Oldalak: 1 ... 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 [1316] 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2745853 alkalommal)
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #19725 Dátum: 2017. Július 18. - 09:37:42 »

"Tilos továbbá bármilyen elektronikus éjjellátó készülék, vagy hőkamera használata, ..." 

Ez a szituáció hasonlít a székely bácsi esetére, mikor a vonaton ül (üres) pipával a szájában, a kalauz meg jön, hogy ez egy nemdohányzó kocsi, minek van a pipa a szájában, erre az öreg: "csizma is van a lábamon, még sem járok..."  Vigyorog

magyarán pont ezért nem ér fabatkát sem a vadászati törvény vonatkozó passzusa, mert az elkövető egy mozdulattal elrakja a szerkezetét a táskába, onnantól kezdve próbálja bárki bizonyítani (akár bíróságon) hogy ő azt használta... (mert nyilván csak a valamelyik rokon felejtette véletlenül a hátizsákban)

a "használat" helyett a "vadászterületei történő birtoklását" kellene szerepeltetni azzal a kikötéssel, hogy az illetékes IB-tag, vadőr stb. a ruházatot/hátizsákot/gépjárművet is átvizsgálhatja, de annak meg a végrehajtása tűnik életszerűtlennek...

 Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #19726 Dátum: 2017. Július 18. - 09:49:04 »



magyarán pont ezért nem ér fabatkát sem a vadászati törvény vonatkozó passzusa, mert az elkövető egy mozdulattal elrakja a szerkezetét a táskába, onnantól kezdve próbálja bárki bizonyítani (akár bíróságon) hogy ő azt használta... (mert nyilván csak a valamelyik rokon felejtette véletlenül a hátizsákban)


Azért ebben a tekintetben már javult a helyzet:

Vhr. 75/A.
(2) A Vtv. 71. § (1) bekezdés 2. pontja alkalmazásában a vadászat rendje megsértésének minősül a Vtv. 37/A. § (1) bekezdés 11. pontjában meghatározott tiltott vadászati eszköz vadászaton történő birtoklása is.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #19727 Dátum: 2017. Július 18. - 10:06:45 »

Na ne basszunk kocsin, mert ráz!  Vigyorog

"Nem baszunk szekéren mert dadogós lesz a gyerek..."
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #19728 Dátum: 2017. Július 18. - 11:03:48 »

Emelem

Azért egy valamit nem ártana tisztán látni.
Ha megcsípünk egy vadásztársat infrával, aztán etikátlan vadászat címén a közgyűlés kivágja, akkor neki kell évekig bíróságra járni keresni az igazát, nem nekünk.  A végső bírósági döntéstől függetlenül. Ja és neki kell bizonyítania, hogy a kizárása jogsértő volt.
Nekem - ha lenne infrám - ez elég visszatartó erő lenne a használat ellen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #19729 Dátum: 2017. Július 18. - 12:11:58 »

"etikátlan vadászat címén a közgyűlés kivágja, akkor neki kell évekig bíróságra járni keresni az igazát, nem nekünk.  A végső bírósági döntéstől függetlenül. "

ebben tökéletesen igazad van, de erre nálunk már volt példa, azóta is "élvezzük" a delikvens társaságát, mivel meg is nyerte a pert, és egyáltalán nem zavarja, hogy őt nem látják szívesen... sőt!

viszont ilyenről még nem hallottam:
"megcsípünk egy vadásztársat infrával,aztán etikátlan vadászat címén a közgyűlés kivágja" (fennntartom, hogy lehet hogy csak az én figyelmemet kerülik el az ilyen hírek)

Emellett sajnos az a gyanúm, hogy nem a hozzánk hasonló mentalitással bíró vadásztársak használják ezeket az eszközöket, hanem akik egyébként sem riadnak vissza némi tisztességtelenségtől, és nem félnek a lebukástól, illetve amúgy is az a hozzáállásuk, hogy akár ki nem mondott megfélemlítéssel/barátságátságra/régi ismeretséget való apellálással vagy hivatkozással majd elintézik a dolgot. Persze ahol egy embert már kívágnak a társaságból, mint a macskát faluhelyen, ott ennek valószínűleg van visszatartó ereje, de sokszor éppen a fejétől bűzlik a hal, és nehéz elképzelni, hogy pl az elnökhöz odatotyog a vadőr(akár egy IB-taggal karöltve) a területen éjfélkor, hogy akkor elnökbajtárs leszel szíves kiönteni ide a lesdeszkára a hátizsákod tartalmát...

 Ettől függetlenül nekem az a véleményem, hogy jól tettétek, hogy az idézett szöveget belefoglaltátok a háziszabályzatba.


Pyrus, ezt a módosítást nem ismertem, köszönöm, hogy beidézted. Üdvözlendő változtatás.

 Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #19730 Dátum: 2017. Július 21. - 22:28:50 »

Na ne basszunk kocsin, mert ráz!  Vigyorog
Szépen néznénk ki, ha nem mernék odamenni bárkihez, bármikor a területen.

Próbáld ezt ki nálunk. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #19731 Dátum: 2017. Július 21. - 23:08:03 »

Csak halkan jegyzem meg, ha tiltott vadászati módon kapják el, akkor sanszos hogy röpül a vadászjegy, ezzel a fegyvertartási, és így sanszos, hogy az egyesületi tagság is, mivel az alapszabályban rögzítve szokott lenni többnyire, hogy a tagnak érvényes vadászjeggyel kell rendelkeznie...
Ha ezen feltételeknek nem felel meg, akkor mehet az bíróságra, sokat nem tehet....

vagy tévedek????



Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #19732 Dátum: 2017. Július 22. - 03:15:19 »

Csak halkan jegyzem meg, ha tiltott vadászati módon kapják el, akkor sanszos hogy röpül a vadászjegy, ezzel a fegyvertartási, és így sanszos, hogy az egyesületi tagság is, mivel az alapszabályban rögzítve szokott lenni többnyire, hogy a tagnak érvényes vadászjeggyel kell rendelkeznie...
Ha ezen feltételeknek nem felel meg, akkor mehet az bíróságra, sokat nem tehet....

vagy tévedek????




Szerintem nem tévedsz, de a hivatásos ha közvetetten is, de a vezetőségtől kapja a fizetését, amiből a családot el kell tartani...Namármost ha már a vezetőség is hitványkodik, akkor el lehet dönteni, hogy rajtakapod, vagy eltartod a családot.
Sajnos
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #19733 Dátum: 2017. Július 27. - 10:39:19 »

Anna napi kan

A múltkor hallott sakálok üvöltése vezetett ismét a töltés parti lesre. Hátha valamelyiket sikerül már elejteni. Többen is hallották őket, itt vannak, de idáig még valahogy mindig megúszták.
Üresedik a határ. Jobbra a lestől  a feltárcsázott gabona- tarló fogad, előttem a töltés, azon túl a Rába hullámtere ártéri erdővel. Mögöttem egy lombos erdősáv, balra tőlem pedig a kukoricaföld  képe fogad.
Fél 8 körül már távcsövezek. Nyulak szárítkoznak így eső után a töltés tetején, még a rágással is óvatosak, csakis ott csipegetnek a töltésen,  nem akarnak még vizesebbek lenni:-)!
Balra eltekintve egy középkorú villás bak kergeti sutáját, hol átszaladnak a töltésen, hol vissza. A suta még nem adja magát. Bő húsz percig a szemeim előtt játszanak.
Negyed 9kor egy kék vércse száll le az ártér egyik lábon száradt fájára. Nincs túl messze, 140m-ről figyel. Úgy, ahogy én is. Ilyennel mostanában nem is találkoztam.
Lebukott a nap, lassan de fokozatosan fogynak a fények. Jó itt ülni is várni. Megfigyelni a csodát, a természet szépségeit, növényeket, állatokat. Most éppen egy gyönyörű szarvasbogarat, ahogy  a magasles deszkájáról szárnyra kap. Hiszen a megfigyeléseivel is egyre rafináltabb lesz a Vadász…
Az ártéri erdőből őz riaszt, távol van, mégis éberebben hallgatózok, s távcsövezek.
Törik az ág, közeledik a vad. Majd csend, bizonyára megállhatott. A zaj alapján egyedül lehet.
Majd disznó röfögés és fújás, szemben az ártérből és ismét csend.
Hova lett? Mi történhetett??
A szelem jó, puska már a kézben és a keresővel pásztázom a tájat. Jó még mindig a lő világ, így este fél 10 előtt.
B@sszus!!! Balra tőlem 150m-re a töltés tetején keresztben áll a disznó! Szép! Jól elsunnyogott tőlem a túloldalon. A töltés part szerencsémre le van kaszálva. Nem látok mást, csak ezt a szép, formás, fekete testű disznót.  Egyedül!
Nyugodtan szimatol, a piros pont a lapockáján pihen. Óvatosan ereszkedik a töltésen lefele a hőn áhított kukoricásba. Amint megállt a töltés alján, az útjára is engedtem a 7x64 Norma Oryx-t. A megnyugtató dübbenésre ugyan várni kellett, de szerencsémre nem maradt el:-)! Mint már oly sokszor, most is tette a dolgát a Steyr. A disznó tűzbe rogyott.
Amint ismét láttam a keresővel nyugtáztam, hogy a disznó mozdulatlanul fekszik. Este 21.26kor.
Lőtáv 150m, a tavalyi kan zsigerelt súlya 66kg.
Vártam a csodát, figyeltem, hallgatóztam, s Diána nekem szánta ezt a szép kis kant. Jó beleszagolni még most is a tenyerembe, jó ez az illat:-)! Talán legközelebb majd egy sakált is elém vezet?! Hejj, de szép is a Vadászat:-)!
Tisztelet a vadnak & zúgjon neki az erdő odaát!


Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Phasant001
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


vadász


« Új üzenet #19734 Dátum: 2017. Július 27. - 10:46:43 »

Anna napi kan

A múltkor hallott sakálok üvöltése vezetett ismét a töltés parti lesre. Hátha valamelyiket sikerül már elejteni. Többen is hallották őket, itt vannak, de idáig még valahogy mindig megúszták.
Üresedik a határ. Jobbra a lestől  a feltárcsázott gabona- tarló fogad, előttem a töltés, azon túl a Rába hullámtere ártéri erdővel. Mögöttem egy lombos erdősáv, balra tőlem pedig a kukoricaföld  képe fogad.
Fél 8 körül már távcsövezek. Nyulak szárítkoznak így eső után a töltés tetején, még a rágással is óvatosak, csakis ott csipegetnek a töltésen,  nem akarnak még vizesebbek lenni:-)!
Balra eltekintve egy középkorú villás bak kergeti sutáját, hol átszaladnak a töltésen, hol vissza. A suta még nem adja magát. Bő húsz percig a szemeim előtt játszanak.
Negyed 9kor egy kék vércse száll le az ártér egyik lábon száradt fájára. Nincs túl messze, 140m-ről figyel. Úgy, ahogy én is. Ilyennel mostanában nem is találkoztam.
Lebukott a nap, lassan de fokozatosan fogynak a fények. Jó itt ülni is várni. Megfigyelni a csodát, a természet szépségeit, növényeket, állatokat. Most éppen egy gyönyörű szarvasbogarat, ahogy  a magasles deszkájáról szárnyra kap. Hiszen a megfigyeléseivel is egyre rafináltabb lesz a Vadász…
Az ártéri erdőből őz riaszt, távol van, mégis éberebben hallgatózok, s távcsövezek.
Törik az ág, közeledik a vad. Majd csend, bizonyára megállhatott. A zaj alapján egyedül lehet.
Majd disznó röfögés és fújás, szemben az ártérből és ismét csend.
Hova lett? Mi történhetett??
A szelem jó, puska már a kézben és a keresővel pásztázom a tájat. Jó még mindig a lő világ, így este fél 10 előtt.
B@sszus!!! Balra tőlem 150m-re a töltés tetején keresztben áll a disznó! Szép! Jól elsunnyogott tőlem a túloldalon. A töltés part szerencsémre le van kaszálva. Nem látok mást, csak ezt a szép, formás, fekete testű disznót.  Egyedül!
Nyugodtan szimatol, a piros pont a lapockáján pihen. Óvatosan ereszkedik a töltésen lefele a hőn áhított kukoricásba. Amint megállt a töltés alján, az útjára is engedtem a 7x64 Norma Oryx-t. A megnyugtató dübbenésre ugyan várni kellett, de szerencsémre nem maradt el:-)! Mint már oly sokszor, most is tette a dolgát a Steyr. A disznó tűzbe rogyott.
Amint ismét láttam a keresővel nyugtáztam, hogy a disznó mozdulatlanul fekszik. Este 21.26kor.
Lőtáv 150m, a tavalyi kan zsigerelt súlya 66kg.
Vártam a csodát, figyeltem, hallgatóztam, s Diána nekem szánta ezt a szép kis kant. Jó beleszagolni még most is a tenyerembe, jó ez az illat:-)! Talán legközelebb majd egy sakált is elém vezet?! Hejj, de szép is a Vadászat:-)!
Tisztelet a vadnak & zúgjon neki az erdő odaát.

Gratulálok a vadászélményhez! Nagyon sok ilyen szép vadat! Gyönyörű disznó! Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 27. - 10:54:53 írta Voldi » Naplózva

Mértékkel fiam, csak mértékkel.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #19735 Dátum: 2017. Július 27. - 11:10:25 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #19736 Dátum: 2017. Július 27. - 13:19:46 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #19737 Dátum: 2017. Július 27. - 16:07:03 »

Gratulálok!  Emelem Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #19738 Dátum: 2017. Július 29. - 12:11:57 »

Nagyon szépen köszönöm Koccint
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #19739 Dátum: 2017. Július 30. - 21:11:01 »

Őzbakra vártam Ő jött ki a tarvágásra este hétkor, napsütésben.

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 [1316] 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: