Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121519 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #450 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 19:30:47 »

Olyan Krico-s formája van.   Fejvakarás

Nem véletlen.

http://bluebookofgunvalues.com/Gun_Values/Manufacturers/ANSCH%C3%9CTZ/Categories/RIFLES__BOLT_ACTION_DISC/Models/MODEL_1574_SPORTER?id=ANSCHuTZ_RIFLES_BOLT_ACTION_DISC_MODEL_1574_SPORTER
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #451 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 22:02:41 »

Vagy megérte, vagy nem...hamarosan kiderül  :Mosolyog Ördög Vadász

http://www.egun.de/market/item.php?id=6573990

Csak mert nagyon csendes ez a topik  Emelem

Gratulálok!!!  Emelem A távcső is megérne egy misét.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #452 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 13:32:42 »

Vagy megérte, vagy nem...hamarosan kiderül  :Mosolyog Ördög Vadász

http://www.egun.de/market/item.php?id=6573990

Csak mert nagyon csendes ez a topik  Emelem


Közeledik az ízlésünk! Nevet
Naplózva
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #453 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 06:13:23 »

Köszönöm!
Most kivételesen nem beszéltem le előre, de a licit vége után írtam neki egyből, hogy nem kell neki bajlódnia sem az export ügyintézéssel, pláne nem külföldi küldéssel.
Korrekt volt, válaszolt hogy simán jó a passaui vonal, személyesen viszi majd be oda a puskát.

Csaba: naná... Nyihi Igen, sikerrel jártunk  Emelem

Sanyooo: Rajmund nem tudom mennyit szánt volna rá, én túlbiztosítottam. Ha tetszik neki, akkor egy vadór barátomé lesz a végén. Steyrt szeretett volna, csiga táras. Úgy gondolom ez nem volt egy rossz csere, így én a végén 540 eurót tettem rá.

 Wave


Ez a "passau-i vonal" érdekelni, ha nem "érzékeny" információ... Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 08. - 07:01:22 írta Voldi » Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #454 Dátum: 2018. Március 21. - 19:00:56 »

Sziasztok

Brno Fox II 222 rem használók tanácsát kérem. Milyen lőszert használtok, annak mekkora a szórásképe 100 méteren? Milyen lőszert ajánlatok vadászatra?

A válaszokat előre is köszönöm.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #455 Dátum: 2018. Március 21. - 20:11:06 »

Sziasztok

Brno Fox II 222 rem használók tanácsát kérem. Milyen lőszert használtok, annak mekkora a szórásképe 100 méteren? Milyen lőszert ajánlatok vadászatra?

A válaszokat előre is köszönöm.
Szia! Nem kevés időt töltöttem, el azzal, hogy egy tökéleteset találjak magamnak, mivel ez a cseh lom majdnem két évtizede a vágyaim neteovábbja. Tudom R8, Sauer, Ferlakki remekek , IZS27 , és a ötbi.........Szóval mindent szór, egy patinás, de jó állapotú ceissel vevő vagyok hu..,sza.., na jó kis pénzért is... Stoel
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #456 Dátum: 2018. Március 22. - 17:33:29 »

Szia Vadász75

Régi vágyam volt nekem is egy ilyen puska, most sikerült egyet beszerezni. Most a fegyvermesternél pihen, rá fér egy kis ráncfelvarrás,új barnítást kap, a tusról lekerül a régi ütött kopott lakkozás, matt olajos felületű  lesz a fa. Egy régi noname távcső volt rajta, azt is lecserélik. Már várom, hogy élesben kipróbáljam. 
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #457 Dátum: 2018. Március 22. - 19:36:26 »

Szia Vadász75

Régi vágyam volt nekem is egy ilyen puska, most sikerült egyet beszerezni. Most a fegyvermesternél pihen, rá fér egy kis ráncfelvarrás,új barnítást kap, a tusról lekerül a régi ütött kopott lakkozás, matt olajos felületű  lesz a fa. Egy régi noname távcső volt rajta, azt is lecserélik. Már várom, hogy élesben kipróbáljam. 
Ha némi képanyaggal megtisztelsz,-minket, azt megköszönöm. Wave
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #458 Dátum: 2018. Március 22. - 20:41:18 »

rendben
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #459 Dátum: 2018. Március 27. - 16:47:36 »

Sziasztok!

A hülyebogár.... a hülyebogár..... Egyetlen gyolyós puskám van hagyjuk melyik kaliberben Mosolyog és semmi problémám nem volt vele soha, szerintem nem is lesz.

De mégis szeretnék egy .223rem kaiberű puskát, róka, aranysakál, borz, lőtéri 300m gyakorlás (nem akarok soha ilyen messze lőni vadra de ha van egy lőkészség és egy kis önbizalom akkor 200m-nél jól jön) célra. Se őz, se vaddisznó se semmi más (kivéve ha csak leszáll valamelyik tollas...). Végigolvastam a témát (na jó 90%-ban), de soha nem lőttem ilyen puskával, nem is volt a kezemben és semmilyen tapasztalatom sincs vele.

A (bevallottan hülye) kérdésem: nektek mi lenne az álom puskátok ebben a kaliberben ha ésszerűsgi szempont (ld. hülyebogár) nincs? Ha végigsétálhatnánk majd' az összes gyártó standja előtt, lenne-e olyan amire azt mondanátok: nem menjünk sehova tovább, itt álljunk meg és válassz(unk)? Mindegy, hogy szintetikus vagy diófa, barnított vagy stainless, stb stb... Nem nagyon tudom megtenni amit a hasonlóan hülyéknek mondanak külföldi fórumokon: vedd kézbe őket, próbálgasd ki és döntsd el, és nem a legdrágább puskét akarom megvenni (ahhoz nem kell sem ész és nem jár vele érzelem sem a legtöbbször) csak kívnácsi vagyok azokra akik már ilyen "házasságban" élnek vagy szívesen élnének....

Mármint ha van kedvetek, időtök, energiátok eljátszani a gondolattal vagy akinek álmai puskája van a szekrényben az bemutathatná egy kicsit részletesebben.
Köszönöm
 Emelem
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #460 Dátum: 2018. Március 27. - 17:13:06 »

Sziasztok!

A hülyebogár.... a hülyebogár..... Egyetlen gyolyós puskám van hagyjuk melyik kaliberben Mosolyog és semmi problémám nem volt vele soha, szerintem nem is lesz.

De mégis szeretnék egy .223rem kaiberű puskát, róka, aranysakál, borz, lőtéri 300m gyakorlás (nem akarok soha ilyen messze lőni vadra de ha van egy lőkészség és egy kis önbizalom akkor 200m-nél jól jön) célra. Se őz, se vaddisznó se semmi más (kivéve ha csak leszáll valamelyik tollas...). Végigolvastam a témát (na jó 90%-ban), de soha nem lőttem ilyen puskával, nem is volt a kezemben és semmilyen tapasztalatom sincs vele.

A (bevallottan hülye) kérdésem: nektek mi lenne az álom puskátok ebben a kaliberben ha ésszerűsgi szempont (ld. hülyebogár) nincs? Ha végigsétálhatnánk majd' az összes gyártó standja előtt, lenne-e olyan amire azt mondanátok: nem menjünk sehova tovább, itt álljunk meg és válassz(unk)? Mindegy, hogy szintetikus vagy diófa, barnított vagy stainless, stb stb... Nem nagyon tudom megtenni amit a hasonlóan hülyéknek mondanak külföldi fórumokon: vedd kézbe őket, próbálgasd ki és döntsd el, és nem a legdrágább puskét akarom megvenni (ahhoz nem kell sem ész és nem jár vele érzelem sem a legtöbbször) csak kívnácsi vagyok azokra akik már ilyen "házasságban" élnek vagy szívesen élnének....

Mármint ha van kedvetek, időtök, energiátok eljátszani a gondolattal vagy akinek álmai puskája van a szekrényben az bemutathatná egy kicsit részletesebben.
Köszönöm
 Emelem



Szia Balázs!

Nekem egy Zastava M85 Mini Mauserem van ugyanebben a kaliberben itt vettem egyik fórumtársunktól,én nagyon megszerettem és meg vagyok vele elégedve,nem gyorsítós de nagyon jó a sütése,Hornadyval etetem,nagyon precizen lehet vele lövöldözni igen pontos kis flinta!Nem egy drága puska de bőven megéri az árát és ami a lényeg csak fa és vas lakozik a felépítményben,semmi cicoma csak lényegretörő egyszerűség!Én Rókára és őzre használom nagy megelégedéssel!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #461 Dátum: 2018. Március 28. - 08:51:57 »

Sziasztok!

A hülyebogár.... a hülyebogár..... Egyetlen gyolyós puskám van hagyjuk melyik kaliberben Mosolyog és semmi problémám nem volt vele soha, szerintem nem is lesz.

De mégis szeretnék egy .223rem kaiberű puskát, róka, aranysakál, borz, lőtéri 300m gyakorlás (nem akarok soha ilyen messze lőni vadra de ha van egy lőkészség és egy kis önbizalom akkor 200m-nél jól jön) célra. Se őz, se vaddisznó se semmi más (kivéve ha csak leszáll valamelyik tollas...). Végigolvastam a témát (na jó 90%-ban), de soha nem lőttem ilyen puskával, nem is volt a kezemben és semmilyen tapasztalatom sincs vele.

 Emelem

 Emelem

Én az elmondott célokra valami ilyesmit vennék:
http://egun.de/market/item.php?id=6790366

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #462 Dátum: 2018. Március 28. - 10:17:23 »

Emelem

Én az elmondott célokra valami ilyesmit vennék:
http://egun.de/market/item.php?id=6790366

 Wave


Nem csalódtunk benned Anti Mosolyog

Én annyival előrébb vagyok a 223-as agymenéssel, hogy megvan a puska, a szerelék meg a távcső, már csak az udvari fegyvernepper/fegyverkovácsomat, illetve lassan állandó jellegű tettestársamat kell rávenni, rakja össze valamikor és lőjük be. Egy Remingtom 700 ADL Varmint a puska, komlói alsórész Optilock gyűrűkkel a szerelék, Delta Titanium 6-24x42 a távcső. Van már hozzá jóárasított Hornady lőszer is, azzal lesznek a próbalövések.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #463 Dátum: 2018. Március 28. - 10:40:10 »

Emelem
Én az elmondott célokra valami ilyesmit vennék:
http://egun.de/market/item.php?id=6790366
 Wave

Mondjuk amíg be nem töltött a telefon, addig fogadni mertem volna, hogy Anti .223-as álompuskáját is 9,3-assal kell etetni.  Ördög
Én egy Sauer 90 stutzennel is beérném, .222-ben.  :Mosolyog
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #464 Dátum: 2018. Március 28. - 11:01:13 »

Mondjuk amíg be nem töltött a telefon, addig fogadni mertem volna, hogy Anti .223-as álompuskáját is 9,3-assal kell etetni.  Ördög
Én egy Sauer 90 stutzennel is beérném, .222-ben.  :Mosolyog

 Ördög Röhög

Próbáltam maradni az eredeti témánál a .223 és a 300m vonatkozásában.  Okos

De tulajdonképpen én mégiscsak egy ilyet vennék a beutalt helyében:
http://egun.de/market/item.php?id=6744539
Van benne .22-es luk is. Kacsint
 Bow

 Wave
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: