Oldalak: 1 ... 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 [1346] 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2752259 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #20175 Dátum: 2018. Február 23. - 06:14:19 »

Urak, köszönöm!
Én is gratulálok minden elejtőnek!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20176 Dátum: 2018. Február 23. - 09:12:23 »

Úgy néz ki, hogy véget ért mifelénk a vendégjárás, ki is megyek és körbenézek
pár helyet, hogy mi a helyzet disznó fronton.
Igen megjött a kedvem egy jóféle, les-zsákba bújós éjszakai leskelődéshez Táncol
Hijjj de szép estém volt Igen
A terepi bejárás nyitott könyvként árulkodott a tegnapra virradó éjszaka, de inkább a hajnal történéseiről.
A hajnalban kezdődő erősebb havazás a régi nyomokat elfedte, de a pár órás jelzések egyértelműen mutatták, hogy hol-mi történt?
Van egy 10 ha körüli búzavetésünk, mellette kefe-sűrű akác sarj és galagonya tenger.
Tavaly kukorica volt, a szarvasok le is tomboltak belőle bő másfél hektárt bőgéskor.
A terület gazdája, fittyet hányva minden jószándékú figyelmeztetésemre, az aratás után kb. 3 nappal már be is vetette búzával a területet.
Ennek eredménye tegnap reggelre igen jól láthatóvá is vált.
A tavaly vadkáros területen kiváló minőségű aknamunka nyomai éktelenkedtek, bejárva a táblát legalább 5-6 disznó nyomait láttam,
a nyomok eltérő állapotából ítélve, igen sok időt töltöttek az alászántott és immár enyhén erjedő csövek felkutatásával.
17 órától éjfélig írtam be magam, de sajnos délutánra a szél igen megerősödött, így némileg halogattam az indulást.
Nyitott, fedetlen les van azon a földön, én meg a múlt héten az íjászok vadásztatása közben nagyon megfáztam, így próbálok kicsit vigyázni magamra.
(Nem hiányzik egy tüdőgyuszi, hamarosan kezdődik a vadkár-felmérési idény, a vadőri éhbért ki kell egészíteni, mert leapadtak a tartalékok és a család nem díjazza
a végtelenségig, hogy apának az a hobbija, hogy ő hivatásos vadász....a táppénz nem lehet opció)
Kicsivel 6 után értem a területre, az ordító, néha orkán erejű szélben egészen a föld széléig autózhattam, semmi sem hallhatta meg a kocsi hangját.
Becuccoltam a lesre, letakarítottam a befújt havat róla, és háttal a viharnak, lehajtott usankában és vagy 20 kiló kabátban és nadrágban megkezdtem az őrszolgálatot.
Jót mosolyogtam magamban, mikor az alattam lévő völgyben  megláttam fél 7-kor két egymáshoz közeledő fejlámpát, fogadni mertem volna rá, hogy így lesz....
Ugyan is a beíráskor láttam, hogy két vadásztárs már megelőzött, és a völgy alján lévő szórókra beiratkoztak már 15 órától.
Mikor mentem kifelé, a nyomuk már alig-alig látszott a hóval befújt úton, így valószínű, hogy korán ki is mentek.
De ebben az időben kint rostokolni a sötétedésig tartó 3 órán keresztül,.....hát nem egy megigéző erdőzúgás Ördög
Ki is fagytak szépen, és a legjobb, legesélyesebb vadászidő előtt dicstelen menekülés lett a szép reményű vadászat vége. Mondjuk még az is sokkal jobb, mint egy betegség. 
7 óra múlt éppen, mikor kissé alább hagyott a viharos szellő, elkezdtek itt is-ott is kisebb-nagyobb foltok megjelenni a behavazott tájon, amin igen messze elláttam.
Ugyan az apró, jégtűkből álló csapadék kissé opálosra tompította a láthatóságot, de mindenfelé nyulakat, őzeket lehetett felfedezni, majd fél 8 körül megláttam az első szarvasokat és dámokat is.
Csak a disznók nem akartak megjelenni a randevún, de vártam őket tovább, türelemmel..... és egyre több elhasznált papírzsepivel, mert "kriminális takonyszűrő idő" alakult újfent.
Visszaerősödött a szél, és sajnos irányt is változtatott, mert pont arra a sűrű galagonyás akácosra vitte a szagomat, ahonnan leginkább várhattam a kosztosokat.
De változtatni nem volt hová, így egy darabig (bízva a szerencsében) még kitartottam, majd 8 órakor elkezdtem összecihelődni.
Éppen álltam volna fel a deszkáról, mikor valami azt súgta, hogy "nézzél már balraaaa!!!!!" és én kelletlenül, de szófogadón balra néztem.
És ott állt tőlem kb. 40 méterre egy nagy disznó a hófehér paplanon. A szél meg szerintem a feje felett vitte el a szagomat, azért nem ugrott meg.
Mozdulni nem mertem, csak vártam, hogy mit fog tenni a nagy fekete sziluett?
Miután eldöntötte magában, hogy nincs ami veszélyeztessen vacsoráját, lassan turkálva megindult a vadkáros területrész irányába.
Én közben először is újból csőre töltöttem a 300-ast, majd keresőre váltva vizslattam a vendégemet.
Aki egy nagy, lógó hasú kocává avanzsált a 12x50-es látómező kristálytiszta képében.
A keresőt lassan puskára cseréltem és a sokat korholt Zeiss Terra vékony szálkeresztjével követtem a keresgélve vonuló, meg-megálló vadat.
Minden alkalommal, mikor megállt, suttogva oda szóltam neki, hogy "most megvagy" aztán nézegettem tovább addig, mag a jégtűk miatt elkezdtem megvakulni.
Akkor a puskát visszatettem a padra mellém és vártam tovább, bízva a többiek érkezésében is.
Az én kocám (mert képzeletben ugye "megvolt" Ördög) beállt a leginkább feldúlt terep közepére és kitartóan kutatta a csöveket, néha körbe kémlelve.
Már többször úgy gondoltam, hogy oda lövök mellé egyet, de valahogy mégsem volt szívem megzavarni a leendő kismamát vacsorájában.
Ezt jól is tettem, mert kicsivel 10 óra előtt, mint ha ágroppanás hangja szűrődött volna felém ugyan onnan, ahonnan őnagysága kiváltott.
Aztán meg is láttam a három sötét gombócot a ritkás akác-szélben, ahogyan közelítettek ugyan azon a váltón....és kicsit hátrébb egy sokkal nagyobbat!
A keresővel vallatva a fák közötti beláthatóbb foltokat, egy igen mokány kan alakja bontakozott ki a hátvéd személyében.
Az első süldő, vagy inkább kisebb kocácska már kiért a vetésre, aztán a második és a harmadik is, de őt még részben takarták az erdőszélről belógó ágak.
Ekkor a kan beérte az utolsó kocát (mert közben a szabad részen le tudtam rendesen vizitálni, hogy kikkel van dolgom, és egyívású kis koca volt mindhárom) és elkezdett neki udvarolni.
Ugyan elég sűrűn voltak a belógó gallyak, de a keresőt puskára cseréltem és vártam, hogy leküzdjék azt a pár métert, hogy aztán gorombán beavatkozhassak nevető harmadikként a légyottba...
Hát, nem sikerült. Legalább is a nevető fél nem én lettem.
Valószínűleg az történhetett, hogy a szél lenyomta valamelyest a szagomat és a már kint turkáló első két koca valamelyike megkapta az üzenetemet.
Mert csak azt láttam a céltávcsőben, hogy a két első visszavágtat a saját nyomán, elrohanva a szerelmesen ténfergők mellett.
Azok nem nagyon tudhatták, hogy miről is van szó, de ha már a többiek annyira siettek, ők is megfordultak és utánuk kocogtak.
A tőlük jó 150 méterre bent turkáló öreg koca mindebből semmit sem vett észre, még vagy negyed órát kint maradt, majd lesétált a völgybe, gondolom az ottani szórókat levizitálni.
11-ig bírtam még a fagyasztást, aztán lerecsegtem a lesről és siettem haza a forró teámhoz.
Habár lövés nem esett, de nagyon szép, kerek élménnyel gazdagodtam ismét.
Az imént meg felhívtam az egyik tagunkat, aki igen lelkesen segített, bármiről is volt szó év közben (les építés, áthelyezés, őz tarvad elejtés, takarmány beszerzés) és megkértem, hogy
üljön ki oda ma este, és tegyen próbát a kannal, vagy akár a kisebb kocák valamelyikével.
Utóbbiak egyikének elejtése esetén csak annyit kötöttem ki, hogy a nyúzásnál jelen szeretnék lenni, és igényt tartok a szalonnára, mert már rég ettem egy jó vaddisznó töpörtyűt Ördög
Ha neki sikerülne lőnie egy disznót, az nagyobb örömmel töltene el, mint ha én húznám meg a ravaszt Táncol
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #20177 Dátum: 2018. Február 23. - 09:20:44 »


Ha neki sikerülne lőnie egy disznót, az nagyobb örömmel töltene el, mint ha én húznám meg a ravaszt Táncol
Csabi!  Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20178 Dátum: 2018. Február 23. - 09:32:13 »

Hijjj de szép estém volt Igen


 Igen   Több az ilyen mint mikor megszólal a puska !     Emelem    Forralt bort nem vittél ?   Ördög   (De jól esne néha de hát nem az nem . )
Naplózva
m.ates
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #20179 Dátum: 2018. Február 23. - 09:44:05 »

Budapest, Hajógyári sziget...  Meglepődött https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155006014981114&set=a.10151044909581114.427244.690146113&type=3&theater
Naplózva
m.ates
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #20180 Dátum: 2018. Február 23. - 09:54:39 »

Kép az előző linkhez azoknak, akik nem regisztráltak a facebookra:
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20181 Dátum: 2018. Február 23. - 10:57:12 »

Kép az előző linkhez azoknak, akik nem regisztráltak a facebookra:

  Ezek mindenhol megélnek !   Igen
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #20182 Dátum: 2018. Február 23. - 17:01:33 »


 Druszám!  Emelem  Igen
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #20183 Dátum: 2018. Február 23. - 18:27:29 »


Habár lövés nem esett, de nagyon szép, kerek élménnyel gazdagodtam ismét.


 Taps Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20184 Dátum: 2018. Február 24. - 09:57:19 »

Az imént meg felhívtam az egyik tagunkat, aki igen lelkesen segített, bármiről is volt szó év közben (les építés, áthelyezés, őz tarvad elejtés, takarmány beszerzés) és megkértem, hogy
üljön ki oda ma este, és tegyen próbát a kannal, vagy akár a kisebb kocák valamelyikével.
Utóbbiak egyikének elejtése esetén csak annyit kötöttem ki, hogy a nyúzásnál jelen szeretnék lenni, és igényt tartok a szalonnára, mert már rég ettem egy jó vaddisznó töpörtyűt Ördög
Ha neki sikerülne lőnie egy disznót, az nagyobb örömmel töltene el, mint ha én húznám meg a ravaszt Táncol
Vadásztársam a fia kíséretében tegnap este szürkülettől 10-ig kitartott a helyszínen.
Meg is jött neki 4 disznó az előző esti 5-ből, ahogyan telefonon beszámolt "élőben" róluk, a kan másfelé vette útját.
Próbáltam erőst kapacitálni, hogy a kisebb kocák közül egyet csak "hajintson vakszemen", de ellen állt minden propagandának és kampányfogásnak Ördög
Hát, hogy lesz nekem így vaddisznótöpörtyűm? Vigyorog
Le a kalappal előtte, mert a hóesésben nem volt benne 100%-ig biztos, hogy melyik a nagy vemhes koca és melyikek a kisebb hajadonok, mivel a távolabbi fedett lest választotta
a gyerek miatt, nehogy átázzon a kiscsákó és f@szulás legyen otthon anyától és onnan a rossz láthatóság miatt már nem volt egyértelmű a helyzet.
Igaza is van, a disznók majd visszajönnek (vagy nem) de egy nehéz vemhes kocából foxi-méretű malacokat kiforgatni zsigereléskor.....szóval jól döntött Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #20185 Dátum: 2018. Február 24. - 11:12:11 »

Hát, hogy lesz nekem így vaddisznótöpörtyűm? Vigyorog

Lehet, hogy irigy kutya és nem akar adni a kucuból...  Ördög

Juteszembe... Nekem mikor lesz receptem?  Türelmetlen
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20186 Dátum: 2018. Február 24. - 15:29:02 »


Körbenéztem reggel !  Elő kell szedni hólepelt pékruhát  oszt meglátjuk .
Ba@nak a szórókra de még mindig van makk stb . bőven és felforgatták az erdőt . Leülök valahova a szálasba és vagy arra jönnek - vagy nem .  Vállat von   Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #20187 Dátum: 2018. Február 24. - 18:50:04 »

Körbenéztem reggel !  Elő kell szedni hólepelt pékruhát  oszt meglátjuk .
Ba@nak a szórókra de még mindig van makk stb . bőven és felforgatták az erdőt . Leülök valahova a szálasba és vagy arra jönnek - vagy nem .  Vállat von   Emelem

Na mi lett? Arra mentek-e?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20188 Dátum: 2018. Február 24. - 20:02:50 »

Juteszembe... Nekem mikor lesz receptem?  Türelmetlen
Ejnye már, azt a türelmetlen fajtáját!
Ha egy férfi megígér valamit, akkor be is tartja!
Teljesen felesleges félévente figyelmeztetni rá..... Ördög

Tessék benézni a tepsifülesbe.
És jó étvágyat!!!!
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #20189 Dátum: 2018. Február 24. - 20:10:13 »

Bittedanke!!!
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Oldalak: 1 ... 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 [1346] 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: