Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 304049 alkalommal)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. április 22. - 15:09:50 »

Szia Szik!

Szinte pontosan ilyen ládacsapdákat használok Én is
Milyen nehéz az ajtó?Az enyém nagyon nehéz volt és a macskák sokszor ellopták a csalit.Ugyhogy lecseréltem OSB lapra.Tettem bele merevitőt,hogy ne hajoljon ki.Igy már megfogja a macskát is.Róka se rágta ki eddig.

Szia Karcsi!
Ezek a pest megyében árult csapdák. Az ajtó elég nehéz, de ez miért baj? Raktam bele élő szarkát csalinak de még nem fogtak semmit. Te milyen csalit használsz? Ma beszéltem egy kollégával szerinte a szőrmés csali jobb mint a szárnyas.
Nekem az volt a baj vele,hogy nehezen sült el az ajtó sulya miatt.Biztos lehetett volna finomitani,de Én ezt próbáltam ki és bejőtt.
Csalinak mindig azt használok ami van.Van mikor élő galambot,van amiko valami dögöt.Most éppen az őzbelsőségnek van szezonja,Ilyenkor eggyik ajtót leengedem és bekötök egy őztüdőt a gégájánál fogva.Nagyon szeretik a kutyák,macskák
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
ifjzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. április 22. - 15:41:18 »

Üdv!
Karcsi légyszíves próbáld meg elküldeni még egyszer, vagy akinek megvan a Larsen csapda leírás kérem küldje el nekem!
Nagyon köszönöm!
Már kétszer elküldtem,de MAILER-DAEMON jön vissza.Próbálj küldeni valami másik cimet.
Karcsi nagyon köszönöm a fáradozásaidat, csináltam egy citromailes fiókot, ide remélem el tudod küldeni!
jagerboy@citromail.hu
Nagyon köszönöm!
Naplózva

A vadászatról könyvtárnyi irodalom van, de az állatokkal még senki sem beszélt!
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. április 23. - 15:22:01 »

Zoli!

Mentek a képek.Remélem oda ér.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
ifjzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



« Új üzenet #33 Dátum: 2008. április 23. - 17:40:00 »

Zoli!

Mentek a képek.Remélem oda ér.

Igen remek! Megérkezett!
Nagyon köszönöm a fáradozásaidat!
Naplózva

A vadászatról könyvtárnyi irodalom van, de az állatokkal még senki sem beszélt!
ifjzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. április 23. - 18:04:59 »

Lenne ötelete arra valakinek, hogy hogyan tudnék szajkót beszerezni, vagy esetleg valami alternatív csali? Várom az ötleteket, és tapasztalatokat. Kaptunk engedélyt a szárnyas kártevők idényen kívüli vadászatára, szeretném is kihasználni rengeteg van.
Köszönöm!
Naplózva

A vadászatról könyvtárnyi irodalom van, de az állatokkal még senki sem beszélt!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. április 25. - 12:43:37 »

Van valakinek tapasztalata kisragadozók élvefogó csapdával történő elejtéséről? Lakott területen belül kellene és már ma kitenném ha lehetséges, valamint hogy mit lehet kezdeni utána az elejtett vaddal, hogy ne jöjjön vissza?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. április 25. - 12:45:12 »

Van valakinek tapasztalata kisragadozók élvefogó csapdával történő elejtéséről? Lakott területen belül kellene és már ma kitenném ha lehetséges, valamint hogy mit lehet kezdeni utána az elejtett vaddal, hogy ne jöjjön vissza?

Ha már elejtetted nemigen jön vissza. Bion
Naplózva

Renkecz Rafael
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. április 25. - 12:46:08 »

Van valakinek tapasztalata kisragadozók élvefogó csapdával történő elejtéséről? Lakott területen belül kellene és már ma kitenném ha lehetséges, valamint hogy mit lehet kezdeni utána az elejtett vaddal, hogy ne jöjjön vissza?

Nem kéne elejteni... :'(
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. április 25. - 13:16:22 »

Van valakinek tapasztalata kisragadozók élvefogó csapdával történő elejtéséről? Lakott területen belül kellene és már ma kitenném ha lehetséges, valamint hogy mit lehet kezdeni utána az elejtett vaddal, hogy ne jöjjön vissza?



Nem kéne elejteni... :'(

Tudom jó erősen fogjam,hogy el ne ejtsem.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ettől függetlenül mit csináljak vele? Mi a hivatalos eljárás?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #39 Dátum: 2008. április 25. - 13:19:08 »

Lenne ötelete arra valakinek, hogy hogyan tudnék szajkót beszerezni, vagy esetleg valami alternatív csali? Várom az ötleteket, és tapasztalatokat. Kaptunk engedélyt a szárnyas kártevők idényen kívüli vadászatára, szeretném is kihasználni rengeteg van.
Köszönöm!
Mostanság a szajkók óvatosak,náluk is költés van.Egy ötlet,keress egy fészket kiszedsz egy fiókát,s felneveled.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #40 Dátum: 2008. április 25. - 13:43:39 »

Van valakinek tapasztalata kisragadozók élvefogó csapdával történő elejtéséről? Lakott területen belül kellene és már ma kitenném ha lehetséges, valamint hogy mit lehet kezdeni utána az elejtett vaddal, hogy ne jöjjön vissza?
A görény nagyon szereti a tojást,régen avval csalizták a csapdákat ha görényre gyanakodtak.Ha megfogod
biztos lesz rá ötleted hogy többet ne jöjjön vissza. Nyihi
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #41 Dátum: 2008. április 25. - 13:53:21 »

A görény nagyon szereti a tojást,régen avval csalizták a csapdákat ha görényre gyanakodtak.Ha megfogod
biztos lesz rá ötleted hogy többet ne jöjjön vissza. Nyihi

Nincs rá tilalom,védelem vagy ilyesmi? Ha odaadom egy vadászgörény tenyésztőnek vérfrissítésre, az jó lesz mindenkinek nem?

A tojást egészben,főve, megtörve, tükörtojásnak,... hogy tegyem a csapdába?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #42 Dátum: 2008. április 25. - 13:56:29 »

A görény nagyon szereti a tojást,régen avval csalizták a csapdákat ha görényre gyanakodtak.Ha megfogod
biztos lesz rá ötleted hogy többet ne jöjjön vissza. Nyihi

Nincs rá tilalom,védelem vagy ilyesmi? Ha odaadom egy vadászgörény tenyésztőnek vérfrissítésre, az jó lesz mindenkinek nem?

A tojást egészben,főve, megtörve, tükörtojásnak,... hogy tegyem a csapdába?

Per pillanat nem vadászható,tehát védett.De volt valami olyasmi hogy lakott helyeken befogható,de ez nem biztos,és csak az egyik fajtája.Régebben a tojást /nyers/ egyszerűen rászúrták a tányérvas pöckére.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. április 25. - 14:35:31 »

Per pillanat nem vadászható,tehát védett.De volt valami olyasmi hogy lakott helyeken befogható,de ez nem biztos,és csak az egyik fajtája.Régebben a tojást /nyers/ egyszerűen rászúrták a tányérvas pöckére.

Én is így tudtam...(mármint hogy jelenleg nem vadászható) Akkor a befogás és tenyésztőhöz juttatás(engedéllyel rendelkezik) megfelelő megoldás.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #44 Dátum: 2008. április 25. - 14:38:14 »

Per pillanat nem vadászható,tehát védett.De volt valami olyasmi hogy lakott helyeken befogható,de ez nem biztos,és csak az egyik fajtája.Régebben a tojást /nyers/ egyszerűen rászúrták a tányérvas pöckére.

Én is így tudtam...(mármint hogy jelenleg nem vadászható) Akkor a befogás és tenyésztőhöz juttatás(engedéllyel rendelkezik) megfelelő megoldás.
Igen
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: