Oldalak: 1 ... 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 [1259] 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2765068 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #18870 Dátum: 2016. Július 11. - 19:49:48 »

Mindkettő tűzbenrogyott????

Gratulálok
 Emelem
   Igen! 
 Az öreg barátomtól kérdeztem:
-Laci bácsi  ! Magának is minden disznó tűzbe rogyik?
-Az összes! Csak van amelyik előbb elmegy 40-50 métert. Vigyorog
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #18871 Dátum: 2016. Július 12. - 12:27:14 »

Én is nagyon eltaláltam a lőszert! Nagyonjó az ölő ereje! Minden fejbe lőtt disznóm helybe maradt! Nevet Röhög  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18872 Dátum: 2016. Július 13. - 12:49:54 »

Én is nagyon eltaláltam a lőszert! Nagyonjó az ölő ereje! Minden fejbe lőtt disznóm helybe maradt! Nevet Röhög  Emelem

De ha nem az sose derült ki !  Sam6 
Naplózva
kikoki
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #18873 Dátum: 2016. Július 16. - 22:35:26 »

Csütörtök este újból vadászat, az elmúlt nyolc napból már hatodik alkalommal (nagyüzem van most, elég rendesen járják a disznók a vetéseket, és próbáljuk minimálisra csökkenteni a vadkárt),most Vaki barátommal indulok neki. Ő egy zabvetésre ül, itt három napja ketten ültünk az ülőkén és úgy éjfél körül be is jött egy nagyobb disznó, de mire lőhetem volna, a kavargó szél miatt kiszúrt minket és lelépett. Én a 87-es számú lesre ülök. Ez a les az én tritikálé vetésem mellett található(11 ha tábla), mostanában itt ültem, az elmúlt három alkalommal láttam is disznót, de vagy szél alá kerültek mire lőtávolságba értek, vagy egyszerűen beléptek a kalászosba, és mivel a tritikálé majdnem mellkasig ér már nem lehetett lövésről szó. A les háttal a vetésnek helyezkedik el, úgy a tábla közepe táján, előttem egy gyalogakáccal erősen benőtt legelő, melyet két bokorsor oszt három részre,  a lessel szemben és a tritikálé szélén 20 méter szélességben lekaszáltam a legelőt, hogy a be, és kiváltó vadat könnyebben észre lehessen venni. Mire felülök a lesre, kilenc óra van, a puskát a szokásos helyére a bal sarokba támasztom, a kabátom a hátam mögé teszem és bevackolom magam a les sarkába. A szelem a lehető legjobb, déli szél van, így a jobb kezem felől fúj a tábla bejárata felé. Körbetávcsövezek, a szemben lévő legelő már teljesen lekaszálva, a jobb sarkában ki is szúrom a dámokat. 5-6 darab legelészik a bokorsor előtt, majd komótosan legelészve elindulnak a legelő közepe felé. Jobbra fordulok az egyik elválasztó bokorsor irányába, itt is egy nagyobb tábla legelő található, melyet különböző korú tölgyesek szegélyeznek. Itt szoktam látni a gímeket, a múltkori alkalommal is vagy 50 darabot láttam, de most üres a legelő. Lassan telik az idő, kisebb szünetekkel megszakítva állandóan távcsövezek, amit a tiszta égbolt és a már jó erős félhold is segít. Muszáj állandóan távcsövezni, mert hiába nagy a növényzet, a disznók úgy tudnak benne hang nélkül közlekedni, mint a szellemek. Egy kis idő után két fiatal bakocskát veszek észre, kergetőznek egymással, és az útjukba kerülő bokrokat püfölik kicsi agancsukkal, az egyik még most tisztíthat, mert fejét állandóan a földhöz dörzsölgeti, és a lábával próbálja vakargatni. Közben be-be váltanak a kalászosban és ott folytatják a kergetőzést, eközben a korábban keresett helyen felbukkannak a gímek, most 13 darabot számolok, tehenek, ünők, borjak, három darab bevált a tritikáléba, a többi kint legelget. Így telik az idő, amikor fél tizenegykor zajra leszek figyelmes a kalászosból, a két bakra gondolok, de nem látom a hang forrását, csak egy kicsi fekete foltok veszek észre, úgy 70-80 méterre a lestől, 30 méterre a tábla szélétől, de pár másodperc múlva eltűnik. Keresgélek, mikor szinte biztos leszek, hogy disznóval van dolgom, mert csámcsogást hallok, és egyszerre meglátom egy pillanatra a tritikáléból kikukucskáló disznó fejét. Gondolkodom, hogy mit csináljak, veszem a puskát csendesen felpattintom a  távcsőkupakokat, és miközben egyre szaporábban veszem a levegőt, a puskát a lesdeszkára támasztva keresem a disznót, de nem látom a céltávcsőben, így felveszem a keresőt abban próbálom megtalálni. Érdekes módon azzal azonnal megtalálom, ezt a csereberét még háromszor eljátszom, de csak a keresőben látok a disznóból egy kicsi foltot vagy csíkot, végig is fut az agyamon, hogy nem kicsi lehet, mert a tritikálé az idén becsületesen megnőtt. Így telik el vagy húsz perc, közben arra gondolok, hogy lehet meg kéne lámpázni, de ezt a gondolatot elvetem, mert valószínűleg elugrana, és nem tudnék lőni. Ezen gondolatok közben a disznó siet a segítségemre, mert a fekete kilátszó csík egyszer csak elindul a tábla szélének az irányába, hú nemcsak kivált belőle? De bizony kivált, belép a két táblát elválasztó kicsi árokba és már kint is van a feje, majd az egész teste” húúúú bakker ez mekkora”, de nincs idő a mélázásra, mert elindul a gyalogakácos rész felé. A keresőt leengedem és szabad kézben tartva  a puskát keresem a céltávcsőben a disznót. Ahogy húzom balra megjelenik a sziluettje, a 40-50 méterre lévő disznó szinte teljesen kitölti a távcsövet, a mögötte lévő 120-as bálát majdnem eléri a magassága. Tenném a világító pontot a lapockára, de a az előbb a keresgélés közben annyira letekertem, hogy szinte ki van kapcsolva, de nincs idő a  tekergetésre mert nemsokára belép a takarásba, így az éppen derengő piros ponttal  teszem a célkeresztet a lapockára és engedem útjára a lövedéket. A lövés után csak lassan kapcsolok, nyomom fel a lámpát és újratöltök, látom, hogy a disznó rugdosva fekszik a rálövés helyén és biztos ami biztos alapon ráismétlek. A vad szépen elcsendesedik. Leteszem a puskát, mert a kezem- lábam remeg, kifújom magam, várok egy kicsit és a fejlámpával  és a puskával a lesről leszállva elindulok a már kimúlt vad felé. Mikor meglátom, tényleg egy óriási kan, úgy 150-160 kilóra saccolom. Közelebb lépve megköszönöm Diánának ezt az ajándékot. Az első lövés is elég lett volna, a lapocka közepén egy kicsit előre csúszva találtam el. A jobb oldali nagyagyar törött, a bal oldaliból 5-6 cm áll ki. Közben hív a barátom, elmesélem neki a történteket, és megbeszéljük, hogy jön értem. Hm, ez érdekes lesz, mivel a tesóm elvitte a terepjárót, így mint már oly sokszor Vaki barátom terepjárókat megszégyenítő öreg swiftjével jöttünk ki. 15 perc múlva ott is a barátom, a tritikáléból elkészül az utolsó falat,sebtöret, krotália a helyére, birtokba veszem a vadat és kapom a szívélyes hatalmas gratulációt. Elkészülnek a fényképek, majd kizsigereljük.(3-4 centi vastag szalonna van rajta). Az első lövés nem ütötte át, így a lövedék maradványtestét megtaláljuk a másik oldalon a lapocka mögött elakadva. Na de hogyan fogjuk ezt betenni a suzuki hátuljába? Három-négy próbálkozásra sem jutunk semmire, majd a derékszíjammal átkötjük az első lába alatt, és egy ásó segítségével a nyolcadik próbálkozásra csak sikerül betenni. Nevetünk, ha ezt valaki látta volna szakadna a röhögéstől, szépen összekenjük magunkat, mindenük véres, de ezzel egyáltalán nem foglalkozunk. Miközben hazafelé haladunk megbeszéljük a dolgokat, és arra a megállapításra jutunk, hogy valószínűleg, ez lehetett az a nagy kan, amivel már többször összefutottunk a z elmúlt időszakban, de eddig mindig ügyesebb volt nálunk, de most elvétette a lépést  és nekem kedvezett a szerencse. Mondja is a barátom, ugye hogy ő megmondta, hogy ma mindenképpen menjünk ki, mert úgy érzi, hogy ma este szerencsével járunk. A kan leadásra került, 120,5 kg volt a zsigerelt súlya. Fantasztikus élményben volt részem ezen az estén, remélem, lesznek még hasonlóak nekem és másoknak is.
Vadászüdvözlettel: Kiss Róbert








Naplózva
krisco
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #18874 Dátum: 2016. Július 16. - 23:01:01 »

 
Gratulálok a kanhoz!
És az írás is nagyon tetszett!
 Emelem
Naplózva

A világon a legveszélyesebb dolog az élet.
 Abba eddig még mindenki belehalt.
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #18875 Dátum: 2016. Július 16. - 23:04:52 »

 Gratulálok! Jó volt olvasni,beleéltem magam! Emelem
Naplózva
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #18876 Dátum: 2016. Július 17. - 07:52:55 »

Graratulálok!Nagyon jó írás! Emelem
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #18877 Dátum: 2016. Július 19. - 10:10:47 »

A tegnapi holdvilágos éjszakán egy későn vetett kopasz búzán ültem, egészen fél 12-ig, de csak szarvasok látogattak meg.
Utána átmentem egy félig learatott nagy búzatáblába, felmásztam a lesre és meg is láttam a távolban egy fekete gombócot. Beindult a fantáziám, hogy lehet a többször látott nagy kan, így el is indultam felé. Amikor közelebb értem már 5-en voltak, így gondoltam kocák. Kijöttek a búzából a tarlóra, mentek vissza az erdőbe. 2 koca malacokkal, a hátsók talán süldők. Az első koca nagy testű babos, vagyis fehér, csak a combján volt egy fekete folt, de az elég kicsi malacok miatt nem akartam meglőni. Az egyik süldő viszont megállt a tarlón, 100-120 méterről elejtettem. Helyben maradt, rúgott még párat és elcsendesedett. Egy hónap disznó nélküliség után ismét sikerült.
 Emelem

Naplózva

Üdv! Viko.
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #18878 Dátum: 2016. Július 19. - 20:49:03 »

gratulálok a disznóvadászoknak!
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18879 Dátum: 2016. Július 20. - 07:45:10 »

A tegnapi holdvilágos éjszakán




 Igen  Emelem

A tegnapi bakvadászat eredménye !  Ördög  Annyira nem volt mozgás a tarlón hogy csak egy sutát láttam és Őt .
Mindennek ellent tudok állni csak a kísértésnek nem ! Lövés után  Fejvakarás Vállat von Nem szól szám  Haza kellett menni Csipetkéért aki pillanatok alatt előkerítette.  S.Peti

« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 20. - 08:22:32 írta Sakac » Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #18880 Dátum: 2016. Július 20. - 10:12:54 »


 Igen  Emelem

A tegnapi bakvadászat eredménye !  Ördög  


Kimondottan szép, érett "bak"!

 Igen  Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18881 Dátum: 2016. Július 20. - 10:51:34 »

Kimondottan szép, érett "bak"!

 Igen  Emelem

  Melyik ?   Kacsint Ördög                 Röhög
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #18882 Dátum: 2016. Július 20. - 12:17:42 »

Való igaz! "Kimondottan szép, érett "bak"!
Gratulálok!!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #18883 Dátum: 2016. Július 20. - 15:39:01 »


 Igen  Emelem

A tegnapi bakvadászat eredménye !  Ördög  Annyira nem volt mozgás a tarlón hogy csak egy sutát láttam és Őt .
Mindennek ellent tudok állni csak a kísértésnek nem ! Lövés után  Fejvakarás Vállat von Nem szól szám  Haza kellett menni Csipetkéért aki pillanatok alatt előkerítette.  S.Peti

Aztán az elejéről nincs valami közelebbi kép?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #18884 Dátum: 2016. Július 20. - 15:50:05 »

Aztán az elejéről nincs valami közelebbi kép?

Ketten kínlódtunk két telefonnal mert a fényképező otthon maradt . Csak az én telefonom csinált használható képet - igaz ez nem "okos" .  Röhög

Egyébként nem nagy durranás kb 15-16 centi lesz a kisagyarak érdekesek lehetnek mert feltűnően nagynak találom. A kan súlya 90 kg. volt zsigerelve.
A vendégem egy másik tarlót figyelt , Ő az új 223 -asát szerette volna felavatni rókán vagy borzon . Távolabb volt a disznó mint gondoltam mert széken ültem és sík tarló volt - azt hittem süldő  Fejvakarás
Arra még tán rá is lövettem volna a puckozóval -  :Mosolyog  . Még jó hogy az én "őzező" puskám a 30-06 .    Ördög                  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 [1259] 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: