Oldalak: 1 ... 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 [1335] 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2753811 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #20010 Dátum: 2017. December 21. - 09:47:36 »

Gratulálok!

Az utolsó előtti kép alapján, ami súly Voldiról meg Ákosról lejött, az kitenne  két jóképű süldőt.  Ördög Ördög Ördög

Voldi még kimondottan meg is fiatalodott.   Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #20011 Dátum: 2017. December 21. - 10:16:22 »

Voldi még kimondottan meg is fiatalodott.   Wave

Egyem a szíved!  Wave
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20012 Dátum: 2017. December 21. - 10:44:17 »

Egyem a szíved!  Wave
Pfúúúúúj!!!!!
Perverz kanniláb Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #20013 Dátum: 2017. December 21. - 10:57:03 »


Gratulálok a szervezőknek a résztvevőknek és a lövőknek !   Emelem  ( Na jó az igazság hogy a lövőknek száradjon le a keze !  Ördög  )

Tegnap előtt tipikus szórós vadászaton lőttem egy 3 éves kant csak egy kicsit fanyalgok is mert katasztrófa  a felvásárlási ár !
Nagyon vegyes gondolataim vannak . Egyrészt teljesíteni kell a ránk rót mennyiséget . Másrészt a vadászélménynek semmi köze a felvásárlási árhoz de ami most van már méltatlan e szép állatokért . Nem szól szám

A felső képen az én tegnapelőtti disznóm. Az alsón vadásztársam tegnapi kanja . A kettőért nem kapunk 20.000 Ft -ot .





Az  ár az ami. Sajnos a külföldiek nem veszik, és oda nem hathat a magyar kamara sem. A kérdés az, ha van járvány, akkor mi a teendő?
Van-e hivatalos zár már valahol? Laikusként 2 út járható:
1./ kilőni mindent ami mozog
2./ nem bántani, kímélni, és várni, hogy a természet végezze a dolgát, az erős túléli  a gyenge beledöglik alapon.
Fillérekét agyonlőni egy dolog, de persze lehet hogy nem éli túl a járványt a dilemma.
Én személy szerint a 2-es utat választanám, és különösen változatos takarmányozással próbálnám javítani az állomány kondícióját, hátha lesz túlélő, de úgy halottam inkább a totális tűzparancs van életben. Nem tudom szakmailag, esetleg tapasztalat alapján melyik a helyes út.











Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20014 Dátum: 2017. December 21. - 11:08:15 »

MATUSZ-VAD Decemberi árlistája.
                                                                                                                Bruttó
Vaddisznó comb cs.n.    1,4- 5 kg/cs 16- 20 kg/kart                          2999 Ft    3809 Ft    kg
Vaddisznó gerinc cs.n.    1- 2 kg/cs 18- 20 kg/kart                          3299 Ft    4190 Ft    kg
Vaddisznó lábszár csn. nélkül    1,5- 2,5 kg/cs 20 kg/kart          1899 Ft    2412 Ft    kg
Vaddisznó lapocka cs.n.    1,5- 2 kg/cs 12- 16 kg/kart                   2599 Ft    3301 Ft    kg
Vaddisznó oldalas    2 kg/cs 18 kg/kart                                   1999 Ft    2539 Ft    kg
Vaddisznó pofa    1- 3 kg/cs 20 kg/kart                                           2699 Ft    3428 Ft    kg
Vaddisznó ragu (nyak, lapocka, oldalas)    1- 2 kg/cs 18- 20 kg/kart     1899 Ft    2412 Ft    kg
Vaddisznó szűz    1,5- 2,3 kg/cs 6- 9 kg/kart                                   3999 Ft    5079 Ft    kg
Vaddisznó tarja cs.n.    1,3- 2,5 kg/cs 18- 20 kg/kart                           2699 Ft    3428 Ft    kg
Talán az ötödére csökkent felvásárlási ár mellett lehetne akár a felére is csökkenteni az eladási árat.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20015 Dátum: 2017. December 21. - 11:33:39 »

Az  ár az ami. Sajnos a külföldiek nem veszik, és oda nem hathat a magyar kamara sem. A kérdés az, ha van járvány, akkor mi a teendő?
Van-e hivatalos zár már valahol? Laikusként 2 út járható:
1./ kilőni mindent ami mozog
2./ nem bántani, kímélni, és várni, hogy a természet végezze a dolgát, az erős túléli  a gyenge beledöglik alapon.
Fillérekét agyonlőni egy dolog, de persze lehet hogy nem éli túl a járványt a dilemma.
Én személy szerint a 2-es utat választanám, és különösen változatos takarmányozással próbálnám javítani az állomány kondícióját, hátha lesz túlélő, de úgy halottam inkább a totális tűzparancs van életben. Nem tudom szakmailag, esetleg tapasztalat alapján melyik a helyes út.












Nem az a gond hogy 100,-Ft, hanam hogy felénk már átt se veszik.
Járvány meg szerintem még nincs.
Felső szinten ideig-óráig lehet sumákolni, de pl. a Fórum 4000 tagját nem lehet áttverni.
Folynak disznó hajtások, járva van a terület, ha tömeges elhullás lenne már hallottunk volna róla.
A 2. pontal meg az a gond, sok vadásztársaság bevételébe komoly tétel a vd. hús.
Én 6-700 ezrrel számoltam, ami most nulla.
Vadkárt meg egyéb kiadásokat fizetni kell. Kímélet esetén a vadkár meg is többszöröződhet.
Ennek a megoldásába lenne szükség állami beavatkozásra.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #20016 Dátum: 2017. December 21. - 12:16:28 »

Üdv minden vadgazdálkodónak, vadásztársaságnak! Emelem
Nem értek a vadgazdálkodás és még a vadásztársaságok működéséhez sem. Teljesen laikus, terület nélküli, "sportvadász" vagyok. Esetleg nem lehetne egy olyan lehetőséget kihasználni, ahol az ilyen énféle, korlátozott lehetőséggel rendelkező vadászokat megcsiklandozva, nektek még jó áron elvihető vadhús árral, elfogadható árú kiüléssel hirdetnétek vadászatot? Tudjátok, hogy mennyi olyan vadászni szerető és vadhúsra is vágyó, vadászjeggyel rendelkező emberke van, aki a hirdetéseket bújva keresi a lehetőséget?  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20017 Dátum: 2017. December 21. - 12:46:38 »

Üdv minden vadgazdálkodónak, vadásztársaságnak! Emelem
Nem értek a vadgazdálkodás és még a vadásztársaságok működéséhez sem. Teljesen laikus, terület nélküli, "sportvadász" vagyok. Esetleg nem lehetne egy olyan lehetőséget kihasználni, ahol az ilyen énféle, korlátozott lehetőséggel rendelkező vadászokat megcsiklandozva, nektek még jó áron elvihető vadhús árral, elfogadható árú kiüléssel hirdetnétek vadászatot? Tudjátok, hogy mennyi olyan vadászni szerető és vadhúsra is vágyó, vadászjeggyel rendelkező emberke van, aki a hirdetéseket bújva keresi a lehetőséget?  Emelem
Normális helyeken ahol passzív tagság van és vadkáros terület, működik is ilyen. Egy évet vadásztam így és nagyon élveztem. De ehhez elhivatott vadőr kell,jó felfogású elnök...egyebek. a legtöbb helyen "majnehogymáitt űdögéjjen valami idegenyosztjóllelője a legszebb bakot éccaka" felfogás uralkodik.  Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20018 Dátum: 2017. December 21. - 13:00:07 »

Normális helyeken ahol passzív tagság van és vadkáros terület, működik is ilyen. Egy évet vadásztam így és nagyon élveztem. De ehhez elhivatott vadőr kell,jó felfogású elnök...egyebek. a legtöbb helyen "majnehogymáitt űdögéjjen valami idegenyosztjóllelője a legszebb bakot éccaka" felfogás uralkodik.  Emelem

Nem ez a gond ! Legalább is nálunk nem .  Én kb. 25-30 alkalommal voltam kint mire meglőttem ezt a disznót pedig válogathattam a helyekben és körül néztem úgy hetente kétszer .
Vállalja a kedves vendég hogy egy lövésért ennyiszer ideutazik , csak 2.000 Ft .-ot / kiülés leperkál a vadőrnek ?  Lehet róla szó ! Lehet hogy még a vadőr apanázsát is elengedjük ha lő egy szarvas tarvadat .  Emelem
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #20019 Dátum: 2017. December 21. - 18:37:19 »

Nem ez a gond ! Legalább is nálunk nem .  Én kb. 25-30 alkalommal voltam kint mire meglőttem ezt a disznót pedig válogathattam a helyekben és körül néztem úgy hetente kétszer .
Vállalja a kedves vendég hogy egy lövésért ennyiszer ideutazik , csak 2.000 Ft .-ot / kiülés leperkál a vadőrnek ?  Lehet róla szó ! Lehet hogy még a vadőr apanázsát is elengedjük ha lő egy szarvas tarvadat .  Emelem
Nem beszélhetek a többi hozzám hasonló nevében, tehát csak azt írom, amit én gondolok.  Emelem Én vadászni szeretnék, nem lőni. Sok helyen voltam már vadkárelhárító vadászat címszóval meghirdetett lesvadászaton. Amit írsz árat, az nagyon baráti, nekem 5-6000 forinba került minden kiülés és volt ahol ezért a pénzért csak éjfélig hallgatózhattam. Volt szerencsém is, sikerült egy-két disznót is ejtenem. De minden egyes vadászat után boldogan szálltam le a lesről. Ja és ezekhez a vadászatokhoz kb minden alkalommal legalább száz kilométert kellett mennem, lévén az Alföld közepén lakom. Szóval én boldog lennék, ha találnék olyan lehetőséget, ahol nyugodtan vegigülhetnék egy éjszakát a leszsákomban. Aztán meg ha kijön valami, még izgalmas is lesz az egész.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20020 Dátum: 2017. December 21. - 19:19:44 »

Szóval én boldog lennék, ha találnék olyan lehetőséget, ahol nyugodtan vegigülhetnék egy éjszakát a leszsákomban. Aztán meg ha kijön valami, még izgalmas is lesz az egész.
Ha hajlandó vagy Tamási mellé elkecmeregni, akkor kérlek írj rám kukorica vetés idején.
Nem fizetős lehetőséget ajánlok. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20021 Dátum: 2017. December 21. - 19:49:01 »

Ha hajlandó vagy Tamási mellé elkecmeregni, akkor kérlek írj rám kukorica vetés idején.
Nem fizetős lehetőséget ajánlok. Emelem

Csabus!
Csak szólj ha segítségre van szükséged én megyek.
Azért azt tedd hozzá, csak azok jöjjenek akik este 8-tól reggel négyig hajlandók maradni.
Az éjfélig maradó, mert holnap dolgozni megyek társaság egy kalap szart nem ér.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20022 Dátum: 2017. December 21. - 20:09:17 »

Csabus!
Csak szólj ha segítségre van szükséged én megyek.
Azért azt tedd hozzá, csak azok jöjjenek akik este 8-tól reggel négyig hajlandók maradni.
Az éjfélig maradó, mert holnap dolgozni megyek társaság egy kalap szart nem ér.
OK Igen

Nálam az első etap tart éjfélig.
Akkor össze szoktunk gyűlni egy kis sütögetős vacsorára, ami igen jó hangulatban szokott telni Vigyorog
A hozzávalókat még világosban odakészítem, fél 12 körül begyújtok és mire mindenki odaér, már lehet tartani a nyársakat a parázs fölé  Tábortűz
Kb. fél kettőre mindenki újból a szolgálati helyén van és indul a második félidő pirkadatig.
Volt olyan éjszakai szolgálatom, hogy 4 vendéggel vonultam fel, 5 disznót lőttünk és mindenki látott vadat.
Mivel minden centnek maga felé hajlik....és az őrzést én osztom be, ezért valami csoda folytán mindig teleholdas időszakra esett a szolgálatom Ördög
Most meg ugye, már hivatásosként akár minden éjjel kint lóghatok Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20023 Dátum: 2017. December 21. - 21:01:22 »

OK Igen

Nálam az első etap tart éjfélig.
Akkor össze szoktunk gyűlni egy kis sütögetős vacsorára, ami igen jó hangulatban szokott telni Vigyorog
A hozzávalókat még világosban odakészítem, fél 12 körül begyújtok és mire mindenki odaér, már lehet tartani a nyársakat a parázs fölé  Tábortűz
Kb. fél kettőre mindenki újból a szolgálati helyén van és indul a második félidő pirkadatig.
Volt olyan éjszakai szolgálatom, hogy 4 vendéggel vonultam fel, 5 disznót lőttünk és mindenki látott vadat.
Mivel minden centnek maga felé hajlik....és az őrzést én osztom be, ezért valami csoda folytán mindig teleholdas időszakra esett a szolgálatom Ördög
Most meg ugye, már hivatásosként akár minden éjjel kint lóghatok Vigyorog
Néhány éve elvállaltam egy kb. 30 ha-os terület örzését, amit már már másodszor vetettek.
Két éjszaka semmi.
Harmadik éjszaka, éjfél körül jön a vadőr, sütött egy kis gombás tojást, menjek be enni.
Nem lesz gond?
Nem, 1-re visszvoltak.
A tojás jó volt, talán egy stampót is ittunk, 1-re vissza is értünk.
A túráskár kb. 30 % volt, a mai napig meggyőződésem UFO-k voltak, disznó ennyi idő alatt erre nem képes.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #20024 Dátum: 2017. December 21. - 21:02:12 »

Ha hajlandó vagy Tamási mellé elkecmeregni, akkor kérlek írj rám kukorica vetés idején.
Nem fizetős lehetőséget ajánlok. Emelem

Köszönöm a lehetőséget Csaba! A puskának ismerős lesz a terület. Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Oldalak: 1 ... 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 [1335] 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: