Oldalak: 1 ... 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 [800] 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2753031 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #11985 Dátum: 2013. Január 02. - 09:31:44 »

mégis kalapos fotóval hergeled a fórumot.

Ha meg egy ilyen fotó hergeli a Fórumot, akkor én kérek elnézést...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #11986 Dátum: 2013. Január 02. - 09:34:36 »

Ha meg egy ilyen fotó hergeli a Fórumot, akkor én kérek elnézést...


Látom, úgy csinálsz, mintha nem értenéd miről van szó....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #11987 Dátum: 2013. Január 02. - 09:39:54 »

Úgy gondolom, hogy ezt már sokszor, sok helyen megvitattuk!

Igen és ebből gondolom, tudod hogyan kell ezt csinálni!

Idézet
Amikor először odaléptem a disznóhoz, akkor jópár percig némán, kalaplevéve - tán' még kicsit könnyezve is - álltam felette - egyedül...
Aztán, amikor a vadászat végén a terítéket körbeálltuk - mint a vadászat vezetője - én szólítottam fel mindenkit, hogy kalaplevéve adjuk meg a tiszteletet az elejtett Vadnak, és így tettem meg a jelentést az elnöknek...

Azért mindezek ellenére milyen fotó kerül fel? Na milyen?

A világon semmi nem történik ok nélkül! Ez a fotó sem véletlenül került így fel. Tökéletesen tisztában voltál azzal, hogy nem marad szó nélkül!

A téma részemről lezárva.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #11988 Dátum: 2013. Január 02. - 10:21:17 »

Ne haragudjatok, de nem állom meg szó nélkül. Nem csak Feri volt kalapban a terítékfotónál az utolsó három oldalon, de Petinél senki nem reklamált.

Én mindenesetre gratulálok mindkettőtöknek kalapban és anélkül is  Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #11989 Dátum: 2013. Január 02. - 10:23:24 »


Ha mindenáron belém akarsz kötni, akkor keress másik fogást, ha meg nem találsz, akkor nyugodtan tilts ki innen, hisz megteheted!  Okos

 Nyihi
Nem akarok mindenáron beléd kötni. Tehetném, elég sok okot adsz rá de inkább nem foglalkozom vele.
Ez a kalap dolog meg az én vesszőparipám és úgy gondolom, ha már egy ilyen gondosan megkomponált, "igazítottgalléros" képet csináltatsz a Lutra albumodba, akkor erre az "apróságra" figyelhetnél. Az a teríték annak a kannak a ravatala, ravatalhoz pedig kalaplevéve járul az ember, pláne, ha fényképezkedik.
Nem csak neked szól, de ez a fotó nem sebtiben készült egy telefonnal mielőtt a sietős hajtók feldobják az elejtett vadat az uaz platóra, ezen a fotón látszik, hogy "megadtátok a módját", hát akkor tessék erre is gondolni.
Lehet köpködni meg irigyvadászozni, nekem akkor is ez a meglátásom.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #11990 Dátum: 2013. Január 02. - 10:24:15 »

Ne haragudjatok, de nem állom meg szó nélkül. Nem csak Feri volt kalapban a terítékfotónál az utolsó három oldalon, de Petinél senki nem reklamált.

Én mindenesetre gratulálok mindkettőtöknek kalapban és anélkül is  Igen
  "de ez a fotó nem sebtiben készült egy telefonnal mielőtt a sietős hajtók feldobják az elejtett vadat az uaz platóra,"
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #11991 Dátum: 2013. Január 02. - 10:32:10 »

  "de ez a fotó nem sebtiben készült egy telefonnal mielőtt a sietős hajtók feldobják az elejtett vadat az uaz platóra,"

Gondolom a kalapot levenni sem tart órákig, kivárják a hajtók  Fejvakarás.

Feri, tudom, hogy nem vagy irigy vadász, de kicsit túllihegjük. Szerintem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #11992 Dátum: 2013. Január 02. - 10:35:44 »

Lehet köpködni meg irigyvadászozni, nekem akkor is ez a meglátásom.

Nemcsak Neked..
..Szerintem eljött az ideje, hogy valami etikus, képes beszámolót is láthassunk Valakitől.., és ne a maszírozásról szóljon a dal..   Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #11993 Dátum: 2013. Január 02. - 11:13:29 »

Gondolom a kalapot levenni sem tart órákig, kivárják a hajtók  Fejvakarás.

Feri, tudom, hogy nem vagy irigy vadász, de kicsit túllihegjük. Szerintem
De irígy vadász vagyok...
Disznóra mondjuk nem, de egy szép libateríték(szóval nullánál több liba) esetén munkálkodik bennem az egészségest meghaladó vadászirígység. Az is lehet, hogy másoknak ez túllihegésnek tűnik. Nekem nem, nekem ez a vesszőparipám. Nem muszáj tiszteletben tartani, de kéretik tudomásul venni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #11994 Dátum: 2013. Január 02. - 11:17:05 »

 Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #11995 Dátum: 2013. Január 02. - 13:22:41 »

 "" Disznóra mondjuk nem, de egy szép libateríték(szóval nullánál több liba) esetén munkálkodik bennem az egészségest meghaladó vadászirígység. "" 
Boar  Igen  Emelem
Egyetértek
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #11996 Dátum: 2013. Január 02. - 14:40:59 »

Nem csak neked szól, de ez a fotó nem sebtiben készült egy telefonnal mielőtt a sietős hajtók feldobják az elejtett vadat az uaz platóra, ezen a fotón látszik, hogy "megadtátok a módját", hát akkor tessék erre is gondolni.

...nem! Itt még nincs "megadva a módja"! Ezek a képek még akkor készültek, mielőtt összeraktuk volna a terítéket. Azért előtte, mert...! ...mert nem szeretek a -fenyőágakkal szépen körberakott- terítékbe belemászni - mint ahogy azt oly sokan teszik a fotó kedvéért...
Amikor "megadjuk a módját", akkor így nézett ki a teríték:
(a fejeket direkt vágtam le, mielőtt valaki ráharap)


Aztán miután magánban kérték tőlem, hogy hogyan is volt a dolog, így írok egy kis részletet arról a napról:

...ülök az összefagyott korhadt tuskóra tett párnámon... Utolsó puska lévén a hajtósor már régen elment előttem, sőt, már vagy egy órája nem is hallom őket. Előttem galagonyás-vadrózsás öreg délnyugati cseres, nem látok messzebb 30-50 métertől. A visszafelé szállingózó szarvasok is rég elsétáltak mellettem, már-már azon morfondírozok, hogy a rákén' szólni a hajtósorra telefonon, hogy végeztek-e már, amikor valami töri a fagyott havat... Ott, ahonnan az imént a rudli is jött. "Biztos egy lemaradt borjú, vagy valami bikaféle"- jönnek az első gondolatok. "De mi van, ha nem?"... De már meg is látom egy villanásra a nagy barna alakot... - szóval szarvas... Egyenesen felém tart... Ismét egy villanás - most már 50 méterről... Azannya!!! Hisz ez... DISZNÓ! De mekkora?... Olyan remegés kap el, hogy na... A disznó pedig csak jön... Jön, megáll, jön, megáll... Egyenesen nekem... Lassan lőni kellene... Nincs tíz méterre, amikor újból megáll, kissé félkeresztben, most már utoljára... A fülön ért tizennégy grammos gyorsan átlendíti a túlvilágra, nem is tudhatta, hogyan vétette el a lépést, amit már sok éve oly óvatossággal tett...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #11997 Dátum: 2013. Január 02. - 17:27:56 »



...ülök az összefagyott korhadt tuskóra tett párnámon... Utolsó puska lévén a hajtósor már régen elment előttem, sőt, már vagy egy órája nem is hallom őket. Előttem galagonyás-vadrózsás öreg délnyugati cseres, nem látok messzebb 30-50 métertől. A visszafelé szállingózó szarvasok is rég elsétáltak mellettem, már-már azon morfondírozok, hogy a rákén' szólni a hajtósorra telefonon, hogy végeztek-e már, amikor valami töri a fagyott havat... Ott, ahonnan az imént a rudli is jött. "Biztos egy lemaradt borjú, vagy valami bikaféle"- jönnek az első gondolatok. "De mi van, ha nem?"... De már meg is látom egy villanásra a nagy barna alakot... - szóval szarvas... Egyenesen felém tart... Ismét egy villanás - most már 50 méterről... Azannya!!! Hisz ez... DISZNÓ! De mekkora?... Olyan remegés kap el, hogy na... A disznó pedig csak jön... Jön, megáll, jön, megáll... Egyenesen nekem... Lassan lőni kellene... Nincs tíz méterre, amikor újból megáll, kissé félkeresztben, most már utoljára... A fülön ért tizennégy grammos gyorsan átlendíti a túlvilágra, nem is tudhatta, hogyan vétette el a lépést, amit már sok éve oly óvatossággal tett...

 Igen Emelem
Naplózva
Esztelneki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #11998 Dátum: 2013. Január 02. - 18:02:38 »

...ülök az összefagyott korhadt tuskóra tett párnámon... Utolsó puska lévén a hajtósor már régen elment előttem, sőt, már vagy egy órája nem is hallom őket. Előttem galagonyás-vadrózsás öreg délnyugati cseres, nem látok messzebb 30-50 métertől. A visszafelé szállingózó szarvasok is rég elsétáltak mellettem, már-már azon morfondírozok, hogy a rákén' szólni a hajtósorra telefonon, hogy végeztek-e már, amikor valami töri a fagyott havat... Ott, ahonnan az imént a rudli is jött. "Biztos egy lemaradt borjú, vagy valami bikaféle"- jönnek az első gondolatok. "De mi van, ha nem?"... De már meg is látom egy villanásra a nagy barna alakot... - szóval szarvas... Egyenesen felém tart... Ismét egy villanás - most már 50 méterről... Azannya!!! Hisz ez... DISZNÓ! De mekkora?... Olyan remegés kap el, hogy na... A disznó pedig csak jön... Jön, megáll, jön, megáll... Egyenesen nekem... Lassan lőni kellene... Nincs tíz méterre, amikor újból megáll, kissé félkeresztben, most már utoljára... A fülön ért tizennégy grammos gyorsan átlendíti a túlvilágra, nem is tudhatta, hogyan vétette el a lépést, amit már sok éve oly óvatossággal tett...

 Vörösbor egy pohár szilvát az elejtőre
 Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 02. - 19:51:26 írta galoscsabus » Naplózva

Ahol a szarvas inni jár,
moccanatlan a nyír s a nyár:
még a fűszál is tiszteleg,
mikor a szarvas inni megy,
megáll akkor a patak is,
egy pillanatig áll a víz:
s õ lépked, ringatja magát,
agancsa égő, ékes ág.

Kányádi Sándor
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #11999 Dátum: 2013. Január 02. - 18:08:08 »

Gratulálok a sikeres vaddisznó vadászoknak! Feri, téged külön irigyellek a havas hajtásért, a szép kan meg hab a tortán.  Igen  Emelem Sajnos én nem jártam sikerrel az ünnepek alatt, igaz karácsony előtt és után se bírtam kimenni eső és köd miatt. Pedig pár hete figyelek egy igencsak méretes kant, de mindig megcsúszott valahogy. Egy barátommal szerettem volna meglövetni, mert még nincs méretesebb kan a vadásznaplójában feljegyezve. Nem sokszor ér rá, de máris első este szerencsénk volt. A várt időben és helyen megjelent, csak türelmesnek kellett lennünk. De a disznó máshogy gondolta és hamar szem elől tévesztettük. Azonban rövid időn belül újra megjelent, de újfent rövid úton az erdő felé vette az irányt. Szerencsénkre azonban, megállt vagy egy percre mielőtt eltűnt volna, de barátom nem volt képes befogni a céltávcsővel a 100 méterre keresztben álló disznót. Alighogy eltűnt, megjelent egy konda, de úgy döntöttünk, nem zavarjuk a területet és másnap is szerencsét próbálunk. Közben az idő fagyosra fordult és a barátom is lemondta a vadászatot. Biztatott, hogy lőjem meg ha tudom, neki ez is életre szóló élmény volt. Két estét töltöttem még kint, de csak egy konda mozgolódott mellettem az akácosban. Hétvégén újra rápróbálunk, immáron újra a barátommal.
Kalappal mindenkinek!  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 [800] 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: