Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303815 alkalommal)
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Május 21. - 20:15:38 »

Senki se tud a számomra küldeni a Larsen csapdáról tervrjzot? Neten hiába keresem, semmi eredmény:(
Érdekelne még, hogy a matyikat lehet e eredményesen csapdázni vele?

Előre is köszi
fabrigo@freemail.hu
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Május 21. - 20:37:22 »

Senki se tud a számomra küldeni a Larsen csapdáról tervrjzot? Neten hiába keresem, semmi eredmény:(
Érdekelne még, hogy a matyikat lehet e eredményesen csapdázni vele?

Előre is köszi
fabrigo@freemail.hu

Erre gondolsz?: http://www.trapman.co.uk/metal-larsen-trap.htm
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Május 22. - 11:32:45 »


Tegnapelőtt raktunk ki két új csapdát. A varjút hozták vele. Nem tudom pontosan ,de talán Dabason lett véve a csapda és adták vele a csalimadarat is.


Dabason hol vagy kitől?-itt dolgozok és van egy csomó ismerősöm. Hátha tudok szerezni rajzot vagy egy csapdát. Kellene otthon a matyinak,ami zaklatja a fürjeim.Milyen árban van egy ilyen csapda?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Május 22. - 15:33:14 »



[/quote]

Dabason hol vagy kitől?-itt dolgozok és van egy csomó ismerősöm. Hátha tudok szerezni rajzot vagy egy csapdát. Kellene otthon a matyinak,ami zaklatja a fürjeim.Milyen árban van egy ilyen csapda?
[/quote]

Azt hiszem 12000 ft darabja de ha te csinálod jóval olcsóbb. Nagy Istvánnal beszélj a kamaránál ő tud erről felvilágosítást adni.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Május 22. - 18:19:13 »

Számolgattam...olyan 40-50 szarkát fogtunk be eddig idén.
...és ha jól láttam a vadőr ketrecében egy szürke is rápacsált a sompolygásra. Nyihi
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Május 22. - 22:26:53 »

Köszönöm Szik a tervrajzot. Amint szerzek anyagot össze is dobom a csapdát! Aztán rettegjenek a matyik! Vadász
JA azt majdnem elfelejtettem, hogy csalimadár mindenféle képpen kell?
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Május 29. - 09:55:40 »

Egy kérdésem lenne a nálam tapasztaltabb csapdázókhoz:

Hogy tudom megkülönböztetni egy görény nyomát mondjuk egy másik kisragadozóétól vagy egy sünétől.

Az oka: tegnap este mikor kimentem megnézni a méheket, az utam a kiniglik ketrece mellett vezetett el. Még lehetett látni és a szemem sarkából egy nyúlánk, de a görénynél kisebb valamit láttam elsuhanni a szomszéd udvara felé. Ma reggel meg akartam nézni a nyomokat, de volt 3-4 féle különböző nyom a homokban, és nem tudom, hogy melyiket kövessem, ha az illető rejtekhelyét szeretném megtalálni.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Május 29. - 20:16:44 »

Egy kérdésem lenne a nálam tapasztaltabb csapdázókhoz:

Hogy tudom megkülönböztetni egy görény nyomát mondjuk egy másik kisragadozóétól vagy egy sünétől.

Az oka: tegnap este mikor kimentem megnézni a méheket, az utam a kiniglik ketrece mellett vezetett el. Még lehetett látni és a szemem sarkából egy nyúlánk, de a görénynél kisebb valamit láttam elsuhanni a szomszéd udvara felé. Ma reggel meg akartam nézni a nyomokat, de volt 3-4 féle különböző nyom a homokban, és nem tudom, hogy melyiket kövessem, ha az illető rejtekhelyét szeretném megtalálni.
Szerintem akármelyik szakkönyvbe belenézel találsz a nyomokról anyagot.Ha kisebb volt lehetett menyét
is.Azt hogy nyomok alapján megtaláld a rejtekhelyét azt nem nagyon hiszem,ez ettől kiicsit bonyolultabb.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Május 30. - 07:47:17 »

Egy kérdésem lenne a nálam tapasztaltabb csapdázókhoz:

Hogy tudom megkülönböztetni egy görény nyomát mondjuk egy másik kisragadozóétól vagy egy sünétől.

Az oka: tegnap este mikor kimentem megnézni a méheket, az utam a kiniglik ketrece mellett vezetett el. Még lehetett látni és a szemem sarkából egy nyúlánk, de a görénynél kisebb valamit láttam elsuhanni a szomszéd udvara felé. Ma reggel meg akartam nézni a nyomokat, de volt 3-4 féle különböző nyom a homokban, és nem tudom, hogy melyiket kövessem, ha az illető rejtekhelyét szeretném megtalálni.
Szerintem akármelyik szakkönyvbe belenézel találsz a nyomokról anyagot.Ha kisebb volt lehetett menyét
is.Azt hogy nyomok alapján megtaláld a rejtekhelyét azt nem nagyon hiszem,ez ettől kiicsit bonyolultabb.
Ez a gondom, hogy legalább 3 féle, hasonlónyom volt. Ésmind három hasonlónyomvonalon hala, de összevissza az egész kertben... Szakkönyvem van, de nem sokat segített az azonosításban.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Május 30. - 12:31:11 »

Egy kérdésem lenne a nálam tapasztaltabb csapdázókhoz:

Hogy tudom megkülönböztetni egy görény nyomát mondjuk egy másik kisragadozóétól vagy egy sünétől.

Az oka: tegnap este mikor kimentem megnézni a méheket, az utam a kiniglik ketrece mellett vezetett el. Még lehetett látni és a szemem sarkából egy nyúlánk, de a görénynél kisebb valamit láttam elsuhanni a szomszéd udvara felé. Ma reggel meg akartam nézni a nyomokat, de volt 3-4 féle különböző nyom a homokban, és nem tudom, hogy melyiket kövessem, ha az illető rejtekhelyét szeretném megtalálni.
Szerintem akármelyik szakkönyvbe belenézel találsz a nyomokról anyagot.Ha kisebb volt lehetett menyét
is.Azt hogy nyomok alapján megtaláld a rejtekhelyét azt nem nagyon hiszem,ez ettől kiicsit bonyolultabb.
Ez a gondom, hogy legalább 3 féle, hasonlónyom volt. Ésmind három hasonlónyomvonalon hala, de összevissza az egész kertben... Szakkönyvem van, de nem sokat segített az azonosításban.

Szerintem esélytelen, főleg azért mert gondolom jó száraz homokos a terep, a másik lehet még benne az is, hogy előferdűl hogy vissza is jött, az meg hogy végigmenny a nyomán szerintem lehetetlen, esetleg hóba de akkor is lehet gebasz mikor felmegy a fára kerítére stb...

Amúgy ha görénynél kisebb: szerintem menyét vagy hermelin. Bár egyik se nagyon szereti az aember társaságát, de előferdülhet.

Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Május 30. - 13:52:53 »


Szerintem esélytelen, főleg azért mert gondolom jó száraz homokos a terep, a másik lehet még benne az is, hogy előferdűl hogy vissza is jött, az meg hogy végigmenny a nyomán szerintem lehetetlen, esetleg hóba de akkor is lehet gebasz mikor felmegy a fára kerítére stb...

Amúgy ha görénynél kisebb: szerintem menyét vagy hermelin. Bár egyik se nagyon szereti az aember társaságát, de előferdülhet.


Valóban a száraz homok miatt nem volt jól látható a nyom. Azt gondoltam, hogy van valami más ismertető is(pl. egymás mellé, felváltva, tyúklépésben,... hagyja a nyomát). Akkor marad az, hogy kiteszem a csapásra az élvefogó csapdát és úgy próbálom meg elköltöztetni a tettest... Sokszor jó, hogy mögöttünk erdő van(ma láttam az első kakukkot a környéken), de ez esetben hátrány lesz.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Gyjeptypro
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Június 06. - 23:57:55 »

Üdvözletem mindenkinek.Larsen csapdát szeretnék építeni és szükségem lenne képekre,vagy tarvrajzokra.A mail címem: subada@freemail.hu előre is köszönök minden segítséget.

 
Naplózva
Wtomo
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Június 08. - 17:23:15 »

Sziasztok!

Valaki elküldené nekem a tervrajzokat? lehetőleg magyarul:)
előre is köszi
wtomo@freemail.hu
Naplózva

Házat építhetsz, autót gyárthatsz, amennyi csak kell. De föld? Az csak annyi van amennyit az Isten kimért.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Június 08. - 18:07:54 »


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Június 08. - 18:09:45 »

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 72   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: