Oldalak: 1 ... 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 [1365] 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2752945 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #20460 Dátum: 2018. Május 29. - 11:00:00 »

Tisztelt Vadásztársak!
 Itt nálunk Füzesabonyban le van tiltva a vadászat  az ASP miatt.
 Ennek ellenére én mint természetszerető ember , kijárok a  a határba , fölülök( mostanában inkább állok, gerincbántalmak miatt) egy lesre , és csak élvezem a természetet, a madarak csicsergését.
Tehát, csak úgy elvagyok a kereső távcsövemmel , és élvezem a természetet.
 Így volt ez tegnap este is.
 Kicsi szellő épp elég , hogy elfújja a szúnyogokat  tisztes távra tőlem, kiváló, majdnem  teli Hold.
 Sokáig álltam a lesen, rákönyökölve a  a szélére, majd a mögöttem lévő repcéből neszt halottam, odafordulok, hát egy nagy magányos kan vált ki a repcéből , és a 15-20 méterre lévő nádas felé ballag, majd megáll , fölnéz a lesre, szemezgetünk egymással egy kicsit, majd biccentett a fejével, mintha köszönt volna, aztán nyugodtan begyalogolt a nádasba és nekikezdett a szokásos  éjjeli dagonyához.
 Közben állva elaludtam, és csak arra riadtam fel, hogy a térdem megrogyott.
 Ekkor, csak rászántam magam, hogy leülök.
 Szétnéztem a távcsővel,
 -Gyönyörű éjszaka- gondoltam magamban, aztán csak sikerült megint elaludnom.
Éjfél már rég elmúlt mire megint felébredtem.
 Fölálltam, és megint körbevizslattam  a keresővel.
 A földúton egy nagy disznó gyalogol felém!
A földút kb 80 méterre haladt el a les mellett és a disznót , olyan 200 méteres távolságból észleletem.
 Felém tart!
 Ahogy nézegetem , nem tetszik  a járása, olyan düledező!
-Na tessék! Egy pestises  beteg disznó!
Aztán ahogy elhalad a földúton , mintha nem i disznó lenne!
 Medve?  Áááá! Hülye vagy Csabi, hogy lenne itt medve! Ideje aludni menni!
Aztán reggel fölébredek, megnézem a híreket és ez fogad:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=iH-B5ow6itI
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #20461 Dátum: 2018. Május 29. - 11:33:33 »

Tisztelt Vadásztársak!
Itt nálunk Füzesabonyban le van tiltva a vadászat  az ASP miatt.
 Ennek ellenére én mint természetszerető ember , kijárok a  a határba , fölülök( mostanában inkább állok, gerincbántalmak miatt) egy lesre , és csak élvezem a természetet, a madarak csicsergését.
Tehát, csak úgy elvagyok a kereső távcsövemmel , és élvezem a természetet.
 Így volt ez tegnap este is.
 Kicsi szellő épp elég , hogy elfújja a szúnyogokat  tisztes távra tőlem, kiváló, majdnem  teli Hold.
 Sokáig álltam a lesen, rákönyökölve a  a szélére, majd a mögöttem lévő repcéből neszt halottam, odafordulok, hát egy nagy magányos kan vált ki a repcéből , és a 15-20 méterre lévő nádas felé ballag, majd megáll , fölnéz a lesre, szemezgetünk egymással egy kicsit, majd biccentett a fejével, mintha köszönt volna, aztán nyugodtan begyalogolt a nádasba és nekikezdett a szokásos  éjjeli dagonyához.
 Közben állva elaludtam, és csak arra riadtam fel, hogy a térdem megrogyott.
 Ekkor, csak rászántam magam, hogy leülök.
 Szétnéztem a távcsővel,
 -Gyönyörű éjszaka- gondoltam magamban, aztán csak sikerült megint elaludnom.
Éjfél már rég elmúlt mire megint felébredtem.
 Fölálltam, és megint körbevizslattam  a keresővel.
 A földúton egy nagy disznó gyalogol felém!
A földút kb 80 méterre haladt el a les mellett és a disznót , olyan 200 méteres távolságból észleletem.
 Felém tart!
 Ahogy nézegetem , nem tetszik  a járása, olyan düledező!
-Na tessék! Egy pestises  beteg disznó!
Aztán ahogy elhalad a földúton , mintha nem i disznó lenne!
 Medve?  Áááá! Hülye vagy Csabi, hogy lenne itt medve! Ideje aludni menni!
Aztán reggel fölébredek, megnézem a híreket és ez fogad:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=iH-B5ow6itI

Üdv!

A vadászat szüneteltetésével, letiltásával kapcsolatban kérdem, hogy konkrétan ez mit takar, mert rendben van, hogy ASP, de ha az itt van akkor a szakemberek szerint az egy darabig itt is marad, ez nem úgy működik, hogy végigrongyol az országon vagy egy régión aztán minden megy  régiben. Mit mond az elrendelő hatóság, mennyi a tilalom várható időtartama, vagy akkor mire volt jó a fejtágító és a vizsga ha most is le van tiltva Vállat von

Jut eszembe: valaki megmondhatná már annak a vándorcirkuszosnak, hogy zárja be azt a koszos medvét, mert így minden nap erről fog szólni amerre járnak Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #20462 Dátum: 2018. Május 29. - 12:04:52 »

Üdv!

A vadászat szüneteltetésével, letiltásával kapcsolatban kérdem, hogy konkrétan ez mit takar, mert rendben van, hogy ASP, de ha az itt van akkor a szakemberek szerint az egy darabig itt is marad, ez nem úgy működik, hogy végigrongyol az országon vagy egy régión aztán minden megy  régiben. Mit mond az elrendelő hatóság, mennyi a tilalom várható időtartama, vagy akkor mire volt jó a fejtágító és a vizsga ha most is le van tiltva Vállat von

Jut eszembe: valaki megmondhatná már annak a vándorcirkuszosnak, hogy zárja be azt a koszos medvét, mert így minden nap erről fog szólni amerre járnak Ördög

Nekem is a vándorcirkusz , mint lehetőség jutott eszembe!
 Sajnos nem tudom   mi az oka, hogy le van tiltva a vadászat.
Itt csak a bakozás van jelenleg engedélyezve a hivatásosoknak.
 Tehát tagok, még rókára sem vadászhatnak.
Cseh vendéggel beszéltem minap, ő azt mondja , náluk mikor felütötte a fejét a pestis, rögtön körbezárták a területet villanypásztorral, majd egy még nagyobb kört zártak körbe, és elrendelték a disznók kilövését a körön belül.
 Ott még a rendőrségi mesterlövészek is lőtték, ha jól értettem még hangtompító is engedélyezett volt.
 Elméletileg így lehetne lokalizálni a   betegséget.
 Nálunk meg teljes kilövési zárlat van!
Véleményem szerint a legrosszabb dolog amit el lehet képzelni a betegség megfékezése érdekében, úgy, hogy azon időszakra van tilalom , amikor a vaddisznók vándorlása elindul  a termő területekre.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20463 Dátum: 2018. Május 29. - 14:28:57 »

Nekem is a vándorcirkusz , mint lehetőség jutott eszembe!
 Sajnos nem tudom   mi az oka, hogy le van tiltva a vadászat.
Itt csak a bakozás van jelenleg engedélyezve a hivatásosoknak.
 Tehát tagok, még rókára sem vadászhatnak.
Cseh vendéggel beszéltem minap, ő azt mondja , náluk mikor felütötte a fejét a pestis, rögtön körbezárták a területet villanypásztorral, majd egy még nagyobb kört zártak körbe, és elrendelték a disznók kilövését a körön belül.
 Ott még a rendőrségi mesterlövészek is lőtték, ha jól értettem még hangtompító is engedélyezett volt.
 Elméletileg így lehetne lokalizálni a   betegséget.
 Nálunk meg teljes kilövési zárlat van!
Véleményem szerint a legrosszabb dolog amit el lehet képzelni a betegség megfékezése érdekében, úgy, hogy azon időszakra van tilalom , amikor a vaddisznók vándorlása elindul  a termő területekre.

  Fejvakarás   Igazad lehet !
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #20464 Dátum: 2018. Május 29. - 16:11:32 »

Most már bizonyos! Látogatóba jött , csak nem volt otthon senki!

file:///C:/Users/HP/Downloads/photo.html
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #20465 Dátum: 2018. Május 29. - 16:12:59 »

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1966860486718357&set=a.1966860753384997.1073741826.100001832757525&type=3&theater
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #20466 Dátum: 2018. Május 29. - 18:38:57 »



Ennyi gyáva kukacot!  Senki nem merte lefotózni közelebbről, még autóból se?   Fejvakarás
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20467 Dátum: 2018. Május 29. - 18:52:43 »


Ennyi gyáva kukacot!  Senki nem merte lefotózni közelebbről, még autóból se?   Fejvakarás

B+ egy cirkuszi medve nagyon veszélyes lehet  !  És ha pont biciklit akart lopni ?  Ördög
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #20468 Dátum: 2018. Május 29. - 19:25:04 »

Üdv!

A vadászat szüneteltetésével, letiltásával kapcsolatban kérdem, hogy konkrétan ez mit takar, mert rendben van, hogy ASP, de ha az itt van akkor a szakemberek szerint az egy darabig itt is marad, ez nem úgy működik, hogy végigrongyol az országon vagy egy régión aztán minden megy  régiben. Mit mond az elrendelő hatóság, mennyi a tilalom várható időtartama, vagy akkor mire volt jó a fejtágító és a vizsga ha most is le van tiltva Vállat von


A mai egri továbbképzésen azt mondták,hogy a vadászati tilalmat nagy valószínűséggel 2-3 hét múlva feloldják,de a veszélyeztetett területről egyik gazdálkodó se számítson 8-10 évig VADKER felé értékesítésre!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #20469 Dátum: 2018. Május 29. - 19:41:03 »

A mai egri továbbképzésen azt mondták,hogy a vadászati tilalmat nagy valószínűséggel 2-3 hét múlva feloldják,de a veszélyeztetett területről egyik gazdálkodó se számítson 8-10 évig VADKER felé értékesítésre!

Értem, viszont ez a 8-10 év nem hangzik biztatóan, igaz ha beüt rendesen a fertőzés nem is nagyon lesz mit értékesíteni. Hát ez van. Szomorú
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #20470 Dátum: 2018. Május 29. - 20:31:04 »

Értem, viszont ez a 8-10 év nem hangzik biztatóan, igaz ha beüt rendesen a fertőzés nem is nagyon lesz mit értékesíteni. Hát ez van. Szomorú
Ahogy Te gondolod,úgy 30-40 évet emlegetnek. A Hatóság a lőtt vd. vírushordozása miatt nem fogja engedélyezni az értékesítést,sajnos majd el kell ásni állami aprópénzért.
Naplózva
m.ates
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #20471 Dátum: 2018. Május 31. - 09:29:29 »

Ez várható volt...   Szomorú  ASP: nem számíthatnak kártérítésre a vadászatra jogosultak.  http://magasles.reblog.hu/asp-nem-szamithatnak-karteritesre-a-vadaszatra-jogosultak
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #20472 Dátum: 2018. Május 31. - 11:55:34 »

Ez várható volt...   Szomorú  ASP: nem számíthatnak kártérítésre a vadászatra jogosultak.  http://magasles.reblog.hu/asp-nem-szamithatnak-karteritesre-a-vadaszatra-jogosultak

Oszt milyen mentesítési programról is beszél a minisztérium?  Talán arról, hogy a fertőzéssel érintett területeken teljes vadászati tilalom van vaddisznóra?  Vagy, hogy közben "népvándorlást" szerveznek ugyan arra a területre, és a turisták szabadon mászkálhatnak?  Ők biztosan nem terjesztik a fertőzést csak azok a hülye vadászok.
( Mint a cikkből kiderül, bizonyos bogarak is megbetegednek és fertőznek, nem is beszélve a ragadozókról, dögevőkről.)   Elmehetne ez a sok észlény az anyja phitsájába! !
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #20473 Dátum: 2018. Június 16. - 19:13:15 »

Végre feloldották a vadászati tilalmat Heves megyében!
 Természetesen vadászni még nem lehet, mert olyan váratlanul érte a Nébih-et saját maguk döntése, hogy a NÉBIH-es hűtők még nincsenek kihelyezve!  Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #20474 Dátum: 2018. Június 16. - 22:10:20 »

Végre feloldották a vadászati tilalmat Heves megyében!
 Természetesen vadászni még nem lehet, mert olyan váratlanul érte a Nébih-et saját maguk döntése, hogy a NÉBIH-es hűtők még nincsenek kihelyezve!  Röhög

Mi a retkes f...sz folyik már ebben az országban?  Egyre több a hülye "szakember"?  Ma egy kicsit végigolvasgattam ezt a "medve show"-t!  Ennyi baromságot összehordani, ennyi pénzt elfecsérelni, egy egész hadsereget kivezényelni, jeladót tenni rá úgy, hogy két nap alatt leszedi! Mosolyog és a végén még megsértődni, hogy pancsereknek nevezték őket. Arról nem is beszélve, hogy a kölyök kanmedve egy 10 éves nőstény! Mosolyog De szerintem a legnagyobb baki, a "szakértők" szerint háznál nevelkedett medvét  szabadon engedni!!!
  Vagy  itt van a sertéspestis kérdése is. Az, hogy titkolták amíg lehetett, azt megértem. De, hogy mi a bánatnak kell itt hazudozni vendégmunkások által eldobott szendvicsről, a Tisza, és az M3 megállító szerepéről, nem tudom felfogni. Ahelyett, hogy  időben
 előre felkészítenék az összes érintett vadásztársaságot, sertéstartót a teendőkről, még mindég várják a csodát, és kullognak az események után!?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 [1365] 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: