Oldalak: 1 ... 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 [1368] 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2753003 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #20505 Dátum: 2018. Június 26. - 00:53:27 »

Szia! Délután mentem ki 19 óra körül, éjszakára készültem. A négy disznó 22:30 körül jött ki nagyon halkan a kukoricából, kb. 20 percig figyeltem, hallgattam őket, majd ezután történt a lövés. Erős becsapódás, majd csend. Kivártam kissé, aztán megnéztem a rálövést. Óvatosan mentem a vérnyomon, majd ráleltem, már dermedt volt. Ez a hely 750 méterre volt a legközelebbi földúttól, 1500 méteres kukoricatáblák közé 750 méterig benyúló, 50 m széles kopaszbúzatáblán. A bicajomat is kint elrejtettem a földútnál a szélső kukoricasorokban, majd gyalog mentem a 750 méteres búzatábla, nagykiterjedésű kukoricások közé nyúló végébe. A kukorica-búza barázdáján haladtam. Mivel egyedül voltam, az éjszaka közepén még nem hívhattam segítséget, de hajnalban már jött is a vadőrünk a kocsival, meg egy gumikerekű kertészeti talicskával, amin ki tudtam tolni a disznót a 750 méteres búzatábla végéből. Ott közelebb nincs semmilyen földút, sem fasor, sem mesgye, semmi. Őcsinálta a képet is a telójával, de addigra már feljött a nap is. A zsigerelt húsnak nem lett baja, amúgy is hűvös volt, meg most rövidek az éjszakák, hamar felkel a nap. Be kell menni az ilyen helyekre is vadászni, én szeretem ezeket a nehézkesebb vadászatokat, meg a többi tag az ilyen Isten háta mögötti helyeket elkerüli erősen.  Ördög Én meg elvagyok az efféle helyzetekben. Kacsint  Emelem
Én meg csak azt nem értem hol van a talicska?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20506 Dátum: 2018. Június 26. - 05:39:42 »

Én meg csak azt nem értem hol van a talicska?
Azért ez gáz!
Se egy éjjellátó, se egy helikopteres kiközelítés......csak úgy fogjuk, oszt kitróglizzuk 750-re.....
Hát mi fog így szegény kucunak odaát zúgni?!
 Ördög

Gratulálok! Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20507 Dátum: 2018. Június 26. - 07:07:33 »

Rajtad még nem maradt fent hegesztő pajzs?
 Ördög
Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #20508 Dátum: 2018. Június 26. - 08:26:58 »

Azért ez gáz!
Se egy éjjellátó, se egy helikopteres kiközelítés......csak úgy fogjuk, oszt kitróglizzuk 750-re.....
Hát mi fog így szegény kucunak odaát zúgni?!
 Ördög

Gratulálok! Emelem
Hát hogy nyik nyik nyik nyik nyik nyik nyik......
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #20509 Dátum: 2018. Június 26. - 08:56:11 »

Be kell menni az ilyen helyekre is vadászni, én szeretem ezeket a nehézkesebb vadászatokat, meg a többi tag az ilyen Isten háta mögötti helyeket elkerüli erősen.  Ördög Én meg elvagyok az efféle helyzetekben. Kacsint  Emelem

Nagy respekt Neked!  Emelem  Igen

Én sem feltétlenül a kényelmet keresem, bár ha egész éjjel kint kell lenni és nincs les, azért egy kis széthajtható Tesco-s kempingszéket kiviszek magammal. Egész éjjel megszakítás nélkül álldogálni elég cumi...
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #20510 Dátum: 2018. Június 26. - 10:24:49 »

Szia! Délután mentem ki 19 óra körül, éjszakára készültem. A négy disznó 22:30 körül jött ki nagyon halkan a kukoricából, kb. 20 percig figyeltem, hallgattam őket, majd ezután történt a lövés. Erős becsapódás, majd csend. Kivártam kissé, aztán megnéztem a rálövést. Óvatosan mentem a vérnyomon, majd ráleltem, már dermedt volt. Ez a hely 750 méterre volt a legközelebbi földúttól, 1500 méteres kukoricatáblák közé 750 méterig benyúló, 50 m széles kopaszbúzatáblán. A bicajomat is kint elrejtettem a földútnál a szélső kukoricasorokban, majd gyalog mentem a 750 méteres búzatábla, nagykiterjedésű kukoricások közé nyúló végébe. A kukorica-búza barázdáján haladtam. Mivel egyedül voltam, az éjszaka közepén még nem hívhattam segítséget, de hajnalban már jött is a vadőrünk a kocsival, meg egy gumikerekű kertészeti talicskával, amin ki tudtam tolni a disznót a 750 méteres búzatábla végéből. Ott közelebb nincs semmilyen földút, sem fasor, sem mesgye, semmi. Őcsinálta a képet is a telójával, de addigra már feljött a nap is. A zsigerelt húsnak nem lett baja, amúgy is hűvös volt, meg most rövidek az éjszakák, hamar felkel a nap. Be kell menni az ilyen helyekre is vadászni, én szeretem ezeket a nehézkesebb vadászatokat, meg a többi tag az ilyen Isten háta mögötti helyeket elkerüli erősen.  Ördög Én meg elvagyok az efféle helyzetekben. Kacsint  Emelem

Nagyon bírom amit csinálsz, le a kalappal előtted. Ne tarts vissza egyetlen sztorit sem!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20511 Dátum: 2018. Július 03. - 18:11:59 »

Szia! Délután mentem ki 19 óra körül, éjszakára készültem. A négy disznó 22:30 körül jött ki nagyon halkan a kukoricából, kb. 20 percig figyeltem, hallgattam őket, majd ezután történt a lövés. Erős becsapódás, majd csend. Kivártam kissé, aztán megnéztem a rálövést. Óvatosan mentem a vérnyomon, majd ráleltem, már dermedt volt. Ez a hely 750 méterre volt a legközelebbi földúttól, 1500 méteres kukoricatáblák közé 750 méterig benyúló, 50 m széles kopaszbúzatáblán. A bicajomat is kint elrejtettem a földútnál a szélső kukoricasorokban, majd gyalog mentem a 750 méteres búzatábla, nagykiterjedésű kukoricások közé nyúló végébe. A kukorica-búza barázdáján haladtam. Mivel egyedül voltam, az éjszaka közepén még nem hívhattam segítséget, de hajnalban már jött is a vadőrünk a kocsival, meg egy gumikerekű kertészeti talicskával, amin ki tudtam tolni a disznót a 750 méteres búzatábla végéből. Ott közelebb nincs semmilyen földút, sem fasor, sem mesgye, semmi. Őcsinálta a képet is a telójával, de addigra már feljött a nap is. A zsigerelt húsnak nem lett baja, amúgy is hűvös volt, meg most rövidek az éjszakák, hamar felkel a nap. Be kell menni az ilyen helyekre is vadászni, én szeretem ezeket a nehézkesebb vadászatokat, meg a többi tag az ilyen Isten háta mögötti helyeket elkerüli erősen.  Ördög Én meg elvagyok az efféle helyzetekben. Kacsint  Emelem

 Igen  Ilyen "hülye" voltam én is még pár éve is   Röhög  de ma már a faxom talicskáztatná azt a disznót .   Rííí
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20512 Dátum: 2018. Július 03. - 23:01:35 »

Igen  Ilyen "hülye" voltam én is még pár éve is   Röhög  de ma már a faxom talicskáztatná azt a disznót .   Rííí
Szia Pista!
Ti hogy álltok mostanában disznóval?
A megyének a mifelénk eső részén olyan szinten fogy, hogy már kezdem azt hinni, hogy ide is betalált valami gonosz kórság... Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20513 Dátum: 2018. Július 04. - 08:58:43 »

Szia Pista!
Ti hogy álltok mostanában disznóval?
A megyének a mifelénk eső részén olyan szinten fogy, hogy már kezdem azt hinni, hogy ide is betalált valami gonosz kórság... Stoel

Nálunk van szépen !  Csak nem tudom sírjak vagy nevessek . Mondjuk mostanában inkább horgászom a Dunán és a pontyokkal , balinokkal kűzdök .
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #20514 Dátum: 2018. Július 04. - 11:51:14 »

Szia Pista!
Ti hogy álltok mostanában disznóval?
A megyének a mifelénk eső részén olyan szinten fogy, hogy már kezdem azt hinni, hogy ide is betalált valami gonosz kórság... Stoel

Szia Csaba! Kíváncsian várom az aratás végeztét, mert én meg süldőt nem nagyon látok. Rengeteget ültem kint a gabonákban de szinte csak kizárólag kannal meg malacos kocákkal találkoztam, süldőt nem láttam, és alig hallottam. A kocákkal meg hónapos malacok járnak, süldők nélkül. Ez nyilván nem az asp de azért érdekes.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20515 Dátum: 2018. Július 04. - 19:30:24 »

Van probléma az Unióban, nem kicsi.
Száz forintos felvásárlási ár mellett is ránkrohad a vaddisznó hús, a jenkiktől meg megéri behozni.
 Nem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #20516 Dátum: 2018. Július 04. - 20:29:52 »

Van probléma az Unióban, nem kicsi.
Száz forintos felvásárlási ár mellett is ránkrohad a vaddisznó hús, a jenkiktől meg megéri behozni.
 Nem


Azt hiszem hamarosan minden társaság megszívja a farkat!  Bevétel nagy része bekerül az ablakba, főleg ha még a vadászatokat is leállítják teljesen mint több helyen. A vadkár meg csak nő. Lesz itt hely a társaságokban jó sok pénzért bőven! Szomorú
 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #20517 Dátum: 2018. Július 08. - 00:51:28 »

Tegnap rávettem magam, egy esti vadászatra .

Beírtam magam egy még lábon álló búzatáblára , de amikor odaértem sajnos  azzal kellett szembesülnöm , hogy épp aratják a búzát!
 -Sebaj !
Gondoltam , és visszamentem egy másik helyre beírni magam.
 Amikor megérkeztem az adott leshez, meglepetten láttam, hogy úgy be van növényzettel, náddal, kökénnyel nőve a les, hogy szinte megközelíthetetlen!
 Mire bejutottam a leslétráig ,szétszakadt a nadrágom, a pólóm, és még a vezeték is kiszakadt a fegyverlámpámból!
Ekkor köptem kettőt, majd számra vettem vadőrünk mit sem sejtő édesanyjának  a nevét, aki egyébként a szembe szomszédom, beültem és hazamentem.
 Ma munka után, aztán csillapodott kedélyekkel indultam ki tegnapi eredeti célomhoz a búzatáblára azaz mára már a táblának csak az egyik fele volt álló búza , a másik fele volt vált tarlóvá.
Terepjáróval ráhajtottam a tarlóra , egészen az álló búza széléig, úgy hogy az autó orra a táblát szegélyező kökénysor felé nézett úgy 100 méterről.
Mostanában az állás jobban megy mint az ülés, ezért kiszálltam a z autóból és a faránál helyezkedtem el, csak a betöltött fegyvert és a keresőmet vettem ki.
 A búzába lesekedtem, hátha meglátok némi disznót de őzeken kívül nem nagyon volt más.
Hát kilenc óra felé már elég sok szúnyog lepte el a fejem környékét, hát gondoltam kiveszem a szúnyogriasztót a hátizsákomból ami az anyós ülésen pihent.
Szépen kinyitottam a jobb első ajtót és már a kezembe volta spray , amikor mintha valami árnyék mozdult volna a szemem sarkában az üvegen keresztül.
 Hát ahogy odafordítom tekintetem, hát két süldő vált ki a búzából a tarlóra kb 60 méterre a kocsi előtt!
 Szépen kicsúsztattam a szúnyogriasztót a kezemből és hátrasomfordáltam a puskáért ami a pótkeréknek támasztva aludta még téli álmát.
 És csak bizakodtam, hogy a süldők nem vettek észre.
 Hátul maradtam az autó mögött , vállamhoz vettem a puskát , és a nyitott ajtó takarásából vártam a disznó felbukkanását!
Hát szépen elő is bújt !
Nem is sejtve , hogy a következő lépésnél már a célkereszt épp a lapockán rajzol láthatatlan vonalat.
Nem tétováztam tovább, mutató ujjam rágörbítettem az elsütőre, amit a rég várt robajlás követett.
 A süldő eldőlt, majd oldalán fekve a fény felé rohant.
 21:06-ot mutatott a telefonom kijelzője.
 Egy újabb vaddisznó szelleme
 szált az egekbe.
-Odafent találkozunk! -köszöntem el lelkétől, testét pedig a NÉBIH hideg oltárába helyeztem.
 
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #20518 Dátum: 2018. Július 08. - 07:10:25 »

Tegnap rávettem magam, egy esti vadászatra .



Gratulálok!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #20519 Dátum: 2018. Július 08. - 10:56:53 »

Tegnap rávettem magam, egy esti vadászatra .
...........
 

Na ugye, hogy ezt nem lehet soha abbahagyni!  Ez az életforma beég egy életre a szívünkbe! Éljen

Gratulálok a sikeres vadászathoz!  Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 [1368] 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: