Oldalak: 1 ... 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 [1325] 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2751169 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #19860 Dátum: 2017. Október 11. - 17:07:15 »

Kedves Fórum- és Vadásztársak,

esett Tolnában egy bőven a magyar átlagon felüli kan és az országos viszonylatban méltán népszerű, hanem az egyetlen teljes körű Vadászfórumon azt olvashatja az ember, hogy minden egyéb előzetes információ nélkül (disznóról, emberről, technikáról..) fanyalgás kezdődik... Igen lehet, hogy az a mondat nem volt a legszerencsésebb a cikk végén, de én úgy vagyok vele, hogy inkább ilyen legyen, mint az "odab****am a g***nek, hogy rohadjon meg de q**a nehéz volt kihúzni ekkora a dögöt" stílusban szóljon róla... Eddig élete kanja (méretre biztos), ilyenkor elfoghatja az embert az a "pátoszos" hangulat... Az dobja rá az első követ, akinek mondjuk egy Lebenskeiler mellett nem jönnek elő hasonló gondolatok...
Plusz nem a hosszantartó vadászias cserkelés kerül előtérbe, hanem talán tiltott eszközzel sikerült... elképesztő. Még az lenne a hab a tortán, hogy valaki felismervén a közeli telepen ólban nevelt kezes kanit és elárulja, hogy amúgy Bélának hívták...
Persze értem én, hogy magyarok vagyunk és azt is, hogy véleményét mindenki szabadon kinyilváníthatja (nekem is van a gímes topikban nagy port kavart zalai? bikáról, de nem érzek késztetést, hogy az ügy teljes ismerte nélkül beleszóljak), csak ha mi ezen a színtéren is a fanyalgásra és a hibákra tudunk koncentrálni az nem vezet sok jóra.
Egy ilyen különleges disznó láttán, (mert ugye kijelenthetjük, hogy ha lehetnek is hasonló példányok hazánkban, ez méltán az volt) nekem az jut eszembe, hogy 'aztamindet de frankó kan, de jó lenne egy hasonlóval találkozni még ebben az életben... Nem tudom, hogy hány %-a jut a hazai vadászoknak a közelébe is a 2 mázsás álomhatárnak, nem hogy bőven fölé... Két társasággal arrébb vadászom, 100+ serte esik egy évben nálunk, talán 10évente néhány 150kg körüli került puskavégre... és ezeknek is monster boar-ként örültünk.
Nem gondolom, hogy az elejtő rászorulna az én védelmemre, a fentieket csak azért pendítettem meg, mert egyre inkább ez a hangulat kezd elterjedni a Fórumon és szerintem ennek aztán tényleg semmilyen haszna sincsen. Szakmai viták, vélemények ütközések, még ha parázs hangulatban is legalább szolgálnak valami effektív értékkel.
Helyi info alapján, a cikk pontosítására a kan zsigerelt súlya volt 215 kg. Igazi őszi-felhízott disznó volt, 6cm+ zsírréteggel.

Stefi, gratulálok a turkácshoz!  Igen

Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem

Köszönöm !  Tudod én azt tartom hogy egy kalapemelés , egy kis mustra , ha többen vagyunk akkor töret és gratuláció megjár minden vadnak és elejtőnek . Különleges alkalmakkor ( első bika , első ..... ez az , avatás , trófeás vad ajándékként való elejtése , társa vadászat terítéke , fizető vendég vadászatához a körítés , saját magunknak egy emlékezetes vadászat trófea stb. ) esetén a szépen díszített ravatal és a ceremónia megjár vadásznak és vadnak egyaránt. Ma már azért látni a világhálón és vadász újságokban is olyan tudósításokat mikor a 7,5 kilós majdnem mínusz pontos bika elejtését is hőstettként a világ egyik csodájaként széjjelkürtölik . Kicsit - mondom kicsit ezt a tudósítást is ebbe a sorba teszem . Egy környéken vadászunk veled és tényleg erre sajnos ritka a 150 kg körüli elejtett kan de azért Tolnában vagy még inkább kis Hazánkban már nem akkora durranás főleg 19 centis bicskákkal . És ha már pátosz ami hajazott a lenti idézetre akkor azt nem kell elferdíteni és illik pontosan idézni . Én közzéteszem az eredeti mondatot :

 „A hivatásos vadász Isten legszebb templomának, az erdőnek a papja, de egyben csendőre is annak".       Nemeskéri-Kiss Géza         Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #19861 Dátum: 2017. Október 11. - 19:59:42 »

Kedves Fórum- és Vadásztársak,

esett Tolnában egy bőven a magyar átlagon felüli kan és az országos viszonylatban méltán népszerű, hanem az egyetlen teljes körű Vadászfórumon azt olvashatja az ember, hogy minden egyéb előzetes információ nélkül (disznóról, emberről, technikáról..) fanyalgás kezdődik... Igen lehet, hogy az a mondat nem volt a legszerencsésebb a cikk végén, de én úgy vagyok vele, hogy inkább ilyen legyen, mint az "odab****am a g***nek, hogy rohadjon meg de q**a nehéz volt kihúzni ekkora a dögöt" stílusban szóljon róla... Eddig élete kanja (méretre biztos), ilyenkor elfoghatja az embert az a "pátoszos" hangulat... Az dobja rá az első követ, akinek mondjuk egy Lebenskeiler mellett nem jönnek elő hasonló gondolatok...
Plusz nem a hosszantartó vadászias cserkelés kerül előtérbe, hanem talán tiltott eszközzel sikerült... elképesztő. Még az lenne a hab a tortán, hogy valaki felismervén a közeli telepen ólban nevelt kezes kanit és elárulja, hogy amúgy Bélának hívták...
Persze értem én, hogy magyarok vagyunk és azt is, hogy véleményét mindenki szabadon kinyilváníthatja (nekem is van a gímes topikban nagy port kavart zalai? bikáról, de nem érzek késztetést, hogy az ügy teljes ismerte nélkül beleszóljak), csak ha mi ezen a színtéren is a fanyalgásra és a hibákra tudunk koncentrálni az nem vezet sok jóra.
Egy ilyen különleges disznó láttán, (mert ugye kijelenthetjük, hogy ha lehetnek is hasonló példányok hazánkban, ez méltán az volt) nekem az jut eszembe, hogy 'aztamindet de frankó kan, de jó lenne egy hasonlóval találkozni még ebben az életben... Nem tudom, hogy hány %-a jut a hazai vadászoknak a közelébe is a 2 mázsás álomhatárnak, nem hogy bőven fölé... Két társasággal arrébb vadászom, 100+ serte esik egy évben nálunk, talán 10évente néhány 150kg körüli került puskavégre... és ezeknek is monster boar-ként örültünk.
Nem gondolom, hogy az elejtő rászorulna az én védelmemre, a fentieket csak azért pendítettem meg, mert egyre inkább ez a hangulat kezd elterjedni a Fórumon és szerintem ennek aztán tényleg semmilyen haszna sincsen. Szakmai viták, vélemények ütközések, még ha parázs hangulatban is legalább szolgálnak valami effektív értékkel.
Helyi info alapján, a cikk pontosítására a kan zsigerelt súlya volt 215 kg. Igazi őszi-felhízott disznó volt, 6cm+ zsírréteggel.

Stefi, gratulálok a turkácshoz!  Igen

Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem
Elismerem,valahol igazad van. Az is elképzelhető,hogy eredetiben nem ilyen sután hangzott ez a mondat. (Újságíróskodtam deák koromban,tudom milyen egy riport,a netes beszámoló meg pláne.) Életem első cucuja mellett állt egy ilyen boarzilla. "K" nagy volt...Fórumtárs lőtte meg pár nappal később...már nem emlékszem a tömegére,de ilyesmi volt. Én kipecáztam mellőle a sütykőt ... barátom a haját tépte,hogy miér' ezt a kicsit lőtted? Csak... mert elsőnek az dukált.
A disznóról nem nyilatkoztam. Jó nagy. A jelenség ami körülveszi,már inkább szánandó. Gombaként nőnek a facebookos vadászoldalak,akik bulvárba oltanak minden szép pillanatot. Teljesítménykényszeres szenzációhajhász módra adnak hírt minden lényegtelen szarról. A megnyilvánulásom ennek az igyekezetnek szólt,nem az ismerőseidnek személyesen. A Nemeskéri idézetnek is van helye...ott a könyv lapjain,de semmiképp sem egy napiszar jellegű cikkecske végén...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #19862 Dátum: 2017. Október 11. - 20:56:58 »

Én kipecáztam mellőle a sütykőt ... barátom a haját tépte,hogy miér' ezt a kicsit lőtted? Csak... mert elsőnek az dukált.



 Emelem Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #19863 Dátum: 2017. Október 11. - 22:19:27 »

 

 Már jó ideje  próbáltam egy , a területünkön"garázdálkodó" nagy kant elejteni.
 Már többször láttam a kukorica tábla melletti tarlón turkálni, de valahogy  soha nem volt a megfelelő helyzet, hogy becserkeljem, illetve terítékre hozzam.
 Vagy a szélirány, vagy a látási viszonyok közbe szóltak.
 
Tegnap , eljött a nap amire vágytunk: Kukorica aratás!

 Körbe álltuk a  táblát, de sajnos rókán, és őzön kívül nem volt más a kukoricába.
 Én szóltam, hogy estére visszajövök, mire vadásztársaim  legyintettek, hogy nincs értelme.
 Én azért nem szoktam ilyen könnyen föladni, és kimentem  a tarlóra, ami szinte világította sötétben, igaz a közelben lévő vasút fényei ,  is segítségemre voltak.
  Épp hogy megálltam a tarlón már láttam is a nagy kant kijönni a patak parti gazosból a tarlóra, de mivel  épp felé fújt a szél,  vissza is fordult és eltűnt a bokrok között.
 Azért még maradtam tovább , hátha  kimerészkedik  ismét.
 15-20 perc elteltével egy hatalmas durranást hallottam, üveg , és műanyag alkatrészek csörgésével folytatódva, majd csend!
 Először arra gondoltam, hogy a közeli autópályán robbant szét egy kamion kereke, vagy, baleset történt.
 További sejtésekre már nem volt idő , mert egy róka jött elő, de nem jutott messzire , mert a 8x57 js  lőszer , ebben meggátolta.
  Kis idő elteltével hívott a hivatásos kolléga, hogy az autópálya fölötti fölüljárón elütöttek egy nagy kant, úgy 150 kg-os lehet.
 Ez valószínűleg az én kanom lehetett, ugyanis a hely , ahol elütötték ,mindössze 250 méterre  volt  tőlem.
 A jármű viszont  elhajtott a helyszínről, bár elég sok alkatrészt hagyott maga után. Gondolom valami sántított nála.
 A disznó viszont olyan súlyos sérüléseket szenvedett , hogy a helyszínen életét vesztette. Mind a négy lába, és bordái is eltörtek mindkét oldalon. Több mint 150 kg volt.
 Később viszont, amikor már a hold is előbújt a felhők mögül, észre vettem, hogy  egy magányos disznó  turkál a tarlón, de rossz szélirányban.
 Kb 1 órát kergetőztünk , mire terítékre sikerült  hozni a 70 kg körüli kis kant.
 Így végül is eredménnyel zárult az este!


 A mai kaland(amiben én sajnos nem vettem részt) egy 10 hektáros kukorica tábla vágásánál történt!
  A gondos gazda körbe villany pásztorozta a kukoricáját, disznókkal együtt!
   Ügyes!
11 disznót lőttek a kollégák a 10 hektáros táblában. A terítéknél készítettem néhány fotót.
Volt benne szőke is meg barna is!
 Emelem




Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #19864 Dátum: 2017. Október 12. - 07:31:36 »

 
  A gondos gazda körbe villany pásztorozta a kukoricáját, disznókkal együtt!
   Ügyes!


A gunyorosság helyett egy köszönjük szépen helyénvalóbb lenne, hiszen az általad fizetendő vadkárt igyekezett csökkenteni.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #19865 Dátum: 2017. Október 12. - 07:59:23 »

A gunyorosság helyett egy köszönjük szépen helyénvalóbb lenne, hiszen az általad fizetendő vadkárt igyekezett csökkenteni.
 
Hát igen Én nagyon szeretném az ilyen földtulajdonost.  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #19866 Dátum: 2017. Október 12. - 10:22:54 »

Kedves Fórum- és Vadásztársak,

esett Tolnában egy bőven a magyar átlagon felüli kan és az országos viszonylatban méltán népszerű, hanem az egyetlen teljes körű Vadászfórumon azt olvashatja az ember, hogy minden egyéb előzetes információ nélkül (disznóról, emberről, technikáról..) fanyalgás kezdődik... Igen lehet, hogy az a mondat nem volt a legszerencsésebb a cikk végén, de én úgy vagyok vele, hogy inkább ilyen legyen, mint az "odab****am a g***nek, hogy rohadjon meg de q**a nehéz volt kihúzni ekkora a dögöt" stílusban szóljon róla... Eddig élete kanja (méretre biztos), ilyenkor elfoghatja az embert az a "pátoszos" hangulat... Az dobja rá az első követ, akinek mondjuk egy Lebenskeiler mellett nem jönnek elő hasonló gondolatok...
Plusz nem a hosszantartó vadászias cserkelés kerül előtérbe, hanem talán tiltott eszközzel sikerült... elképesztő. Még az lenne a hab a tortán, hogy valaki felismervén a közeli telepen ólban nevelt kezes kanit és elárulja, hogy amúgy Bélának hívták...
Persze értem én, hogy magyarok vagyunk és azt is, hogy véleményét mindenki szabadon kinyilváníthatja (nekem is van a gímes topikban nagy port kavart zalai? bikáról, de nem érzek késztetést, hogy az ügy teljes ismerte nélkül beleszóljak), csak ha mi ezen a színtéren is a fanyalgásra és a hibákra tudunk koncentrálni az nem vezet sok jóra.
Egy ilyen különleges disznó láttán, (mert ugye kijelenthetjük, hogy ha lehetnek is hasonló példányok hazánkban, ez méltán az volt) nekem az jut eszembe, hogy 'aztamindet de frankó kan, de jó lenne egy hasonlóval találkozni még ebben az életben... Nem tudom, hogy hány %-a jut a hazai vadászoknak a közelébe is a 2 mázsás álomhatárnak, nem hogy bőven fölé... Két társasággal arrébb vadászom, 100+ serte esik egy évben nálunk, talán 10évente néhány 150kg körüli került puskavégre... és ezeknek is monster boar-ként örültünk.
Nem gondolom, hogy az elejtő rászorulna az én védelmemre, a fentieket csak azért pendítettem meg, mert egyre inkább ez a hangulat kezd elterjedni a Fórumon és szerintem ennek aztán tényleg semmilyen haszna sincsen. Szakmai viták, vélemények ütközések, még ha parázs hangulatban is legalább szolgálnak valami effektív értékkel.
Helyi info alapján, a cikk pontosítására a kan zsigerelt súlya volt 215 kg. Igazi őszi-felhízott disznó volt, 6cm+ zsírréteggel.

Stefi, gratulálok a turkácshoz!  Igen

Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem

Van igazság abban amit írsz. Én jeleztem is, hogy valószínűleg nekem van már üldözési mániám, mert túl sok xart látok magam körül. Ha nincs igazam bármikor elnézést kérek. Most is. Elnézést! És főképpen gratulálok a kanhoz,de méginkább az elejtés élményéhez,mert az életreszóló lehetettt. Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #19867 Dátum: 2017. Október 12. - 12:33:13 »

Kedves Fórum- és Vadásztársak,

esett Tolnában egy bőven a magyar átlagon felüli kan és az országos viszonylatban méltán népszerű, hanem az egyetlen teljes körű Vadászfórumon azt olvashatja az ember, hogy minden egyéb előzetes információ nélkül (disznóról, emberről, technikáról..) fanyalgás kezdődik... Igen lehet, hogy az a mondat nem volt a legszerencsésebb a cikk végén, de én úgy vagyok vele, hogy inkább ilyen legyen, mint az "odab****am a g***nek, hogy rohadjon meg de q**a nehéz volt kihúzni ekkora a dögöt" stílusban szóljon róla... Eddig élete kanja (méretre biztos), ilyenkor elfoghatja az embert az a "pátoszos" hangulat... Az dobja rá az első követ, akinek mondjuk egy Lebenskeiler mellett nem jönnek elő hasonló gondolatok...
Plusz nem a hosszantartó vadászias cserkelés kerül előtérbe, hanem talán tiltott eszközzel sikerült... elképesztő. Még az lenne a hab a tortán, hogy valaki felismervén a közeli telepen ólban nevelt kezes kanit és elárulja, hogy amúgy Bélának hívták...
Persze értem én, hogy magyarok vagyunk és azt is, hogy véleményét mindenki szabadon kinyilváníthatja (nekem is van a gímes topikban nagy port kavart zalai? bikáról, de nem érzek késztetést, hogy az ügy teljes ismerte nélkül beleszóljak), csak ha mi ezen a színtéren is a fanyalgásra és a hibákra tudunk koncentrálni az nem vezet sok jóra.
Egy ilyen különleges disznó láttán, (mert ugye kijelenthetjük, hogy ha lehetnek is hasonló példányok hazánkban, ez méltán az volt) nekem az jut eszembe, hogy 'aztamindet de frankó kan, de jó lenne egy hasonlóval találkozni még ebben az életben... Nem tudom, hogy hány %-a jut a hazai vadászoknak a közelébe is a 2 mázsás álomhatárnak, nem hogy bőven fölé... Két társasággal arrébb vadászom, 100+ serte esik egy évben nálunk, talán 10évente néhány 150kg körüli került puskavégre... és ezeknek is monster boar-ként örültünk.
Nem gondolom, hogy az elejtő rászorulna az én védelmemre, a fentieket csak azért pendítettem meg, mert egyre inkább ez a hangulat kezd elterjedni a Fórumon és szerintem ennek aztán tényleg semmilyen haszna sincsen. Szakmai viták, vélemények ütközések, még ha parázs hangulatban is legalább szolgálnak valami effektív értékkel.
Helyi info alapján, a cikk pontosítására a kan zsigerelt súlya volt 215 kg. Igazi őszi-felhízott disznó volt, 6cm+ zsírréteggel.

Stefi, gratulálok a turkácshoz!  Igen

Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem

Szia!
Nyilvánvaló, hogy nem bántó szándékkal fogalmazódtak meg a kapcsolódó gondolatok. Csak egy immár sajnos szokásos cikkre reagáltunk, ahol laikusok fogalmaznak meg rendszerint fogalmatlan dolgokat.
Nem kicsinyítve le az elejtő érdemeit és a nem mindennapi zsákmányt.  Szakmai kérdéseket, véleményütköztetéseket egy sajtócikkre nem lehet felfűzni. A disznó viszont komoly, mégha a kép nem is adja vissza. Igen
Üdv, H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #19868 Dátum: 2017. Október 12. - 13:43:32 »

FeCZo!
    Privát!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #19869 Dátum: 2017. Október 12. - 14:24:18 »

Kedves Fórum- és Vadásztársak,

esett Tolnában egy bőven a magyar átlagon felüli kan és az országos viszonylatban méltán népszerű, hanem az egyetlen teljes körű Vadászfórumon azt olvashatja az ember, hogy minden egyéb előzetes információ nélkül (disznóról, emberről, technikáról..) fanyalgás kezdődik... Igen lehet, hogy az a mondat nem volt a legszerencsésebb a cikk végén, de én úgy vagyok vele, hogy inkább ilyen legyen, mint az "odab****am a g***nek, hogy rohadjon meg de q**a nehéz volt kihúzni ekkora a dögöt" stílusban szóljon róla... Eddig élete kanja (méretre biztos), ilyenkor elfoghatja az embert az a "pátoszos" hangulat... Az dobja rá az első követ, akinek mondjuk egy Lebenskeiler mellett nem jönnek elő hasonló gondolatok...
Plusz nem a hosszantartó vadászias cserkelés kerül előtérbe, hanem talán tiltott eszközzel sikerült... elképesztő. Még az lenne a hab a tortán, hogy valaki felismervén a közeli telepen ólban nevelt kezes kanit és elárulja, hogy amúgy Bélának hívták...
Persze értem én, hogy magyarok vagyunk és azt is, hogy véleményét mindenki szabadon kinyilváníthatja (nekem is van a gímes topikban nagy port kavart zalai? bikáról, de nem érzek késztetést, hogy az ügy teljes ismerte nélkül beleszóljak), csak ha mi ezen a színtéren is a fanyalgásra és a hibákra tudunk koncentrálni az nem vezet sok jóra.
Egy ilyen különleges disznó láttán, (mert ugye kijelenthetjük, hogy ha lehetnek is hasonló példányok hazánkban, ez méltán az volt) nekem az jut eszembe, hogy 'aztamindet de frankó kan, de jó lenne egy hasonlóval találkozni még ebben az életben... Nem tudom, hogy hány %-a jut a hazai vadászoknak a közelébe is a 2 mázsás álomhatárnak, nem hogy bőven fölé... Két társasággal arrébb vadászom, 100+ serte esik egy évben nálunk, talán 10évente néhány 150kg körüli került puskavégre... és ezeknek is monster boar-ként örültünk.
Nem gondolom, hogy az elejtő rászorulna az én védelmemre, a fentieket csak azért pendítettem meg, mert egyre inkább ez a hangulat kezd elterjedni a Fórumon és szerintem ennek aztán tényleg semmilyen haszna sincsen. Szakmai viták, vélemények ütközések, még ha parázs hangulatban is legalább szolgálnak valami effektív értékkel.
Helyi info alapján, a cikk pontosítására a kan zsigerelt súlya volt 215 kg. Igazi őszi-felhízott disznó volt, 6cm+ zsírréteggel.

Stefi, gratulálok a turkácshoz!  Igen

Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem

Kedves Fecó!

Ha már önkéntes fogadatlan prókátora lettél egy képnek, egy írásban levő szerencsétlen mondatnak, esetleg még egy vadásznak is, és mindenki, aki hozzászólt, szép akkurátusan válaszolt neked, nagyrész gyenge, vagy erősebb „hátramenetet” nyomva, engedd meg akkor, hogy én is válaszoljak.

És azt se vedd rossz néven, hogy semmilyen „hátramenetet” nem szándékozok nyomni……
Ami engem illet, én csak egy szerintem nagyon giccses mondatot kritizáltam meg. Ezt viszont erősen tartom is! Ahogy elhallgattam, Bátya is tartja. (..független attól, hogy mondták-e vagy sem, de leírva le vagyon….)
Nem tudom, hogy ennek ellenpólusaként hogy keveredett ide az „odab****am a g***nek, hogy rohadjon meg de q**a nehéz volt kihúzni ekkora a dögöt” képzeletbeli szösszenet, de te biztosan tudod.
Egy biztos, valamivel több mint 25 év alatt sok vadásszal találkoztam, normálissal, bunkóval is, de egy kapitális elejtett vaddisznóról – kisebbről sem - sosem hallottam, hogy így beszéljenek. Senki nem beszélt így róla. Sajnálom, hogy te már ilyen fiatalon – bizonyosan negatív tapasztalataid alapján - erre tudsz főleg asszociálni vadászok stílusával kapcsolatban…..

Az, hogy egy tapasztalt vadásznak a vadnak megadandó tiszteletadásról kissé más véleménye van, mint a mit a képeken látott és ennek hangot is adott, pedig talán nem azért van, mert magyarok vagyunk, hanem, ha már arcát, nevét adta az elejtő a cikkhez, és egy ilyen általad elegánsan, trendi módon „Lebenskeiler”-nek titulált, az én számból „csak” élete kanjának nevezett volna óriási vadkannak lehetett volna elegánsabb környezetet biztosítani, ha már számára ez ennyire fontos, mint állítod. Ilyen vélemény megformálására talán joga van bárkinek……. (saját extra véleményem pedig az (nem rólad!), hogy a bélcsavarodás könnyeztesse opálossá az olyan trendi hitosztók ez eddig sólyomhoz hasonló éles látását, akik szerint nem is lehet minimum IGAZVADÁSZ az, aki legalább egy német műszóval, vagy kifejezéssel nem díszíti vadászattal kapcsolatos magyar nyelvű mondandóját….. és hogy ezeket a trendi gondolatokat ilyen sokan teszik a magukévá, az egyenesen siralmas…)

Az, hogy egy másik tapasztalt vadásznak az elkészült elegáns fényképek alapján nem tűnt akkorának az elejtett hatalmas tömegű vadkan, és ezt leírta….. tán ismét nem „magyar” vélemény… (mindazzal együtt, amit ebbe a szóba te beleértesz, vagy gondolsz)

Talán egy sarkosabb vélemény került megfogalmazásra, ami már annak megírásakor is tartalmazta a lehetséges üldözési mánia meglétét, tehát, ezzel direktor urunk nagyon bölcsen hagyott magának egy működő mentőkapszulát….
Valamint nyomott egy erős „R” betűt a képzeletbeli sebváltón.

Hát ennyi, kedves Fecó.

Ezt is csak azért mertem leírni, mert már találkoztunk, és egy nagyon rendes srácot ismertem meg benned, és így talán kisebb esélye van annak, hogy éjfélkor a wudubabám hátsó felét gyertyán forrósított tűvel szurkálja valami erre felbérelt raszta wuduvarázsló… Kacsint Ördög

Üdv,

 Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #19870 Dátum: 2017. Október 12. - 15:04:39 »

Kedves Fecó!

Ha már önkéntes fogadatlan prókátora lettél egy képnek, egy írásban levő szerencsétlen mondatnak, esetleg még egy vadásznak is, és mindenki, aki hozzászólt, szép akkurátusan válaszolt neked, nagyrész gyenge, vagy erősebb „hátramenetet” nyomva, engedd meg akkor, hogy én is válaszoljak.

És azt se vedd rossz néven, hogy semmilyen „hátramenetet” nem szándékozok nyomni……
Ami engem illet, én csak egy szerintem nagyon giccses mondatot kritizáltam meg. Ezt viszont erősen tartom is! Ahogy elhallgattam, Bátya is tartja. (..független attól, hogy mondták-e vagy sem, de leírva le vagyon….)
Nem tudom, hogy ennek ellenpólusaként hogy keveredett ide az „odab****am a g***nek, hogy rohadjon meg de q**a nehéz volt kihúzni ekkora a dögöt” képzeletbeli szösszenet, de te biztosan tudod.
Egy biztos, valamivel több mint 25 év alatt sok vadásszal találkoztam, normálissal, bunkóval is, de egy kapitális elejtett vaddisznóról – kisebbről sem - sosem hallottam, hogy így beszéljenek. Senki nem beszélt így róla. Sajnálom, hogy te már ilyen fiatalon – bizonyosan negatív tapasztalataid alapján - erre tudsz főleg asszociálni vadászok stílusával kapcsolatban…..

Az, hogy egy tapasztalt vadásznak a vadnak megadandó tiszteletadásról kissé más véleménye van, mint a mit a képeken látott és ennek hangot is adott, pedig talán nem azért van, mert magyarok vagyunk, hanem, ha már arcát, nevét adta az elejtő a cikkhez, és egy ilyen általad elegánsan, trendi módon „Lebenskeiler”-nek titulált, az én számból „csak” élete kanjának nevezett volna óriási vadkannak lehetett volna elegánsabb környezetet biztosítani, ha már számára ez ennyire fontos, mint állítod. Ilyen vélemény megformálására talán joga van bárkinek……. (saját extra véleményem pedig az (nem rólad!), hogy a bélcsavarodás könnyeztesse opálossá az olyan trendi hitosztók ez eddig sólyomhoz hasonló éles látását, akik szerint nem is lehet minimum IGAZVADÁSZ az, aki legalább egy német műszóval, vagy kifejezéssel nem díszíti vadászattal kapcsolatos magyar nyelvű mondandóját….. és hogy ezeket a trendi gondolatokat ilyen sokan teszik a magukévá, az egyenesen siralmas…)

Az, hogy egy másik tapasztalt vadásznak az elkészült elegáns fényképek alapján nem tűnt akkorának az elejtett hatalmas tömegű vadkan, és ezt leírta….. tán ismét nem „magyar” vélemény… (mindazzal együtt, amit ebbe a szóba te beleértesz, vagy gondolsz)

Talán egy sarkosabb vélemény került megfogalmazásra, ami már annak megírásakor is tartalmazta a lehetséges üldözési mánia meglétét, tehát, ezzel direktor urunk nagyon bölcsen hagyott magának egy működő mentőkapszulát….
Valamint nyomott egy erős „R” betűt a képzeletbeli sebváltón.

Hát ennyi, kedves Fecó.

Ezt is csak azért mertem leírni, mert már találkoztunk, és egy nagyon rendes srácot ismertem meg benned, és így talán kisebb esélye van annak, hogy éjfélkor a wudubabám hátsó felét gyertyán forrósított tűvel szurkálja valami erre felbérelt raszta wuduvarázsló… Kacsint Ördög

Üdv,

 Emelem


    Emelem Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #19871 Dátum: 2017. Október 12. - 15:59:35 »


Mondjuk én R betűt szokásomhoz híven nem nyomtam .  Ördög  Az egész cikk legsarkalatosabb pontja és elgondolkodtató   eleme  a vadász által mondott majdnem idézet ami nagyon rosszul sikerült.
Tegyük csak egymás mellé a két mondatot .  Fejvakarás Nekem azonnal ez a Nemeskéri idézet ugrott be ami miatt nem tudtam mellette elmenni . ( Nagyon "jereváni rádió" -ra sikeredett ) Hangsúlyozom hogy NEKEM ezzel a mondattal lépett a bögyömbe és olyan érzésem támadt mintha valami nagyon nagyot akarna mondani az alany (vagy a cikk írója) amit nem szeretek - az az a nagyot mondást .  Fejvakarás  Hozzáteszem azt is amit pedig én hallottam a környékről és még néhány helyről - főleg vaddisznós kertek környékéről. Az elejtés helyének szomszédságában van egy falu ami híres-hírhedt a határban lévő vaddisznók számáról . ( Lehet hogy csak híres volt) és ott tartott disznóhajtásokról . Valaki elmondta annak idején hogy volt ott egy (talán) vadászmester aki elég furmányosan hozzákeverte a vad sertés állományhoz a házit így azok jobban szaporodtak jobban bírják a zaklatást a stresszt . Egyesek szerint a kerti vaddisznókat is  így dúsítják ahol tudják mert egyébként nehezen tűrik a tömeget a bezártságot . Az elejtett disznó alkata viszonylag kicsi agyara is LEHET ilyen dolgok következménye. Az USA -ban elejtett gigantikus 5 mázsa körüli vaddisznóból is kimutatták hogy igen sok benne a Hampshire fajta genetikája .   Meglehet kövezni de sajnos nekem ilyen gondolataim támadtak .      Emelem
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #19872 Dátum: 2017. Október 12. - 17:54:19 »

A gunyorosság helyett egy köszönjük szépen helyénvalóbb lenne, hiszen az általad fizetendő vadkárt igyekezett csökkenteni.
 
Az a baj  Lajos Bácsi, hogy már akkor kerítette körbe, amikor megnőtt a kukorica, ráadásul olyan szinten el volt gazosodva , hogy őszintén én nem ismertem föl , hogy az kukorica ültetvény lenne.
 Ugyanakkor a mellette lévő, gondozott kukoricában, ( ami nem volt elkerítve) szinte  nulla vadkár.
 Mély tiszteletem minden gazdának ,aki tesz a vadkár ellen! Mert lehet azt szakszerűen is csinálni.
 A Jó Isten meg szereti a hülyéket , mert máskülönben  nem lenne belőlük ennyi.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #19873 Dátum: 2017. Október 12. - 21:54:53 »

Nem nyomok én rükvercet (német!😁) csak nem akartam,hogy Feczo azt gondolja,hogy irigység vezérel... Egyébként megkaptam a fórumtárstól az általam emlegetett /brutál nagy/ disznó terítékfotóját...így lett teljes az az emlék. Megnyugodtam,hogy vadászpályafutásom 3. lesvadászatán-elejtve közben első vaddisznómat-tényleg egy kifejezetten nagy testű kant engedtem el bántódás nélkül...s ezt azóta sem bánom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #19874 Dátum: 2017. Október 13. - 13:37:32 »

Kedves Fecó!

Ha már önkéntes fogadatlan prókátora lettél egy képnek, egy írásban levő szerencsétlen mondatnak, esetleg még egy vadásznak is, és mindenki, aki hozzászólt, szép akkurátusan válaszolt neked, nagyrész gyenge, vagy erősebb „hátramenetet” nyomva, engedd meg akkor, hogy én is válaszoljak.

És azt se vedd rossz néven, hogy semmilyen „hátramenetet” nem szándékozok nyomni……
Ami engem illet, én csak egy szerintem nagyon giccses mondatot kritizáltam meg. Ezt viszont erősen tartom is! Ahogy elhallgattam, Bátya is tartja. (..független attól, hogy mondták-e vagy sem, de leírva le vagyon….)
Nem tudom, hogy ennek ellenpólusaként hogy keveredett ide az „odab****am a g***nek, hogy rohadjon meg de q**a nehéz volt kihúzni ekkora a dögöt” képzeletbeli szösszenet, de te biztosan tudod.
Egy biztos, valamivel több mint 25 év alatt sok vadásszal találkoztam, normálissal, bunkóval is, de egy kapitális elejtett vaddisznóról – kisebbről sem - sosem hallottam, hogy így beszéljenek. Senki nem beszélt így róla. Sajnálom, hogy te már ilyen fiatalon – bizonyosan negatív tapasztalataid alapján - erre tudsz főleg asszociálni vadászok stílusával kapcsolatban…..

Az, hogy egy tapasztalt vadásznak a vadnak megadandó tiszteletadásról kissé más véleménye van, mint a mit a képeken látott és ennek hangot is adott, pedig talán nem azért van, mert magyarok vagyunk, hanem, ha már arcát, nevét adta az elejtő a cikkhez, és egy ilyen általad elegánsan, trendi módon „Lebenskeiler”-nek titulált, az én számból „csak” élete kanjának nevezett volna óriási vadkannak lehetett volna elegánsabb környezetet biztosítani, ha már számára ez ennyire fontos, mint állítod. Ilyen vélemény megformálására talán joga van bárkinek……. (saját extra véleményem pedig az (nem rólad!), hogy a bélcsavarodás könnyeztesse opálossá az olyan trendi hitosztók ez eddig sólyomhoz hasonló éles látását, akik szerint nem is lehet minimum IGAZVADÁSZ az, aki legalább egy német műszóval, vagy kifejezéssel nem díszíti vadászattal kapcsolatos magyar nyelvű mondandóját….. és hogy ezeket a trendi gondolatokat ilyen sokan teszik a magukévá, az egyenesen siralmas…)

Az, hogy egy másik tapasztalt vadásznak az elkészült elegáns fényképek alapján nem tűnt akkorának az elejtett hatalmas tömegű vadkan, és ezt leírta….. tán ismét nem „magyar” vélemény… (mindazzal együtt, amit ebbe a szóba te beleértesz, vagy gondolsz)

Talán egy sarkosabb vélemény került megfogalmazásra, ami már annak megírásakor is tartalmazta a lehetséges üldözési mánia meglétét, tehát, ezzel direktor urunk nagyon bölcsen hagyott magának egy működő mentőkapszulát….
Valamint nyomott egy erős „R” betűt a képzeletbeli sebváltón.

Hát ennyi, kedves Fecó.

Ezt is csak azért mertem leírni, mert már találkoztunk, és egy nagyon rendes srácot ismertem meg benned, és így talán kisebb esélye van annak, hogy éjfélkor a wudubabám hátsó felét gyertyán forrósított tűvel szurkálja valami erre felbérelt raszta wuduvarázsló… Kacsint Ördög

Üdv,

 Emelem

Kedves Attila!

Mindig élmény látni a kommunikációs profizmusod, most is megcsillantottad.  Ördög  Valahonnan éreztem, hogy egy valódi mély választ fogsz írni.
Ha megengeded, anélkül, hogy untatni szeretném a vaddisznós topik olvasóit, pár konkrétummal viszontválaszra kérnék szót, de csakis azért mert személyesen megszólítottál:

1. Nem szeretnék én lenni önkéntes prókátora, fogadatlan meg pláne, semminek és senkinek, az elejtőt nem is ismerem, csak néhány tagot a társaságból.
2. Noha tettem pár idézetet a mondandóm elé, nem volt célom személyeskedni és egyáltalán nem vártam senkitől "hátramenetet".
3. Őszinte örömmel hallom, hogy Te még nem hallottál hasonló mondatot, amit valóban szándékosan túlozva, "ellenpólusként" hoztam. Én hallottam, hála az égnek nem a környezetemből. Sajnos mindig lesz puskásember, ezt tudod Te nagyon jól...
4. Természetesen mindenkinek joga van bármilyen véleményének megfogalmazására, pláne egy Fórumon...
5. A hazánkban jelenleg gyakorolt vadászati kultúra és annak kapcsolata a német tradíciókkal megkérdőjelezhetetlen. Egy kis párhuzamot hoznék az előző pontban említett dologgal: Te még nem hallottál ilyen alávaló mondatot vadásztól (megjegyzem vadásztól! még én sem), én pedig nem hallottam magam körül egy német műszót sem túltolva, giccsként használva. Azt hiszem, ha mi ebben a kultúrában váltunk-lettük vadászok, igenis megtartható néhány alap kifejezés, amivel némi tisztelettel adózhatunk annak a világnak, ahol ezeket az alapokat lefektették. Azt is hozzáteszem, hogy mi Édesapámmal a mai napig az egymás közötti gratulációnál a Waidmannsheil-Waidmannsdank -ot használjuk, kisgyerek korom óta. Sohasem volt majomkodás, végképp nem trendi... Mondom ezt persze Tolna megyéből ahol azt hiszem nem kell bemutatni a sváb gyökereket. Nálunk ez marad is és úgy érzem ezzel együtt még a magyarságtudatunk is a helyén van.

Összegezve még egyszer, az ezt megelőző hozzászólásommal mindösszesen arra szerettem volna rávilágítani, minden szentimentalizmust igyekezve mellőzni, hogy először örülhetnénk a hazai vadászok sikereinek és ne fanyalgást lásson a Fórumra betévedő érdeklődő. Persze fogalmazzuk meg a szemet szúró nem helyén való dolgokat, de az apró részletekig menő kritikát lehet jobb lenne meghagyni a "Puzsér Robiknak...

Csak ennyi, Attila.  Wave

Apropó, mit hallotok kint 'Disznóéknál'? Tegnap este már egy rendes konda visítozva, itt-ott nyekeregve vonatozott el mellettem a bozótban...  :Mosolyog

Vadászüdv:
FeCZo  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Oldalak: 1 ... 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 [1325] 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: