Oldalak: 1 ... 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 [1361] 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2753017 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #20400 Dátum: 2018. Május 05. - 12:13:20 »

Rövid az emlékezeted!  Vigyorog Az én hasonló tartalmú hozzászólásomra volt a te válaszod: "Összeesküvéselmélet!" Egy hét múlva rájöttél igazam van. Hálás lehetnél, hogy tanulhatsz tőlem!  Ördög
Te tényleg ennyire sötét vagy?
Az ASP természetes úton terjed. Nálunk az ukrán határ mentén tűnt fel először. Mivel rajtuk már keresztülgyalogolt/náluk jelen van, miért nem engedik be a mi termékeinket, mitől félnek? Ebben mi az összeesküvéselmélet bazdmeg?
Sanyooo, próbálok türelmes lenni hozzád mint jó apa a hülyegyerekéhez de sajnálom, nem megy...

Más kérdés, hogy a kontinensen hogy jelent meg, mennyire volt szándékos az a valószínűleg húsliszt szállítmány amivel behozták grúziába a fertőzést.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #20401 Dátum: 2018. Május 05. - 12:15:06 »

A hozzászólásom mondanivalója ez volt:
"A problémát leginkább abban látom, hogy a terület nélküli vadászok jelentős többségének fognak a lehetőségei beszűkülni."
Persze, vitatkozhatunk a záró mondatomról is, csak az egy másik kávéház.
 Emelem
Én csak a záró mondatodra reagáltam-mint ahogy más is.
És csak azért reagáltam mert az egy nagyon divatos kifogás volt amit igen gyakran hallani a hivatásos vadászok szájából. A motivációja pedig a lustaság.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #20402 Dátum: 2018. Május 05. - 12:21:30 »

Te tényleg ennyire sötét vagy?
Az ASP természetes úton terjed. Nálunk az ukrán határ mentén tűnt fel először. Mivel rajtuk már keresztülgyalogolt/náluk jelen van, miért nem engedik be a mi termékeinket, mitől félnek? Ebben mi az összeesküvéselmélet bazdmeg?
Sanyooo, próbálok türelmes lenni hozzád mint jó apa a hülyegyerekéhez de sajnálom, nem megy...

Más kérdés, hogy a kontinensen hogy jelent meg, mennyire volt szándékos az a valószínűleg húsliszt szállítmány amivel behozták grúziába a fertőzést.

Legfőbb erényed a türelem, tudom én, ezért szeretlek! Meg a szépségedért, a jó modorodért, a brilliáns elmédért! Na ki a legjobb barátod?  Kacsint
Naplózva
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #20403 Dátum: 2018. Május 05. - 19:48:03 »

Próbáld ki nyugodtan.

Ma ebédre pl. egy 18-as bicskájú egyedből készült "rántottchips".  :Mosolyog
Semmi cicoma, csak jól kiklopfolod a színhusi darabokat ( 3-5mm közöttire szoktam ), só, vékony kenet mustár, ízlés szerinti márkával..., hagyományosan panírozva, Isteni takarmány!  Wave
Nincs semmi baja, igaz nálunk a csülkösvad mivel nem sok esik (5-10disznó 15 őz) maj minden a tagság fagyójába vándorol, hogy legyen húsunk az agyagalamb lövészetekre vadászatok utánni vacsorákra  bálra és a szponzoroknak figyelmességből. Eből a kancsibó azért annyim maradt, hogy egy tepsivel jusson a családi asztalra, előre fűszerezve a tepsiben hagyma, fokgagyma társaságában 3 óra lasú sűtés után fejedelmi kaja. Igaz nem egy augusztusi vörös malac, meg a szalonnáját hiányoltam mert az nem volt neki összvisz egykiló sem.
Naplózva
kovacszs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #20404 Dátum: 2018. Május 05. - 20:26:12 »

Szervusztok!

Érdekel egy kérdés és azt gondolom sajnos előbb utóbb aktuális is lehet.




Vélemény ?

 Emelem


Szerintem nem kéne ötleteket adni ahhoz, hogy miként döntsük be a sertéspiac után a magyar gabonapiacot is.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 05. - 22:31:24 írta Németh Lajos » Naplózva
kovacszs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #20405 Dátum: 2018. Május 06. - 07:18:36 »

Szervusz Lajos!

Nem volt ilyen szándékom.
Világos, természetesen értem.

 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #20406 Dátum: 2018. Május 06. - 20:14:00 »

Teljesen egyetértek Gézával.
Jövőre építjük le ..............................
Egyszerűen nem éri meg 9000 Ft-ért kísérgetni bárkit is,nagyon sok helyen a környezetünkben nem fogadnak vendéget tarvadra.......................

Korrekt!   Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #20407 Dátum: 2018. Május 06. - 21:26:59 »



Nálunk a tarvadvadásztatás nem a hatalmas bevételről szólt az elmúlt években,gondolkodom rajta,hogy ezután csak a tag hívhat  saját vendéget,és vadásztatja ingyen barátságból,nem a vadőrt kötik le,nem kell tarvadra bérvadásztatni.
.........................
Egyszerűen nem éri meg 9000 Ft-ért kísérgetni bárkit is,nagyon sok helyen a környezetünkben nem fogadnak vendéget tarvadra.
Kérdés, a vadőrt "lekötik" avagy elfoglaltságot adnak neki?
Mi a  faszomat értesz azon, hogy "nem éri meg"? Mit nem ér meg? A vendég kifizeti (vastagon) az üzemanyagot a vadőr meg nem a kocsmában ül vagy maszekol hanem bevételt hoz a társaságnak...
Ezek a "nem éri meg" dumák mindig azon alapulnak, hogy a vadőr valami kibaszott fontos dolgot csinál amit félbe kell hagynia a köcsög vendég miatt...
Hát nem. Nem csinál. Ellenben az a dolga, hogy vendégeket kísérve bevételt hozzon a társaságnak. Az pedig a szakmai hozzáértésén múlik, hogy azt a tarvadat úgy lövesse meg a vendéggel, hogy közben nem zavarja szét az egész területet.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20408 Dátum: 2018. Május 06. - 22:00:35 »

Kérdés, a vadőrt "lekötik" avagy elfoglaltságot adnak neki?
Mi a  faszomat értesz azon, hogy "nem éri meg"? Mit nem ér meg? A vendég kifizeti (vastagon) az üzemanyagot a vadőr meg nem a kocsmában ül vagy maszekol hanem bevételt hoz a társaságnak...
Ezek a "nem éri meg" dumák mindig azon alapulnak, hogy a vadőr valami kibaszott fontos dolgot csinál amit félbe kell hagynia a köcsög vendég miatt...
Hát nem. Nem csinál. Ellenben az a dolga, hogy vendégeket kísérve bevételt hozzon a társaságnak. Az pedig a szakmai hozzáértésén múlik, hogy azt a tarvadat úgy lövesse meg a vendéggel, hogy közben nem zavarja szét az egész területet.
Feri!
Három évig csináltam, évente 15 őz tarvadat adtunk el 5eFt/db áron.
A saját üzemanyag költségem nem jött ki belőle.
Lövettem ezalatt egy ismert, 450 g körüli tarbakot, meg kaptam egy fegyelmit.
Az utolsó évben még 7 db volt hátra, kivettem egy nap szabit, vadásztam egy jót és befizettem a 35 eFt-ot.
Szarvasos társaságoknál nem volt gond, kellett a hús szalámiba.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #20409 Dátum: 2018. Május 06. - 22:14:04 »

Feri!
Három évig csináltam, évente 15 őz tarvadat adtunk el 5eFt/db áron.
A saját üzemanyag költségem nem jött ki belőle.
Lövettem ezalatt egy ismert, 450 g körüli tarbakot, meg kaptam egy fegyelmit.
Az utolsó évben még 7 db volt hátra, kivettem egy nap szabit, vadásztam egy jót és befizettem a 35 eFt-ot.
Szarvasos társaságoknál nem volt gond, kellett a hús szalámiba.
 Emelem
Géza,
a bérvadászat díjába az üzemanyagtérítés is beletartozik. Ez terepen akár egy euro/kilométer is lehet.
Másrészt a "papírvadőr" már nem játszik. Márpedig ha megkapja a fizetését, akkor ne kifogásokat keressen. Ez már nem ugyanaz mint amikor a megélhetést biztosító saját munka mellett valaki "elvállalta" a vadőrséget.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #20410 Dátum: 2018. Május 06. - 23:52:52 »

Kérdés, a vadőrt "lekötik" avagy elfoglaltságot adnak neki?
Mi a  faszomat értesz azon, hogy "nem éri meg"? Mit nem ér meg? A vendég kifizeti (vastagon) az üzemanyagot a vadőr meg nem a kocsmában ül vagy maszekol hanem bevételt hoz a társaságnak...
Ezek a "nem éri meg" dumák mindig azon alapulnak, hogy a vadőr valami kibaszott fontos dolgot csinál amit félbe kell hagynia a köcsög vendég miatt...
Hát nem. Nem csinál. Ellenben az a dolga, hogy vendégeket kísérve bevételt hozzon a társaságnak. Az pedig a szakmai hozzáértésén múlik, hogy azt a tarvadat úgy lövesse meg a vendéggel, hogy közben nem zavarja szét az egész területet.
Nem éri meg zaklatni a területet 9000 Ft-ért.Mikor a féreg olaszra rá kell telefonálni hajnalban,és meg is érkezik 9 órakor,majd azt szeretné,hogy keringjen a kocsi egész nap,mert Szerbiában úgy vadászhatott,és szeretne ma lőni 5 tarvadat ezzel a módszerrel,akkor az azért csömör.A Pirelli Pirsch az megy ,az őzek meg futnak már a babakocsitól is.
Amikor fekszik a suta ,és feláll mellette a sutagida,és ki van adva neki az engedély a lövésre ,akkor a fekvő sutát hosszában végiglövi.
Amikor tarfejű bakot lő,pedig tudod,hogy érti melyikre lövetnél,de hűtőkocsival van,és az volt a legnagyobb.
Amikor átadom a töretet,és eldobja,nem tudja értelmezni.
Amikor megyünk be sötéttel a vadászházhoz 2 őzzel,és ki akar szálni a mozgó autóból,mert a fényszóróban őzet látott.
Amikor kigúvad a szeme ,mert erős szürkület van,és nem látja ,hogy suta-e vagy bak,majd megkérdezi van-e lámpád.Te meg tüntetőleg pakolsz mellette,hogy nincs itt már keresnivalónk.
Amikor a tag általános statisztikaként meglövi 10 őzből a 8 első osztályút ,kettő másodosztályút,akkor a vendég ,mivel fasz mindegy neki, lő 10 őzből 8 leadhatót,abból 6 másodosztályú ,ez MINUSZOS.Amilyen vendégek vannak,még komolyabbra vadra rá sem merném lövetni felét.Célba parádésak ,de ha lőni kell nem bír az idegeivel.A vadőr  nem hajlandó vadásztatni  xy ,és xz embert bikára ,mert mikor összehozza neki a helyzetet,akkor lábon lövi 80 méterről.Én meg nem tudom mit mondjak neki,miért nem jöhet,hogy meg ne sértődjön.Kinek hiányzik ez?Sértődjön meg aztán húzzon a f@szba ,boldogítson akit akar.
A volt vadászmesterünk nem egy csapatot hajtott el a kurv@ anyjába,én azért finomabb voltam eddig.
A tag felül a lesre ,és onnan veszi ki a jószágot,ahonnan még a legkevesebb esett ki,megvadássza a széleket is ,nem esik kétségbe ha nem lő,nincs lődühe ,lövési kényszere,mert van holnap is meg holnap után is.
A vendég nemegyszer dobol az ujjaival a lesen,mert már 30 perce ül potyára,tépegeti a kérget az akáclábról,és mindenféle jelét adja annak mennyire unatkozik,a tag,és a barát az  nem így tesz ,azzal jóízűen el lehet beszélgetni a lesen ,és ha lövünk is valamit az csak a korona.
A vadőrt nem kell félteni,hogy összetöri magát a munkában,viszont nem lőhet a vendég helyett,aki sokszor olyan balfasz ,hogy zavarnám el mindet. Egyszerűen nagyon sok nem tud uralkodni magán,mellettem volt olyan fickó ,aki a lábát rázta célzás közben,meg az egész lest.Volt olyan aki a bak pöcsét lőtte le 80 méterről,majd combon lötte ,és szemből hosszába nyakon be gerincen kegyelemlövésként.A bak értéke 150 eur volt a hús pedig leadhatatlan.Akkor 23ezerért lőtte a bakot.Annyiért meglövöm  én is,meg minden tag.Vicc.Rendszeresen jönnek csapatostul,és a vadőr mellett menni kell többünknek,akkor a tag elöl le vannak zárva területek,lehetőleg vendégenként 2 terület,mert neki lőni kell mindenképp ,lehetőleg kettőt,és keringjen az autó.
A tag nálunk listaárunk 60%-áért lövi a trófeás vadat,utóbőgésben ingyen a bikát bármekkora.
Tavaly 200 grammig ingyen lehetett lőni a bakot a tagnak,mert a vendég nem akart 150 eurért kicsi bakot lőni,viszont 18-at be kell mutatnunk.
Idén szépen levittem a törzsállományt,kevesebb öreg ,kevesebb középkorú bakot kértem,és több fiatalt,hogy a bakok had korosbodjanak.Érdekes,hogyha nincs más, jó a kisebb bak is nekik.

Nálunk a tag a gímtarvadat ingyen lőheti.A disznót ingyen lőheti,és mindet hazaviheti.A gímtarvadból 40 kg kompetenciát kap minden évben.
Kijövünk a pénzből 100.000.- a tagdíj.
Ha nem akarod érteni a matekot miért nem éri meg,és nem akarod felfogni hogy a tagság is szeretne vadászni tarvadra ,nem a vendéget lesni akkor nem érted meg,de nekünk így jobb,így is marad.
Nem arról van szó,hogy nem ér rá a vadőr,hanem hogy a szopás van sok vendéggel,tisztelet a kivételnek,és a 30 eur aprópénz,ha 2.osztályúra lövődik a vad,ha 3.osztály ,vagy leadhatatlan,akkor már MINUSZOS.Az őztarvad,ami filléres bevételt hoz, a tagság privilégiuma ,és a vendégeiké,ha nem alakul a darabszám ,akkor a legeslegvégső eset a bérvadász fogadása.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #20411 Dátum: 2018. Május 07. - 00:26:13 »

Kérdés, a vadőrt "lekötik" avagy elfoglaltságot adnak neki?
Mi a  faszomat értesz azon, hogy "nem éri meg"? Mit nem ér meg? A vendég kifizeti (vastagon) az üzemanyagot a vadőr meg nem a kocsmában ül vagy maszekol hanem bevételt hoz a társaságnak...
Ezek a "nem éri meg" dumák mindig azon alapulnak, hogy a vadőr valami kibaszott fontos dolgot csinál amit félbe kell hagynia a köcsög vendég miatt...
Hát nem. Nem csinál. Ellenben az a dolga, hogy vendégeket kísérve bevételt hozzon a társaságnak. Az pedig a szakmai hozzáértésén múlik, hogy azt a tarvadat úgy lövesse meg a vendéggel, hogy közben nem zavarja szét az egész területet.

Olasz csoport volt.
Hajnalban kimentünk velük.
Mindegyikkel még sötétben elfoglaltuk a lest ,és mikor megvirradt mindegyik lőtt őztarvadat,az egyikük kettőt,a másikak is lőhettek volna többet is,mert indultak volna Pirelli Pirschezni,de nem akartak többet lőni.A lesről láttuk ,hol vannak az őzek,nem lehetett 500 métert lőni,rácserkeltünk,lövés után felénk futottak,mikor megálltak lőtt mégegyet.A másikak lesről lőttek.
A vadászati iroda szerint ilyen pocsék vadászaton még nem vettek részt ,ezt állították ,a 9 órára egy picsával megérkező 4.olasz akart álló nap köröztetni velünk ,mert Szerbiában az úgy volt,és megmondta a vadászati irodásnak,hogy ebben az évszakban egész nap látni őzet.Természetesen nem engedtük meg neki.
A 4. olasz volt, aki délután autóból nagykegyesen kiszállva ráment kollégával az őzre aztán lőbotról  hosszába lőtte végig a sutát,amikor a felálló sutagidára adtak neki parancsot.Kollégával angolul meg is beszélték,nem lehetett félreértés.Mi voltunk a f@szok,mert elötte nap fantasztikusat nyulaztak,mi pedig ,hogy lövettünk ilyen módszerrel őzeket velük,hát elbasztuk a szórakozásukat.
Az álló napos területbejárás,VADZAKLATÁS ,fekvő,futó őzre lövöldözés lehetett volna nekik az álmaik netovábbja.Ide többet nem hoz az az iroda vendéget,most sem akartam,hogy jöjjenek,az elnökünk igéretet tett nekik.A végén az ár tekintetében is alkudozás lett,az irodának ezért a szemét vadásztatásért az olaszok nem akartak fizetni.

Annyi a negatívum,és annyira apró a pénz miatta,hogy nem tudsz meggyőzni.
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #20412 Dátum: 2018. Május 07. - 08:31:18 »

Olasz csoport volt.

Komolyan egy olasz csoport alapján hoztál ítéletet? Btw. már nagyon eltértünk a topic témájától.  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #20413 Dátum: 2018. Május 07. - 08:52:47 »



Annyi a negatívum,és annyira apró a pénz miatta,hogy nem tudsz meggyőzni.

Nem is akarlak meggyőzni. Ha Te a minimális negatív tapasztalat, a vendégvadászok selejtjének számító olaszok miatt ilyen sommás ítéletet hozol a bérvadászokról akkor úgy gondolom, jobb, ha csatlakozom azon klubhoz melynek tagjai szerint veled teljesen felesleges az értelmes vitával próbálkozni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20414 Dátum: 2018. Május 07. - 09:19:05 »

Kérdés, a vadőrt "lekötik" avagy elfoglaltságot adnak neki?
Mi a  faszomat értesz azon, hogy "nem éri meg"? Mit nem ér meg? A vendég kifizeti (vastagon) az üzemanyagot a vadőr meg nem a kocsmában ül vagy maszekol hanem bevételt hoz a társaságnak...
Ezek a "nem éri meg" dumák mindig azon alapulnak, hogy a vadőr valami kibaszott fontos dolgot csinál amit félbe kell hagynia a köcsög vendég miatt...
Hát nem. Nem csinál. Ellenben az a dolga, hogy vendégeket kísérve bevételt hozzon a társaságnak. Az pedig a szakmai hozzáértésén múlik, hogy azt a tarvadat úgy lövesse meg a vendéggel, hogy közben nem zavarja szét az egész területet.

Ez is igaz meg az ellenkezője is . Vadőr függő is meg azoktól is akik munkáltatói a vadőrnek . A régi társaságunknál a tagság mondhatni egyáltalán nem igényelte az őz suta vadászatát ( én is csak akkor lőttem ha már nagyon kellett .) Örültünk hogy jött néhány vendég , néha mesterlövészi tudással és még fizetett is azért amit mi nem csináltunk meg .  A témát ugye azért vetettem fel mert szerencsére még csak fikcióként él hogy erősen lecsökken a vaddisznó állomány és néhányan ezt úgy élik meg hogy vége is a vadászatnak - pedig nem . Az ASP a vaddisznón kívül más hazai vadat nem tizedel meg . Majd ahol úgy látja a tagság hogy ne a vendég és ne a hivatásos lője szarvas és őz tarvadat ott azon tagok akik megtalálják ebben is a vadászat szépségét izgalmát jól szórakozhatnak . Hogy a vadőr dolgát is érintsem - már több írásban kifejtettem hogy aki fizet az mondja meg mit csinál az alkalmazott . Ráadásul a vendég kísérése az un. "selejtezés" vagy tarvadazás még igencsak szakmai feladat is .  Tehát a tagság esetleg a vezetőség döntse el hogy fogad e vendéget vagy nem a vadőr meg ennek megfelelően végezze a dolgát .    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 [1361] 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: