Oldalak: 1 ... 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 [1293] 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2753447 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #19380 Dátum: 2017. Február 04. - 20:25:12 »

Nem fogják! Kávé
 Már mindegyikőjükkel lövetett 24cm nél nagyobb  Wildboar. Sőt a :Kszerint, az egyikükkel, vagy 10 éve  700gr feletti bakot.   Ezen kívül ( mindazonáltal , hogy fejre ejtették emberünket és  Nooormalis?  maradt ) szó szerint bármikor a rendelkezésükre áll, ha valamelyiknek kedve támad  Vadász.  Ettől függetlenül nem fogják  jól van viszon lehet hogy  Elver
 Emelem
Röhej .....ezek a hivatásosok ,akik ismerik, Isten telefonszámát..................................  Nem Nem Nem Nem Nem Nem
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #19381 Dátum: 2017. Február 05. - 10:10:43 »

Röhej .....ezek a hivatásosok ,akik ismerik, Isten telefonszámát..................................  Nem Nem Nem Nem Nem Nem

Hogyne kérem! Úgy van a telefojukba :Saját szám  Stoel
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #19382 Dátum: 2017. Február 05. - 17:21:33 »

14 puska, 48 disznó, 20 gím, 2 sakál, 5 róka.





Szia!
Nézem a képet és az jutott eszembe, mostanában eltűntek a történeteid. Talán rossz helyen keresem... Szóval, ha ennyi energiát, időt, anyagiakat belefektettél és kijártad ezt a rögös csapást és láthatóan jó irányba mész, remélem nem viszed magaddal a tapasztalatokat-élményeket! Dolgozol egy könyvön? Ha nem, büdös gyorsan kezd el, mert tudom, van érzéked hozzá! (Remélem nem bántottalak meg vele!) Vigyorog Én meg veszek egyet, hogy legalább így részem lehessen a csodában. Valami frappáns címet keress, az adja el majd a művet. Wave Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #19383 Dátum: 2017. Február 05. - 20:26:10 »

Szia!
Nézem a képet és az jutott eszembe, mostanában eltűntek a történeteid. Talán rossz helyen keresem... Szóval, ha ennyi energiát, időt, anyagiakat belefektettél és kijártad ezt a rögös csapást és láthatóan jó irányba mész, remélem nem viszed magaddal a tapasztalatokat-élményeket! Dolgozol egy könyvön? Ha nem, büdös gyorsan kezd el, mert tudom, van érzéked hozzá! (Remélem nem bántottalak meg vele!) Vigyorog Én meg veszek egyet, hogy legalább így részem lehessen a csodában. Valami frappáns címet keress, az adja el majd a művet. Wave Emelem
...Mondja ezt Roberto, kinek évek óta egyet sem látunk csodás metszéseiből... Türelmetlenül Türelmetlenül Kacsint Ezt privátban elfelejtettem. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #19384 Dátum: 2017. Február 05. - 20:32:07 »

...Mondja ezt Roberto, kinek évek óta egyet sem látunk csodás metszéseiből... Türelmetlenül Türelmetlenül Kacsint Ezt privátban elfelejtettem. Vigyorog
Visszavontam... Stoel eszembe jutott a honlapod... Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #19385 Dátum: 2017. Február 07. - 14:10:18 »

Újabb rossz hírek afrikai sertéspestis ügyben. A beregszászi járásban Gúton ( Lónya egy köpés légvonalban) tömeges elhullás volt a házisertések között. Van olyan gazda kainél máról holnapra 5 disznü döglött meg. Minden illetékes hallgat mint kutya..r a hóban. A "gazdák" – mivel fagyott a föld – a dögöket nem ásták el hanem kihordták az erdőszélre!!!!
Kászföldje a köbön.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #19386 Dátum: 2017. Február 07. - 17:20:40 »

Nem tudom máshol mi a helyzet, de a környékünkön a kis vakarcs süldők is tele vannak malaccal! De nem ám 1-2, mint más években. 50kg-osban 8, azaz nyolc malac!!! (Nem egyedi kiragadott példa!)
Ennyit hogy a fenében nevelne fel? Egyedül még a sakáloktól sem tudja megvédeni őket!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #19387 Dátum: 2017. Február 07. - 17:51:09 »

Nem tudom máshol mi a helyzet, de a környékünkön a kis vakarcs süldők is tele vannak malaccal! De nem ám 1-2, mint más években. 50kg-osban 8, azaz nyolc malac!!! (Nem egyedi kiragadott példa!)
Ennyit hogy a fenében nevelne fel? Egyedül még a sakáloktól sem tudja megvédeni őket!
Jó a kanotok. Mosolyog
1 volt egy kis emsében.Áprilisi malac lett volna belőle. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #19388 Dátum: 2017. Február 12. - 18:25:58 »

Elkerülhetetlen volt, hogy nálunk is állandó vad legyen...
Évről-évre egyre többet ejtettünk el az akkor még csak váltóvadként előforduló disznóból. 2016-ban már sajnos vadkárt is kellett miatta fizetnünk.
Tavasszal a tejesedő zabon 2 nagy kocát, és hat egyenméretű süldőt számoltam, az aprónépet pedig nem is láthattam, bár lövésemre (egy kansüldő bánta) mindenfelé mozgott a zab az elrohanó kis csíkosoktól.
A kukorica betakarítása után szórókat készítettünk, hogy amennyire lehet, a létszámukat kordában próbáljuk tartani. (Tudom, ez akár kétélű fegyver is lehet, hiszen helyhez kötjük őket.)
Decmber elején megvolt tacskókopóm első bevetése is, ami, bár nem volt klasszikus utánkeresés, mégis ő vezetett ahhoz az addigra már dermedt disznóhoz, ami elvitte a vadásztársam lövését. (Nélküle azt sem tudtuk volna, merre induljunk... pillanatok alatt felvette a szagot a rálövés helyén és már húzott is maga után határozottan.)
Nagyon beindult az én szóróm is. Minden nap eltűnt a kirakott kukorica és a felengedett talajban árulkodó nyomok jól mutatták, itt bizony vaddisznók lakomáznak estéről-estére.
Tegnap este minden ideális volt: jó hold, jó szél, jó idő.

Még világosban kiérek, kényelmesen elhelyezkedem kis földi beülőmbe, megszokásból leellenőrzöm a szelet újra, aztán csak élvezem a nyugalmat: a magam ura vagyok!



Szürkületkor látogatók érkeznek: 2 bak. Az egyik korosabb, még barkában is meglehetősen gyenge, szabályos hatos. A másik még fiatal bakgida. Falatoznak, majd továbbállnak.
Aztán rendre érkezik a többi őz is. Van, hogy egyszerre négyen is ropogtatják a tengerit. Ilyenkor levegőt is alig merek venni, nehogy kiszúrjanak, aztán hangos riasztással riadóztassák a környéket.
Végre teljesen besötétedik, így szabadabban merem kinyújtóztatni üléstől elgémberedett tagjaimat. A lábam is fázni kezd, mondhatni megszokásból. de most egész jól viselem, mert a látvány kárpótol: folyamatos szinte az őzek inváziója. Megkockáztatok egy felállást, persze azonnal felém fordul néhány tekintet, de nem látnak. Szerencsére. Percek múlásával megnyugodva újra enni kezdenek.
Megnézem az órám: lassan fél 9. A szórón két őz van csak. Megint felállok, egyikük felém is néz, de aztán elkapja a fejét és valami távoli nesz felé fordítja, amit pár pillanat múlva már magam is hallok. Lülök azonnal. A suta és gidája komótosan elkocog... ekkor hallom az első komolyabb reccsenést. majd mintha röfögnénk... felveszem a keresőm, belenézek és egy disznó jól kivehető formája körvonalazódik benne. Sietősen érkezik meg a váltóján, aztán csatlakozik hozzá még két másik is. Azonnal táplálkozni kezdenek, csámcsogásuk odahallatszik, bár én meg attól félek, szívverésemet ők hallják meg.
Felveszem a puskát és úgy válogatok közöttük. Kell is ilyenkor ez a kis szünet nekem. Hamarosan megnyugszom, de tovább vizslatom őket. Süldőformák, egyforma méretőek. Kettő folyamatosan takarja egymást. A francba! Szerencsére a harmadik külön áll, és bár félig egy fa takarásában van, teljes oldalát mutatja nekem. A világító szálkereszt biztosan ül rajta, hangtalanul elfordítom a biztosítót... Baááámmm! Azonnal ismétlek és le sem veszem a szemem a fekvő disznóról. Második lövésre nincs már azonban szükség. Ülök még pár percig, csak utána sétálok le hozzá. Megnézem a lövés helyét is: oda ment, ahova céloztam, nyugtázom magamnak.
Telefonálok, hamarosan segítségem érkezik. A kocsim vontatóköltelét a kis, kb 60 kilós kan szájába akasztom, aztán megindulok vele kifelé.

 

Megadom neki a végtisztességet is:






Hazaérve a ház mellé teszem hűlni, meg persze titkon reménykedem, hogy a bálból utánam valamikor hazaérkező feleségem esetleg majd megijed tőle egy picit...

Reggel korán munkához látok. Tízéves fiam mindenben segít. Nagyon büszke vagyok rá. A két kutya meg megigézetten nézi a mutatványt...



 Emelem





Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #19389 Dátum: 2017. Február 12. - 18:35:56 »

Gabi, fogadd gratulációm!
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #19390 Dátum: 2017. Február 12. - 18:40:15 »

 Emelem

Még sok hasonló élményt!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #19391 Dátum: 2017. Február 12. - 18:54:50 »

Gratulálok godena!!! Igen
 Nálunk péntek este volt kitűnő idő,a holdfényben  a harmadik faluba is el ehetett látni a lesről, este 9-kor.
 Sajnos a cserkelés most lehetetlen a nyakig érő sár miatt.
 Azért egy rókát sikerült terítékre hozni.
Ez volt az első vadja az új Bergara fegyveremnek.
 Emelem

 
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #19392 Dátum: 2017. Február 12. - 19:34:26 »




 








Gratulálok Gabi!
 Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #19393 Dátum: 2017. Február 12. - 20:43:13 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #19394 Dátum: 2017. Február 13. - 06:47:02 »

Elkerülhetetlen volt, hogy nálunk is állandó vad legyen...



  Valamit valamiért ! Szerintem nem ők az okai az apróvad eltűnésének de " jól helyettesítik "  ................    Igen Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 [1293] 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: