Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szakmai rendezvények  (Megtekintve 113773 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 20:38:17 »

Zsömbi!

Forsterh-rel én is szívesen találkoztam volna!
Tudtommal ott volt, de elkerültük egymást. Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forsterh
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 20:38:50 »

Sziasztok!Dehogy sértődünk meg, nincs ezzel semmi gond. Erdőjáró kivételével más fórumossal sajnos nem találkoztunk, pedig Forsterh is ígérte, hogy eljön. A vadásznap elég nagy területen volt megrendezve, nekem talán túlságosan szétszortnak tűnt..programokból nem sokat láttunk, pedig volt vadászkutya verseny és solymász bemutató is. Feiszt Ottó Úrral beszélgettem a standunknál (ZalaerdőZrt.), azt mondta jelentettek már pár 14kg-on felüli bikát, kíváncsi vagyok milyen bikák esnek náluk. Volt hullajtott agancs kiállítás, hát volt egy pár igen vaskos szár meg girbe-gurba érdekesség!Összességében  szokásos vadásznap volt.
Szervusztok!
Valóban ígértem, hogy megkereslek benneteket, de a rendezvény forgatagában ez nem jött össze. Utólag is nagyon sajnálom, mert két alkalommal is elsétáltam a standotok előtt, de mivel személyesen nem ismertük egymást nem gondoltam, hogy Ti vagytok akiket keresek. Más  könyvkereskedések sátraiban érdeklődve, viszont nem tudtak használható információt adni Rólatok. A feltöltött képről viszont már vissza tudok emlékezni, hogy merre is voltatok, mert láttam kétszer is ezt a sátort és a mögötte álló gépkocsit. Elnézést Fiúk, nem volt szándékos, de kétszeri eredménytelen érdeklődés után nem akartam egy harmadiknak is nekirohanni. Nos, csak ilyen kicsin múlott, hogy személyesen is találkozzunk.
Egy kicsit belelátok a zalai vadászok bőgésre történő felkészülésébe. Nagyon-nagyon igyekeznek, a vadföldgazdálkodás útján nagy térségben lévő szarvaspopulációkat sikerült összerántani egy bizonyos szűk helyre. Eszméletlen bőgés volt már azokban a napokban is.Ezért az információt reálisnak tartom. Zala mindenképpen bizonyítani akar egy-két kiváló kapitális trófeát képviselő szarvasbika elejtésével, de ettől a az egész szarvasgazdálkodásunk színvonala és teljesítménye, ha ez sikerül is, nem fog megváltozni.Valóban egyet kell értenem azokkal a véleménynyilvánítókkal is, akik nem mindent találtak rendben az Országos Vadásznap Lentiben történt rendezvényén.  Szerintem túlságosan szerteágazó volt a rendezvény és bizonyos területeken kontrollját vesztette. De azért, ha őszinték vagyunk, nem olyan egyszerű egy ilyen rendezvényt mindenki megelégedésére tető alá hozni. Én is keveseltem a kiállított trófeák mennyiségét, mert Zala az a megye, ahol ebben a témában nem szabadott volna ilyen szűz kislányként, szégyenlősen viselkedni. Örülök, hogy a rendezvényről alkotott véleményeink azért nagyjából szakmailag összecsengenek. Azt is el kell azonban mondani, hogy sok vadászati értéket, kultúrát és egyetemes emberi értékeket felvonultató, a vadász ember szívét megérintő, meghitt és csodálatosan szép dolgokkal lehetett találkozni, amelyek azonban elgondolkodásra késztették az embert.
Üdv.forsterh
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 14:00:28 »

A Bács megyei vadásznapra jön valaki?

Én igen. Meg fogsz ismerni?
A könyvemet ne add el senkinek, megyek érte!
:ALC :ALC :ALC
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 19:47:24 »

A tegnapi Kunfehértói vadásznapon végre találkoztam néhány fórumtársal.Egész jót beszélgettünk. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Bandi
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 22:31:59 »

Szervusztok!
Pénteken Burgenlandban jártam (Várfölde, Vártartomány, Őrvidék) s méltón német nyelvű tartományi elnevezéséhez valóban egymást érik a középkori és még régebbi várak, amelyek a magyarországiaknál sokkal jobb állapotban, többségében épen vészelték át a vérzivataros évszázadokat. Ez azért volt lehetséges, mert a nyugat felé terjeszkedő oszmán birodalom, a magyar végvárak elfoglalása után, mindig haderejében annyira meggyengült, hogy mikor ezen várak alá ért már nem volt képes hadisikereket velük szemben elérni. Így szégyenszemre innen mindig visszavonulni kényszerült.


Plusz azért mert arrafelé drágalátos Habsburg "barátaink" nem robbantották fel a várak javát.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 20:27:21 »

Szombaton Nagybörzsönyben Kivel találkozunk? Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:47:36 »

Szombaton Nagybörzsönyben Kivel találkozunk? Mosolyog
Mondjuk velünk megint!Persze ha felismersz Bion Vigyorog
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 12:22:08 »

Szevasztok!

Ha minden tervem bejön, akkor én is ott leszek a vadásztársaságommal és családtagjainkkal + viszem a selmeci solymász csoportot.

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 14:56:03 »

Szevasztok!

Ha minden tervem bejön, akkor én is ott leszek a vadásztársaságommal és családtagjainkkal + viszem a selmeci solymász csoportot.

üdv.

Taki

Helyes helyes akkor találkozunk,és a solymászokat is megnézzük. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 16:47:07 »



Helyes helyes akkor találkozunk,és a solymászokat is megnézzük. Wave

Persze, Te szórakozol szegény gyerek meg addig megszakad a munkában.  Bion
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 16:56:38 »

Attila ott leszünk!
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 14:05:32 »

Jön még valaki a szombati vadásznapra?
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 23:40:30 »

Ma Janika Fórumtásunk jóvoltából (ezúton is hálás köszönet érte) részt vehettem és én is találkozhattam néhány kedves barátommal a nagybörzsönyi vadásznapon. Akikkel nem jött össze a hosszabb beszélgetés, ez úton is elnézést kérek, de jó volt Benneteket látni ismét  Igen
Néhány pillanatkép:

Egy kis műszer Mosolyog :



A solymászbemutató pillanati:





Egy szép munka:



Képek a trófekiállításról (néhány igazi ritkasággal - vadmacska, nyestkutyagereznák, és igazi kuriózumok):

















Egy kicsit amit hiányoltam: a szlovák résztvevők és a tavalyi felhozatal miatt bíztam néhány farkas-, medve- és hiúzgereznában illetve -koponyában. Ezek sajnos valahogy kimaradtak... De ettől függetlenül igen jól éreztem magam, és ha sikerül, jövőre ismét ellátogatok.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 09:43:16 »

Balázs mi is nagyon örülünk, hogy újra összefutottunk veled,Erdőjáróval, Janikával és Takival is! Wave
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 11:45:24 »

Szevasz Marskman!

Jogos az észrevételed, de hidd el, hogy ez azért nem olyan egyszerű …. Kezdeném azzal, hogy azért nálunk se büszkélkedik minden vadász medve, hiúz vagy farkas trófeákkal. A hiúz már évtizedek óta szigorúan védett és semmilyen körülmények közt nem ejthető el. A medve is szigorúan védett, de a medvét különleges engedéllyel azért lehet vadászni, de a vadászatára nagyon komoly megkötések érvényesek. A farkasnak igaz, hogy van 2,5 hónapos vadászidénye de a farkas igencsak tud magára vigyázni, és kevés vadász büszkélkedhet farkas trófeával. Arról nem is beszélve, hogy nálunk pár részletben teljesen mások a vadászati törvények, mint MO-n. Pár elejtett vadfaj trófeájának a Magyarországra való bevitelét a törvényeitek tiltják! Igaz, hogy ebben a közelmúltban történtek némi engedmények, de a mieink erről mit sem tudnak. …. Egy a 60-as 70-es években (legálisan) elejtett hiúz trófeáját pl. én sem tudom, hogy be lehet-e vinni MO-ra. 

Más:

Aki ott volt Nagybörzsönyben az láthatta –tapasztalhatta a selmeci solymászok bemutatóját. Ugye, hogy kicsit szegényes volt a műsor? Ezek a srácok fajokban olyan széles palettával rendelkeznek, hogy szinte minden nálunk ismert madarat fel tudtak volna sorakoztatni Börzsönyben és amelyikük nem kimondottan vadászmadár bemutatót is tarthattak volna velük. Ezt teszik is nagy sikerrel az Európa – főleg az unió szinte minden országában. Kivéve egy helyen  -  MAGYARORSZÁGON! A törvényeitek tiltják még az élő, fogságban tartott, törzskönyvel ellátott és vadászatra, bemutatókra engedélyezett védett madarak MO-ra való beszállítását is. (Az uniós törvények nem!)
Mikor Nagybörzsönybe készültünk (valamikor májusban) akkor a köv. madarak beszállítását terveztük MO-ra:

Egerészölyv (Butteo butteo),  Harris-ölyv ( Parabuteo),  Pusztai sas (Aquila nipalensis,
Kőszálisas (Aquila chrysaetos), Uhu (Bubo bubo),  Holló (Corvus corax),  Hibrid sólyom (Falco biarmicus x falco cgerrug x falco rusticolus,  Kerecsen sólyom (Falco cherrug) és egy héja (Accipiter gentilis)

Ebböl amit engedélyeztek - Egerészölyv (Butteo butteo),  Harris-ölyv ( Parabuteo) és a Hunyadiak címer madarát a hollót (Corvus corax).

„A szegény ember vízzel főz” – tartja a magyar mondás, és én voltam talán a legjobban meglepve, hogy ebből a ragadozómadár palettából a legények tudtak valamilyen bemutatót is kihozni …

Üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: