Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szakmai rendezvények  (Megtekintve 113441 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 18:09:02 »

A jobb oldali meg Lupi fórumtárs

Te meg söröztél Bion
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:44:42 »

Szia Attila!

Ha nem csalódom, az ott Burhinusék standja...

Nem csalódsz, csak éppen Ő elment körülnézni, mikor fényképeztem!

De azokat ismerjük akik ott ülnek?

Igen! Én ismerem Őket, és telefonon Neked is elmondtam!
Azért nem írtam neveket, mert nem hatalmaztak fel rá. (bár a kép közzétételére sem)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:53:34 »

Szia Attila!

Ha nem csalódom, az ott Burhinusék standja...

Nem csalódsz, csak éppen Ő elment körülnézni, mikor fényképeztem!

De azokat ismerjük akik ott ülnek?

Igen! Én ismerem Őket, és telefonon Neked is elmondtam!
Azért nem írtam neveket, mert nem hatalmaztak fel rá. (bár a kép közzétételére sem)

Csak nem sértődnek már meg..
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 13:09:22 »

A jobb oldali meg Lupi fórumtárs

Te meg söröztél Bion
Nem szeretem, keserű Bion
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 13:10:40 »

Szia Attila!

Ha nem csalódom, az ott Burhinusék standja...

Nem csalódsz, csak éppen Ő elment körülnézni, mikor fényképeztem!

De azokat ismerjük akik ott ülnek?

Igen! Én ismerem Őket, és telefonon Neked is elmondtam!
Azért nem írtam neveket, mert nem hatalmaztak fel rá. (bár a kép közzétételére sem)

Csak nem sértődnek már meg..
Mért sértődnénk meg,nem olyan családból származunk Bion Vigyorog Nyihi
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 21:10:32 »

A Bács megyei vadásznapra jön valaki?
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 09:50:37 »

Sziasztok!Dehogy sértődünk meg, nincs ezzel semmi gond. Erdőjáró kivételével más fórumossal sajnos nem találkoztunk, pedig Forsterh is ígérte, hogy eljön. A vadásznap elég nagy területen volt megrendezve, nekem talán túlságosan szétszortnak tűnt..programokból nem sokat láttunk, pedig volt vadászkutya verseny és solymász bemutató is. Feiszt Ottó Úrral beszélgettem a standunknál (ZalaerdőZrt.), azt mondta jelentettek már pár 14kg-on felüli bikát, kíváncsi vagyok milyen bikák esnek náluk. Volt hullajtott agancs kiállítás, hát volt egy pár igen vaskos szár meg girbe-gurba érdekesség!Összességében  szokásos vadásznap volt.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 10:56:03 »

Szia Zsömbi!
Nagyon örültem, hogy találkoztam Veled, és  a fórumtársakkal! Wave

Egyet értek veled! Nagyon szét volt szórva, és ezáltal nekem kissé "laposnak tünt"
Én sokkal több trófeára, és talán egy kissé több programra számítottam.

"Összességében  szokásos vadásznap volt."
Igen.  Nekem pontosan ezzel van gondom. Ezek a vadásznapok egyre inkább ellaposodnak, egy kaptafára készülnek.
Megnyitó, kitüntetések, Hubertuszmise, kutyabemutató, ijjászbemutató,  főzőverseny, és "utcabál".
Igaz, ezek a vadásznapok talán egy kissé saját magunknak szólnak, de egyre több a nem vadász érdeklődő is.
Talán lehetne egy-egy, a megyék, adott terület vadállományával, vadgazdálkodásával kapcsolatos -és laikusok számára is érthető- előadás, film bemutató, egyáltalán valamilyen propaganda a vadászatért, vadászokért.
És még egy gondolat!
Nem találok visszataszítóbbat, mint délutánonként a vadászruhában dűlöngélő részeg vadásznál! Talán itt mégsem kellene! Vállat von

 Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 11:01:46 »

Szia Zsömbi!
Nagyon örültem, hogy találkoztam Veled, és  a fórumtársakkal! Wave

Egyet értek veled! Nagyon szét volt szórva, és ezáltal nekem kissé "laposnak tünt"
Én sokkal több trófeára, és talán egy kissé több programra számítottam.

"Összességében  szokásos vadásznap volt."
Igen.  Nekem pontosan ezzel van gondom. Ezek a vadásznapok egyre inkább ellaposodnak, egy kaptafára készülnek.
Megnyitó, kitüntetések, Hubertuszmise, kutyabemutató, ijjászbemutató,  főzőverseny, és "utcabál".
Igaz, ezek a vadásznapok talán egy kissé saját magunknak szólnak, de egyre több a nem vadász érdeklődő is.
Talán lehetne egy-egy, a megyék, adott terület vadállományával, vadgazdálkodásával kapcsolatos -és laikusok számára is érthető- előadás, film bemutató, egyáltalán valamilyen propaganda a vadászatért, vadászokért.
És még egy gondolat!
Nem találok visszataszítóbbat, mint délutánonként a vadászruhában dűlöngélő részeg vadásznál! Talán itt mégsem kellene! Vállat von

 Wave Wave Wave


Szia Attila! Teljesen igazad van nekem pont ez a bajom a vadásznapokkal.Tulajdonképpen lassan már csak a nevükben lesznek vadásznapok,lassan falunap, stb lesz belőle sajnos. Fejvakarás A dülöngélkő részeg vadászokról sokat tudnánk mesélni.Amikor már ebéd után üvöltöznek,kiabálnak,de olyan is volt hogy leesett a padról,s ott aludt tovább,mindenki szeme láttára.Mit gondolnak ilyenkor a "civilek" a vadászokról el tudom képzelni. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 11:51:21 »

Teljesen igazatok van!

Nemrég megkaptam a vasi vadásznap (most szombaton lesz) programját. Hát egy az egyben a tavalyi, vagy tavalyelőtti, vagy azelőtti.
De ez szerintem minden megyében így van.
Kellene valami változatosság!

Meg ezeken a rendezvényeket az sok "civil", nem vadász is megfordul. Ha nem itt, akkor hol kellene a vadászatot népszerűsíteni?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 03. - 12:34:39 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 12:38:42 »



Meg ezeken a rendezvényeket az sok "civil", nem vadász is megfordul. Ha nem itt, akkor hol kellene a vadászatot népszerűsíteni?

Már csak azért is, mert ezért jött létre, ez volt a cél!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:39:47 »

Attila én is nagyon örültem az ismételt találkozásnak!Burhinus persze szokás szerint csavargott a madarász haverjainál Ördög
Sajnos ez megint csak a szokásos vadásznap volt, semmi újdonsággal, új programmal, valóban, mint a tavalyi, tavaly elötti...Talán ennek a változatlanságnak is az oka, hogy egyre kevesebb megyei vadász látogat el ezen rendezvényekre. Valószinűleg az is erősen befolyásoló tényező, hogy képviseli e magát a vadásztársaság vagy sem. Mert ha igen, akkor a tagok nagy réze veszi a fáradtságot és elmeg, ha másért nem enni egy jót, de legalább ott van. Ha a társaság nincs ott, ergo a cimbik nagy része sem akko má nem megyek, há minek, semmi közöm hozzá. Itt a hétvégén max 15 társaság lehetett, szerintem annál picit több van Zalában. Ha a társaságok nagy részét ki lehetne csábítani egy vadásznapra akkor sokkal több lenne a zöldruhás vadászember a helyi nézelődőknél. Sajnos az is igaz, hogy kezdenek átmenni búcsúba ezek a hétvégék. De sajnos azt kell mondjam, hogy ezek nélkül valószínűleg még kevesebb ember jönne ki. Mert ha kijön a vadász, akkor hozza a családot is. eg két kisgerek, akiknek ha nem veszel lufit, cukorkát, nem rakod be az ugrálóvárba akkor 10perc után nyűgös lesz és lehet hazamenni.
Programok tekintetében nem lenne baj a mostaniakkal, mint vadászkutya bemutató, solymászat, trófea és vadászfestmény kiállítás, csak akkor ezeknek mindegyik vadásznapon ott is kellene lennie, nem csak a programfüzetbe és a plakáton. Tudom, hogy könnyű innen dumálni, hogy így meg ugy kellene-kellett volna, de hát ez a szervezők dolga, gondolom van már ezen a téren tapasztalatuk. Amit sajnos ők is nehezen (de inkább sehogy) tudnak kezelni az a hatalmas érdektelenség. Egyre kevesebb az az igazi vadász, akivel el lehet beszélgetni a régi időkről, vadról és minden egyébről ami a vadászatho tartozik. Már túl sokan kaptak pénzért és a pénzük miatt vadászvizsgát. Akinek kitöltött vizsgalapot osztanak ki, abból milyen vadász lesz? (tudom puskás) Nem is szabad csodálkozni, amikor az ilyenek okozzák a balesetet, egymást lövik agyon a lesen...Most például az újdonsült vadászok avatásán nem egy volt amelyik napszemüveggel a fején, zsebre tett kézzel állta végig az avatást.
Röviden ennyit szerettem volna írni, kicsit el vagyok keseredve  a jövőre nézve.
 Wave
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:48:22 »

Szia Zsömbi teljesen igazad van.Pont ilyeneket akartam írni,de nem jött össze te jobban meg tudod fogalmazni.Látszik hogy fele annyi idős vagy mint én Bion Woest Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 14:47:26 »

A Bács megyei vadásznapra jön valaki?

Én igen. Meg fogsz ismerni?
A könyvemet ne add el senkinek, megyek érte!
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 14:48:51 »

kicsit el vagyok keseredve  a jövőre nézve.
 

Ne legyél, lesz ez még rosszabb is.  Ördög
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: