Oldalak: 1 ... 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 [1297] 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2751471 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #19440 Dátum: 2017. Február 15. - 23:42:01 »

A következő gödrén lesz... én szedem a pénzt, előre... 100%-ot Stoel Stoel
Bocs, de azt a magas labdát nem tudtam nem leütni.... Piál Angyal
 Emelem
És 0-5 napig. Majd meglátjuk, te meddig maradsz! Röhög  Röhög  Röhög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #19441 Dátum: 2017. Február 15. - 23:44:26 »

A magam részéről nagyon örülnék, ha sikerülne megtalálnom az országban azokat a közösségeket, ahol még van valami abból a vadászértékből, hagyományból és tisztességből, amit a vadászatról gondol egy tisztes ember.

Mán meg ne haragudj, hogy kiütöm a fanfárt a kezedből, meg a csillámport, de a tisztességet annyiféleképpen szokták manapság értelmezni és/vagy definiálni, kb. ahány ember létezik a Földön... vagy Te láttál már olyan embert, aki magát ne tartaná minden körülmények között abszolut tisztességesnek, viszont nem tudna volna kapásból felsorolni egy rahedli MÁSIK embert, aki viszont mélységesen tisztességtelen?... és ha utána meg AMAZOKAT kérdeznéd meg, melyik nem ugyanezt mondaná?  Vállat von  Vállat von
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #19442 Dátum: 2017. Február 15. - 23:49:37 »

És 0-5 napig. Majd meglátjuk, te meddig maradsz! Röhög  Röhög  Röhög
Nem neked akartam, hanem Demongeot Kollegának.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #19443 Dátum: 2017. Február 15. - 23:50:44 »

Megyek aludni mert össze vissza üzengetek!! OOO
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #19444 Dátum: 2017. Február 16. - 08:20:56 »

Kedves Barátaim, Vadásztársaim

Okulásképpen egy történetet olvassatok el, amolyan régimódi formában íródott.
Amennyiben van egy szabad 20 percetek, igen ízes olvasmány, megtörtént eset:

http://sweetgeorgia.blog.hu/



Sajnos nem tudom elolvasni valami szerver kiszolgáló hiba miatt. Pedig érdekelne...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #19445 Dátum: 2017. Február 16. - 09:03:24 »

Döbrögi bácsi már meghekkeltette... Ördög Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #19446 Dátum: 2017. Február 16. - 11:10:47 »

Sajnos nem tudom elolvasni valami szerver kiszolgáló hiba miatt. Pedig érdekelne...
Szvsz. nem kár érte.
Hangulatkeltő, egyoldalú írás. Lényeges momentumok kimaradtak illetve rettentő szubjektíven lettek feltüntetve.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #19447 Dátum: 2017. Február 16. - 13:19:00 »

Szvsz. nem kár érte.
Hangulatkeltő, egyoldalú írás. Lényeges momentumok kimaradtak illetve rettentő szubjektíven lettek feltüntetve.

Sajna nekem sem volt időm részletesen végigolvasni, mielőtt (jó volna tudni miért) eltűnt az eredeti linkről a tartalom. Ha jól értem, Neked vannak olyan konkrét infók a birtokodban, amitől teljesebb lehetne a kép a másik oldal álláspontját is megismerve?

Ha valaki netán lementette az eredeti szöveget, nem lehetne újból belinkelni, vagy akár ide bemásolni? Innen tán csak nem tűnne el...  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #19448 Dátum: 2017. Február 16. - 13:29:23 »

Sajna nekem sem volt időm részletesen végigolvasni, mielőtt (jó volna tudni miért) eltűnt az eredeti linkről a tartalom. Ha jól értem, Neked vannak olyan konkrét infók a birtokodban, amitől teljesebb lehetne a kép a másik oldal álláspontját is megismerve?

Ha valaki netán lementette az eredeti szöveget, nem lehetne újból belinkelni, vagy akár ide bemásolni? Innen tán csak nem tűnne el...  Emelem
Nincsenek konkrétabb infóim, bár a citált terület szomszédságában vadásztam tizenpár évet de a tulajdonost nem ismerem és őszintén szólva nem is vagyok kíváncsi rá.
Lehet, hogy a fárasztó stílus miatt figyelmetlenül olvastam de nem emlékszem pl. a terítékre illetve a sávokra. Arra igen, hogy a kolléga az írás szerint nem halott lövést viszont mégis volt teríték, akkor hogy van ez?
Az is felháborította a szerzőt, hogy nem vitték gépjárművel a lőállására. Nos, ez van, ahol megoldható és van, ahol nem. Egy felvezető persze nem ártana ilyenkor.
Kevés volt a kaja, nem is ízlett...ezek nagyon szubjektív dolgok.
Nem mondom, hogy nem volt lehúzás, nyilván az volt. De egy tényszerű írás sokkal többet elmond mint ez az archaikus és néhol kissé nagyképű köpködés amit a szerző "papírra vetett".
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #19449 Dátum: 2017. Február 16. - 13:52:11 »

Nincsenek konkrétabb infóim, bár a citált terület szomszédságában vadásztam tizenpár évet de a tulajdonost nem ismerem és őszintén szólva nem is vagyok kíváncsi rá.
Lehet, hogy a fárasztó stílus miatt figyelmetlenül olvastam de nem emlékszem pl. a terítékre illetve a sávokra. Arra igen, hogy a kolléga az írás szerint nem halott lövést viszont mégis volt teríték, akkor hogy van ez?
Az is felháborította a szerzőt, hogy nem vitték gépjárművel a lőállására. Nos, ez van, ahol megoldható és van, ahol nem. Egy felvezető persze nem ártana ilyenkor.
Kevés volt a kaja, nem is ízlett...ezek nagyon szubjektív dolgok.
Nem mondom, hogy nem volt lehúzás, nyilván az volt. De egy tényszerű írás sokkal többet elmond mint ez az archaikus és néhol kissé nagyképű köpködés amit a szerző "papírra vetett".

Köszi !  Emelem
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #19450 Dátum: 2017. Február 26. - 14:26:00 »

  A minap, egy nagyon exkluzív vadászaton vettem részt mint hajtó.
 Nem , a Király nem volt ott , csak a Bánok, 6-7 puskás, plusz nekünk is megengedték, hogy önvédelemből , sörétessel hajthatunk, ugyanis a karácsony előtti hajtáskor megtámadott disznó által okozott sérülésről, még most löktem le a varat, pedig a csizmám szára felfogta a vágás nagyját.
 Visszatérve a mostani hajtáshoz .
 A vadászat vezető elmondta a a Bánoknak az ilyenkor szokásost, majd mikor befejezte, a vadőr barátom kért szót, eképpen:
- Na idefigyeljenek!! 
Engem nem érdekel ki maguk, vagy, hogy hány disznót lőnek, de itt a  kökényesben lakik egy nagy kan, amit 2 hónapja próbálok becserkészni, -20 fokban, éjjel- nappal!!
Igy arra kérem magukat, hogy azt a kant meg-ne lőjjék, mert az annyát b@ssza meg aki lelövi!! Röhög

 Én majd el sűllyedtem szégyenemben!
 Hál Istennek a Bánok nevettek egyet, és tudomására hozták a vadőr barátomnak: Márpedig ők le fogják lőni a kant ha meglátják!!
 Erre a vadőr barátom:
 - Tényleg meglövik??
 Akkor száradjon le a kezük!!  Röhög  Röhög  Röhög

Majd beszartam a röhögéstől!  Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #19451 Dátum: 2017. Február 26. - 17:28:18 »

Majd beszartam a röhögéstől!  Röhög
Talán a humorérzékemmel van gond, de én az ilyenen inkább ríni tudnék👎
Az ilyen büdös tahót nem tartom kollégának, de azt sem értem, hogy miért tűrik meg bárhol a fajtáját?
Közben nagyon sok ambícióval teli vadőr pályaelhagyó lett, többen az országot is elhagyták.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #19452 Dátum: 2017. Február 26. - 18:44:34 »

Talán a humorérzékemmel van gond, de én az ilyenen inkább ríni tudnék👎
Az ilyen büdös tahót nem tartom kollégának, de azt sem értem, hogy miért tűrik meg bárhol a fajtáját?
Közben nagyon sok ambícióval teli vadőr pályaelhagyó lett, többen az országot is elhagyták.
Rííí
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #19453 Dátum: 2017. Február 27. - 10:47:12 »

Talán a humorérzékemmel van gond, de én az ilyenen inkább ríni tudnék👎
Az ilyen büdös tahót nem tartom kollégának, de azt sem értem, hogy miért tűrik meg bárhol a fajtáját?
Közben nagyon sok ambícióval teli vadőr pályaelhagyó lett, többen az országot is elhagyták.

 Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #19454 Dátum: 2017. Március 03. - 13:08:05 »

Sziasztok!

Kissé talán leült a topik, de remélem a suttyó vadőrön és a lehúzós hajtásokon kívül sok örömtelibb dolog is történik hazánkban a vaddisznó vadászat frontján. Íme egy kis „ködös” történet az előző szezon végéből.

A kígyónyelvű - 2017. 02. 17.

Extra melankolikus, sárban térdig gázolós időt hozott az idei február közepe, több reményteljes vadászestét hiúsított meg a hirtelen leszálló köd. Szinte mindegyik alkalommal hallottam a disznókat magam körül, de ha nem a 10m-es látótávolság akadályozta volna meg a lövés lehetőségét, akkor is valószínű háromszor meggondoltam volna, hogy mire emelek puskát. Nagy bűvészmutatvány lett volna egy méretesebb vadat kihozni a felázott vetéssekkel övezett galagonyás szélekről, ezért jóformán inkább csak ragadozó hívással próbálkoztam. Nem jártam sikerrel, pedig a sakálok rendszeresen koncerteztek, de a sűrű párás levegő mindig hazazavart.
A harmadik ilyen szürke alkonyat után már úgy voltam vele, hogy nem szívatom magam, ki sem megyek. De közben egész délelőtt azt sasoltam az iroda ablakából, hogy kiderül az ég.. Eljött a délután és mintha javult volna az idő, péntek is van, menjünk csak ki, éreztem valamit a levegőben.
Olyan körzetet is választottunk Édesapámmal, ami valamelyest könnyebben is megközelíthető és esetleges siker esetén, nem okoz fél órás fejvakarást a "naéshogyanhozzukki"…
Már írtam az ebben a völgyben esett vadászélményekről, a március 1-től fennmaradó területünk egyik központi körzete lehet, az erdőösszetétel is változott, a szálas nyarast akác váltotta fel, pár év és jó vadtartóvá válhat. A galagonyás oldal egyelőre megmaradt, nekünk igazából sok helyen ez jelenti az erdőt.


Fent ültem a lesen és csak arra koncentráltam, hogy nem, ma nem fog leszállni a köd. Viszonylag tényleg tisztább, hidegebb volt a levegő, bizakodtam. Róka vagy sakál nem igen akart mozdulni, szürkült is erősen és foltokban hömpölyögni kezdett a völgyben a pára. Lassan besötétedett és már a lest körülölelő fákon lévő zúzmara virágokban sem gyönyörködhettem. Ahogy a fények el, úgy a kedvem is hamar elillant, erős jó indulattal 50-60méterre láttam el a keresővel. Hét óra tájékán megelégeltem és pár keresetlen szó elmormolása után felhívtam az Öreget, akivel egyezett a véleményünk, hogy húzzunk haza. Letettem a telefont és már felállva reflexből még egyszer körbetávcsöveztem. „Ohh bakker”- hagyta el hirtelen a számat. A látótávolság határán, a világos gazos úton egy nagy fekete folt sejlett ki és mintha lassan oldalazna is galagonyás oldal felé. Mondanom sem kell hamar visszaültem és már úgy bizonyosodtam meg benne, hogy egy magas, hosszúlábú egyes disznó közelít felém, a világos háttért adó fűben. Nem volt sok időm, csendben kézbe vettem a CZ-t és a céltávcsövön keresztül próbáltam keresni a megfelelő pozíciót, kapcsolnám a piros pontot. Még a jómúltkor bekapcsolva felejtettem…nah így arra hiába is vártam. A lessel szemben van egy szóró, valószínű arra tartott a sertevad, - de ha azt megvárom, a sötét háttér miatt nem fogom rendesen látni - agyaltam magamban. Lámpára a ködben nem is gondoltam, már csak azért sem mert a zsebemben volt. A disznó már a galagonya szélében lépkedett, de úgy, hogy még a teljes sziluettjét láttam. Megállt egy pillanatra és fújt egy hatalmasat. Valószínűleg ez volt neki az utolsó. Olyan éles becsapódást hallottam az elsütő billentyű elhúzása után, hogy egy pillanatra megijedtem, hogy csöves csontot vagy állkapcsot lőttem… A disznó nagy töréssel beugrott a galagonyába és 10-15méterrel beljebb hallottam, hogy felbukik és mintha egy helyről jönnének a súrlódások. Kellett egy jó negyed óra, míg az adrenalinom visszaállt... Nem volt jogos az aggodalmam, jó helyen, alacsanyabb lapockán érte a lövés. Tizenöt méterre rá is leltem a kanra.



Hogy miért is volt Kígyónyelvű? Először az tűnt fel, hogy a magas hosszú test ellenére elég könnyen kihúztuk a galagonyából. Zsigerelésnél láttam, hogy egy milliméternyi zsírréteg sem volt rajta, szó szerint kopogott az oldala. Sajnos az egyik nagyagyar tőben letörött, ami a közelmúltban történhetett, a kisagyarokon is látszik, hogy szinte ugyanúgy koptatott. Fura volt a nyelve is, de akkor csak azt hittem belevágtam. Az agyarak kifőzésekor vettük észre, hogy a felső szájpadlásnál egy több centis mély sérülés volt. Utána megnézve a nyelvet, összeállt a kép: a nyelvet nem én vágtam el, hanem már gyógyult állapotban ketté volt hasítva. Összegezve az történhetett, hogy búgáskor a harc közben beakaszthatta a bicskáját a mostani kanom felső szájpadlásába egy másik, aki erősebb volt. A törött nagyagyar akkor pattanhatott el, aminek csonkja végig meg is van repedve. Kicsit nagyobbnak éreztem a hosszt első blikkre, 16,2 cm lett, de természetesen a vadászélményen mit sem csorbít, így is tökéletes.


Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem


Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Oldalak: 1 ... 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 [1297] 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: