Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303939 alkalommal)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #375 Dátum: 2009. Február 17. - 19:43:08 »

De szép tényleg....
Szik, komolyan mondom, én őt elengedtem volna.... :'(
Hadd örökítsen  >Nevet
Csak azért nem hagyták meg magnak,mert rühös volt a farka. Bion
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #376 Dátum: 2009. Február 18. - 08:23:55 »

Csak azért nem hagyták meg magnak,mert rühös volt a farka. Bion

 Vigyor Vigyor Vigyor
Naplózva

Dávid
vador1
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #377 Dátum: 2009. Február 18. - 14:27:34 »

Üdv! A legutóbbi rókafogásodnál olvastam hogy a fotókat egy szentpéteri fórumtárs készítette. Ezek szerint Borsodban laksz? Én is szeretnék csapdázni, főleg szarkát és egypár jótanácsot szeretnék kérni tőled. Előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 18. - 14:34:11 írta Viktor » Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #378 Dátum: 2009. Február 18. - 14:37:29 »

Szik!  Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
vador1
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #379 Dátum: 2009. Február 18. - 14:59:43 »

Az lemaradt hogy ezt a dolgot Szik tőled kérdezném.Bocs
Naplózva
vador1
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #380 Dátum: 2009. Február 18. - 15:03:44 »

Én BAZ lakom itt vagyok vadőr.
Naplózva
vador1
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #381 Dátum: 2009. Február 18. - 15:09:16 »

Péter köszönöm és bocs
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #382 Dátum: 2009. Február 18. - 15:16:44 »

Üdv! A legutóbbi rókafogásodnál olvastam hogy a fotókat egy szentpéteri fórumtárs készítette. Ezek szerint Borsodban laksz? Én is szeretnék csapdázni, főleg szarkát és egypár jótanácsot szeretnék kérni tőled. Előre is köszönöm.

Ma ugyanezzel a csapdával és ugyanezzel a fonnyadt zsigerrel megint egy ölyvet fogtam.

Vador1

Csinálj Larsen csapdát, itt a fórumon meg van a leírása, a méretei, képekkel együtt. Találsz sok hasznos tanácsot is ha veszed a fáradtságot és elejétől végigolvasod a topicot.
Tavaly áprílistől szeptemberig két csapdával 90 db-ot fogtam szarkából. Ki sem néztem, hogy ennyi van, maradt is, meg a szomszédból töltődik fel folyamatosan, úgyhogy tavasszal folytatom én is. Ha valamiben tudok tanáccsal szolgálni nyugodtan írj ide. Ha esetleg én nem tudok válaszolni biztos akad itt olyan fórumtárs aki igen.
Én Bács megyei vagyok a vadásztársam neve a Szentpéteri.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
vador1
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #383 Dátum: 2009. Február 18. - 15:44:07 »

 Köszönöm a választ.Azt szeretném kérdezni az első szarkámat hogy fogjam meg vagy esetleg valaki nem tudna nélkülözni egyet?A csabda az megvan 1db úgy kaptam csak a drotot látom gyengének mert olvastam a fórumon hogy a róka szétszedi.Valaki azt javasolta csináljak rá lábat nálad is láttam ilyen fényképet de szerintem a rókának ez nem akadály.Nálad Szik az apróvad  hogyan mutatkozik egy év után látni a csabdázás eredményét? Mosolyog
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #384 Dátum: 2009. Február 18. - 16:02:02 »

Köszönöm a választ.Azt szeretném kérdezni az első szarkámat hogy fogjam meg vagy esetleg valaki nem tudna nélkülözni egyet?A csabda az megvan 1db úgy kaptam csak a drotot látom gyengének mert olvastam a fórumon hogy a róka szétszedi.Valaki azt javasolta csináljak rá lábat nálad is láttam ilyen fényképet de szerintem a rókának ez nem akadály.Nálad Szik az apróvad  hogyan mutatkozik egy év után látni a csabdázás eredményét? Mosolyog

Próbálj meg csinálni bele egy műfészket több tojással Balázs azzal fogta a szajkókat gondolom szarkánál is beválik. Vagy érdeklődj a környékbeli vadőröknél ha elkezdenek csapdázni akkor tőlük szerezhetsz csalit a többit utána már könnyen megfogod. A nógrádi kamara titkáránál Hajas Péternél egyébként lehet kapni csalimadárfogó hálós csapóvasat amibe szintén műfészket kell rakni tojással
Nekem egy csapdámat sem bántotta semmi, persze ez nem jelent semmit az is benne van a pakliban, hogy valami szétszedi.
Tavaly kicsit több volt az apróvad mint előtte, de ez még szerintem nem a csapdázás miatt volt mivel amikor elkezdtem már tojtak a fácánok is.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #385 Dátum: 2009. Február 18. - 16:41:48 »

Szia Vadőr1 !

Messze álljon tőlem, bármi nemű kioktatás, vagy megsértés, de igazán nem értelek!
Ha ennyire érdekel a csapdázás, miért nem olvasod végig az erről szóló topikot, mielőtt kérdezel.
Szik - aki ennek a témának szerintem nagyon jó ismerője- is második mondatában ezt írta Neked: "Találsz sok hasznos tanácsot is ha veszed a fáradtságot és elejétől végigolvasod a topicot."

Hidd el, itt mindenki nagyon szívesen válaszol a kérdésekre, és örül minden érdeklődésnek, de mikor már ötödszörre hangzik el ugyan az a kérdés, mert nem veszitek a fáradságot az olvasásra, az már egy kissé unalmas.
És, hogy egy klasszikust is idézzek: "A  Figyelmes olvasás csodákra képes!"

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vador1
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #386 Dátum: 2009. Február 18. - 18:30:43 »

Köszönöm a választ Szik
Naplózva
Moscito
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #387 Dátum: 2009. Február 20. - 22:03:54 »

Sziasztok!!!
Bevallom elég rég nem votlam itt fent, nem mintha hanyagolám a dolgaim de valahogy nem volt alkalmam.

Tisztelettel bejelentem megvan az elso fogsáom!!!!
Már már azon voltam hogy hazahozom a Larsent, és csak tavasszal viszem vissza a területre, mivel csak az egerek dézsmálták a csalinak kiroakott húscafatokat. De mikor észrevettem hogy valaki kidobott egy csomó zsigert az út mellet, és sikerult megszámlálnom korulotte tobb mint 20 szarkát meg két csőrmestert is hát gondoltam megpróbálkozom én is ezzzel a csapda mellett!!!
Sikerult!!!

Még 1x koszonom neketek hogy bemutattátok és kérésemire mindig türelmesen válszoltatok.

Mindenkinek szívből ajánlom hogy prábálja ki a vadászat e számomra kifelyezetten izgalmas változatát !!! 
Naplózva
Moscito
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #388 Dátum: 2009. Február 20. - 22:05:22 »

Még 1 kép
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #389 Dátum: 2009. Február 26. - 12:17:15 »

Szép madár az biztos!
Mivel vetted ki a csapdából? vagy egyszerüen csak kiengedted?(csak azért kérdem,mert engem egyszer egy elütöttnek hitt ölyv,eléggé megviccelt---> főleg azok röhögtek akik a kocsiból néztek Bion,nekem valamiért nem volt kedvem röhögni mikor a nadrágszáramba kapaszkodva meg próbált megcsípni,de aztán sikeredett jobb belátásra bírnom,és végül hagyott elmenekülni,igaz utána a madár is elszállt,valószínűleg csak elkábult az ütközéstől)
Tényleg a csapdázóktól már régen meg szerettem volna kérdezni,hogy a csapdába fogott dúvaddal mi lesz?
Főként a szarka,meg a vetési érdekelne,mert nálunk ők jelentik a legfőbb gondot(meg is szokták rá kérni az engedélyt szezonon kívüli vadászatra is)De azért fegyverrel nem lehet túl nagy hatásfokkal gyéríteni őket,főleg ha a szomszédban nem is apasztják a számukat.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: