Oldalak: 1 ... 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 [1310] 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2752926 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #19635 Dátum: 2017. Június 13. - 21:58:32 »

Nos ha ez működött a hetvenes évek elején, miért nem tud működni most?

Nem tudom, Ukrajnában mi a helyzet, de a magunkéra azt mondhatom, hogy a hetvenes évek eleje egy teljesen más világ volt.
Az akkori helyzetet nem lehet a mostanival összehasonlítani.
Teljesen más értékrend, más gazdasági környezet, más motiváció, más árarányok.
A hetvenes évek vadlétszámából, vadkár mértékéből most rövid időn belül "polgárháború" lenne.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #19636 Dátum: 2017. Június 14. - 16:56:27 »




A picr.de egyszerűbb!

« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 14. - 17:07:48 írta Voldi » Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #19637 Dátum: 2017. Június 14. - 17:40:50 »



Igen Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 14. - 17:58:46 írta Sakac » Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #19638 Dátum: 2017. Június 15. - 13:43:56 »

Üdv a Vadásztársaknak!

Nagyvonalakba leírnám a történetet, aminek a fenti képen látható disznó a főszereplője.

Az ominózus napon, kicsit feldúltan érkeztem ki a területre, olyan nyolc óra magasságában. Gondoltam jót fog tenni munka és az asszony szónoklatai után ( " minek kell már megint menni " ) egy kis friss levegő, mint mindíg. Egy 5-600 méter cserkelgettem a kiszemelt les felé ami egy kukorica tábla mellet állt. Utamon egy őzbak és róka kölykök látványa örvendeztett. A lest elfoglalva kényelmesen elhelyezkedtem, majd elővettem a zsebembe lapuló nyúlsípot, amit nem rég kaptam, és rázendítettem.
Annyira magával ragadott a rokahívás, hogy mióta megkaptam azóta nem múlik el olyan alkalom, hogy ne fújjak bele egy párat. Eredményképp csak annyit, hogy már három koma bánta eddig, közüllük az egyik épp a most íródott történet egyik föőszereplője. Szóval ott jártam, hogy sipolgattam serényen mikor neszeket hallok a les alól. Kinézek a leskosárból és mit látnak szemeim, egy róka.
Nyúltam is a puskáért, majd mikor megfelelően eltávolodott  a lestől rácincogtam, erre megállt és lőttem.
A lövést egy nagy porfelhő követte, azt pedig egy a felhőből menekülő róka, vissza abba az irányba emerről jött. Újratöltök, majd meglepődve a történteken kapkodva próbálom a száleresztel utólérni a menekülő rókát. Mikor utolértem cincogtam egy jó nagyot, amire a koma ismét megtorpant, vesztére.
Újabb lövés kavart porfelhőt, de itt történet már nem tartogatott meglepetést.
A lövedék most odament ahová szántam. A vad birtokbavételét követően viszzaültem a lesre és hosszasan elemezgettem magamba a bravúrosan elhibázott első lövésem. Arra jutottam, hogy bal...sz voltam kapkodtam, belerántottam. Miután leülepedtek a történtek és már csak a természet hangjaira koncentráltam, egyszer csak a tőlem jobbra lévő lucernatábla iányából, amit épp a napokba kaszáltak le, furcsa hang üti meg a fülem. Mintha valaki a levegővételell köszködött volna. Keresőt kézbe véve elkezdtem pásztázni a lucernát. Egyszercsak megakad a szemem egy mozgásban lévő fekete folton. Garatbagócsos őzre gyanakodtam a hangok miatt, de pillanatok alatt ráeszméltem a körvonalai és mozgásának tempója, dinamikája alapján, hogy disznó. A távolság az észlelés pillanatába bő kétszáz méter volt és rohamosan fogyott. Mivel a szelem rossz volt hamar lepattantam a lesről és elkezdtem sietve lopni a távolságot, bízva abban, hogy lőtávolba érek az előtt mielőtt a disznó szél alá kerülhetne.
A disznó folyamatosan jelezte helyzetét a fura és hangos levegővételével. Mikor már gyanúsan hangos volt megálltam és elkezdtem keresni a távcsővel. Hamar megtaláltam, majd gyors bírálatot követően kannak itéltem. Céltávcsőre váltotam a keresőt, majd mikor abban is megtaláltam a célt, útjára indítottam a 8x57-es 12,7 gr-os Alaskát. A lövést a becsapódás lágy puffanó hangja követte, majd némaság lett úrrá mindenen. Visszasétáltam a leshez összepakoltam majd lámpával a kézbe indultam a rálövés helyére, ahol diszóm még rúgott egy utolsót, majd elcsendesedett. A lövés a nyaki gerincet érte. Végezetül helyére került az utolsó falat és a sebtöret is. Ez volt a idény első disznója számomra.

Tisztelet a Vadnak, Üdv a Vadásznak. Emelem

Érdekességként annyit még elmondanék, hogy zsigerelésnél a jobb oldali vesepecsényével összenőtt kézilabda nagyságú kemény gennygóc volt. Nem tudni, hogy mitől, de mintha egy heg lett volna látható a bőrén azon a tájékon. Lehet fájhatott is neki ezért adta ki azokat a furcsa hangokat. Le is volt soványodva.


 
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #19639 Dátum: 2017. Június 15. - 13:59:39 »

Üdv a Vadásztársaknak!

Nagyvonalakba leírnám a történetet, aminek a fenti képen látható disznó a főszereplője.

Az ominózus napon, kicsit feldúltan érkeztem ki a területre, olyan nyolc óra magasságában. Gondoltam jót fog tenni munka és az asszony szónoklatai után ( " minek kell már megint menni " ) egy kis friss levegő, mint mindíg. Egy 5-600 méter cserkelgettem a kiszemelt les felé ami egy kukorica tábla mellet állt. Utamon egy őzbak és róka kölykök látványa örvendeztett. A lest elfoglalva kényelmesen elhelyezkedtem, majd elővettem a zsebembe lapuló nyúlsípot, amit nem rég kaptam, és rázendítettem.
Annyira magával ragadott a rokahívás, hogy mióta megkaptam azóta nem múlik el olyan alkalom, hogy ne fújjak bele egy párat. Eredményképp csak annyit, hogy már három koma bánta eddig, közüllük az egyik épp a most íródott történet egyik föőszereplője. Szóval ott jártam, hogy sipolgattam serényen mikor neszeket hallok a les alól. Kinézek a leskosárból és mit látnak szemeim, egy róka.
Nyúltam is a puskáért, majd mikor megfelelően eltávolodott  a lestől rácincogtam, erre megállt és lőttem.
A lövést egy nagy porfelhő követte, azt pedig egy a felhőből menekülő róka, vissza abba az irányba emerről jött. Újratöltök, majd meglepődve a történteken kapkodva próbálom a száleresztel utólérni a menekülő rókát. Mikor utolértem cincogtam egy jó nagyot, amire a koma ismét megtorpant, vesztére.
Újabb lövés kavart porfelhőt, de itt történet már nem tartogatott meglepetést.
A lövedék most odament ahová szántam. A vad birtokbavételét követően viszzaültem a lesre és hosszasan elemezgettem magamba a bravúrosan elhibázott első lövésem. Arra jutottam, hogy bal...sz voltam kapkodtam, belerántottam. Miután leülepedtek a történtek és már csak a természet hangjaira koncentráltam, egyszer csak a tőlem jobbra lévő lucernatábla iányából, amit épp a napokba kaszáltak le, furcsa hang üti meg a fülem. Mintha valaki a levegővételell köszködött volna. Keresőt kézbe véve elkezdtem pásztázni a lucernát. Egyszercsak megakad a szemem egy mozgásban lévő fekete folton. Garatbagócsos őzre gyanakodtam a hangok miatt, de pillanatok alatt ráeszméltem a körvonalai és mozgásának tempója, dinamikája alapján, hogy disznó. A távolság az észlelés pillanatába bő kétszáz méter volt és rohamosan fogyott. Mivel a szelem rossz volt hamar lepattantam a lesről és elkezdtem sietve lopni a távolságot, bízva abban, hogy lőtávolba érek az előtt mielőtt a disznó szél alá kerülhetne.
A disznó folyamatosan jelezte helyzetét a fura és hangos levegővételével. Mikor már gyanúsan hangos volt megálltam és elkezdtem keresni a távcsővel. Hamar megtaláltam, majd gyors bírálatot követően kannak itéltem. Céltávcsőre váltotam a keresőt, majd mikor abban is megtaláltam a célt, útjára indítottam a 8x57-es 12,7 gr-os Alaskát. A lövést a becsapódás lágy puffanó hangja követte, majd némaság lett úrrá mindenen. Visszasétáltam a leshez összepakoltam majd lámpával a kézbe indultam a rálövés helyére, ahol diszóm még rúgott egy utolsót, majd elcsendesedett. A lövés a nyaki gerincet érte. Végezetül helyére került az utolsó falat és a sebtöret is. Ez volt a idény első disznója számomra.

Tisztelet a Vadnak, Üdv a Vadásznak. Emelem

Érdekességként annyit még elmondanék, hogy zsigerelésnél a jobb oldali vesepecsényével összenőtt kézilabda nagyságú kemény gennygóc volt. Nem tudni, hogy mitől, de mintha egy heg lett volna látható a bőrén azon a tájékon. Lehet fájhatott is neki ezért adta ki azokat a furcsa hangokat. Le is volt soványodva.


 

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #19640 Dátum: 2017. Június 15. - 14:38:52 »

Üdv a Vadásztársaknak!

Nagyvonalakba leírnám a történetet, aminek a fenti képen látható disznó a főszereplője.

Az ominózus napon, kicsit feldúltan érkeztem ki a területre, olyan nyolc óra magasságában. Gondoltam jót fog tenni munka és az asszony szónoklatai után ( " minek kell már megint menni " ) egy kis friss levegő, mint mindíg. Egy 5-600 méter cserkelgettem a kiszemelt les felé ami egy kukorica tábla mellet állt. Utamon egy őzbak és róka kölykök látványa örvendeztett. A lest elfoglalva kényelmesen elhelyezkedtem, majd elővettem a zsebembe lapuló nyúlsípot, amit nem rég kaptam, és rázendítettem.
Annyira magával ragadott a rokahívás, hogy mióta megkaptam azóta nem múlik el olyan alkalom, hogy ne fújjak bele egy párat. Eredményképp csak annyit, hogy már három koma bánta eddig, közüllük az egyik épp a most íródott történet egyik föőszereplője. Szóval ott jártam, hogy sipolgattam serényen mikor neszeket hallok a les alól. Kinézek a leskosárból és mit látnak szemeim, egy róka.
Nyúltam is a puskáért, majd mikor megfelelően eltávolodott  a lestől rácincogtam, erre megállt és lőttem.
A lövést egy nagy porfelhő követte, azt pedig egy a felhőből menekülő róka, vissza abba az irányba emerről jött. Újratöltök, majd meglepődve a történteken kapkodva próbálom a száleresztel utólérni a menekülő rókát. Mikor utolértem cincogtam egy jó nagyot, amire a koma ismét megtorpant, vesztére.
Újabb lövés kavart porfelhőt, de itt történet már nem tartogatott meglepetést.
A lövedék most odament ahová szántam. A vad birtokbavételét követően viszzaültem a lesre és hosszasan elemezgettem magamba a bravúrosan elhibázott első lövésem. Arra jutottam, hogy bal...sz voltam kapkodtam, belerántottam. Miután leülepedtek a történtek és már csak a természet hangjaira koncentráltam, egyszer csak a tőlem jobbra lévő lucernatábla iányából, amit épp a napokba kaszáltak le, furcsa hang üti meg a fülem. Mintha valaki a levegővételell köszködött volna. Keresőt kézbe véve elkezdtem pásztázni a lucernát. Egyszercsak megakad a szemem egy mozgásban lévő fekete folton. Garatbagócsos őzre gyanakodtam a hangok miatt, de pillanatok alatt ráeszméltem a körvonalai és mozgásának tempója, dinamikája alapján, hogy disznó. A távolság az észlelés pillanatába bő kétszáz méter volt és rohamosan fogyott. Mivel a szelem rossz volt hamar lepattantam a lesről és elkezdtem sietve lopni a távolságot, bízva abban, hogy lőtávolba érek az előtt mielőtt a disznó szél alá kerülhetne.
A disznó folyamatosan jelezte helyzetét a fura és hangos levegővételével. Mikor már gyanúsan hangos volt megálltam és elkezdtem keresni a távcsővel. Hamar megtaláltam, majd gyors bírálatot követően kannak itéltem. Céltávcsőre váltotam a keresőt, majd mikor abban is megtaláltam a célt, útjára indítottam a 8x57-es 12,7 gr-os Alaskát. A lövést a becsapódás lágy puffanó hangja követte, majd némaság lett úrrá mindenen. Visszasétáltam a leshez összepakoltam majd lámpával a kézbe indultam a rálövés helyére, ahol diszóm még rúgott egy utolsót, majd elcsendesedett. A lövés a nyaki gerincet érte. Végezetül helyére került az utolsó falat és a sebtöret is. Ez volt a idény első disznója számomra.

Tisztelet a Vadnak, Üdv a Vadásznak. Emelem

Érdekességként annyit még elmondanék, hogy zsigerelésnél a jobb oldali vesepecsényével összenőtt kézilabda nagyságú kemény gennygóc volt. Nem tudni, hogy mitől, de mintha egy heg lett volna látható a bőrén azon a tájékon. Lehet fájhatott is neki ezért adta ki azokat a furcsa hangokat. Le is volt soványodva.


 

Gratula Peti, kövesse még sok!  Emelem Kacsint
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #19641 Dátum: 2017. Június 15. - 15:37:59 »

Üdv a Vadásztársaknak!

Nagyvonalakba leírnám a történetet, aminek a fenti képen látható disznó a főszereplője.
 


 

Gratulálok  Igen de hol a kép ?  Vállat von
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #19642 Dátum: 2017. Június 15. - 15:40:33 »

Gratulálok  Igen de hol a kép ?  Vállat von

Ok ! Megvan !   Röhög






Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #19643 Dátum: 2017. Június 16. - 13:06:37 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #19644 Dátum: 2017. Június 16. - 23:06:03 »

Gratulalok!!  Igen Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #19645 Dátum: 2017. Június 22. - 19:31:54 »

Azt a lámpát, lámpaszereléket megsasolnám közelebről is! Amúgy szép munka!   Emelem

Még a képet is sajnálod, na szépen vagyunk! 
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #19646 Dátum: 2017. Június 22. - 20:17:43 »

Még a képet is sajnálod, na szépen vagyunk! 

Szerintem ilyenforma.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #19647 Dátum: 2017. Június 26. - 14:12:11 »

 Emelem

Tegnap hajnalban végre megtört a hosszú hónapok óta tartó disznómentes időszak.

A már világosban visszaváltó kan elkövette azt a hibát, hogy a művelőnyomban kikukucskált a búzából...










 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #19648 Dátum: 2017. Június 26. - 14:24:20 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #19649 Dátum: 2017. Június 26. - 14:28:02 »

Emelem

Tegnap hajnalban végre megtört a hosszú hónapok óta tartó disznómentes időszak.



 Igen Emelem

Már ideje volt. Gondolom, Te is így gondolod.  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 [1310] 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: