Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303796 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #345 Dátum: 2009. Február 11. - 13:00:51 »

Ez csak természetes.(Na, jó megmondom őszintén, nem engedtem el. Csapdástól átvittem a tulajnak, hogy kezdjen vele amit akar- de a madaraim közelében nem szeretném még egyszer meglátni.)
Biztos a tulaj is elmagyarázta a cicának, hogy nem szabad a fürjekhez menni a szomszédba, úgy hogy most már biztonságban lesznek a madaraid. Ördög
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #346 Dátum: 2009. Február 11. - 13:05:27 »

Biztos a tulaj is elmagyarázta a cicának, hogy nem szabad a fürjekhez menni a szomszédba, úgy hogy most már biztonságban lesznek a madaraid. Ördög

Az már engem nem érdekel, hogy hogyan éri el ezt az eredményt... a leendő szomszédom és én már segítettem neki ebben-abban, szóval szerintem elvárható, hogy valahogy megoldja a dolgot. Vagy pedig újra és újra el lesz kapva-aztán majd megunja egyszer, hogy a mi udvarunkon vadásszon.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2009. Február 11. - 13:10:53 »

Az már engem nem érdekel, hogy hogyan éri el ezt az eredményt... a leendő szomszédom és én már segítettem neki ebben-abban, szóval szerintem elvárható, hogy valahogy megoldja a dolgot. Vagy pedig újra és újra el lesz kapva-aztán majd megunja egyszer, hogy a mi udvarunkon vadásszon.
Az tény, hogy elvárható lenne a szomszédodtól, de a macskától sajnos nem, mert ők ragadozók. Szerintem, mert a macsekok, amelyek belekóstoltak a finom husiba, nem fogják megállni, hogy ne kapják el továbbra is és szerintem a csapdába nem fog még egyszer bemenni, de ne nekem legyen igazam. 
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2009. Február 11. - 13:13:12 »

Igazad van, óvatosan! Szerintem ez egy melírozott rozsomák...  Ördög

Bakker!

ÚÚÚÚÚ ez nagyon kemény.... Ördög
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #349 Dátum: 2009. Február 11. - 13:15:24 »

Az tény, hogy elvárható lenne a szomszédodtól, de a macskától sajnos nem, mert ők ragadozók. Szerintem, mert a macsekok, amelyek belekóstoltak a finom husiba, nem fogják megállni, hogy ne kapják el továbbra is és szerintem a csapdába nem fog még egyszer bemenni, de ne nekem legyen igazam. 

Ez így igaz sajnos. Macsek éjjel beindul és viszi az ösztön, ha jóllakott, ha éhes. Jófajta kutya által uralt kertet viszont elkerülik.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #350 Dátum: 2009. Február 11. - 13:18:14 »

Az tény, hogy elvárható lenne a szomszédodtól, de a macskától sajnos nem, mert ők ragadozók. Szerintem, mert a macsekok, amelyek belekóstoltak a finom husiba, nem fogják megállni, hogy ne kapják el továbbra is és szerintem a csapdába nem fog még egyszer bemenni, de ne nekem legyen igazam. 
Az tény, hogy elvárható lenne a szomszédodtól, de a macskától sajnos nem, mert ők ragadozók. Szerintem, mert a macsekok, amelyek belekóstoltak a finom husiba, nem fogják megállni, hogy ne kapják el továbbra is és szerintem a csapdába nem fog még egyszer bemenni, de ne nekem legyen igazam. 
Nem tudom, hogy hogyan oldja meg: adja el hópárducnak: a csapda 80cm hosszú, 40cm széles és 40cmmagas és amint látszik, a 2/3-át kitölti a macsek. Ez simán lefogja a fácánt és a nyulat... az ártatlan cicus.
Néha azért elgondolkodom, hogy milyen jó lenne, egy táplálkozási vizsgálatot elvégezni az ilyen szabadon kóborló macsekokról, aztán odadugni egy zöld orra alá, hogy nesze: ennyi,meg ennyi énekesmadarat, nyulat, fácáncsibét, stb. evett meg az a drága jószág, ami szabadon garázdálkodik odakint a határban.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #351 Dátum: 2009. Február 11. - 13:24:18 »

Nem tudom, hogy hogyan oldja meg: adja el hópárducnak: a csapda 80cm hosszú, 40cm széles és 40cmmagas és amint látszik, a 2/3-át kitölti a macsek. Ez simán lefogja a fácánt és a nyulat... az ártatlan cicus.
Néha azért elgondolkodom, hogy milyen jó lenne, egy táplálkozási vizsgálatot elvégezni az ilyen szabadon kóborló macsekokról, aztán odadugni egy zöld orra alá, hogy nesze: ennyi,meg ennyi énekesmadarat, nyulat, fácáncsibét, stb. evett meg az a drága jószág, ami szabadon garázdálkodik odakint a határban.
Dugdoshatjuk mi akár milyen "zöld" orra alá vagy ahova akarjuk, a macska kérdés nehezen korlátozható a macska ösztönei, viselkedése miatt.
Nem mondhatod a macska tulajnak, éljen az Pesten vagy vidéken, hogy tiltsa meg a macskának a csavargást és csak is egerekre, pockokra vadásszon. A macska elég önfejű, öntörvényű ragadozó. Nem tudod kordában tartani, csak ha bezárod a házba vagy ketrecbe.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #352 Dátum: 2009. Február 11. - 13:30:54 »

Dugdoshatjuk mi akár milyen "zöld" orra alá vagy ahova akarjuk, a macska kérdés nehezen korlátozható a macska ösztönei, viselkedése miatt.
Nem mondhatod a macska tulajnak, éljen az Pesten vagy vidéken, hogy tiltsa meg a macskának a csavargást és csak is egerekre, pockokra vadásszon. A macska elég önfejű, öntörvényű ragadozó. Nem tudod kordában tartani, csak ha bezárod a házba vagy ketrecbe.

Aha-akkor nézzem, ahogy a cica már a negyedik fürjemet eszi ki a rácson keresztül???
Nekünk is van macskánk-kettő is-de azok előtt ott rohangálhat a kiscsibe-több éve a szemük előtt nőnek fel a csibék a kertben-, akkor sem foglalkoznak velük.Pedig jó egerészők. Csak meg lettek rá tanítva.
De mindegy, hiába sír a szám, úgysem változik semmi, így inkább maradok a kezdeti humorizálásnál,az legalább a kedélyállapotot javítja Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #353 Dátum: 2009. Február 11. - 13:34:05 »

Aha-akkor nézzem, ahogy a cica már a negyedik fürjemet eszi ki a rácson keresztül???
Nekünk is van macskánk-kettő is-de azok előtt ott rohangálhat a kiscsibe-több éve a szemük előtt nőnek fel a csibék a kertben-, akkor sem foglalkoznak velük.Pedig jó egerészők. Csak meg lettek rá tanítva.
De mindegy, hiába sír a szám, úgysem változik semmi, így inkább maradok a kezdeti humorizálásnál,az legalább a kedélyállapotot javítja Vigyorog

 Vigyorog Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #354 Dátum: 2009. Február 11. - 14:20:18 »

Öcsi, e gy vadőr Barátom egész életben esküdt ellensége volt a területen kóborló macskáknak.
Amikor a kedvenc macsek napokig nem ment haza, természetesen a tulajok rajta keresték, nem látta e?
A kérdésre, szinte minden alkalommal ez a párbeszéd zajlott le:
 
 Öcsi: - De láttam. Lelőttem, mert utálta a tejbegrízt! Hazahozzam?
Tulaj: - Nem utálta az, nagyon is szerette!
 Öcsi: - Akkor meg mi a qrva anyjáért járt a fácáncsibék után az erdőn? Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #355 Dátum: 2009. Február 11. - 14:32:37 »

Öcsi, e gy vadőr Barátom egész életben esküdt ellensége volt a területen kóborló macskáknak.
Amikor a kedvenc macsek napokig nem ment haza, természetesen a tulajok rajta keresték, nem látta e?
A kérdésre, szinte minden alkalommal ez a párbeszéd zajlott le:
 
 Öcsi: - De láttam. Lelőttem, mert utálta a tejbegrízt! Hazahozzam?
Tulaj: - Nem utálta az, nagyon is szerette!
 Öcsi: - Akkor meg mi a qrva anyjáért járt a fácáncsibék után az erdőn? Vigyorog

Ez nagyon jó! Igen
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #356 Dátum: 2009. Február 11. - 14:45:55 »

Öcsi, e gy vadőr Barátom egész életben esküdt ellensége volt a területen kóborló macskáknak.
Amikor a kedvenc macsek napokig nem ment haza, természetesen a tulajok rajta keresték, nem látta e?
A kérdésre, szinte minden alkalommal ez a párbeszéd zajlott le:
 
 Öcsi: - De láttam. Lelőttem, mert utálta a tejbegrízt! Hazahozzam?
Tulaj: - Nem utálta az, nagyon is szerette!
 Öcsi: - Akkor meg mi a qrva anyjáért járt a fácáncsibék után az erdőn? Vigyorog
Igen
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #357 Dátum: 2009. Február 11. - 14:57:25 »

Öcsi, e gy vadőr Barátom egész életben esküdt ellensége volt a területen kóborló macskáknak.
Amikor a kedvenc macsek napokig nem ment haza, természetesen a tulajok rajta keresték, nem látta e?
A kérdésre, szinte minden alkalommal ez a párbeszéd zajlott le:
 
 Öcsi: - De láttam. Lelőttem, mert utálta a tejbegrízt! Hazahozzam?
Tulaj: - Nem utálta az, nagyon is szerette!
 Öcsi: - Akkor meg mi a qrva anyjáért járt a fácáncsibék után az erdőn? Vigyorog

Ahogy elnézem ez is utálhatja a tejbegrízt, azért borította magára(vagy mi másért lenne teljesen fehér?) Nyihi Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #358 Dátum: 2009. Február 12. - 13:41:47 »

A macska külön világ...bizonyos szempontból titokzatos jószágok...Fekete István is húzta-halasztotta, hogy "megírja" a macskát!

Limpi tacskóm kölykei közül egyet egy vadászbarátomnak ajándékoztam. Nagyon szép kis kutya volt, hosszú orral. Berta névre hallgatott.

Fogós kis kutya volt. Pukkancs testvérével többször hevesen verekedtek, tiszta daganat volt a két kis kölyök a sok harapástól (emiatt kennelben tartottam őket felváltva).

Amikor elkerült barátomhoz, egy nagy macska, amelyik addig mindig az egyik ablakpárkányon pihent, felszívódott. Kerülte a kertet.

Sajnos Berta vakbélgyulladás miatt egy éves kora körül elpusztult (állatorvossal felboncoltatták szegény később). Barátom elbeszélése szerint, a kutya elpusztulása után 20 (!) perccel a macska már az ablakpárkányon feküdt...
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #359 Dátum: 2009. Február 17. - 12:50:26 »


Úniós kérdőív a csapdázás jelenlegi helyzetéről és a jövőbeni elképzelésekről-lehetőségekről.
Az "unióbb" országokban már szervezetten töltik a vadászok annak érdekében, hogy kialakuljon egy pozítív álláspont.

Kiváncsi leszek, nálunk történik-e valami ez ügyben?
Vagy majd 2-3 év múlva csak módosítani kell a törvényt, hogy tilos minden élvefogó csapda. "Sajnos EU előírás" magyarázattal.......

Sajnos csak unióbb nyelveken:
http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms/dispatch?form=trapping&lang=en

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: