Oldalak: 1 ... 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 [1308] 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2752334 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #19605 Dátum: 2017. Június 07. - 15:30:39 »

És ha megpróbálnál disznóból pálinkát főzni?  Vigyorog  Ha bejönne tuti hungarikum lenne és hatalmasat kaszálnál. Röhög
Próbáltuk. Babrás. Hámozás,magvalás,darálás...A főzet meg mindig hurkaléízű...  Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #19606 Dátum: 2017. Június 07. - 16:19:13 »

És ha megpróbálnál disznóból pálinkát főzni?  Vigyorog  Ha bejönne tuti hungarikum lenne és hatalmasat kaszálnál. Röhög

Na ma este utánajárok hogy van e pálinka alapanyag a fák alatt  .   Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #19607 Dátum: 2017. Június 08. - 07:26:29 »


Jó sűrű felhők jöttek az este így nem néztem meg az eperfákat - mégis lett egy kis vaddisznós élményem.
Éjfél körül hívott az egyik vadásztársam hogy megint bajban vannak . A vendége nagyon biztos pozícióból rálőtt egy disznóra de fél órai  Eb a vadász Lamp -is csak ez a vége. Fejvakarás Vállat von
Meleg van már a disznó bőrében érleléséhez meg a sakálok is elszaporodtak azon a területen ezért a tacskós éjszakai bevetés mellett döntöttünk. Ez volt az új golyólövő csővel szerelt puskám első bevetése is . Igaz szerencsére nem volt rá szükség . A rálövés helyén semmit nem találtunk. A fegyver 30-06 os a lőszer az általam jó fogósnak tartott S&B  11,7 grammos Sp lövedéke.
Tipikus hogy nem megy át a nagyobb vadtesten de belül rendet tesz ha jó helyre küldték. Kb 20 méter után találta Csipetke az első vért. Majd onnét jól kontrollálhatóan egész jó vérzést tapasztaltunk. Kb 70-80 méter után a vendég örülhetett a kb. 3 éves fiatal kopasz kan elejtésének .



Az első vércseppek.




Meg van a "kopasz" !



Az est hőse harci pozícióban .  Röhög    (Nem teríték fotó !)      Emelem                                   
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #19608 Dátum: 2017. Június 08. - 08:18:03 »

Jó sűrű felhők jöttek az este így nem néztem meg az eperfákat - mégis lett egy kis vaddisznós élményem.                                  
Emelem  Igen
(ismerek olyan balf@szt, aki még a sűrűbe menekült, amúgy lapockán lőtt bikát sem merte sötétben keresni, mert "nagyon veszélyes".
meg is rohadt reggelre a 170 kilónyi vadhús....a nagy vadász meg szomorú volt, mert 600 ft/kg áron megkapta róla a számlát )
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #19609 Dátum: 2017. Június 08. - 08:36:31 »

Emelem  Igen
(ismerek olyan balf@szt, aki még a sűrűbe menekült, amúgy lapockán lőtt bikát sem merte sötétben keresni, mert "nagyon veszélyes".
meg is rohadt reggelre a 170 kilónyi vadhús....a nagy vadász meg szomorú volt, mert 600 ft/kg áron megkapta róla a számlát )

Drága beszariság volt !    Röhög   Megérdemelte !   Igen
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #19610 Dátum: 2017. Június 08. - 09:56:42 »

Jó sűrű felhők jöttek az este így nem néztem meg az eperfákat - mégis lett egy kis vaddisznós élményem.
Éjfél körül hívott az egyik vadásztársam hogy megint bajban vannak . A vendége nagyon biztos pozícióból rálőtt egy disznóra de fél órai  Eb a vadász Lamp -is csak ez a vége. Fejvakarás Vállat von
Meleg van már a disznó bőrében érleléséhez meg a sakálok is elszaporodtak azon a területen ezért a tacskós éjszakai bevetés mellett döntöttünk. Ez volt az új golyólövő csővel szerelt puskám első bevetése is . Igaz szerencsére nem volt rá szükség . A rálövés helyén semmit nem találtunk. A fegyver 30-06 os a lőszer az általam jó fogósnak tartott S&B  11,7 grammos Sp lövedéke.
Tipikus hogy nem megy át a nagyobb vadtesten de belül rendet tesz ha jó helyre küldték. Kb 20 méter után találta Csipetke az első vért. Majd onnét jól kontrollálhatóan egész jó vérzést tapasztaltunk. Kb 70-80 méter után a vendég örülhetett a kb. 3 éves fiatal kopasz kan elejtésének .



Az első vércseppek.




Meg van a "kopasz" !



Az est hőse harci pozícióban .  Röhög    (Nem teríték fotó !)      Emelem                                   

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #19611 Dátum: 2017. Június 08. - 10:22:46 »

Jó sűrű felhők jöttek az este így nem néztem meg az eperfákat - mégis lett egy kis vaddisznós élményem.
*
Majd onnét jól kontrollálhatóan egész jó vérzést tapasztaltunk. Kb 70-80 méter után a vendég örülhetett a kb. 3 éves fiatal kopasz kan elejtésének .

Gratulálok Stefi! Kacsint Hasznos rapid munka a kis tacskónak is!
Elég jó helyre ment pedig az a göbecs.. de ha már nem találták, becsületükre válik, hogy szóltak!  Igen  Igen
Vadászüdv!  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #19612 Dátum: 2017. Június 08. - 15:57:49 »

Emelem  Igen
(ismerek olyan balf@szt, aki még a sűrűbe menekült, amúgy lapockán lőtt bikát sem merte sötétben keresni, mert "nagyon veszélyes".
meg is rohadt reggelre a 170 kilónyi vadhús....a nagy vadász meg szomorú volt, mert 600 ft/kg áron megkapta róla a számlát )
Sajnos nem minden területen van segítőkész kutyás és ha este esik vad akkor csak másnap kerül után keresésre jó esetben.
Addigra meg b@szhatja a húst ebben az időben. Ja és persze fizetheti. Ezért inkább beírják róka hibázásnak és ennyi! Nem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #19613 Dátum: 2017. Június 08. - 16:04:20 »

Talán nem a vadász hibája, hogy egy akár jó lövéssel is elmegy a vad. A Vt-nek is érdeke lenne , hogy legyen után kereső kutyájuk.
De amíg a hivatásos vadászt bérét sem tudják/akarják megfizetni akkor meg mit is várunk a rendszertől?
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #19614 Dátum: 2017. Június 08. - 16:34:37 »

Talán nem a vadász hibája, hogy egy akár jó lövéssel is elmegy a vad. A Vt-nek is érdeke lenne , hogy legyen után kereső kutyájuk.
De amíg a hivatásos vadászt bérét sem tudják/akarják megfizetni akkor meg mit is várunk a rendszertől?
 Emelem

Mindig a rendszer a hibás !   Röhög  Azért elmondom hogy tavaly talán egyszer a sor végéről kaptam a labradorom révén 1 + fácánt  cca 12-14 vadászatból köztük kettő fizetős vendégvadászat volt.
A Csipetke révén meg eddig 1 alkalommal tán három éve 1 db 2,5 kilós vadhús csomagot . JUTALOMBÓL . A hab a tortán hogy a hivatásosunk  VOLT a vadászmester .  Pedig akkor is most is valami jogi firkálmány előírja a terület jellegének megfelelő VAV -al rendelkező kutya alkalmazását és a kutyával járó költségekhez való hozzájárulást.  Na persze a szarka lődíjért ki lehet verni a huppot . Tud azért tudathasadást kapni az ember és jól el tudja felejteni hogy milyen @ar mikor azt se kapja meg ami a jog szerint is de legfőképpen a normális vadásztársak szerint is jár(na) neki . Nyihi
Tudom az illetékes kötözködő (talán tudjátok ki ) már megint dörzsöli a tenyerét de amit leírtam leírok bárhol, bárki előtt vállalom. Könnyű utánajárni.  Viszont nehéz velem barátkozni .  Emelem

Egyébként megette a rosseb ha valaki csak a jogban foglalt előnyökért  Fejvakarás tartana , tanítana kutyát . 
 
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #19615 Dátum: 2017. Június 10. - 21:26:00 »

Jó sűrű felhők jöttek az este így nem néztem meg az eperfákat - mégis lett egy kis vaddisznós élményem.
Éjfél körül hívott az egyik vadásztársam hogy megint bajban vannak . A vendége nagyon biztos pozícióból rálőtt egy disznóra de fél órai  Eb a vadász Lamp -is csak ez a vége. Fejvakarás Vállat von
Meleg van már a disznó bőrében érleléséhez meg a sakálok is elszaporodtak azon a területen ezért a tacskós éjszakai bevetés mellett döntöttünk. Ez volt az új golyólövő csővel szerelt puskám első bevetése is . Igaz szerencsére nem volt rá szükség . A rálövés helyén semmit nem találtunk. A fegyver 30-06 os a lőszer az általam jó fogósnak tartott S&B  11,7 grammos Sp lövedéke.
Tipikus hogy nem megy át a nagyobb vadtesten de belül rendet tesz ha jó helyre küldték. Kb 20 méter után találta Csipetke az első vért. Majd onnét jól kontrollálhatóan egész jó vérzést tapasztaltunk. Kb 70-80 méter után a vendég örülhetett a kb. 3 éves fiatal kopasz kan elejtésének .









Az első vércseppek.




Meg van a "kopasz" !



Az est hőse harci pozícióban .  Röhög    (Nem teríték fotó !)      Emelem                                   

Azt a lámpát, lámpaszereléket megsasolnám közelebről is! Amúgy szép munka!   Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #19616 Dátum: 2017. Június 11. - 13:09:36 »

Csütörtök kimentünk vadászni egy barátommal. Őt kitettem egy kisebb búza és repce találkozásánál, én egy nagy nagy búzatáblához mentem, ahol múltkor már egy nagy konda pont az ülőkém alatt akart kijönni, így megéreztek és el is mentek.
Az autót kb 350 méterre a leshelytől leraktam és egy művelőnyomon elsétáltam. Fél 9 körül megláttam egy disznót az autó előtt, amint a búza közepe felé igyekszik. Kicsit beljebb nézve láttam, hogy 5-en vannak. Kocáknak nézem őket, de azért rájuk sétálok, hátha van velük süldő vagy jóforma malac. Odamentem hozzájuk, 5 koca, meg két kisebb disznó, de nem tudom mik, néha az orrukat látom csak. Kb negyed órát álltam mellettük 20 méterre, amikor egy pillanatra megfordult a szél. El is mentek, ki sem látszanak a búzából. Jólvan, korán van még, visszaülök. Visszafelé egy süldő éppen a lábam alól kelt fel, mindketten eléggé meglepődtünk. 10 óra, nem jött vissza semmi, így elmegyek. Mondtam barátomnak, hogy sétáljon ki a búza sarkára. Odaértem nincs sehol. Felhívom, mondja hogy itt egy nagy konda disznó, de nem jönnek ki. Ahogy nézek végig az úton, két disznó pont bement előttem a búzába és hangosan csámcsognak.  Gyors megbeszélés, hogy biztonságosan tudjunk lőni, megbeszéljük, hogy merre nem szabad, de nem is volt szükség, mert kocák és kicsi malacok.
Másnap egyedül mentem ki egy másik búzára, székre ültem. Már kicsivel 8 után jött 3 malac. Aztán még 4 és a mama egy pillanatra. Egészen közel jöttek, amikor a koca észrevett és elmentek.



Később visítás, csörtetés. A búza szélétől 20-30  méterre valamit nagyon ettek a disznók a fűzfák alatt, ki sem jöttek a kopaszbúzára. Csak hallgatom őket, aztán egy másik konda is odamegy. Nem tudom mi jót találhattak. Már 11, indulok haza.
Szombaton vadásznap, találkozás több ismerőssel, kaja kis sörözés, de csak annyi, hogy estére kimenjen, mert megint vadászunk.
Most egy másik területre mentem egy másik fiatal barátom társaságában.
Én egy lekaszált rétre ültem, szemben erdő, az erdő szélén egy sáv árpa majd búza. Már a kiérkezéskor kint volt egy sakál a réten, de sajnos nem várta meg, hogy kiszálljak az autóból...
Felültem a lesre, majd jött egy traktor szénát forgatni... úgy tűnt a disznókat nem zavarta, mert fél 9 körül már hallottam, hogy jönnek. Majd már az árpából jöttek a hangok. Mire megláttam, már a búzában volt. Egy nagyobb kopasz disznó. Kannak néztem elsőre, de mozgott mögötte a búza. Egészen közel mentem, és láttam, hogy nem malacok, hanem 3 süldő, valószínűleg a tavalyi malacai. Még közelebb kell mennem, hogy rendesen tudjak lőni. Ott voltak már előttem, amikor egyik süldő, igen erősen kilökte a másikat egy már letaposott foltra, körülbelül 5 méterről lőttem. Meglepésemre elfutott, de a rálövés helyén tüdődarabok, rengeteg vér. Majd a nyomán is annyi vér, hogy mellette kellett mennem, hogy ne vérezzem össze magam. Még mindig csak vér. 90-100 méter után találtam meg az erdő szélén a 41 kilós kansüldőt. Kicsit keresztben érte a lövés, de akkor is meglepő.

Naplózva

Üdv! Viko.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #19617 Dátum: 2017. Június 11. - 13:30:19 »

Csütörtök kimentünk vadászni egy barátommal. Őt kitettem egy kisebb búza és repce találkozásánál, én egy nagy nagy búzatáblához mentem, ahol múltkor már egy nagy konda pont az ülőkém alatt akart kijönni, így megéreztek és el is mentek.
Az autót kb 350 méterre a leshelytől leraktam és egy művelőnyomon elsétáltam. Fél 9 körül megláttam egy disznót az autó előtt, amint a búza közepe felé igyekszik. Kicsit beljebb nézve láttam, hogy 5-en vannak. Kocáknak nézem őket, de azért rájuk sétálok, hátha van velük süldő vagy jóforma malac. Odamentem hozzájuk, 5 koca, meg két kisebb disznó, de nem tudom mik, néha az orrukat látom csak. Kb negyed órát álltam mellettük 20 méterre, amikor egy pillanatra megfordult a szél. El is mentek, ki sem látszanak a búzából. Jólvan, korán van még, visszaülök. Visszafelé egy süldő éppen a lábam alól kelt fel, mindketten eléggé meglepődtünk. 10 óra, nem jött vissza semmi, így elmegyek. Mondtam barátomnak, hogy sétáljon ki a búza sarkára. Odaértem nincs sehol. Felhívom, mondja hogy itt egy nagy konda disznó, de nem jönnek ki. Ahogy nézek végig az úton, két disznó pont bement előttem a búzába és hangosan csámcsognak.  Gyors megbeszélés, hogy biztonságosan tudjunk lőni, megbeszéljük, hogy merre nem szabad, de nem is volt szükség, mert kocák és kicsi malacok.
Másnap egyedül mentem ki egy másik búzára, székre ültem. Már kicsivel 8 után jött 3 malac. Aztán még 4 és a mama egy pillanatra. Egészen közel jöttek, amikor a koca észrevett és elmentek.



Később visítás, csörtetés. A búza szélétől 20-30  méterre valamit nagyon ettek a disznók a fűzfák alatt, ki sem jöttek a kopaszbúzára. Csak hallgatom őket, aztán egy másik konda is odamegy. Nem tudom mi jót találhattak. Már 11, indulok haza.
Szombaton vadásznap, találkozás több ismerőssel, kaja kis sörözés, de csak annyi, hogy estére kimenjen, mert megint vadászunk.
Most egy másik területre mentem egy másik fiatal barátom társaságában.
Én egy lekaszált rétre ültem, szemben erdő, az erdő szélén egy sáv árpa majd búza. Már a kiérkezéskor kint volt egy sakál a réten, de sajnos nem várta meg, hogy kiszálljak az autóból...
Felültem a lesre, majd jött egy traktor szénát forgatni... úgy tűnt a disznókat nem zavarta, mert fél 9 körül már hallottam, hogy jönnek. Majd már az árpából jöttek a hangok. Mire megláttam, már a búzában volt. Egy nagyobb kopasz disznó. Kannak néztem elsőre, de mozgott mögötte a búza. Egészen közel mentem, és láttam, hogy nem malacok, hanem 3 süldő, valószínűleg a tavalyi malacai. Még közelebb kell mennem, hogy rendesen tudjak lőni. Ott voltak már előttem, amikor egyik süldő, igen erősen kilökte a másikat egy már letaposott foltra, körülbelül 5 méterről lőttem. Meglepésemre elfutott, de a rálövés helyén tüdődarabok, rengeteg vér. Majd a nyomán is annyi vér, hogy mellette kellett mennem, hogy ne vérezzem össze magam. Még mindig csak vér. 90-100 méter után találtam meg az erdő szélén a 41 kilós kansüldőt. Kicsit keresztben érte a lövés, de akkor is meglepő.

Gratulálok
A szelfikhez meg külön! Hogy jut ilyen az ember eszébe? Röhög
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #19618 Dátum: 2017. Június 11. - 14:25:49 »

Gratulálok! Emelem
Igazán nem lehet panaszod,nincs hiány disznóból felétek. Táncol
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #19619 Dátum: 2017. Június 11. - 14:55:29 »

Svk,Gratulalok!!  Igen Emelem
 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 [1308] 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: