe, visszament egy másikért.
Reggelre a tyúkok szépen ki voltak fektetve szanaszét az udvaron. A kutya meg büszkén őrködött felettük.
Aminek az lett a vége , hogy a kutyát jól elkalapálta szegény apám , mert először azt hitte hogy az fogdozta meg.
A nyesttel ilyen problémánk soha nem volt. Lehet messzebbre jár garázdálkodni.

Bocs, egy kicsit félreérthető voltam! Csak azt vitattam, hogy  a nyest nem bántja az aprójószágot! Most figyelmesebben elolvasva látom, hogy Te csak a saját házi nyestedről mondtad ezt és a saját baromfiállományodról. Én azt hittem, általánosítasz!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: