Oldalak: 1 ... 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 [1362] 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2752954 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #20415 Dátum: 2018. Május 07. - 10:01:26 »

Az ASP a vaddisznón kívül más hazai vadat nem tizedel meg . 
A tapasztalat szerint igen...
Aki eddig hozzá volt szokva a heti disznójához az ezután sem a húsboltba fog menni...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #20416 Dátum: 2018. Május 07. - 10:32:18 »

Hogy visszatérjünk az eredeti témához, Hevesben dúl a dilettantizmus és a káosz. Senki semmit nem tud, illetve ennek ellentettjeként, mindenki tud valamit. Volt ugye egy ASP-s tetem Gyöngyöshalász táján. Erre leverték az M3-tól északra levő területeket. Mondjuk ott valahol megy el az autópálya, de kissé érthetetlen, hogy miért csak attól északra. Aztán továbbképezték a két vadőrt és két tagot, azzal, hogy a következő héten kezdődik a tagságok képzése is. Az a hét már eltelt, de képzés sehol. Ráadásul úgy képzelik el, hogy egy-egy társaságból 8-12 ember mehet egyszerre, merthogy más társaságokból is kell embereket képezni. Nálunk (pedagógusoknál) úgy működnek a képzések (márpedig abból aztán van doszt), hogy ha van 10-15 ember egy tantestületben, akkor kijönnek és helyben megtartják. Ugyanis a képzők igen jó pénzeket szakítanak. Itt is. Most ott tartunk, hogy talán újabb 4 ember mehet képzésre. Az még nem tuti mikor. Viszont dögkereső kommandókat kell felállítani és keresni (azt, ami nincs). Mert dög, az nincs. Hogy jó órában szóljak, a disznóink friss, jó egészségben megvannak, pláne mióta nem lehet őket b@sztatni. Most már etetni sem szabad. Világos, ha beüt a krach és legépeli az állományt, ami megmarad véletlenül, az meg dögöljön meg éhen. No persze nem fog hálistennek, de vadkár rendezésére kíváncsi leszek.
A napokban találtak egy újabb ASP-s tetemet talán Mátraháza környékén. Megint azt mondom - Isten őrizz,hogy elkiabáljam - de kicsit sem hasonlít a történet a decemberi, januári Tiszaháti történésekre. Ha majd többet tudok, beszámolok róla. ma megy az elnök meg egy IB tag a hivatalba. Több társasággal egyeztetve asztalt akarnak verni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20417 Dátum: 2018. Május 07. - 10:36:26 »

A tapasztalat szerint igen...
Aki eddig hozzá volt szokva a heti disznójához az ezután sem a húsboltba fog menni...


     Fejvakarás      Bővebben ?   Vállat von
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #20418 Dátum: 2018. Május 07. - 11:31:39 »


     Fejvakarás      Bővebben ?   Vállat von
Nem engem kérdeztél, de szerintem arra gondol, hogy kellene az osztogatni, megenni való ami a mi társaságunk esetén korlátlan vaddisznót jelentett, csak most már nincs, de az orvosnak, ügyvédnek............stb ! (lopi-lopi)
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20419 Dátum: 2018. Május 07. - 11:45:43 »

Nem engem kérdeztél, de szerintem arra gondol, hogy kellene az osztogatni, megenni való ami a mi társaságunk esetén korlátlan vaddisznót jelentett, csak most már nincs, de az orvosnak, ügyvédnek............stb ! (lopi-lopi)

Akkor ezek szerint ahol még nincs ASP és a vaddisznó felvásárlási ára a bányász béka alatt van  ott mindenki zabálja tele magát és rakja teli a hűtőt vagy esetleg vegyen egy plusz fagyasztót ?
Nem tudom honnét van ez az asszociáció de személy szerint is és a becsületes vadászok nevében is  kikérem magamnak a "(lopi-lopi)" -t .  Egyrészt mert nálunk minden 5. nagyvad elejtésekor jár egy süldő . Másrészt olyan alacsony az ár hogy azt mindenki meg tudja fizetni ha mégis venni kéne . Harmadrészt napjainkban de a múltban is megtanulhattuk hogy lopni csak milliárdokat de legalább százmilliókat érdemes .     
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #20420 Dátum: 2018. Május 07. - 12:10:10 »

http://www.blikk.hu/aktualis/veszhelyzet/nebih-figyelmeztetese-ujabb-sertespestis-vaddiszno-heves-megye/v7hl2ze


Na itt is van a legfrissebb. A főállatorvos úr valszeg jobban tájékozott, mint mi. Ő ugyebár öt tetemet említ, míg mi csak kettőről tudtunk eddig. Azonban árnyalja a képet, hogy az érintett területeken minden "kilőtt" vaddisznót megvizsgálnak szerinte. Nem tudná, hogy tilos a vaddisznó vadászata az "érintett területeken"? Az már csak egyéni bolondéria, hogy szerintem kilőni egymás szemét szokták az emberek, no meg az űrhajókat. De ettől most tekintsünk el.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #20421 Dátum: 2018. Május 07. - 12:22:56 »

Nem is akarlak meggyőzni. Ha Te a minimális negatív tapasztalat, a vendégvadászok selejtjének számító olaszok miatt ilyen sommás ítéletet hozol a bérvadászokról akkor úgy gondolom, jobb, ha csatlakozom azon klubhoz melynek tagjai szerint veled teljesen felesleges az értelmes vitával próbálkozni.
1997 òta nem minimàlis negatìv tapasztalat volt.Több nàciò is jàr hozzànk ,de valóban az olasszal vannak bajok.A többi tolerálhatóbb.A lényeg nem ezen van.Azért a filléres elejtési díjért nem érdemes kisérgetni senkit.A tagok vadásszanak, azon vagyunk,a tarvadbérvadászat csak a legvégső megoldás lehet.Nem érted,hogy nem csak a balfaszokkal van a gond ,hanem azzal hogy MI szeretnénk szórakozni,és ez érdemi bevételt úgysem hoz.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #20422 Dátum: 2018. Május 07. - 12:23:37 »

Akkor ezek szerint ahol még nincs ASP és a vaddisznó felvásárlási ára a bányász béka alatt van  ott mindenki zabálja tele magát és rakja teli a hűtőt vagy esetleg vegyen egy plusz fagyasztót ?
Nem tudom honnét van ez az asszociáció de személy szerint is és a becsületes vadászok nevében is  kikérem magamnak a "(lopi-lopi)" -t .  Egyrészt mert nálunk minden 5. nagyvad elejtésekor jár egy süldő . Másrészt olyan alacsony az ár hogy azt mindenki meg tudja fizetni ha mégis venni kéne . Harmadrészt napjainkban de a múltban is megtanulhattuk hogy lopni csak milliárdokat de legalább százmilliókat érdemes .    
Semmilyen személyeskedést nem írtam le, mások nevében sem értem, hogy mit kérsz ki magadnak. Csak tájékoztattalak a problémáról, ami titeket is érinteni fog előbb, vagy utóbb.
MI már látjuk, tapasztaljuk azt amiről ti még csak beszéltek, kikértek magatoknak. Természetesen befejeztem a tájékoztatást minden téren.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20423 Dátum: 2018. Május 07. - 17:29:14 »

Semmilyen személyeskedést nem írtam le, mások nevében sem értem, hogy mit kérsz ki magadnak. Csak tájékoztattalak a problémáról, ami titeket is érinteni fog előbb, vagy utóbb.
MI már látjuk, tapasztaljuk azt amiről ti még csak beszéltek, kikértek magatoknak. Természetesen befejeztem a tájékoztatást minden téren.

Nem engem kérdeztél, de szerintem arra gondol, hogy kellene az osztogatni, megenni való ami a mi társaságunk esetén korlátlan vaddisznót jelentett, csak most már nincs, de az orvosnak, ügyvédnek............stb ! (lopi-lopi)

Csak hogy értsd hogy mit kértem ki elsősorban magamnak !  A ............ is csak arra hivatkozik hogy az éhező gyerekének lop . Ha a vadász nem tudja megvenni az immár nem kompetencia vadhúst hanem az orvos ,ügyvéd stb részére lopi-lopi akkor nyalja ki !   Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #20424 Dátum: 2018. Május 07. - 18:34:09 »

Csak hogy értsd hogy mit kértem ki elsősorban magamnak !  A ............ is csak arra hivatkozik hogy az éhező gyerekének lop . Ha a vadász nem tudja megvenni az immár nem kompetencia vadhúst hanem az orvos ,ügyvéd stb részére lopi-lopi akkor nyalja ki !   Emelem
Van egy közmondás.
Paraszt a határból, pap az oltárról.
Mindenki értelmezze kedve szerint!
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20425 Dátum: 2018. Május 07. - 21:13:05 »

Akkor ezek szerint ahol még nincs ASP és a vaddisznó felvásárlási ára a bányász béka alatt van  ott mindenki zabálja tele magát és rakja teli a hűtőt vagy esetleg vegyen egy plusz fagyasztót ?
Nem tudom honnét van ez az asszociáció de személy szerint is és a becsületes vadászok nevében is  kikérem magamnak a "(lopi-lopi)" -t .  Egyrészt mert nálunk minden 5. nagyvad elejtésekor jár egy süldő . Másrészt olyan alacsony az ár hogy azt mindenki meg tudja fizetni ha mégis venni kéne . Harmadrészt napjainkban de a múltban is megtanulhattuk hogy lopni csak milliárdokat de legalább százmilliókat érdemes .     
Ha egyszer eljönnél fórumtalálkozóra mesélnék neked erről a világról.  Ördög Már úgyis gyakorolnom kell a felvilágosítást,hiszen elmúlt 7 éves a kislányom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #20426 Dátum: 2018. Május 07. - 21:41:34 »

Druszám! Olyan alacsony árat nem tudsz mondani, amit mindenki meg AKAR fizetni. Ha ingyen vihetné haza, akkor is lenne rengeteg, aki mégis inkább ellopná. Nehogy már számon tartsa valaki, hogy ő mennyit visz haza.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20427 Dátum: 2018. Május 08. - 08:00:45 »

Druszám! Olyan alacsony árat nem tudsz mondani, amit mindenki meg AKAR fizetni. Ha ingyen vihetné haza, akkor is lenne rengeteg, aki mégis inkább ellopná. Nehogy már számon tartsa valaki, hogy ő mennyit visz haza.
Pontosan
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #20428 Dátum: 2018. Május 08. - 08:25:25 »

Druszám! Olyan alacsony árat nem tudsz mondani, amit mindenki meg AKAR fizetni. Ha ingyen vihetné haza, akkor is lenne rengeteg, aki mégis inkább ellopná. Nehogy már számon tartsa valaki, hogy ő mennyit visz haza.
Ráadásul a tapasztalatok alapján a tehetősebbje sem kivétel...sőt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20429 Dátum: 2018. Május 08. - 08:54:42 »

Ráadásul a tapasztalatok alapján a tehetősebbje sem kivétel...sőt...
Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 [1362] 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: