Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 304052 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #180 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 22:47:22 »

Igen! Az ág középpen ketté van vágva, és úgy van vele kitámasztva az ajtó. Ahogy rászáll, középpen elbicsaklik, és zár az ajtó!
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #181 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 22:38:47 »

köszi az infot! lehet nevetséges a kérdés de ha nincs élő csali a kitömött megteszi vajon?  Bibíí
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #182 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 14:00:24 »

köszi az infot! lehet nevetséges a kérdés de ha nincs élő csali a kitömött megteszi vajon?  Bibíí

Szia Balázs!

Jó a kérdés. Ilyenről még nem hallottam de próbáld meg. Tavasszal fészek alatt valószínűleg bejön ez is.Próbálkozz azzal is, hogy a befogó részbe csinálsz egy műfészket pár tojással, vagy zsigert vagy valami húst raksz bele. De ilyenkor jó ha körülötte is raksz ki ami odacsalja a szarkákat. Hallottam olyant is, hogy a befogó rész aljába egy nagyobb tükröt rakva fogták be az első madarat.
A próbálkozásaidról meg itt számolj be mert érdekel adolog.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #183 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 20:16:28 »

 Szia Szik!

 jolvan,  mindenképp! a szajkóval am mi a helyzet? láttam neked mien eredményes a dolog.. de szajkóról nemszámolt be senki ahogy láttam...! felénk többvan belöle mint szarkából, és jóval szelidebbek is! kiváncsi vagyok belemegy-e... köszi a tájékoztatást!
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #184 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 12:00:14 »

Szia Szik!

 jolvan,  mindenképp! a szajkóval am mi a helyzet? láttam neked mien eredményes a dolog.. de szajkóról nemszámolt be senki ahogy láttam...! felénk többvan belöle mint szarkából, és jóval szelidebbek is! kiváncsi vagyok belemegy-e... köszi a tájékoztatást!

Szia!
Szajkót nem próbáltam, de az is belemegy ha van csalimadár.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
imo1030
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #185 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 16:47:36 »

Sziasztok!
El tudná nekem küldeni valaki a Larsen csapda tervrajzait.
E-mai: imo1030@citromail.hu
Előre is köszönöm.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #186 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 17:10:45 »

Sziasztok!
El tudná nekem küldeni valaki a Larsen csapda tervrajzait.
E-mai: imo1030@citromail.hu
Előre is köszönöm.

Csak nyolc hozzászólást kell visszaolvasnod!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
imo1030
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #187 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 08:23:31 »

Nagyon szépen köszönöm!!!
Naplózva
jane007
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #188 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 09:52:47 »

Sziasztok, segítsetek légyszi, a nyulaim kirágták magukat, a kertben randalíroznak már egy hete egy nagy farakás alatt, a kert tele van minden finomsággal, szőlő, alma, körte..., nem tudom elkapni őket, mivel tudnám nyakoncsípni őket, egyébként ketten vannak párban. A szomszéd már szólt, hogy hozzá is átmentek, elég ciki, segítsetek légyszi. Címem: molnar.csanad@freemail.hu
Naplózva
Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #189 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 10:39:05 »

Sziasztok!

2 napja van kint a csapda, elöször szajkót raktam bele ma pedig szarkát persze csak kitömött... tettem bele műfészket 3 tojással! ma reggel figyeltem 1 varjú ült a nemmessze lévő fán vagy fél órát de csak figyelt és károgott, szajkó már többszöris elrepült melette! Lehet nemveszik figyelembe a madarat ha nem mozog?
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #190 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 13:42:25 »

Sziasztok!

2 napja van kint a csapda, elöször szajkót raktam bele ma pedig szarkát persze csak kitömött... tettem bele műfészket 3 tojással! ma reggel figyeltem 1 varjú ült a nemmessze lévő fán vagy fél órát de csak figyelt és károgott, szajkó már többszöris elrepült melette! Lehet nemveszik figyelembe a madarat ha nem mozog?

Kitartás Balázs! Még élő csalival is sokszor van, hogy napokig nem fog a csapda. Kitömöttel és tojással pedig biztos soká tart megfogni az első madarat, lehet, hogy akár hetekig.
Szórjál mellé valami élelmet aztán majd lassan megszokják. Ezek a madarak nem az óvatlanságukról híresek, nem véletlen, hogy lőni is nehéz őket.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #191 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 22:19:57 »

Sziasztok, segítsetek légyszi, a nyulaim kirágták magukat, a kertben randalíroznak már egy hete egy nagy farakás alatt, a kert tele van minden finomsággal, szőlő, alma, körte..., nem tudom elkapni őket, mivel tudnám nyakoncsípni őket, egyébként ketten vannak párban. A szomszéd már szólt, hogy hozzá is átmentek, elég ciki, segítsetek légyszi. Címem: molnar.csanad@freemail.hu

Hurok... Amúgy ha boltban veszel görény csapdát,akkor az is jó(5-10e Ft). Vagy néz meg a kioldóját és otthon is csinálhatsz hasonlót-nem bonyolult. Én a kiszabaduló kinigliket ilyennel szoktam visszaszoktatni a ketrecbe. A lényeg, hogy keresd meg azt a járatot, lyukat, amit a legtöbbször használnak és tedd oda a csapdát úgy, hogy ne tudja kikerülni. Egy-két napon belül meglesz a nyúl. Ez is jó szórakozás!!!-én már azon gondolkodom néha, hogy ebben a vadászatszegény időszakban kiengedek naponta egy üregit és azzal kötöm le magam. Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #192 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 10:33:55 »

Tegnap volt az egyik csapdában:





Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #193 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 10:35:17 »

Ez lemaradt:

Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 10:38:12 »

Szik, ez ám a jó fogás! Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: