Oldalak: 1 [2] 3   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Az apróvad gazdálkodás létesítményei  (Megtekintve 26130 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #15 Dátum: 2014. Január 20. - 11:45:29 »

Emelem
Nem találtam alkalmasabb topikot mint ezt. A társaságunk vett hattyúnyakakat (rendelt). De nem kaptunk semmi útmutatót hogyan kell használni. Neten is keresgéltem már de nem leltem semmit. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek ha valaki leírná nekem hogyan kell felhúzni esetleg pár képet is tudna felrakni azt nagyon megköszönném.

Üdv: Baliiii  Emelem
http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,117.720.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #16 Dátum: 2014. Január 20. - 18:46:31 »

Hú köszönöm a linket  Stoel  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #17 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 18:43:39 »



Ma találtam ezt a felhívást, és mivel nagyon tetszett megosztom veletek!

"Itt az ideje rendbe tenni az apróvad etetőket barátaim, mert az állatvédők hamarosan hordják alájuk az ocsút!"
 Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
szőkejancsi
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #18 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 20:07:59 »

Gyönyörű! Röhög
Naplózva
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #19 Dátum: 2017. Október 17. - 21:20:09 »

Rugós vödrös apróvadetetőt használ valaki, tapasztalat?Esetleg beszerzési forrás?Milyen apróvad etetési módszer vált be a szórjuk le a földre/legjobb esetben a fedett fácánetető alá/?
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #20 Dátum: 2017. Október 17. - 22:13:20 »

Rugós vödrös apróvadetetőt használ valaki, tapasztalat?Esetleg beszerzési forrás?Milyen apróvad etetési módszer vált be a szórjuk le a földre/legjobb esetben a fedett fácánetető alá/?
Nem ismerem a területet, de ha van sűrű bokros fasoraitok, akkor csak folyamatosan pár méterrel odébb kell a takarmányt az avarra önteni , fix etető alatt meg nő a fertőzés veszély .. Emelem
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #21 Dátum: 2017. November 15. - 11:25:37 »

Sziasztok! Fokozottan vaddisznós területre milyen fácánetetőt ajánlotok, amihez a disznó nem fér hozzá? Rajzért, fotóért különösen hálás lennék. Köszönöm!  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #22 Dátum: 2018. Február 09. - 17:29:51 »

Sziasztok! Fokozottan vaddisznós területre milyen fácánetetőt ajánlotok, amihez a disznó nem fér hozzá? Rajzért, fotóért különösen hálás lennék. Köszönöm!  Emelem

Golyós etetőt... 30-06, 8x57 stbbb.....

Amúgy a vályúba simán beleugrik, bár a fácán sem mind szereti.
A Csapdakerthez hasonló jó, mert fizikailag nem tud belemenni a disznó, de sok idő mire a madár megszokja, és érdekesen néz ki....

 Emelem
Naplózva

Üdv End
szőkejancsi
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #23 Dátum: 2018. Február 10. - 07:16:43 »

Üdv!Valaki foglalkozik ,foglalkozott félvad fácán neveléssel {pl_:kis tyúk vagy pulyka neveltetéssel kint a területen}
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #24 Dátum: 2018. Február 10. - 11:59:20 »

Üdv!Valaki foglalkozik ,foglalkozott félvad fácán neveléssel {pl_:kis tyúk vagy pulyka neveltetéssel kint a területen}

Igen.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #25 Dátum: 2018. Február 10. - 19:13:27 »

Üdv!Valaki foglalkozik ,foglalkozott félvad fácán neveléssel {pl_:kis tyúk vagy pulyka neveltetéssel kint a területen}
Igen és remélem idén is sikerül amennyiben megkapjuk az engedélyt./Főállatorvos nem egyszerű/
Naplózva
goodman75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #26 Dátum: 2018. Október 10. - 19:18:32 »

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem ötlet ügyben. Ugye megint kiírták a vadgazdálkodási pályázatot, és én belevettem abba a hülye fejembe, hogy pályázni szeretnék(nénk). Főként csapdára, etetőre, és főleg apróvad itatóra. A területünk egyik része jellegzetes alföldi, nagy aranykorona értékű mezőgazdasági terület, a másik fele szintén, csak ott még a múlt rendszerből megmaradtak az öntöző, lineár csatornák, így hellyel közzel megoldott a vízellátás. A másik részre keresnék megoldást. A kútfúrás, meg napelemes kút kilőve az engedélyeztetés, és az ellopás esélye miatt. Szóval vizet kell hordani, nincs mese. Van traktorunk, pótkocsink, lesz tartály is, de a nagy kérdés, hogy mibe öntsük??? Persze töröm a fejem, és kitaláltam, hogy csináltatunk több beton tálcát ami kb. 2,5X2 méter alapterületű, és fél méter mély, és az egyik vége rézsútos. Kértem is rá árajánlatot, és 210 ezer + Áfa árat mondott rá egy vállalkozó, mert sablont kell hozzá gyártani, meg ilyesmi. Persze 20 mázsa lesz egy ilyen, de azt megoldjuk. A kérdésem, hogy valakinek valamilyen ötlete esetleg olyan "berendezésre", amit be lehetne tenni a pályázatba, tehát meg lehet venni valahonnan, és esetleg mobil lenne. Az itatógödör telepítését elvetettük, mert jártunk már úgy, hogy készítettünk egyet, de megváltozott a földtulajdonos, és az volt az első dolga, hogy megszüntette azt. Szóval nem szeretnénk még egyszer belefutni ebbe. Előre is köszönöm!
Naplózva

A disznó, az disznó! Kiszámithatatlan, mint egy jó feleség! Kacsint
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #27 Dátum: 2018. Október 10. - 20:31:36 »

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem ötlet ügyben. Ugye megint kiírták a vadgazdálkodási pályázatot, és én belevettem abba a hülye fejembe, hogy pályázni szeretnék(nénk). Főként csapdára, etetőre, és főleg apróvad itatóra. A területünk egyik része jellegzetes alföldi, nagy aranykorona értékű mezőgazdasági terület, a másik fele szintén, csak ott még a múlt rendszerből megmaradtak az öntöző, lineár csatornák, így hellyel közzel megoldott a vízellátás. A másik részre keresnék megoldást. A kútfúrás, meg napelemes kút kilőve az engedélyeztetés, és az ellopás esélye miatt. Szóval vizet kell hordani, nincs mese. Van traktorunk, pótkocsink, lesz tartály is, de a nagy kérdés, hogy mibe öntsük??? Persze töröm a fejem, és kitaláltam, hogy csináltatunk több beton tálcát ami kb. 2,5X2 méter alapterületű, és fél méter mély, és az egyik vége rézsútos. Kértem is rá árajánlatot, és 210 ezer + Áfa árat mondott rá egy vállalkozó, mert sablont kell hozzá gyártani, meg ilyesmi. Persze 20 mázsa lesz egy ilyen, de azt megoldjuk. A kérdésem, hogy valakinek valamilyen ötlete esetleg olyan "berendezésre", amit be lehetne tenni a pályázatba, tehát meg lehet venni valahonnan, és esetleg mobil lenne. Az itatógödör telepítését elvetettük, mert jártunk már úgy, hogy készítettünk egyet, de megváltozott a földtulajdonos, és az volt az első dolga, hogy megszüntette azt. Szóval nem szeretnénk még egyszer belefutni ebbe. Előre is köszönöm!

Sittes konténer? Láttam belőle több fajta méretet, létezik lapos is. Abból mondjuk ilyen kicsit nem láttam. Lehet hogy hülye ötlet, de pályázathoz még elmehet... Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #28 Dátum: 2018. Október 10. - 21:15:52 »

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem ötlet ügyben. Ugye megint kiírták a vadgazdálkodási pályázatot, és én belevettem abba a hülye fejembe, hogy pályázni szeretnék(nénk). Főként csapdára, etetőre, és főleg apróvad itatóra. A területünk egyik része jellegzetes alföldi, nagy aranykorona értékű mezőgazdasági terület, a másik fele szintén, csak ott még a múlt rendszerből megmaradtak az öntöző, lineár csatornák, így hellyel közzel megoldott a vízellátás. A másik részre keresnék megoldást. A kútfúrás, meg napelemes kút kilőve az engedélyeztetés, és az ellopás esélye miatt. Szóval vizet kell hordani, nincs mese. Van traktorunk, pótkocsink, lesz tartály is, de a nagy kérdés, hogy mibe öntsük??? Persze töröm a fejem, és kitaláltam, hogy csináltatunk több beton tálcát ami kb. 2,5X2 méter alapterületű, és fél méter mély, és az egyik vége rézsútos. Kértem is rá árajánlatot, és 210 ezer + Áfa árat mondott rá egy vállalkozó, mert sablont kell hozzá gyártani, meg ilyesmi. Persze 20 mázsa lesz egy ilyen, de azt megoldjuk. A kérdésem, hogy valakinek valamilyen ötlete esetleg olyan "berendezésre", amit be lehetne tenni a pályázatba, tehát meg lehet venni valahonnan, és esetleg mobil lenne. Az itatógödör telepítését elvetettük, mert jártunk már úgy, hogy készítettünk egyet, de megváltozott a földtulajdonos, és az volt az első dolga, hogy megszüntette azt. Szóval nem szeretnénk még egyszer belefutni ebbe. Előre is köszönöm!

Nálunk pályázaton nyert pénzen fúrattak egyszerű -talán 60 átmérőjű- müa csöves  kutakat. Vettek egy pici ( egy cipős doboz nagyságú) benzinmotoros szivattyút, amit a vadőr akár a motoron is tud hurcolni. A szivattyú 1" csövön szív, és tölt. Csináltunk beton itatókat, és így megoldódott az itatás problémája! A földbe ásott ferde gödörbe nejlon, arra rá a 10-15 cm beton.   Nincs lajt, nincs 1 m3 tartály, nincs lötykölődés!!!    Kacsint 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #29 Dátum: 2018. Október 10. - 21:18:49 »

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem ötlet ügyben. Ugye megint kiírták a vadgazdálkodási pályázatot, és én belevettem abba a hülye fejembe, hogy pályázni szeretnék(nénk). Főként csapdára, etetőre, és főleg apróvad itatóra. A területünk egyik része jellegzetes alföldi, nagy aranykorona értékű mezőgazdasági terület, a másik fele szintén, csak ott még a múlt rendszerből megmaradtak az öntöző, lineár csatornák, így hellyel közzel megoldott a vízellátás. A másik részre keresnék megoldást. A kútfúrás, meg napelemes kút kilőve az engedélyeztetés, és az ellopás esélye miatt. Szóval vizet kell hordani, nincs mese. Van traktorunk, pótkocsink, lesz tartály is, de a nagy kérdés, hogy mibe öntsük??? Persze töröm a fejem, és kitaláltam, hogy csináltatunk több beton tálcát ami kb. 2,5X2 méter alapterületű, és fél méter mély, és az egyik vége rézsútos. Kértem is rá árajánlatot, és 210 ezer + Áfa árat mondott rá egy vállalkozó, mert sablont kell hozzá gyártani, meg ilyesmi. Persze 20 mázsa lesz egy ilyen, de azt megoldjuk. A kérdésem, hogy valakinek valamilyen ötlete esetleg olyan "berendezésre", amit be lehetne tenni a pályázatba, tehát meg lehet venni valahonnan, és esetleg mobil lenne. Az itatógödör telepítését elvetettük, mert jártunk már úgy, hogy készítettünk egyet, de megváltozott a földtulajdonos, és az volt az első dolga, hogy megszüntette azt. Szóval nem szeretnénk még egyszer belefutni ebbe. Előre is köszönöm!
Mi lapos betonvályúkat öntettünk,amiket megfelelő géppel emelni és hurcolni lehet. Szivattyúzunk ahol csak lehet. Úgy látjuk bevált.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 [2] 3   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: