Oldalak: 1 ... 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 [666] 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2754378 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #9975 Dátum: 2012. április 29. - 23:06:00 »

Balázs, Stefi, Péter!
Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #9976 Dátum: 2012. április 29. - 23:19:42 »

Egy tolnai vetőmagtolvajjal kevesebb ! Kacsint  Igen

A képek alapján mintha a Szentföldön vadásznának a magyar vadászok.  OOO  (homok és tövises ágak)  Nem szól szám
Lehet hogy az ország más részén volt eső de nálunk csak minimális . Hogy éli ezt túl a kukorica ?
Stefi, komolyan mondom, mintha a Góbi-sivatagban vadásztam volna. Minden lépésnél ropogott a föld és porfelhő kísérte az utunk. De a röffencseket ez egyáltalán nem érdekelte. Az egyik általuk vájt gödörben a kísérőm majd lábát törte cserkelés közben. Nagyon komoly vadkár elé néznek az ottaniak. Olyan porszívózásokat láttam, hogy csak na...!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9977 Dátum: 2012. április 30. - 07:15:48 »

Egy tolnai vetőmagtolvajjal kevesebb ! Kacsint  Igen

Töretlenül csak előre a vetőmagtolvajok , rügyrágók , kéreghántók elleni harcban ! ! !  Bauer heil !   Ördög Ördög Ördög

 Emelem

Naplózva
Ákiboy
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #9978 Dátum: 2012. április 30. - 09:11:24 »

Gratulálok a vaddisznó vadászoknak!  Igen
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #9979 Dátum: 2012. április 30. - 10:26:16 »

Üdv Urak!

Tegnapelőtt sikerült ismét megtapasztalni, testközelből, hogy nem a zsákmány nagysága határozza meg az élmény maradandó, vagy gyorsan halványuló mivoltát.  Mosolyog
Már hetek óta lesegettem a nádasból kiváltó süldőcskéket. Most a napok óta tartós déli szél kiváló lehetőséget nyújtott az eredményes vadászatukra, így időben ki is ültem. Elötte végigcserkeltem a nádas szegélyét, megnéztem a szórókat, végül sötétedésre felültem a lesre. Gyönyörű volt a naplementében a hatalmas nádas, jajongtak a tocsogókon a bíbicek, szárcsák, böjti récék, tőkések fürödtek a tocsogókban. Végül a lestől vagy 20 méterre nyári ludak tűntek fel a kislibákat vezetve. Szóval nem unatkoztam a sötét beálltáig sem. A számított időben fél tíz körül ki is sorjázott a három kis süldike. Korukhoz képest nagyon kitanult módon végig a holdárnyékban maradva kezdtek turkálni, de ez nem segített sokat, mert a bender célkeresztje hamar megtalálta legkisebb nyakát. A dolgomban teljesen biztosan eresztettem el a lövést az 50 méterre turkálgató disznócskára. Nagy tompa becsapódás és már csak a szétrebbenő árnyakat láttam a távcsőben. A találatban biztos voltam, de nem tetszett a becsapódás hangja, meg ugyi a "rajz szerint" ennek helyben kellene lenni... No mindegy a kötelező idő leteltével elindultam a rálövés helyére. Vér bőségesen, de keverten sötét színű vér is volt. Miután meg is szagoltam már biztosan tudtam, hogy ugrott a hagymás máj... Rííí
További kivárás után elindultam a jól követhető nyomon, ami irdatlan sűrűbe vezetett 5 méter után. Kis fejvakarás után elindultam. Rövidesen négykézláb, aztán már hason.... (Hozzáteszem a disznó kb 20-25 kg volt, mert nagyobb után eszemben sem lett volna így utánamenni!!!) Meg abban is biztos voltam, hogy kimúlt a jószág, a 9,3-as láthatóan elvégezte a dolgát. Nem ragozom tovább, kb 25 méterre meg is találtam egy kiszáradt és összeroskadóban lévő kökénybokor alatt, amelyet befutott a vadrózsa és a komló. A lövés a szív mögött érte, srégen elvitte a májat is. (Meg a fiaim reggelijét... Rííí) Hihetetlen, hogy ezzel a lövéssel még beküzdötte magát ebbe az észbontó sűrűbe. Hát talán életem eddigi legnehezebb 20 métere volt mire négykézláb kicibáltam innen a disznómat. Hazaérve a feleségem kissé csodálkozó tekintettel nézett rám, így megvizsgáltam magam én is a tükörben... Hát mit mondjak? Ha késsel és foggal öltem volna meg szegény disznót tán akkor sem néztem volna ki cifrábban Vigyorog

Üdv mindenkinek és kívánok ennél egyszerűbb utánkereséseket, meg helyben maradó disznókat!  Vigyorog
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #9980 Dátum: 2012. április 30. - 10:35:27 »

 Igen Emelem Vigyorog Vigyorog


(Mellik patront használod?) 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #9981 Dátum: 2012. április 30. - 11:15:43 »

Hazaérve a feleségem kissé csodálkozó tekintettel nézett rám, így megvizsgáltam magam én is a tükörben... Hát mit mondjak? Ha késsel és foggal öltem volna meg szegény disznót tán akkor sem néztem volna ki cifrábban Vigyorog

Üdv mindenkinek és kívánok ennél egyszerűbb utánkereséseket, meg helyben maradó disznókat!  Vigyorog


Fotó?  Röhög
 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9982 Dátum: 2012. április 30. - 11:47:40 »


Gratula monti !  Igen

 Képet!   de magadról ! Vagy már voltál a plasztikai sebészednél ?  Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9983 Dátum: 2012. április 30. - 11:55:56 »

Töretlenül csak előre a vetőmagtolvajok , rügyrágók , kéreghántók elleni harcban ! ! !  Bauer heil !   Ördög Ördög Ördög

 Emelem



Igazad van Karcsi! Nem  vadtisztelő mondás a "kukoricatolvaj" hiszen csak táplálkozni akar szegény azon a földön amit az egyre inkább a túlszaporodás felé tendáló emberiség el vesz az állatvilágtól !  Emelem
Viszont ezt a "Bauer heil"-t Te is elhagyhattad volna  !        S.Peti
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #9984 Dátum: 2012. április 30. - 13:58:14 »

Igen Emelem Vigyorog Vigyorog


(Mellik patront használod?) 

9,3x74 R Brenneke TOG 16 g/247 grs
( Qrva jó...)
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #9985 Dátum: 2012. április 30. - 14:01:40 »

Gratula monti !  Igen

 Képet!   de magadról ! Vagy már voltál a plasztikai sebészednél ?  Röhög

Hát nem szoktam magam fotózni, de ha Sakac koma átugrott volna.... Vigyorog Lehet keltettem volna némi derültséget itt a fórumon is Vigyorog

Mindenkinek köszi a gratulációkat!  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #9986 Dátum: 2012. április 30. - 14:11:56 »

9,3x74 R Brenneke TOG 16 g/247 grs
( Qrva jó...)

""Kémeim"" -  Ördög - jelentették, hogy hasonló - ha nem ugyanolyan - cájgunk van.  Vigyorog Vigyorog Megfelelő topikban megoszthatnád a tapasztalatokat.  Emelem Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #9987 Dátum: 2012. április 30. - 14:52:43 »

Hát nem szoktam magam fotózni, de ha Sakac koma átugrott volna.... Vigyorog Lehet keltettem volna némi derültséget itt a fórumon is Vigyorog

Mindenkinek köszi a gratulációkat!  Emelem

 Tasli a telefonszámom nem változott, b+ ki is gyalogoltam volna a fotóért  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #9988 Dátum: 2012. április 30. - 16:27:18 »

Tasli a telefonszámom nem változott, b+ ki is gyalogoltam volna a fotóért  Ördög

Oks megbeszéltük Vigyorog Legközelebb felhívlak éccaka fél 11-kor simán, mert akkor értem haza  Röhög
De aztán akko ne adjál  Tasli Inkább  Piál és  Táncol Aztat jobban szeressük!  Vigyorog
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #9989 Dátum: 2012. április 30. - 16:32:28 »

Oks megbeszéltük Vigyorog Legközelebb felhívlak éccaka fél 11-kor simán, mert akkor értem haza  Röhög
De aztán akko ne adjál  Tasli Inkább  Piál és  Táncol Aztat jobban szeressük!  Vigyorog

 Kacsint rendben, a vakukban is friss elemek vannak  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 [666] 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: